Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 61

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Serwis samochodowy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
1
Content available remote Pomiar i regulacja geometrii kół pojazdów samochodowych
100%
Badanie geometrii pojazdu zaliczane jest do grupy najważniejszych testów układu jezdnego pojazdu, szczególnie mocno eksploatowanego na kiepskich drogach. Prawidłowe ustawienie zbieżności kół nie tylko zwiększa bezpieczeństwo i komfort jazdy, ale także wpływa na mniejsze zużycie paliwa i opon. W niniejszej pracy przedstawiono podstawowe czynności przygotowawcze do pomiaru geometrii kół oraz sposoby regulacji geometrii. Przedstawiono kilka dostępnych urządzeń do pomiaru geometrii kół, pokazano ich możliwości oraz zwrócono uwagę na ich zalety i wady. (abstrakt oryginalny)
Czas eksploatacji jest dla pojazdów ustalony przez producenta, ale w praktyce wykorzystanie pojazdu liczone w latach lub kilometrach przebiegu może być inne - mniejsze lub większe w stosunku do prognozowanego. Zdatność pojazdu zależy od wiele czynników o różnym stopniu wpływu, ale do najważniejszych zaliczyć można zapewnienie od chwili zakupu do chwili utraty przez pojazd właściwości użytkowych właściwego użytkowania i obsługiwania. Z punktu widzenia kosztów oraz planowania niezbędne jest prowadzenie pełnej dokumentacji wszelkich zdarzeń, jakie w eksploatacji miały miejsce powodujących np. okresowe wyłączenia pojazdu z użytkowania. Te wyłączenia wynikające z przyczyn przewidywalnych (obsługi, regulacje, konserwacje) oraz zdarzeń losowych (kolizje i wypadki drogowe, awarie) winny być ograniczone do minimum. Dokumentowanie zdarzeń zdecydowanie ułatwia prognozowanie zdatności pojazdu samochodowego, umożliwia zagwarantowanie na czas przeglądów i obsług niezbędnych materiałów i części zamiennych. W artykule zaprezentowano rozwiązanie prawidłowej eksploatacji pojazdów samochodowych poprzez zidentyfikowanie każdego pojazdu opuszczającego salon samochodowy synergicznie zintegrowany z kompleksową nowoczesną stacją obsługi oferującą również profesjonalny serwis obsługi, naprawy i przechowywania opon (kół) pojazdów samochodowych wykorzystujące n ajnowocześniejsze maszyny i urządzenia techniczne eksploatowane z wykorzystaniem oprogramowania komputerowego. (abstrakt oryginalny)
Ze względu na niezbędną konieczność ograniczenia ilości wypadków drogowych powstałych z przyczyn technicznych, jak również ograniczenia zanieczyszczenia środowiska, obsługi i naprawy pojazdów samochodowych winny być przeprowadzane bardzo szczegółowo i rzetelnie a diagnoza i wyniki badań powinny być dokumentowane w postaci czytelnego dla klienta wydruku protokołu i zapisu na nośniku pamięci elektronicznej. Stwierdzone w wyniku oceny stanu technicznego nieprawidłowości winny być naprawione w sposób gwarantujący bezpieczną eksploatację lub doprowadzić do wycofania pojazdu z eksploatacji. Tak zdefiniowane wymagania spełnić mogą rozwiązania techniczne i organizacyjne zapewniające kompleksową ocenę stanu technicznego oraz naprawę pojazdów samochodowych o bardzo wysokiej jakości przy możliwie najniższych kosztach. Propozycję takiej realizacji procesu obsług i napraw zaproponowano w niniejszej pracy. (abstrakt oryginalny)
