Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 35

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Sieci fast food
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
1
Content available remote Konkurencyjność obiektów typu fast food w ocenie studentów SGGW
100%
Obiekty typu fast food są ważnym elementem rynku usług gastronomicznych. Odbiorcami ich ofert jest przede wszystkim młodzież. W artykule zaprezentowano wyniki badań ankietowych przeprowadzonych na próbie 273 studentów studiów stacjonarnych SGGW w 2016 r. Celem analiz było określenie podstaw konkurencyjności obiektów typu fast food. Z przeprowadzonych badań wynika, że respondenci korzystali z takich usług najczęściej do dwóch razy w miesiącu, przy czym w przypadku mężczyzn częstotliwość ta jest większa niż w przypadku kobiet. Największy wpływ na wybór obiektu gastronomicznego miał typ żywności oraz cena, najmniejszy - w ocenie respondentów - reklama. Równocześnie co czwarty respondent przyznał, że bardzo często korzysta z kuponów rabatowych. O konkurencyjności obiektów fast food, zdaniem respondentów, decydują czystość i dostępność miejsc siedzących, a na poprawę konkurencyjności może wpłynąć rozszerzenie oferty o owoce i śniadaniowe menu. Respondenci jakość obsługi ocenili nieco wyżej niż jakość oferowanych produktów. Odnotowano też różnicę w ocenie w zależności od częstotliwości korzystania z usług tych obiektów(abstrakt oryginalny)
The objective of this paper is to investigate the role of franchising in the process of internationalization of the fast food industry. The paper hypothesizes that franchising is an effective means of internationalization in the fast food industry that increases the revenues of the company. The hypothesis of the paper will be tested using the linear regression analysis. This analysis studies the relationship between revenues (dependent variable) and the number of outlets and the number of employees (independent variables). The sample includes 15 fast food chains from the list of 100 top franchises of 2017. The study of the annual reports of these 15 fast food chains revealed a correlation between the company's decision to go global through franchising and the growth of its revenues. It is necessary to build a literature on the role of franchising in the internationalization of business. The originality of this paper lies in the way it seeks to illuminate future academic research on the impact of franchising as an internationalization process on business revenues. (original abstract)
Autor przedstawił sytuację McDonald's na rynku polskim. Największym zagrożeniem dla tej firmy są: KFC, Pizza Hut, TelePizza i tanie restauracje wietnamskie.
W artykule przedstawiono obecną kondycję finansową największego przedsiębiorstwa oferującego fast food jakim jest McDonald's. Firma przeżywa duże trudności i musi szybko podjąć nową strategię marketingową aby utrzymać dobre miejsce na rynku.
Zwrócono uwagę na rozwój sieci barów kanapkowych w Polsce. Dominują na nim firmy Oscar, a-Petit, Subway.
Przeprowadzone badania miały charakter ankietowy. Badania przeprowadzano wśród 100 osób deklarujących korzystanie z usług gastronomicznych na terenie centrów handlowych. Otrzymane wyniki wykazały, że z gastronomii w centrach handlowych, I korzystają przede wszystkim osoby robiące zakupy na terenie tego obiektu. Ponad jedna j trzecia respondentów (35%) korzysta z usług gastronomicznych w centrach handlowych kilka razy w miesiącu. Ankietowani wskazali, że korzystanie z usług gastronomicznych , w centrach handlowych jest wygodne oraz serwowane produkty są smaczne. Jednocześnie respondenci mają świadomość, że oferowana w tych lokalach żywość jest "niezdrowa". Najbardziej istotnymi czynnikami, mającymi wpływ na wybór lokalu gastronomicznego, okazały się: smak (97%), oferta potraw (84%) oraz poziom cen (83%). Duże znaczenie dla klientów mają także usługi dodatkowe, np.: możliwość płatności kartą (69%). (abstrakt oryginalny)
7
Content available remote Young Consumers' Perception of Fast Food Chains' Advertising Campaigns
84%
Przedsiębiorstwa dążą by być skutecznym w działaniu, aby osiągnąć określone cele w określonym czasie. Komunikacja marketingowa przedsiębiorstw z nabywcami jest bardzo istotnym instrumentem strategii marketingowej, pozwalającym na realizacje celów rynkowych przedsiębiorstw. Lider na rynku fast food w Polsce, McDonald's, prowadzi liczne działania marketingowe w celu utrwalenia marki, polepszenia swojego wizerunku w oczach konsumentów. Postrzeganie przez konsumentów, skuteczność działań reklamowych wpływa bezpośrednio na efektywności prowadzonych kampanii marketingowych, stąd znaczenia nabiera stały monitoring podjętych działań. Obecne trendy na rynku, działania przedsiębiorstw, przegląd literatury były przesłanką podjęcia badań. Celem podjętych badan była ocena postrzegania przez konsumentów kampanii reklamowych sieci McDoland`s. W celu realizacji celu pracy zastosowano technikę CAWI (Computer-Assisted Web Interview), z wykorzystaniem autorskiego instrumentu badawczego. Próba badawcza została dobrana z zastosowaniem celowego doboru; za kryterium selekcji przyjęto deklarację dokonywanie zakupów w sieci McDonald's. Wyniki przeprowadzonych badań wskazały, że analizowane kampanie marketingowe realizowane w 2021 roku przez McDonald's spotkały się ze zróżnicowaną oceną zadowolenia przez konsumentów. Uzyskane wyniki dostarczyły zarówno istotnych informacji z zakresu oceny postrzegania przez konsumentów kampanii reklamowych sieci McDonald's, jak również mają walor aplikacyjny dotyczący możliwości oceny satysfakcji konsumentów z wykorzystaniem wskaźnika Net Promoter Score (NPS), jako alternatywnego wskaźniki zadowolenia konsumentów. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono sieć fast foodów Subway. Firma ta, jeszcze mało znana w Polsce, ma w Stanach Zjednoczonych więcej lokali niż w McDonald's.
