Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 74

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Social campaigns
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
W artykule omówiono najczęściej pojawiające się błędy i trudności w stosowaniu w praktyce założeń marketingu społecznego. Wspomniano także o możliwych przyczynach tego typu uchybień. W rozważaniach autor korzystał z przykładów kampanii społecznych realizowanych w Polsce. Celem artykułu jest także usystematyzowanie podstawowych zagadnień związanych z marketingiem społecznym. (abstrakt oryginalny)
W okresie wakacji zaczynają swoją działalność kampanie społeczne, które lansują idee. Na przykład akcje "Pijani kierowcy wiozą śmierć". Plakaty są dość ostre po to, aby w ten sposób osiągnąć słuszny cel.
Budowanie kampanii społecznych wymaga solidnego planowania, dającego szansę na dotarcie do docelowych odbiorców i wywołanie oczekiwanych zmian postaw i zachowań. Celem artykułu jest przedstawienie możliwości związanych z planowaniem kampanii społecznych. Zostały w nim omówione propozycje procedur wykorzystywanych w procesie budowania kampanii społecznej z uwzględnieniem złożoności decyzji podejmowanych na poszczególnych jego etapach. (abstrakt oryginalny)
4
75%
Wśród narzędzi komunikowania używanych przez organizatorów publicznych kampanii informacyjnych coraz częściej znajdują się media społecznościowe, w tym Twitter. Dotyczy to także wywołujących żywe debaty kontrowersyjnych zagadnień społecznych, ideowych, politycznych i obyczajowych, jak np. związki tej samej płci. Analiza komunikowania za pomocą Twittera, które amerykańskie i polskie organizacje wspierające związki tej samej płci prowadziły w 2015 roku, posłużyła do sformułowania wniosków o roli Twittera w nowoczesnych kampaniach informacyjnych i edukacyjnych. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest próba kompleksowego przedstawienia zjawiska szoku w reklamie społecznej, przede wszystkich na podstawie polskich źródeł. W tekście skupiono się głównie na kampaniach z lat 1995-2008, aby przedstawić świeżość tego zjawiska. Do tej pory o reklamie społecznej ukazało się w Polsce niewiele pozycji książkowych, sporo informacji znaleźć można jednak w Internecie, głównie na stronach fundacji pozarządowych. Hasło reklamy szokującej, tj. shockvertisingu, pojawia się jeszcze rzadziej lub wcale, stąd podstawą do rozważań będą głównie własne obserwacje. (fragment tekstu)
Modern European societies, despite the high level of development, are still facing a number of problems. Although the conditions for life are better than ever, still not all the basic needs, in particular those intangible, are ensured. In my article I made an analysis of social exclusion phenomenon across Europe with brief description of action done generally within EU's structure (part 1), among which I had put special attention to the problem of financial exclusion and sexual bias exclusion with a detailed analysis of selected organizations described in part 2 and 3 in this article. I had chosen those subjects due to my involvement in LPP NetAware Intensive Programme 2012-2014 which main goal was to identify and develop solutions for elimination, of mentioned before, exclusions. At first it was essential to identify needs related with that issue - the reason that showed how complex social exclusion may influence society and every citizen's perception. Strong need of belonging - when unsatisfied usually lead to disharmony in other aspects of our everyday life and is a general obstacle for every community to develop. Blurred borders of social exclusion hamper the identification and measurement. This task is strongly depend on our approach and subjective criteria we assume and if we treat social exclusion like a constantly changing process - the result will definitely will not be binary, but rather consist of many shades on different levels. (fragment of text)
Reklama społeczna w swej obecnej formie pojawiła się w Polsce dopiero po 1989 r. Spektakularnym przykładem reklamy społecznej z tamtego okresu jest plakat Andrzeja Pągowskiego z 1994 r., przedstawiający twarz-pupę z wetkniętym papierosem. Podpis: "Papierosy są do dupy" nie pozostawiał złudzeń, że plakat ma przekaz antynikotynowy. U jednych mógł wywoływać oburzenie, inni zachwycali się jego prostotą i celnością. Od tamtej pory marny jednak do czynienia z wyraźną zmianą podejścia do reklamy społecznej i sposobów jej oddziaływania. Przede wszystkim widoczny jest wzrost znaczenia reklamy społecznej w procesie wpływania na postawy i zachowania. W ostatnich latach nastąpił nie tylko rozwój form i zastosowań reklamy społecznej, ale zdecydowanie powiększył się zasób problemów społecznych, których ta forma komunikacji ze społeczeństwem zaczyna dotykać.
