Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Social Policy Reform and Development (SPREAD)
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Głód mieszkań winduje ceny, a klienci tak jak w pierwszych latach polskiej gospodarki rynkowej kupują mieszkania, które istnieją jeszcze jedynie na deskach kreślarskich. Rynek apartamentowy w Polsce ma zaledwie kilkanaście lat i dopiero teraz jego rozwój nabrał dużego tempa, po przyspieszeniu wywołanym przez przyjęcie Polski do Unii Europejskiej. Pogoń za europejskim standardem powoduje też wzrost cen – jeszcze nie osiągających europejskiego poziomu. Artykuł omawia nowe trendy w polskiej branży mieszkaniowej, dostarczającej produkt luksusowy.
Miasta na prawach powiatu są specyficznym połączeniem samorządów gminnego i powiatowego. Wykonują one zadania zarówno gminy, jak i powiatu. W tym celu kreują własną politykę finansową. Finanse lokalne, jako zasób jednostki, stają się czynnikiem rozwoju. Finanse stanowią podstawę realizacji zadań publicznych i rozstrzygają o warunkach gospodarczego rozwoju. Na tempo rozwoju społeczno-gospodarczego decydujący wpływ mają poziom i struktura dochodów, które warunkują aktywność inwestycyjną. Uwarunkowania sytuacji finansowej mogą być kształtowane przez obszar (np. położenie i wielkość JST, dostępne zasoby i walory naturalne, atrakcyjność inwestycyjną), a także mogą być od niego niezależne (np. stan finansów publicznych, zakres władztwa dochodowego i wydatkowego JST).(abstrakt oryginalny)
Na giełdach papierów wartościowych notowanych jest wiele instrumentów finansowych. Do bardziej zaawansowanych należy zaliczyć instrumenty pochodne. Wśród tych instrumentów rosnącym zainteresowaniem cieszą się kontrakty futures. Instrumenty finansowe podlegając nieustannej wycenie przez inwestorów przynoszą im zyski bądź straty. Do najbardziej ryzykownych strategii inwestycyjnych należy spekulacja. Tematem opracowania jest przedstawienie oraz próba dokonania analizy opłacalności inwestycyjnej jednego z rodzajów strategii inwestycyjnej, a mianowicie strategii spekulacyjnej typu spread. Strategie te są wykorzystywane przez uczestników polskiego rynku głównie w przypadku rynku opcji oraz warrantów. Rzadko pojawiają się opracowania, których tematyką byłoby przedstawienie tych strategii w przypadku rynku kontraktów futures. i. Kontrakty terminowe na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie notowanych jest wiele kontraktów futures opartych na różnych instrumentach bazowych. Inwestorzy mogą zawierać transakcje na rynku kontraktów indeksowych, akcyjnych, walutowych oraz na rynku kontraktów na obligacje (fragment tekstu)
Wraz z rozpadem Związku Radzieckiego (z końcem 1991 r.) Rosja zyskała szansę realizacji radykalnych reform w gospodarce kraju, których efektem ma być odrodzenie ekonomiczne oraz rozwój gospodarki narodowej. Dokonywane zmiany są głębokie i wielokierunkowe; zakładają m.in ścisłą współpracę integracyjną z państwami Wspólnoty Niepodległych Państw.(fragment tekstu)
Dokonujące się zmiany systemowe w Polsce po 1990 roku w sferze społecznej miały szczególną sytuację. Nieodzowne było utrzymanie poparcia społecznego dla reform gospodarczych i zapewnienie minimum poczucia bezpieczeństwa społecznego, a jednocześnie dostosowanie funkcjonowania instytucji społecznych do nowych celów i zasad. Konieczna kondensacja zmian utrudniała respektowanie naturalnej sekwencji przekształceń instytucjonalnych ze świadomością społeczną Wyodrębnienie etapów uprzytamnia skalę i dynamikę zmian w Polsce w porównaniu z krajami wysoko rozwiniętymi w Europie. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono kształtowanie się fundamentów polityki społecznej w elżbietańskiej Anglii. Omówiono podstawowe akty prawne tego okresu oraz opisano radykalny charakter reform, jakim miały służyć. Dla zrealizowania tych zamiarów ustanowiono prawa zakazujące żebractwa, z drugiej zaś strony przejęto instytucje służące dobroczynności i pomocy społecznej. Opieka społeczna miała być odtąd realizowana nie według mało selektywnych kryteriów z przeszłości, ale według zasad bazujących przede wszystkim na odróżnieniu potrzebujących od tych, którzy takiej pomocy nie potrzebowali. Przyjmuje się, że pierwszym źródłem prawa w dziedzinie pomocy społecznej był akt wydany przez angielską królową w 1601 roku, zwany Prawem ubogich. (abstrakt oryginalny)
Program SPREAD (Reforma i Rozwój Polityki Społecznej) realizowany jest z funduszy pochodzących z UE w ramach PHARE. Ma na celu wspieranie polskiego rządu we wdrażaniu reformy polityki socjalnej. Ma wspierać MPiPS w zakresie pomocy eksperckiej, szkoleń i sprzętu także podległych MPiPS instytucji jak: Krajowego Urzędu Pracy, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Centralnego Instytutu Ochrony Pracy. Składa się z ośmiu projektów: 1. Rozwiązywanie Sporów Zbiorowych, 2.System Rokowań Zbiorowych i Trójstronności, 3.Zespół Analiz Bezpieczeństwa, 4.Reforma Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, 5.Reforma Systemu Ubezpieczeń Społecznych ZUS, 6.Komórka Zarządzania Programem (PMU - project Management Unit), 7.Urząd Pracy - Wsparcie Instytucjonalne, 8.MPiPS - Wsparcie Instytucjonalne. Autorka charakteryzuje poszczególne etapy pracy nad projektami.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.