9
Content available remote Customer Experience In International Fast Food Restaurants
84%
StarbucksTM Coffee Company ma ponad 25 000 sklepów detalicznych w 75 krajach i jest wiodącym dystrybutorem kawy specjalnej na świecie. Misją Starbucks jest "inspirowanie i pielęgnowanie ludzkiego ducha - jednej osoby, jednego kubka i jednego sąsiedztwa naraz", a jego hasłem jest dostarczanie swoim klientom wyjątkowych doświadczeń. Z kolei McDonald's jest jedną z największych sieci restauracji fast food na świecie, obsługującą około 69 milionów klientów dziennie w ponad 120 krajach w około 36 900 placówkach. McDonald's nie wspomina o żadnej prawdziwej misji w profilu swojej firmy, ale silny slogan "Kocham to" dobrze opisuje także misję firmy, a także wrażenia klienta, które zamierza dać swoim klientom. Nowym trendem w dużych międzynarodowych firmach jest silna marka i szczególny sposób obsługi klienta. Ważna jest nie tylko satysfakcja klienta, ale także wrażenia klienta, wraz z produktami lub usługami, które mają duży wpływ na ostateczną decyzję i zaangażowanie klientów. Celem badań była ocena tworzenia i pomiaru świadomego doświadczenia klientów w biznesie do środowiska konsumenckiego. Badanie zostało przeprowadzone w kawiarni StarbucksTM oraz w restauracji fast food McDonald'sTM w Poznaniu z aplikacją obsługi klienta opartą na logice rozmytej. Badanie wyraźnie pokazuje możliwości monitorowania, rozwijania i poprawy poziomu świadomych i nieświadomych obszarów doświadczeń klientów. Aplikacja została przetestowana w dwóch grupach studenckich w Poznaniu. Ponadto wyniki testów i informacje zwrotne zebrane od grup testowych zostały wykorzystane do zweryfikowania i potwierdzenia przydatności i struktury użytej ontologii i aplikacji. Aplikacja działała dobrze, a grupy testowe były zadowolone zarówno z działania aplikacji, jak i zbiorczych wyników, które przedstawiono w tym artykule. Na koniec sugerowane są niektóre możliwe przyszłe działania dotyczące świadomych i nieświadomych doświadczeń klientów. (abstrakt oryginalny)
10
Content available remote Preferencje dotyczące promocji sprzedaży stosowanej w lokalach typu fast food
84%
Celem pracy jest analiza różnych form promocji sprzedaży wykorzystywanych w restauracjach typu fast food w Polsce oraz badanie preferencji klientów tych restauracji w zakresie wyboru form promocji sprzedaży oraz ich wpływu na wybory żywieniowe konsumentów w trakcie korzystania z usług gastronomicznych w restauracjach typu fast food. (fragment tekstu)
Artykuł analizuje polski rynek restauracji szybkiej obsługi. W samym tylko województwie stołecznym jest ok. 600 punktów gastronomicznych.
Polaków nie zadawala już zwykły hamburger. Firmy, które nie chcą podzielić losu Burger Kinga czy Taco Bell wprowadzają zmiany. Wielkie sieci restauracji szybkiej obsługi, by nie stracić klientów, dostosowują się do ich nowych wymagań.
