Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 12

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Smart cards
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
100%
Dzięki szerokiego wachlarzowi oferowanych możliwości, zintegrowane systemy smart cards coraz częściej znajdują zastosowanie jako nowoczesne instrumenty polityki marketingowej regionów turystycznych. Władze aglomeracji, które zdecydowały się na implementację kart mogą liczyć na wzrost zainteresowania i rozwój turystyki miejskiej. W odniesieniu do polskich rozwiązań, pożądana jest integracja funkcjonujących systemów kart miejskich i kart turysty. Oczekiwana jest także większa współpraca podmiotów już partycypujących w ramach jednego przedsięwzięcia. Wzrastające znaczenie będą zyskiwać destynacje promujące się w ramach międzynarodowych programów marketingowych kart turystycznych.(abstrakt oryginalny)
Informatyzacja dużej uczelni jest wyzwaniem z punktu widzenia nie tylko technicznego, ale przede wszystkim organizacyjnego. Różnorodność rozwiązań stosowanych na poszczególnych wydziałach uczelni, a także w poszczególnych jednostkach danego wydziału stawia pod znakiem zapytania możliwość zbudowania jednolitego systemu informatycznego dla uczelni wyższych, który spełniałby oczekiwania jego użytkowników. Systemy informatyczne oferowane na rynku muszą mieć możliwość dostosowania do potrzeb uczelni. Proces ten, aby zakończył się sukcesem, musi się odbywać przy dużym zaangażowaniu osób doświadczonych w dydaktycznej i naukowej działalności uczelni. Trudniejszym rozwiązaniem jest budowa systemu z wykorzystaniem własnych zasobów uczelni. W tym przypadku zagrożeniem jest zatrudnianie do rozwoju i utrzymania systemu studentów i doktorantów, dla których praca ta stanowi działalność dodatkową. Niezmiernie ważną kwestią jest zaangażowanie użytkowników końcowych w proces tworzenia i testowania systemu. Poziom tego zaangażowania znacznie wzrasta, jeśli użytkownicy odczuwają praktyczne korzyści z jego wdrożenia, polegające na usprawnieniu ich pracy. Co więcej, sami zaczynają zgłaszać postulaty dotyczące poprawy funkcjonalności systemu, widząc, że ich propozycje są brane pod uwagę i wdrażane przez zespół programistów. Zwinne programowanie modułów i funkcji zamawianych bezpośrednio przez użytkowników wydaje się najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o informatyzację uczelni, niezależnie od tego, czy prace programistyczne wykonują pracownicy uczelni, czy firma zewnętrzna. (fragment tekstu)
3
100%
W artykule przybliżono pojęcie karty wirtualnej służącej do przeprowadzania transakcji na odległość. Następnie scharakteryzowano karty wirtualne dostępne w Polsce pod względem ich cech. Przedstawiono także koszty użytkowania kart wirtualnych. Omówiono również przebieg transakcji przeprowadzanej kartą wirtualną w Internecie. W końcowej części artykułu podsumowano zalety i wady kart wirtualnych.(abstrakt autora)
In the present article we describe the implementation of the finite element numerical integration algorithm for the Xeon Phi coprocessor. The coprocessor is an extension of the idea of the many-core specialized unit for calculations and, by assumption, its performance has to be competitive with the current families of GPUs. Its main advantage is the built-in set of 512-bit vector registers and the ease of transferring existing codes from normal x86 architectures. In the article we verify the performance of previously developed OpenCL algorithms for finite element numerical integration, ported to the new Xeon Phi coprocessor architecture. The algorithm is tested for standard FEM approximations of selected problems. The obtained timing results allow to compare the performance of the OpenCL kernels executed on the Xeon Phi and the contemporary GPUs.(original abstract)
W artykule omówiono funkcjonowanie kart płatniczych na rynku polskim. Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że na koniec września 2009 roku w obiegu znajdowało się 32,5 mln kart płatniczych , w tym 10,5 mln kredytowych i 21,6 debetowych. Coraz popularniejsze są również karty przedpłacone, zbliżeniowe (bezdotykowe) czy wirtualne.
Artykuł dotyczy agencji rozliczających transakcje bezgotówkowe w kontekście nowej ustawy o elektronicznych instrumentach finasowych. Artykuł przedstawia główne firmy działające na polskim rynku (m.in. Polcard, eCard) w kontekście sytuacji analogicznych firm na rynkach zagranicznych. Można ponadto tutaj znaleźć najistotniejsze zmiany dla klientów jakie ze sobą niesie nowa ustawa.
Karta bankowa zaczyna pełnić coraz bardziej różnorodne funkcje, coraz częściej są z nią integrowane usługi pozafinansowe. W artykule przedstawiono liczne nowatorskie zastosowania kart bankowych.
Artykuł dotyczy kart wielofunkcyjnych (zintegrowanych). Dzięki zastosowaniu mikroprocesora zlikwidowano wiele ograniczeń technicznych. Oprócz popularnych już kart płatniczych pojawił się bilet elektroniczny oraz karta miejska. Z inicjatywy ZBP powstał Zespół ds. Ogólnopolskiej Karty Miejskiej. Podstawowa trudność tego przedsięwzięcia polega na tym, że wymagają one współpracy wielu instytucji.
Autor wykazuje że karty płątnicze, chociaż coraz bardziej w Polsce popularne, nie są zbyt praktyczne w wykorzystaniu, szczególnie w przypadku dokonywania drobnych zakupów, gdyż z uwagi na wysokie marże, ta forma płatności jest skrajnie nieopłacalna dla drobnych detalistów jak na przykład kioski.
Jest to teoretyczna wizja dotycząca zbudowania nowoczesnego nośnika, bankowej karty chipowej (procesorowej). Umożliwia ona wykonywanie przez wewnętrzny procesor karty wszelkich obliczeń związanych z transakcjami. Terminal obsługujący kartę mógłby być rozwinięciem telefonu komórkowego. Zamiana środków gotówkowych na depozyt mogłaby się odbyć w banku lub jednostce posiadającej stacjonarną wersję urządzenia. Przy wymianie środków przez dwu posiadaczy zostałoby to zarejestrowane na kartach obu stron.
Artykuł przedstawia światowy rynek kart debetowych. Zdaniem ekspertów rynek ten rozwija się dynamicznie i jest bardzo perspektywistyczny. Autorka przedstawia zalety kart debetowych, w kontekście kart kredytowych, a także możliwe zyski płynące z promocji tego produktu dla banków.
Wskazano zalety elektronicznych kart bankowych, które powoli wypierają karty z paskiem magnetycznym. Porównano karty z odroczonym terminem płatności typu charge i karty kredytowe.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.