Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Skandia Nawigator
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Ewolucja zrównoważonej karty wyników na tle potrzeb zarządzających
100%
Celem artykułu jest przedstawienie ewolucji zrównoważonej karty wyników w związku ze zmieniającymi się potrzebami zarządzających. Przejście z ery industrialnej do ery postindustrialnej spowodowało zapotrzebowanie na nowe instrumenty pomiaru i zarządzania dokonaniami przedsiębiorstwa. W związku z tym przeprowadzono przegląd metod zarządzania dokonaniami przedsiębiorstwa. Następnie opisano koncepcje pochodne w stosunku do zrównoważonej karty wyników, a mianowicie niemiecką kartę wyników, brytyjską kartę wyników oraz Nawigator Skandii, aby ukazać podobieństwa lub możliwe niedoskonałości zrównoważonej karty wyników. W dalszej części omówiono cztery generacje zrównoważonej karty wyników.(abstrakt oryginalny)
2
75%
Przedstawiono istotę i strukturę kapitału intelektualnego. Zwrócono uwagę na najbardziej popularne metody zarządzania tym kapitałem - model Nawigator Skandii, monitor aktywów niematerialnych oraz model zrównoważonej karty wyników.
Na początku artykułu krótko opisano działalność firmy ubezpieczeniowej Skandia, w której po raz pierwszy powołano jednostkę, której zadaniem było badanie kapitału intelektualnego. Następnie omówiono pojęcie, składniki oraz pomiar kapitału intelektualnego. Przedstawiono również model pozwalający na ocenę wartości kapitału ludzkiego - Nawigator Skandii.
Omówiono problematykę zarządzania kapitałem intelektualnym i dokonano porównania dwóch metod zarządzania: Zrównoważonej karty wyników (BSC) i Navigator Scandii.
Celem artykułu jest próba ukazania istoty kapitału intelektualnego oraz znaczenia modelu rozwoju kapitału intelektualnego przez relacje współdziałania między podmiotami uczestniczącymi w ramach Zachodniopomorskiego Klastra Chemicznego "Zielona Chemia". (fragment tekstu)
Efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem wiąże się z wdrażaniem i stosowaniem różnych strategii. Do najpopularniejszych narzędzi controllingu strategicznego należą: Tableau de Bord (stanowi panel sterujący, który ma wspomagać kierownictwo w zarządzaniu jednostką biznesową), strategiczna karta wyników (wykorzystuje spójny system finansowych i pozafinansowych wskaźników do bieżącej oceny stanu organizacji) oraz Skandia Nawigator (system pomiaru wartości kapitału ludzkiego). Celem artykułu jest zaprezentowanie idei tych narzędzi i porównanie ich przy wykorzystaniu kryterium przydatności dla przedsiębiorstw.
Niejedna koncepcja zarządzania traktuje o wiedzy, aktywach niematerialnych, know-how czy kapitale ludzkim. Jednak zagadnienia te w owych koncepcjach pojawiają się niejako przy okazji, jako pewne elementy, a nie uporządkowana całość. Próbą zgromadzenia i usystematyzowania wszystkiego, co może być określone jako aktywa niematerialne, jest koncepcja kapitału intelektualnego, uwzględniająca jego wycenę i zarządzanie nim. Celem niniejszej pracy jest przyjrzenie się kapitałowi intelektualnemu w mediach działających w Polsce i pokazanie, jaki wpływ na ów kapitał intelektualny ma odbiorca prezentowanych w mediach treści, a więc czytelnik/widz/słuchacz. Na początku pokrótce zostanie omówiona pierwsza na świecie koncepcja kapitału intelektualnego, a był to Nawigator Skandii, stworzony w Szwecji pod koniec lat 80. XX wieku. Następnie podział kapitału intelektualnego zaproponowanego przez Szwedów zostanie dostosowany do specyfiki polskiej branży medialnej i wokół pięciu obszarów koncentracji kapitału intelektualnego nastąpi omówienie wpływu odbiorców na jego ostateczny kształt. Wcześniej odbiorcy zostaną zdefiniowani ze względu na cechy wyróżniające ich spośród typowej grupy klientów, zostaną też opisane wyróżniki polskiej branży medialnej. Na zakończenie będą rozważane działania, które może podjąć nadawca treści medialnych, a dzięki którym odbiorca będzie zwiększał kapitał intelektualny spółki. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.