Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 17

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Skale satysfakcji i lojalności
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
100%
Rosnąca świadomość rangi zasobów ludzkich w dostarczaniu wartości dla usługobiorców sprzyja wzmożonym wysiłkom zmierzającym do pozyskania pracowników o odpowiednich kompetencjach oraz tworzenia warunków skłaniających ich do długookresowego uczestnictwa w realizacji zamierzeń strategicznych usługodawców. Takie postrzeganie roli pracowników uzasadnia potrzebę badania satysfakcji z pracy. Celem artykułu jest analiza pośredniczącej roli satysfakcji zawodowej w relacji między treścią i warunkami wykonywania pracy a lojalnością pracowników w sektorze usług. Badania ankietowe przeprowadzone w podmiotach branży hotelarsko-gastronomicznej pokazują, że wewnętrzne i zewnętrzne nagrody w miejscu pracy wpływają na satysfakcję pracowników, która z kolei oddziałuje na skłonność do zmiany i rekomendowania pracodawcy. Ponadto związek między satysfakcją zawodową a intencją odejścia z pracy zależy od subiektywnie postrzeganej zatrudnialności.(abstrakt oryginalny)
Niniejszy artykuł to studium przypadku na temat badania satysfakcji pracowników w firmie Boiron. Badanie to pozwoliło firmie na wprowadzenie efektywnych zmian owocujących uzyskaniem w krótkim czasie wzrostu wskaźników finansowych, a w perspektywie długofalowej umożliwiło rozwój i zwiększenie konkurecyjności spółki. Przybliżono proces projektowania badania jego cele i metodykę.
Autorzy w swoich badaniach prowadzonych w obrębie dwóch sektorów (usługi bankowe oraz centra handlowe) w perspektywie trzech corocznych okresów sprawozdawczych poddali analizie związki występujące pomiędzy zmianami indeksów pracowniczych (motywacja i satysfakcja) a klienckich (satysfakcja i lojalność). Wyniki badań sugerują występowanie silnych relacji między zmianami obszarów satysfakcji pracowników a klientów z zaznaczeniem występowania przesunięcia czasowego, które nazwano "luką czasową". Wykazane silne zależności, występujące w perspektywie "luki czasowej", sugerują, iż należy być bardzo ostrożnym z analizą efektów rynkowych wprowadzanych zmian w obrębie szeroko rozumianej polityki HRM, gdyż jak wynika z badań, między pojawieniem się "bodźca" a wystąpieniem efektów po stronie klienta występuje przesunięcie czasowe. Ponadto uzyskane wyniki pozwalają założyć, iż okres "luki czasowej" jest zależny zarówno od charakteru wprowadzanych zmian, jak i od sektora objętego badaniem.(abstrakt oryginalny)
Tematem artykułu jest próba odpowiedzi na pytanie: jak zmieniają się wyniki modelowania ścieżkowego w obszarze analizy zagadnień satysfakcji i lojalności klientów wraz ze zmianą cech socjodemograficznych respondentów? Autor przeprowadził analizę ścieżkową omawianych zjawisk marketingowych przy wykorzystaniu metody PLS w jednym okresie sprawozdawczym w perspektywie dwóch sektorów gospodarczych (lubelskie centra handlowe oraz banki) na próbach zróżnicowanych pod względem cech socjodemograficznych. Dzięki przeprowadzonym pomiarom możliwe było wykazanie, czy brane pod uwagę cechy respondentów mają istotny wpływ na uzyskiwane wyniki modelowania ścieżkowego. Pozwoliło to na sprecyzowanie rekomendacji co do doboru prób badawczych w analizie modelowania ścieżkowego prowadzonego w kilku następujących po sobie okresach sprawozdawczych.(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest zwrócenie uwagi na powtarzalne błędy w prowadzeniu badań satysfakcji i definiowaniu tego pojęcia w obszarze usług. Praktyczne implikacje tekstu wskazują bariery związane ze skalowaniem używanym w ankietach wykorzystywanych do pomiaru satysfakcji klientów z usług. Z uwagi na próżnię metodologiczną we współczesnych metodach i technikach badań, autorka opisuje tendencję do społecznego epatowania pojęciem jakości przez satysfakcję klienta. Tym samym społeczne implikacje zachęcają szczególnie nie akademicki segment podmiotów aspirujących do mierzenia satysfakcji aby świadomie wykorzystać wiedzę o barierach tego typu badań, gdyż mogą one istotnie zaburzać pojęcie satysfakcji. Owe wskazówki jak i sugestia konsekwencji metodycznych względem stosowanych skal a badanymi segmentami, wskazują zagrożenia płynące z współczesnego trendu potwierdzania badaniami deklarowanej satysfakcji. Deklaracja prowadzenia badań satysfakcji przesz usługodawców spełnia także wymogi