Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 34

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Sieć rozległa (WAN)
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Dla optymalnego wykorzystania parametrów sieci komputerowej, wykorzystywanej przez wiele aplikacji o różnym znaczeniu dla użytkownika konieczne stało się sterowanie ruchem pakietów. W ciągu kilku ostatnich lat pojawiło się wiele algorytmów, których zalety i wady były praktycznie weryfikowane. Jak pokazały liczne doświadczenia, żaden z nich nie ma charakteru uniwersalnego. W niniejszym artykule przedstawiono algorytm LLQ (Low Latency Queueing) z wykorzystaniem markowania ruchu opartego o znaczniki DSCP (Differentiated Services CodePoint), który okazał się być właściwy dla sterowania ruchem w średnich firmach komercyjnych i edukacyjnych charakteryzujących się dużymi zmianami natężenia ruchu w wykorzystywanych przez te firmy sieciach.(abstrakt oryginalny)
Na przykładzie Internetu przedstawiono możliwość budowania rozległych sieci komputerowych dla użytku całego społeczeństwa zwanych infostradami.
Sieć komputerowa stała się koniecznością w każdej firmie bez względu na jej wielkość, liczbę oddziałów i pracowników. Konieczność ta wynika z następujących powodów:- oszczędności na zakup sprzętu, oprogramowania i materiałów oraz czasu pracy.- możliwości korzystania z różnego rodzaju usług które pozwalają na pełną kontrolę przedsiębiorstwa i wszystkiego co się na jego terenie dzieje w każdym momencie i z każdego miejsca na świecie.Ważną przesłankę sieci komputerowej jest również dostęp do Internetu który łączy każdy zakątek świata. Umożliwia on posiadanie własnej strony Internetowej, która zawiera najistotniejsze informacje o firmie. Posiadanie takie witryny w Internecie jest bardzo istotne dla firmy aby zaistniała na rynku światowym. (fragment tekstu)
5
Content available remote Uzależnienie strategiczne: perspektywa sieci międzyorganizacyjnych
84%
Celem niniejszego opracowania jest identyfikacja i próba wyjaśnienia zjawiska tzw. uzależnienia strategicznego organizacji od sieci międzyorganizacyjnej, w której dany podmiot funkcjonuje w oparciu o silne relacje z pozostałymi uczestnikami sieci. Zjawisko uzależnienia strategicznego zostało przedstawione z dwóch odmiennych perspektyw: uczestnika sieci (podmiotu uzależnionego) oraz integratora (podmiotu uzależniającego). Cel został zrealizowany przez pogłębione studia literatury. W konsekwencji zarysowano zagrożenia i ograniczenia szeroko rozumianej współpracy sieciowej w obliczu zjawiska zakorzenienia (uwikłania) w sieci międzyorganizacyjnej oraz zaproponowano kierunki przyszłych badań w tym zakresie.(abstrakt oryginalny)
Z usług internetu korzystają w tej chwili uczelnie, użytkownicy indywidualni, małe firmy, wielkie koncerny, administracja państwowa, organizacje międzynarodowe. Jednocześnie daje się zauważyć rosnącą komercjalizację Sieci. Internet staje się jednym z podstawowych narzędzi promocji, marketingu i handlu. W artykule przytoczono dane dotyczące największych dostawców Internetu w Polsce.
W pierwszych pracach badawczych formułujących podstawy sztucznej inteligencji nawiązane zostały powiązania między problematyką sztucznej inteligencji oraz problematyką rozgrywania gier. Podstawowa inspiracja badawcza koncentrowała się wokół dążenia do stworzenia programu komputerowego, który mógłby konkurować z człowiekiem wykazując w ten sposób możliwość konstrukcji maszyn myślących (por. np. FeFe72). Ten nurt badawczy początkowo ukierunkowany na tradycyjne gry takie jak szachy, warcaby, czy inne problemy dobrze ustrukturalizowane rozwija się obejmując również gry menedżerskie Przykładowo pewne rozpowszechnienie w naszym kraju uzyskała np. gra o nazwie BOSS, gdzie organizacja zarządzana przez osobę grającą staje naprzeciw organizacji zarządzanej przez sztuczną inteligencję.(fragment tekstu)
W artykule przedstawiono rolę otoczenia, w jakim funkcjonuje urząd skarbowy. Autor dokonał próby zdefiniowania i identyfikacji otoczenia urzędu skarbowego mianowicie: otoczenia wewnętrznego, celowego i ogólnego. W dalszej części artykułu przedstawiono konkluzje, zmierzające do sprawniejszego działania urzędów m. in. prze budowę infrastruktury sieci rozległej WAN z wykorzystaniem publicznej sieci teleinformatycznej POLPAK.
W artykule dokonano przeglądu metod dynamicznego udostępniania danych w sieciach rozległych. Omówiono dostęp do baz danych za pomocą interfejsu CGI, API, wtyczek serwerowych z wykorzystaniem techniki programowania rozproszonego oferowanego w Javie oraz inne rozwiązania, takie jak Oracle Web Server czy Microsoft Internet Database Connector.
Opracowanie poświęcone jest rozwojowi systemów elektronicznej wymiany danych w gospodarce, w latach 90-tych, a także przyszłym jego kierunkom.
Omówiono krótko funkcjonujące sieci rozległe (X.25, Bitnet, DECnet), a w szczególności najnowszą INTERNET wraz z jej usługowym oprogramowaniem aplikacyjnym oraz możliwościami komercyjnego korzystania z tej sieci.
Omówiono standardy i elementy składowe sieci lokalnych i rodzaje usług teleinformatycznych z których przedsiębiorstwa mogą korzystać poprzez sieci publiczne.
Celem artykułu jest przedstawienie podstaw technologii hipertekstu, a w szczególności jego struktury (wszystkich elementów) oraz pokazanie najbardziej rozpowszechnionych zastosowań takich jak: informacyjno-konsultacyjne (np. elektroniczne kioski), edukacyjno-zawodowe (np. informacja naukowa), w sieci INTERNET (np. WWW - World Wide Web).
Artykuł charakteryzuje obecną sytuację poszukiwań internetowych. Portale, to witryny, które "pełnią funkcję punktu startowego". Wymieniono największe, takie jak: America Online, Lycros, Yahoo!, Excite, Infoseek, Alta Vista. Prawdopodobnie portale właśnie przejmą powoli handel online. Niemniej jednak obserwujemy tendencję do powstawania portali narodowych bądź regionalnych. Portale specjalizowane noszą nazwę vortali.
Pod koniec 2003 r. amerykański stan Utah zdobył główną nagrodę w konkursie na stanowy portal internetowy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że większość interaktywnych aplikacji wykonała firma z Torunia - AIS.PL
Przedstawiono charakterystykę informacyjną i funkcjonalną Powszechnego Elektronicznego Systemu Ewidencji Ludności (PESEL). Przybliżono nowy projekt pod nazwą PESEL-NET. Ma on poprawić parametry komunikacyjne, w tym zapewnić większy stopień ochrony danych.
Przedmiotem artykułu jest wpływ i współzależność między współczesnymi środkami komunikowania a integracją europejską. Zdaniem autora integracja nie byłaby możliwa bez odpowiedniej infrastruktury technicznej i unifikacji warunków technicznych, finansowych i politycznych. Opisano techniczne osiągnięcia w komunikacji takie jak sieci komputerowe, szczególną uwagę poświęcając związkom między integracją systemów i integracją ekonomiczną.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.