Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Socrates programme
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Unia Europejska nie tworzy jednolitego systemu edukacji. Każdy z krajów członkowskich posiada odrębny system edukacyjny. O różnorodności tych systemów świadczy choćby fakt, że w połowie krajów UE dzieci wkraczają do systemu oświaty w wieku trzech lub czterech lat, a najmłodsze z nich poznają placówki edukacji przedszkolnej już w wieku dwóch lat. Kraje UE różni wiek rozpoczynania obowiązkowej nauki, czas jej trwania jak i struktura systemu edukacji. (fragment tekstu)
Celem autorki była prezentacja szerokich możliwości korzystania ze środków unijnych przez samorządy terytorialne, na przykładzie miasta Łodzi.
Celem programu jest poprawa jakości oraz rozszerzenie współpracy europejskiej w dziedzinie edukacji. Przedstawiono historię oraz podstawy prawne ustanowienia programu, jakie państwa w nim uczestniczą oraz komponenty programu (Comenius, Erasmus, Gruntvidg, Minerva, Lingua, Eurydice, Arion, NARIC).
Omówiono politykę edukacyjną UE. Przedstawiono prawne i instytucjonalne formy współpracy państw Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji. Zaprezentowano programy UE w zakresie edukacji, kształcenia zawodowego i młodzieży na lata 2000-2006.
Przedstawiono podstawowe uwarunkowania i założenia polityki edukacyjnej Unii Europejskiej. Omówiono wybrane programy edukacyjne Unii Europejskiej (m.in. SOCRATES II i Leonardo da Vinci II). Zwrócono uwagę na konieczność dostosowania polskiego systemu edukacji do wymogów prawa wspólnotowego.
W dobie obecnych dyskusji nad strukturą, reformami i finansowaniem szkolnictwa wyższego w Polsce, jak również przyszłym członkostwem Polski w Unii Europejskiej, zwrócono uwagę na struktury i kierunek rozwoju szkolnictwa wyższego w Europie.
Jedną z wielu płaszczyzn, na której dynamicznie rozwija się współpraca pomiędzy Polską a krajami Unii Europejskiej jest szeroko rozumiana edukacja i szkolenia. W artykule omówiono organizacyjne formy współpracy edukacyjnej Unii Europejskiej i programy: Tempus, Leonardo da Vinci, Sokrates i Program Młodzież dla Europy III. Na koniec przedstawiono rolę programów w kształtowaniu systemu edukacji i rynku pracy w Polsce.
W opracowaniu przedstawiono podstawowe programy europejskie realizowane w ramach podnoszenia kwalifikacji zawodowych, możliwości prowadzenia współpracy regionalnej, krajowej i międzynarodowej. Przytoczone zostały podstawowe charakterystyki wybranych programów europejskich w kontekście zastosowania ich do rozwoju środowisk regionalnych. Omówiono dwie podstawowe technologie komunikacji niezbędne przy wymianie informacji podczas realizacji programów europejskich. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.