Łańcuchy logistyczne w eksploatacji pojazdów samochodowych mogą być rozważane na tle całego systemu technicznego, jego podsystemów lub wybranych elementów i grup tego systemu. Sektor serwisowania samochodów charakteryzuje bardzo wysoki poziom i odmienność asortymentu części zamiennych, co jest konsekwencją różnorodności pojazdów samochodowych i dużej liczby marek. Zadaniem logistyki jest zaopatrzenie warsztatów w części zamienne do napraw i w materiały do obsługi technicznej. Logistyka części zamiennych jest kluczowym czynnikiem zysku dla każdego serwisu samochodowego. W artykule wyjaśniono pojęcie łańcucha towarów i łańcucha logistycznego, przytoczono wybrane definicje łańcucha logistycznego i kryteria jego podziału. Rozważania poparto przykładem z eksploatacji samochodów opisującym logistyczny łańcuch zaopatrujący serwisy samochodowe w części zamienne. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono genezę i możliwości serwisowe systemu CBS wykorzystanego w pojazdach BMW. Pokazano również sposoby resetowania wskaźników serwisowych przy użyciu procedur manualnych i za pomocą interfejsów diagnostycznych. Dodatkowo przedstawiono wybrane problemy związane z realizacją obsługi serwisowej pojazdów BMW przy użyciu systemu CBS.(abstrakt oryginalny)
Układy hamulcowe w pojazdach mechanicznych mają duże znaczenie zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Służą do skutecznego zatrzymania pojazdu będącego w ruchu. W niniejszym opracowaniu przedstawiono koncepcję innowacyjnego zastosowania klasycznego układu zacisku hamulca tarczowego oraz rozwiązania mające na celu zminimalizowanie drgań wysokiej częstotliwości a także podniesienia skuteczności hamulca. Zgromadzone w sposób doświadczalny dane są informacją wstępną do dalszych badań i uzasadnienia możliwości zastosowania utylitarnego w przemyśle samochodowym. (abstrakt oryginalny)
7
Content available remote Warsztaty samochodowe w warunkach globalizacji
75%
Oprócz zmian na rynku samochodów rozwój branży motoryzacyjnej implikuje zmiany na rynku usług serwisowych i rynku części zamiennych. Samochód nie wystarczy tylko wyprodukować: aby spełniał swoje zadanie, musi być prawidłowo serwisowany. Stawia to przed warsztatami ciągle nowe wyzwania. Od warsztatów wymaga się uzupełniania specjalistycznej wiedzy nie tylko mechanicznej, ale również z zakresu elektrotechniki i elektroniki samochodowej. Warsztaty muszą szybko i trafnie diagnozować występujące usterki oraz przeprowadzić naprawę zgodnie z procedurami zalecanymi przez producenta. Rośnie też zapotrzebowanie na specjalistyczną informację techniczną związaną z serwisowaniem poszczególnych modeli i marek samochodów, a wyposażenie samochodów w dużą liczbę wzajemnie powiązanych ze sobą systemów stwarza coraz więcej nowych problemów. (fragment tekstu)
W artykule podjęto próbę zasygnalizowania problematyki wpływu wyłączeń sektorowych na koszty przeglądów okresowych samochodów osobowych w Polsce- Rozważania uzupełniono o autorskie symulacje kosztów przeglądów okresowych, obejmujące studium porównawcze usługi oferowanej przez autoryzowane stacji obsługi a warsztaty niezależne. Zamierzeniem artykułu jest zwrócenie uwagi na istotę podjętej problematyki badawczej oraz zasygnalizowanie pożądanych perspektywicznych kierunków zmian w aspekcie konkurencyjności usług w zakresie przeglądów okresowych samochodów osobowych w na polskim rynku motoryzacyjnym. (fragment tekstu)
9
Content available remote Wyznaczanie stanów trakcyjnych pojazdu za pomocą hamowni podwoziowej LPS 3000
75%
W niniejszym artykule przedstawiono możliwości pomiarowe hamowni podwoziowej MAHA LPS 3000. Pierwszy możliwy tryb badań na hamowni - stała siła pociągowa. Działanie tego programu polega na stałym obciążaniu kół pojazdu zdefiniowaną w programie siłą. Programy stała prędkość jazdy / prędkość obrotowa silnika polegają na tym, iż obciążenie kół pojazdu jest zwiększane przez rolki hamowni tak, by symulowana prędkość pojazdu / prędkość obrotowa silnika nie przekroczyła zadanej wcześniej w programie wartości. Wyznaczenie charakterystyki eksploatacyjnej silnika pojazdu w całym zakresie prędkości obrotowych, jak również określenie oporów w układzie napędowym możliwe jest w trybie pomiar mocy silnika. Opisane powyżej tryby pracy hamowni MAHA posłużą do badania i wyznaczenia stanów trakcyjnych pojazdu. (abstrakt oryginalny)