W artykule zaprezentowano definicję, genezę oraz istotę marketingu społecznego, który należy rozumieć, jako wykorzystywanie marketingu komercyjnego w celach społecznych, w tym w szczególności w zakresie profilaktyki chorób, prewencji wypadków, ochrony środowiska naturalnego oraz zwiększania zaangażowania społecznego. Analizie poddano także najistotniejsze mankamenty związane z wykorzystywaniem marketingu społecznego w praktyce. Autor opisał kwestię wykorzystywania marketingu społecznego na przykładzie kampanii społecznej "Rozwód? Przemyśl to", zaplanowanej i przeprowadzonej w 2011 roku przez Fundację Mamy i Taty. (abstrakt oryginalny)
Tradycyjna (neoklasyczna) ekonomia zakłada, że każda jednostka jest egoistycznie zorientowana na osiągnięcie swojego głównego celu, którym jest maksymalizacja użyteczności. Ekonomia behawioralna w wielu badaniach odnoszących się do różnych aspektów ludzkiego zachowania dowodzi, że ludzkie wybory różnią się w zależności od okoliczności, miejsca, czasu, wyznawanych norm i wpływów społecznych, emocjonalnych osądów, skrzywień i błędów poznawczych, stosowanych upraszczających reguł wnioskowania (heurystyk), a jednocześnie od tego, w jaki sposób i w jakich okolicznościach wybór jest dokonywany (architektury wyboru). Celem artykułu jest zdefiniowanie pojęć ekonomii behawioralnej, które są najbardziej interesujące z punktu widzenia zwiększenia skuteczności kampanii społecznych. Cel osiągnięto dzięki przeprowadzeniu studiów literaturowych, które pozwoliły na określenie, że wśród koncepcji ekonomii behawioralnej mających największy wpływ na skuteczność kampanii można wyróżnić przede wszystkim: odwołanie się do norm 129społecznych, zachęty finansowe oraz odpowiednie ramowanie komunikatów. Chociaż nie wyczerpują one możliwości wpływania na zachowania jednostek, to ich zastosowanie przez architektów wyboru (twórców kampanii społecznych) może się przyczyniać do nakierowania ludzi na podejmowanie bardziej rozsądnych (w ich własnej i społecznej ocenie) decyzji i dokonywania lepszych wyborów, nie zmuszając nikogo do uzyskania określonych rezultatów.(abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono ocenę poziomu wiedzy respondentów, która dotyczyła znajomości pojęcia społecznej odpowiedzialności biznesu (ang. Corporate Social Responsibility - CSR), stopnia rozpoznawalności firm odpowiedzialnych społecznie oraz kampanii społecznych przez nie prowadzonych. Przybliżono również powody i rodzaje społecznie odpowiedzialnych działań podejmowanych przez firmę Avon. W opracowaniu wykorzystano źródła pierwotne i wtórne oraz literaturę przedmiotu. (abstrakt oryginalny)
W artykule omówiono profesjonalnie przygotowaną kampanię antynikotynową "Quit & Win" z perspektywy zasad marketingu społecznego. Scharakteryzowano podstawowe elementy marektingu niekomercyjnego, których udoskonalenie mogłoby przynieść jeszcze większe korzyści kampanii. Wyróżniono elementy takie jak: zwiększenie liczby miejsc dystrybucji kuponów, intensyfikacja akcji promujących kampanię poprzez rozdawanie ulotek, przygotowanie specjalnych punktów informacyjnych w miejscach publicznych, zaangażowanie do akcji organizacji zajmujących się na co dzień problemem uzależnień, które mogłyby wesprzeć także działania "małej" polityki jako swego rodzaju eksperci w danej dziedzinie.