ewaluacji standardów w obszarze handlu i usług co nie zawsze jest spójne z realną poprawą usług. Stawianie trafnych pytań i analiza poparta wdrożeniem zmian dzięki wynikom badań satysfakcji, możliwa jest dzięki poprawnie konstruowanym narzędziom badawczym. Dlatego też społeczne implikacje tego tekstu nawiązują do zagrożeń i korzyści jakie niesie z sobą wykorzystanie skal na etapie procesu jakości związanym z satysfakcją klienta. Wyłączność na pełną satysfakcję w dobie rozwiniętego konsumeryzmu przypomina, że segment niezadowolonych a świadomych klientów wciąż istnieje dlatego też warto skutecznie przeciwdziałać niezrealizowanym obietnicom w świecie konsumenckich relacji. (abstrakt oryginalny)
Obecnie satysfakcja i lojalność klientów są kluczowymi elementami budowania przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw na rynku. Głównym problemem przy pomiarze wymienionych "nienamacalnych" zasobów przedsiębiorstwa jest złożony charakter procesu budowania relacji na płaszczyźnie firma-klient. W niniejszym artykule autor przedstawił najpopularniejsze modele ścieżkowe (ACSI oraz EPSI) jako narzędzia zapewniające największą kontrolę omawianego procesu. Ponadto zaprezentował badania potwierdzające silną korelację występującą pomiędzy poziomami indeksów satysfakcji i lojalności klientów a wynikami finansowymi analizowanych przedsiębiorstw. (abstrakt oryginalny)
W obliczu zachodzących zmian ważnym wyzwaniem dla producentów samochodów jest oddziaływanie na rynek za pośrednictwem cen. Głównym celem badawczym pracy jest identyfikacja roli ceny w budowie przewagi konkurencyjnej producenta marki samochodu w danym obszarze jego oddziaływania. Badanie audytoryjne zrealizowano wśród klientów wiodącej marki samochodowej z obszaru byłego województwa tarnowskiego. Z przeprowadzonych badań wynika reguła tworzenia przewagi konkurencyjnej. Z reguły tej wynika, że liczba klientów zadowolonych z końcowej jakości nabytego wyrobu jest większa, jeżeli większa jest liczba klientów decydujących o wyborze marki oraz zakładu naprawczego reprezentującego markę na podstawie ceny. Z reguły tej wynika także, że liczba klientów zadowolonych z końcowej jakości nabytego wyrobu jest większa, jeżeli większa jest liczba klientów uznających cenę za konkretne usługi naprawcze jako spełniającą ich wymagania. W badaniu potwierdzono, że skuteczne zarządzanie przez cenę z wykorzystaniem parametrów jakościowych oznacza zdobycie przez markę przewagi konkurencyjnej. Ocena ceny z uwzględnieniem jakości może być wykorzystana do wprowadzania marek na rynek w warunkach globalnych. (abstrakt oryginalny)
Wiele badań wykonanych w Polsce i za granicą dowodzi, że satysfakcja i motywacja pracowników stanowi element pierwotny w stosunku do satysfakcji i lojalności klientów. Powinna być zatem postrzegana jak jeden z najważniejszych czynników budowania długotrwałej przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa na rynku. W niniejszym artykule autorzy przybliżają metodę modeli ścieżkowych jako narzędzia pomiaru poziomu satysfakcji i motywacji pracowników oraz prezentują wyniki badań empirycznych uzyskanych w wyniku zastosowanie modelu ISMP. (abstrakt oryginalny)
9
Content available remote Lojalność i satysfakcja a wybór organizacji
63%
W artykule przedstawiono związek pomiędzy czynnikami determinującymi funkcjonowanie autoryzowanego serwisu samochodowego a zadowoleniem i lojalnością klientów. W artykule dokonano również przeglądu wybranych koncepcji satysfakcji i lojalności w świetle ich wpływu na rozwój organizacji. Z rozważań wynika, że ani satysfakcja, ani lojalność nie są dane raz na zawsze. W praktyce oznacza to, że satysfakcja jest źródłem lojalności, ale i lojalność może być fundamentem dla satysfakcji. Przedstawiona teza jest nowoczesną interpretacją spirali jakości Jurana, z uwzględnieniem satysfakcji i lojalności klientów. Coraz wyższy poziom funkcjonowania organizacji jest tożsamy z coraz większym zadowoleniem klientów i coraz mocniejszymi więziami pomiędzy klientem a organizacją.(abstrakt oryginalny)
10
Content available remote Pomiar lojalności klientów - wybrane wskaźniki
63%