10
Content available remote Naprawa powypadkowa a właściwości konstrukcji nośnej pojazdów
75%
W niniejszym artykule przedstawiono metody służące określeniu stanu technicznego pojazdów po kolizjach i wypadkach drogowych. Dokonano ogólnej analizy metod w oparciu o przyjęte kryteria oceny. Następnie na podstawie analizy dokumentacji fotograficznej opracowano wstępną ocenę stanu technicznego pojazdu Volkswagen Golf V. W dalszej części opracowania przedstawiono wybrane wyniki badań stanowiskowych kolejnego analizowanego pojazdu oraz zaprezentowano metodę jego naprawy. (abstrakt oryginalny)
W pracy przedstawiona została problematyka diagnozowania układów klimatyzacji. Przedstawiono możliwość badania wpływu układu klimatyzacji na parametry pracy pojazdów samochodowych. W pracy przedstawiono opracowane i praktycznie zweryfikowane procedury diagnostyczne układu klimatyzacji. (abstrakt oryginalny)
Co prawda liczba warsztatów samochodowych nadal rośnie, jednak postępująca specjalizacja, powstawanie dużych stacji serwisowych oferujących kompleksowe usługi z bogatym wyposażeniem diagnostycznym powoduje, iż wykruszają się małe warsztaty naprawcze; ostaną się one jedynie na prowincji. W wielkich aglomeracjach miejskich ich los wydaje się przesądzony. W materiale zamieszczono m.in. wykaz warsztatów samochodowych w Polsce z uwzględnieniem podziału na rodzaj świadczonych usług.
Celem artykułu jest przedstawienie wpływu czynnika technicznego, a zwłaszcza wyposażenia, infrastruktury i jakości używanych części, na jakość wykonywanych prac w stacjach obsługowo-naprawczych pojazdów samochodowych. Dodatkowo przedstawiono strukturę wiekową pojazdów serwisowanych przez warsztaty autoryzowane jak i niezależne. (fragment tekstu)
Jedną z częściej występujących przyczyn wypadków jest zły stan techniczny samochodów na naszych drogach. Ciągle rosnąca liczba pojazdów, zły stan dróg, pogoń za obniżaniem kosztów napraw samochodów oraz ciągle jeszcze niedoskonałe uregulowania prawne dotyczące kontroli technicznej pojazdów powodują, że znajdujemy się w otoczeniu pełnym niebezpiecznych, pędzących z zawrotną prędkością pojazdów. Przeanalizowanie danych, jakie zebrano, ma na celu wyciągnięcie wniosków z przeprowadzanych przeglądów oraz wskazanie sposobów usprawnienia przeglądów samochodowych od strony widzianej oczyma klienta, jak i od strony warsztatowej.(abstrakt oryginalny)
15
75%
Z każdym miesiącem przybywa pojazdów na drogach, a co za tym idzie, zwiększa się liczba aut w stacjach diagnostycznych zarówno autoryzowanych, jak i prywatnych. Każdy właściciel samochodu chce mieć sprawnie, rzetelnie i w przystępnej cenie przeprowadzony przegląd techniczny auta (okresowy, główny czy sezonowy). W referacie przedstawiono zagadnienia logistycznego aspektu przeprowadzania przeglądów samochodowych w autoryzowanej stacji obsługi pojazdów. Analizie zostały poddane 204 samochody. Zebranie i przeanalizowanie danych z autoryzowanego serwisu samochodowego (z trzech miesięcy) miało na celu zaproponowanie usprawnień w funkcjonowaniu stacji obsługi zarówno pod kątem technicznym, jak i organizacyjnym.(abstrakt oryginalny)
Silnik spalinowy w trakcie swojej pracy generuje zjawiska wibroakustyczne. Zjawiska wibroakustyczne zawierają w sobie informacje dotyczące poprawności pracy silnika, jak również stanu jego poszczególnych elementów. W silniku spalinowym występuje wiele źródeł zjawisk wibroakustycznych, co przyczynia się do zakłócenia informacji diagnostycznej. Na całym świecie trwają próby wykorzystania zjawisk wibroakustycznych do celów diagnozowania stanu maszyn, w tym silników spalinowych pojazdów samochodowych. W niniejszym artykule przedstawiono próby wykorzystania sygnałów drganiowych, generowanych przez czterocylindrowy silnik spalinowy o pojemności 1.2 [dm3], do diagnozowania uszkodzenia pompy wody w układzie chłodzenia. (abstrakt oryginalny)