12
Content available remote Kreowanie wizerunku przedsiębiorstwa na rynku ubezpieczeniowym
75%
Istnieje szereg czynników efektywnej polityki wizerunkowej przedsiębiorstwa, w tym m.in. sponsoring, środki społecznego przekazu oraz uczestnictwo w kampaniach społecznych. Wymienione uwarunkowania polityki wizerunkowej przedsiębiorstwa zostaną przedstawione na przykładzie Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie ING S.A. i wyników badań własnych, których celem była identyfikacja czynników kreujących wizerunek przedsiębiorstwa na rynku towarzystw ubezpieczeniowych. Badania ankietowe zostały przeprowadzone w okresie kwiecień-czerwiec 2010 roku. W wyniku doboru losowego uczestniczyło w nich 96 osób, które legitymowały się głównie średnim wykształceniem, tj. ponad 3/4 uczestników badań. Były to osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony i pracujące w bankowości, administracji oraz wykwalifikowani robotnicy. Blisko 63% uczestników badań nie przekroczyło 35. roku życia. (fragment tekstu)
W artykule przedstawiono przykłady polskich i zagranicznych kampanii społecznych obrazujące oddziaływanie marketingu społecznego na odbiorców poprzez wykorzystanie wizerunku osób publicznych. Jest to jeden z instrumentów marketingu, stosowany w celu przykucia uwagi adresatów. Dodatkowo bywa często wzmacniany przez wywoływanie silnych emocji lub kontrowersji, czyli tzw. shockvertising. W artykule opisano także narzędzia koncepcji 4P w marketingu społecznym, które mimo że bazują na osiągnięciach marketingu komercyjnego, mogą być rozumiane nieco inaczej. (abstrakt oryginalny)
Koncepcja zrównoważonego rozwoju już od wielu lat jest obecna w dyskursie politycznym. Dążenie do osiągnięcia tego celu stało się priorytetem na całym świecie. Sukces w tej dziedzinie zależy nie tylko od prowadzenia odpowiedniej polityki. Jest to również kwestia zaangażowania społeczeństwa. Istnieją różne bezpośrednie i pośrednie narzędzia mające promować i wzmacniać pozytywne zmiany postaw społecznych. Do najważniejszych z nich należą kampanie społeczne. Celem artykułu jest przedstawienie, w jaki sposób mogą one przyczynić się do osiągnięcia zrównoważonego rozwoju i w jaki sposób powinna być oceniana ich efektywność. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest wskazanie, że kampanie społeczne mają wpływ na zachowania prozdrowotne kobiet i mężczyzn. Hipotezy badawcze dotyczą przede wszystkim różnic w podejściu do tego zagadnienia obserwowanych u kobiet i mężczyzn z generacji milenialsów oraz baby boomers. W artykule wykorzystano wyniki badania eksploracyjnego, które zostało przeprowadzone w trzecim kwartale 2021 r. wśród pacjentów wybranej placówki medycznej w Szczecinie (uzyskano 217 wypełnionych ankiet). Wyniki badania wskazują, że mężczyźni znają więcej prozdrowotnych kampanii społecznych niż kobiety oraz częściej są przekonani, że kampanie społeczne mają znaczenie w profilaktyce zdrowia, chociaż te różnice między płciami nie są statystycznie istotne. Mężczyźni z generacji baby boomers istotnie częściej niż przedstawiciele milenialsów dostrzegają kampanie prozdrowotne jako działania mające wpływ na profilaktykę zdrowotną. Tej zależności nie obserwuje się w przypadku kobiet. W Polsce brak jest tego rodzaju badań, więc artykuł stanowi istotny wkład do teorii marketingu społecznego w obszarze znaczenia kampanii prozdrowotnych dla profilaktyki zdrowia. Artykuł zawiera także implikacje praktyczne: przychodnie medyczne mogą wykorzystać wnioski płynące z tych badań w swoich działaniach w obszarze marketingu społecznego. Badaniami objęto pacjentów tylko jednej przychodni, więc ich wyników nie można uogólniać, ale można je traktować jako eksplorację w kierunku dalszych badań nad zagadnieniem wpływu kampanii społecznych na zachowania prozdrowotne.(abstrakt oryginalny)
16
Content available remote Społeczna orientacja firm - znaczenie dla konsumentów