Celem opracowania było porównanie czynników kształtujących wybór i satysfakcję konsumentów ze świadczonych usług i jakości produktów na przykładzie sieci restauracji fast food. Na podstawie badań zarówno klientów jak i pracowników, podjęto się próby wyjaśnienia, jakie czynniki w największym stopniu wpływają na wybór i satysfakcję w opinii klientów i pracowników tego typu lokali. Stwierdzono, iż zarówno w przypadku klientów jak i pracowników do najważniejszych czynników wyboru i satysfakcji z usługi gastronomicznej należą smak oferowanych produktów, czas realizacji zamówienia i lokalizacja; duże znaczenie dla klientów ma również korzystna relacja ceny do jakości oferowanych potraw. Zauważone różnice w największym stopniu dotyczą oceny aspektów związanych z obsługą, która jest wyżej oceniana przez pracowników. Klienci w swoich opiniach przejawiają racjonalizm, ich opinie są silniej spolaryzowane a różnice między najważniejszymi i najmniej istotnymi czynnikami bardzo wyraźne. Pracownicy wykazują zaś tendencję do rozpatrywania szerzej zarówno czynników wyboru jak i satysfakcji, co przejawia się w mniejszych różnicach ocen poszczególnych czynników. (abstrakt oryginalny)
Overweight and obesity are two related health issues of epidemic proportions. In Nigeria, these health conditions have been emerging only recently. The extant literature shows inter-city variations in the prevalence of overweight and obesity in Nigeria. However, they say little about intra-city variations of these health problems in Nigerian urban centres. Thus, the focus of the study was to determine the small-area variations in the prevalence of overweight and obesity in an urban area of Nigeria and its association with socio-economic, environmental, dietary and lifestyle risk factors. With the aid of a questionnaire, information on the demographic, socio-economic, lifestyle, household and neighbourhood characteristics of respondents was obtained from respondents. Overweight and obesity were computed based on the self-reported height and weight of respondents, using the Body Mass Index (BMI) formula. A simple linear regression model was estimated to determine the individual and collective effects of risk factors. Findings showed that there were noticeable spatial variations in the prevalence of overweight and obesity which result from the varying contextual and compositional characteristics among the political wards of the Ibadan North LGA. Physical proximity to fast food outlets was the only significant factor driving the spatial pattern of obesity (b = 0.645; R2 = 0.416). The paper suggests that government and health officials should formulate area-specific obesity prevention and control plans to curb this growing epidemic in Nigeria. (original abstract)
W artykule omówiono funkcjonowanie i sposoby kontroli systemu zaopatrzenia sieci restauracji McDonald's w produkty mięsne. Rozważania skoncentrowano na sposobach zapewnienia wysokiej jakości i bezpieczeństwa produktu na szczeblu zakładów uboju zwierząt i rozbioru mięsa oraz zakładu przetwórczego.
Autor omawia czynniki decydujące o sukcesie systemu franchisingu, podstawowe elementy umowy franchisingowej dla zakładów gastronomicznych McDonald's oraz rozwój sieci restauracji McDonald's w Niemczech.
Celem artykułu jest identyfikacja postrzegania przez konsumentów działań w zakresie standaryzacji i adaptacji marketingu, realizowanych przez międzynarodowe firmy na rynku o silnej tożsamości narodowej. Analiza została przeprowadzona na przykładzie sieci fast-food McDonald's w Wietnamie. Badania własne oceniają działania tego przedsiębiorstwa pod kątem zaspokojenia wymagań konsumentów w zakresie sposobu wdrożenia instrumentów marketingu mix. Analiza opiera się na zogniskowanych wywiadach grupowych, obserwacji uczestniczącej i ankietach internetowych przeprowadzonych w Wietnamie. Wyniki dostarczają empirycznych dowodów na to, że w działalności międzynarodowej marketerzy powinni zachować równowagę między standaryzacją a adaptacją w strategii marketingowej. W krajach o silnej tożsamości narodowej ważne jest podkreślanie globalnych wyróżników firmy, ale jednocześnie poszanowanie lokalnej kultury, w tym lokalnych smaków i zachowań konsumenckich. Przypadek McDonald's dostarcza rekomendacji dla międzynarodowych przedsiębiorstw chcących rozwinąć swoją działalność i osiągnąć pożądane cele strategiczne w Wietnamie. (abstrakt oryginalny)
18
Content available remote Popularność restauracji typu fast food wśród mieszkańców Poznania
84%
Od momentu, kiedy bary mleczne i budki z zapiekankami zaczęły znikać z polskich ulic, pojawiające się w ich miejsce bary typu fast food rozpoczęły nową epokę w masowej gastronomii. Powstał "rynek fast food", na którym funkcjonują zarówno znane sieci globalne, jak i młode "undergroundowe" sieci gastronomiczne, lokujące się głównie w najbardziej ruchliwych miejscach w mieście, przeważnie podziemnych przejściach. Niniejszy artykuł poświęcono popularności i postrzeganiu wybranych restauracji typu fast food wśród konsumentów miasta Poznania.(abstrakt oryginalny)
Polskie sieci gastronomiczne "fast food" przeznaczają na reklamę stosunkowo duże kwoty - rocznie około 50 mln zł. Dotyczy to jednak ścisłej czołówki, czyli trzech największych działających w tym segmencie firm: Mc Donald, American Restaurants (Pizza Hut i KFC) oraz TelePizzy.
Szybki rozwój światowych sieci fast food na rynku polskim ostatnio został wyhamowany, głównie ze względu na pogorszenie ogólnej koniunktury, związanej m.in. z zagrożeniem BSE oraz koniecznością racjonalizacji kosztów. Równocześnie jednak szybko rosną nowe placówki tego typu, lokujące się w przejściach podziemnych, a więc w najbardziej ruchliwych miejscach miast.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.