Silnikspalinowy w trakcie swojej pracy generuje zjawiska wibroakustyczne. Zjawiska wibroakustyczne zawierają w sobie informacje dotyczące poprawności pracy silnika, jak również stanujego poszczególnych elementów. W silniku spalinowym występuje wiele źródeł zjawisk wibroakustycznych, co przyczynia się do zakłócenia informacji diagnostycznej. Na całym świecie trwają próby wykorzystania zjawisk wibroakustycznych do celów diagnozowania stanu maszyn, w tym silników spalinowych pojazdów samochodowych. W niniejszym artykule przedstawiono próby wykorzystania sygnałów drganiowych, generowanych przez czterocylindrowysilnik spalinowy o pojemności 1.2 [dm3], do diagnozowania uszkodzenia rolki napinacza biernego paska zębatego w układzie rozrządu.(abstrakt oryginalny)
W zawieszeniu hydropneumatycznym wykorzystuje się akumulator gazowy do wygenerowania siły sprężystej (podobnej do hydro-aktywnego zawieszania w Citroenie) i zawór dławiący do wygenerowania siły tłumiącej. Cylinder hydrauliczny generuje zmianę objętości i ciśnienia oleju w akumulatorze. Zakłada się nieściśliwość oleju hydraulicznegooraz zmniejszenie objętość komory pneumatycznejw akumulatorze ze wzrostem ciśnienia zgodnie z prawem gazu doskonałego.Model dynamiczny kolumny hydropneumatycznego zawieszenia pojazdów.posłużył do wyznaczania charakterystyk amplitudowo-częstotliwościowych oraz charakterystyk rezonansowych analizowanego akumulatora. W oparciu o te charakterystyki określono wzajemne relacje miedzy parametrami akumulatora membranowego, a skutecznością tłumienia pulsacji ciśnienia w kolumniehydropneumatycznej.(abstrakt oryginalny)
19
75%
Ciągniki rolnicze wyprodukowane w XXI wieku wymagają wysokiej jakości usług związanych z ich serwisowaniem. Celem pracy jest uzyskanie informacji dotyczącej rozkładu zapotrzebowania w poszczególnych miesiącach roku na usługi serwisowe maszyn rolniczych na podstawie danych z zakładu serwisowego zlokalizowanego w województwie wielkopolskim. Przedstawiono analizę zapotrzebowania na usługi serwisowe gwarancyjne i pogwarancyjne ciągników rolniczych na przestrzeni roku. Wyniki opracowano statystycznie w celu wyznaczenia okresu największego zapotrzebowania na usługi serwisowe. W postaci histogramów przedstawiono kwartalne rozkłady wartości zapotrzebowania na usługi gwarancyjne, pogwarancyjne oraz łączną liczbę usług serwisowych. Wyniki przeanalizowano w aspekcie terminów realizacji zabiegów agrotechnicznych zalecanych dla upraw roślinnych na terenie Polski.(abstrakt oryginalny)
W artykule opisano wyniki badań wykonanych dla oceny wpływu fizycznych właściwości oleju napędowego na przebieg dawkowania paliwa przez wysokociśnieniowe wtryskiwacze. Pomiary zostały wykonane na stanowisku badawczym na wtryskiwaczach elektromagnetycznych i zasobnikowym układzie wtryskowym. Przeprowadzono analizę dawkowania paliwa w różnych warunkach pracy układu, wysterowania ciśnienia zasilania i czasu trwania wtrysku dla różniących się właściwościami fizycznymi paliw. Wprowadzane są coraz bardziej rygorystyczne normy związane z emisja zanieczyszczeń przez silniki spalinowe, w tym związane z emisją cząstek stałych. Najszersze możliwości ograniczenia szkodliwych emisji i spełnienia nakładanych norm dają zasobnikowe systemy wtrysku. Jest to możliwe dzięki dużemu zakresowi sterownia czasem wtrysku i momentem początku wtrysku oraz wykorzystaniu wysokich ciśnień przy rozpylaniu paliwa. Bardzo precyzyjne dawkowanie paliwa decydujące o przebiegu spalania uzależnione jest od szybkości i poprawności działania wtryskiwaczy. Na charakterystykę ich pracy wpływają również właściwości fizyczne zastosowanego paliwa. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.