75%
W artykule zaprezentowano koncepcję biznesu odpowiedzialnego społecznie, która przybiera formę marketingu wspólnej sprawy. Oznacza ona wspólne działania firm komercyjnych i organizacji pozarządowych. Owocem tej współpracy są organizowane akcje społeczne, które mają na celu nadanie rozgłosu społecznym działaniom przedsiębiorstwa i gromadzenie funduszy na rzecz organizacji społecznej. Informacje o takich przedsięwzięciach umieszczane są na etykietach i opakowaniach produktów. Wyniki badania pilotażowego pokazują, jakie informacje znajdujące się na etykiecie są ważne dla klienta, a także, jaka jest znajomość akcji społecznych wśród studentów.(abstrakt oryginalny)
Jesteśmy świadkami głębokich zmian związanych ze starzeniem się europejskich społeczeństw oraz wzrostem liczby osób chorych i niepełnosprawnych, które stają się coraz bardziej widoczne. Masowe media ewoluują, dostosowując się do tych przemian. Przestrzeń publiczna zmienia się, a wraz z nią kampanie społeczne i reklamy telewizyjne. W artykule omówiono kilka szczególnie pomysłowych i wyróżniających się, przekraczających dotychczasowe granice przekazu i naruszające tabu, a przy tym społecznie wrażliwych. Celem opracowania jest analiza przedstawień niepełnosprawności w subiektywnie wybranych kampaniach społecznych na tle szerszego tła społecznego. Zastosowano metodę jakościową w postaci analizy zawartości/ treści akcji, kampanii i reklam traktowanych jako rodzaj kulturowo-społecznych tekstów oraz metodę opisową (describe studies). Artykuł jest fragmentem szerszych badań autora nad niepełnosprawnością (disability studies).(abstrakt oryginalny)
Polski rynek usług PR jest na tyle płytki, że popyt na m.in. znacznie przewyższa podaż. Duża konkurencja zmusza agencje do wzmożonych działań autopromocyjnych. Coraz częściej tworzą one bardzo skomplikowane programy służące budowaniu rozgłosu. Prestiż wiełu agencji na rynku usług PR jest bardzo często budowany poprzez prowadzone przez firmy szkolenia, które pozwalają występować ich pracownikom w roli autorytetów w branży. Ze względów autopromocyjnych agencje decydują się również na organizację dużych wydarzeń medialnych oraz udział w kampaniach non-profit. Poszukując popularności i nowych rozwiązań dla klientów agencje bardzo często tworzą portale dla klientów i specjalne platformy internetowe dla dziennikarzy, jak również nowoczesne rozwiązana do monitoringu mediów on-line. Poszukują także nisz w komunikacji rynkowej,takich jak lobbing i komunikacja związana z przystępowaniem Polski do Unii Europejskiej.
W artykule zaprezentowano wyniki analizy kampanii i akcji CSR. Celem artykułu jest dokonanie diagnozy stosowania koncepcji społecznej odpowiedzialności w praktyce przedsiębiorstw w Polsce. Analizie poddano 82 kampanie realizowane przez przedsiębiorstwa w Polsce w latach 2010 i 2011. Oceniono przedmiot działań CSR, ich zakres oraz efekty. Analizowano także aspekty marketingowe, związane z projektowaniem i komunikacją działań z zakresu społecznej odpowiedzialności.(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest podjęcie próby przybliżenia kampanii społecznej jako kategorii teoretycznej i praktycznej. Wychodząc od definicji, omówione zostaną jej rodzaje. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na metodykę projektowania i wdrażania skutecznej kampanii społecznej, a w tym m.in. na określenie jej interesariuszy, na przykład osób bądź grup, dla których są realizowane; organizacji podejmujących tego typu działania; zaangażowanych partnerów czy przedstawicieli mediów. Przybliżone zostaną także wybrane wydarzenia z rynku polskiego, takie jak: konferencje, debaty czy coroczne konkursy na najlepsze kampanie. Na zakończenie zaprezentowane zostaną wybrane przykłady kampanii społecznych z rynku polskiego.(fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.