Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Spółki parterowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Autor podejmuje próbę oceny zmian zasobów, struktur i funkcji zarządzania w procesie restrukturyzacji spółek parterowych, objętych programem Narodowych Funduszy Inwestycyjnych. Materiał opiera na anonimowych badaniach ankietowych członków rad nadzorczych i zarządów spółek, przeprowadzonych w latach 1997 i 1998. Koncentruje uwagę na dwóch problemach: jak zmieniają się zasoby badanych spółek i czy jest możliwy wzrost ich wartości handlowej w ciągu trzech najbliższych lat oraz co utrudnia przebieg procesów restrukturyzacji polskich przedsiębiorstw?
Autor podejmuje próbę oszacowania zmian w konkurencyjności spółek parterowych podczas pierwszych dwóch lat funkcjonowania programu NFI. Swoje szacunki opiera na ankiecie przeprowadzonej w zakresie prac własnych Wydziału Zarządzania AGH. Pomiary były prowadzone wśród członków rad nadzorczych pięciuset spółek działających wewnątrz struktury Narodowych Funduszy Inwestycyjnych.
W pierwszej części artykułu autor przedstawił podstawy prawne i sposoby prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych w Polsce. W części drugiej omówił istotę, cele i strukturę Narodowych Funduszy Inwestycyjnych, rolę i zadania firm zarządzających nimi oraz szanse i zagrożenia związane z programem NFI.
Przedstawiono wpływ realizacji programu Narodowych Funduszy Inwestycyjnych na rozwój i kształt rynku kapitałowego w Polsce na płaszczyźnie nowych instytucji, nowych instrumentów finansowych i dotychczasowych segmentów rynku kapitałowego.
W opracowaniu przedstawiono wyniki zastosowania ekonometrii do klasyfikacji spółek i badania korelacji między kolejnością wynikającą z aplikacji metod taksonomicznych a rzeczywistą kolejnością doboru według preferencji grup menedżerskich występujących jako firmy zarządzające. Analiza dotyczyła 413 spółek i przedsiębiorstw objętych Programem Powszechnej Prywatyzacji i miała na celu dostarczenie podstaw do optymalnej alokacji tych firm do Narodowego Funduszu Inwestycyjnego.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.