Sytuacja na rynkach sprawia, że konieczne jest konkurowanie poprzez dbałość o satysfakcję i lojalność klientów. Wymaga to od przedsiębiorstw podejmowania wielu działań, ale także monitorowania ich rezultatów. Celem artykułu jest przedstawienie wybranych metod mierzenia lojalności klientów. Skoncentrowano się na wskaźnikach satysfakcji takich jak CSI, ACSI, EPSI, a także wskaźnikach lojalności, ujmujących różne aspekty tego zjawiska (CLR, NPS, CES, TRI*M). Wskazano zarówno metodologię mierzenia poszczególnych indeksów, zastosowanie, jak i ich zalety oraz wady. Ostatecznie każda firma powinna wybrać dla siebie wskaźnik, który będzie najlepiej zaspokajał jej potrzeby w zależności od stawianych celów, posiadanych zasobów, stopnia konkurencji, branży itp. (abstrakt oryginalny)
Z pewnością warto zainwestować czas w dogłębną analizę potrzeb klientów. Inwestycja ta zwróci się na pewno, prowadząc do wzrostu ich satysfakcji a przez to niejako automatycznie do przychodów firmy. Zadowoleni klienci są bowiem w stanie akceptować nawet wyższe ceny. Nieodzowna jest tu też psychologia pomagająca rozpoznać i zrozumieć także te ukryte pragnienia konsumentów. Pomocną w tym wypadku jest strategia SPIN polegająca na zadawaniu pytań sekwencyjnych w kilku fazach. Sukces sprzedażowy gwarantują wreszcie tzw. pytania problemowe i implikacyjne.(fragment tekstu)
Pokolenie Y to kategoria socjologiczna obejmująca osoby urodzone w latach 1980-1995. Jako pracownicy mają oni zarówno zalety, jak i wady. Dość powszechne jest przekonanie, że jedną z podstawowych wad tej grupy jest niska lojalność pracownicza. Czy faktycznie tak jest? Jak często i z jakiego powodu chcą oni zmieniać pracę? W jaki sposób można ograniczyć niepożądaną fluktuację młodego personelu? Odpowiedzi poszukiwane są w niniejszym artykule. Przedstawiono w nim niektóre wyniki projektu badawczego pt. "Zatrudnienie i rozwój zawodowy osób z pokolenia Y: problemy i wyzwania z perspektywy polityki personalnej", zrealizowanego we współpracy z Grupą Kapitałową Kruk w ramach wrocławskiego programu "Mozart - partnerstwo nauki i biznesu". Badania terenowe przeprowadzono w trzech grupach, wśród: studentów (PAPI) oraz młodych pracowników wykonawczych i kadry menedżerskiej (CAWI).(abstrakt oryginalny)
Na jednym biegunie mamy firmy, które zachęcają do lojalnościowych programów, gdyż tym zajmują się zawodowo. Na drugim sklepy, które częstokroć wypróbowawszy u siebie konkretny program lojalnościowy, rezygnują z niego zawiedzione. W tym sporze autor artykułu stanął w obronie tych ostatnich przytaczając na to szereg argumentów. Jedną z przyczyn, które lojalność niszczą, są tzw. cenowe porównywarki. Natomiast do programów lojalnościowych, które odniosły sukces niewątpliwie należą te posiadające element gier bądź konkursów. (abstrakt autora)
W artykule omówiono pojęcie satysfakcji i lojalności klientów. Zweryfikowano znaczenie klienta dla wybranych atrybutów satysfakcji poprzez badanie ankietowe. W badaniu wzięło udział 122 osób w wieku od 18 do 50 lat. Badani oceniali swoją satysfakcje z zakupu dobra nie nabywanego codziennie.
W przypadku programów lojalnościowych nie można mówić o bezwarunkowej efektywności: ideał po prostu nie istnieje. Programy takie nie powinny być typowe, ponieważ z definicji mają służyć podkreślaniu wyjątkowości marki oraz gromadzić liczne rzesze klientów. Ich siłą zatem jest zróżnicowanie wewnętrzne, stanowiące unikatową mozaikę preferencji i oczekiwań. Jeżeli marka ma zostać zauważona i doceniona przez klientów, powinna przedstawiać propozycje lepsze od konkurentów. Nie jest to jednak rzeczą prostą. (abstrakt autora)
Fandomy czyli inaczej pasjonaci przez osoby postronne bywają postrzegani często jako konsumenci cierpiący na swego rodzaju obsesję. To uczucie silniejsze od lojalności, wykraczające też poza satysfakcję. Tego rodzaju przywiązanie do marki wpływa też na jej kapitał i rozpoznawalność. Taki rodzaj stanów uczuciowych obserwujemy także w pewnych grupach społecznych, które coraz częściej pojawiają się w przekazach medialnych. Grupy hiper zaangażowanych fandomów, fanów danej marki zmuszają też do kreatywnego podejścia samych marek do tej grupy entuzjastów. (abstrakt autora)
Programy lojalnościowe są złożonymi narzędziami zarządzania relacjami z klientami i pełnią różnorakie funkcje. Różne mogą być wobec nich oczekiwania, co wpływa na sposób ich oceny. Na ich skuteczność możemy patrzeć z perspektywy osoby odpowiedzialnej za sprzedaż, jak to obecnie się najczęściej dzieje. Ale możemy przyjąć również perspektywę marketingowca odpowiedzialnego za kształtowanie marki, czy badacza i analityka szukającego informacji o rynku i kliencie. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.