Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 61

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Spółki joint ventures
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Ewolucja przepisów podatkowych odnoszących się do firm z udziałem kapitału zagranicznego działających w Polsce w latach 1988-1995.
Niniejsza praca stanowi próbę opracowania projektu systemów rachunkowości dla spółki joint venture, kontrolującej i zabezpieczającej przepływ handlowych aktywów kapitałowych z jednej firmy do drugiej. Systemy porządkują pozycje księgowe w ich własnych plikach i sporządzają sprawozdania wyjściowe. Omówiono wybrane zagadnienia i rozwiązania dotyczące użytkowania tych systemów w czasie inflacji i wahań walutowych. (abstrakt oryginalny)
Autor określa wielkość, strukturę i zasięg kapitału niemieckiego na Śląsku Opolskim, tworzenie spółek z udziałem tego kapitału, jego wpływ na stan gospodarczy regionu oraz zagrożenia wynikające z uwarunkowań historycznych.
Elementami specyficznymi dla joint ventures są między innymi: udział kapitałowy kilku partnerów w przedsięwzięciu, zachowanie ich samodzielności, trwałości celów, sprawowanie bezpośredniej kontroli. Naczelnym motywem jest zysk i opłacalność przedsięwzięcia. (fragment tekstu)
Obsługa Funduszy Inwestycyjnych spółka z o.o., to nowa firma - joint venture Banku Handlowego i Forum Financial Group - która będzie obsługiwać technicznie i prawnie nowe, zwłaszcza małe fundusze powiernicze.
W artykule podano wielkość inwestycji zagranicznych w Polsce, przedstawiono największych inwestorów oraz sektory, do których napływa obcy kapitał. Od 2000 r. wielkość inwestycji zagranicznych w Polsce maleje. Omówiono bariery utrudniające działalność i ograniczające napływ nowych inwestycji zagranicznych.
Niniejszy artykuł analizując przemiany w węgierskiej gospodarce wskazuje ich ewolucyjny charakter, co umożliwia "przeskoczenie" pośrednich etapów przy tworzeniu podobnych przepisów w naszym kraju.(fragment tekstu)
Artykuł omawia istotę budżetowania w przedsiębiorstwach zależnych, oraz porusza problem wdrożenia tego systemu w spółce zależnej.
Celem artykułu jest przedstawienie źródeł informacji marketingowych pozyskiwanych przez spółki joint venture. Badaniami objęto 148 przedsiębiorstw z udziałem kapitału zagranicznego.
Przedmiotem rozważań jest kapitał obcy zaangażowany w gospodarkę polską, w szczególności zaś - spółki joint ventures. Autorki omówiły uregulowania prawne, liczbę spółek, strukturę wg kraju pochodzenia i wielkości kapitału, oraz ich rozmieszczenie.
Przedmiotem artykułu jest ustawodawstwo regulujące działalność podmiotów zagranicznych w Polsce. Autor omówił krótko regulacje prawne dotyczące inwestycji zagranicznych w Polsce od lat 30-tych, poprzez lata 70-te, 80-te i najnowsze z 1991 roku.
W artykule przedstawiono wyniki badań przeprowadzonych wśród menedżerów przedsiębiorstw niemieckich na temat warunków inwestowania w Polsce. Zaprezentowano opinie na temat klimatu inwestycyjnego w Polsce, polityki przyciągania inwestorów oraz sposobów organizacji działań rynkowych przedsiębiorstw niemieckich w Polsce. Wartość inwestycji niemieckich w Polsce plasuje je w czołówce zagranicznych inwestycji w naszym kraju. Analizując ich stan można zaobserwować dwa zjawiska: rozproszenie kapitału niemieckiego i znaczącą ilość przypoadków wycofania kapitału z Polski.
Najczęściej stosowaną formą wchodzenia na rynek polski przez przedsiębiorstwa zagraniczne w latach 90. są joint venture. W artykule omówiono wielkość i strukturę joint venture w Polsce oraz przedstawiono korzyści funkcjonowania przedsiębiorstw zagranicznych w Polsce.
W artykule przedstawiono najważniejsze wątki wyników badań IRWiK z II połowy 1999 r. nad rolą i wpływem sieci zagranicznych na przebieg procesów koncentracji, skupiając uwagę na zagadnieniach koncentracji w handlu detalicznym.
Napływ kapitału zagranicznego do danego regionu wydaje się być sprawą priorytetową. Kapitał zagraniczny zwłaszcza w postaci inwestycji bezpośrednich stymuluje rozwój danego obszaru, dynamizuje rozwój gospodarczy, powoduje powstanie nowych miejsc pracy, modernizuje struktury gospodarcze poprzez napływ i wykorzystanie nowych technologii. Zatem należałoby skupić się na tworzeniu właściwego klimatu inwestycyjnego zachęcającego podmioty zagraniczne do lokowania swoich inwestycji właśnie na Podkarpaciu. Ważne jest zatem bieżące identyfikowanie barier atrakcyjności inwestycyjnej regionu, a także podjęcie niezbędnych działań ukierunkowanych na ich minimalizację, czy nawet likwidację wszelkich barier inwestycyjnych. Podjęcie tego typu zadań jest z pewnością słuszne jeśli chce się być regionem atrakcyjnym dla kapitału zagranicznego. (abstrakt oryginalny)
Badania z udziałem 148 spółek wykazały, że wśród przesłanek wyboru joint venture szczególnie ważnymi okazały się: chęć wejścia na rynek polski przy relatywnie mniejszym zaangażowaniu zasobów niż w przypadku inwestycji bezpośrednich i chęć uniknięcia barier inwestycyjnych na rynku polskim. Za najważniejsze korzyści wspólnego przedsięwzięcia badani uznali: umocnienie pozycji konkurencyjnej, poprawę rynkowego wizerunku spółki, a także wzrost zadowolenia finalnych nabywców.
Celem artykułu była weryfikacja deklaratywnych strategii narodowych funduszy inwestycyjnych (NFI). Przedstawiono charakterystyczne cechy strategii dziewięciu wyselekcjonowanych funduszy. Strategie zostały opisane według jednolitych parametrów, takich jak: poziom aktywności wobec pakietu podstawowego, poziom aktywności wobec pakietu mniejszościowego, strategie wyjścia i docelowy portfel, stosunek do inwestycji poza programem oraz orientacja sektorowa.
Artykuł omawia działalność hurtowych spółek joint ventures, począwszy od organizowania własnych sieci magazynowych, aż do budowy centrów usług logistycznych.
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.