Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Spółki podporządkowane
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Spółka nadrzędna w kreowaniu strategii personalnej grupy kapitałowej
100%
W opracowaniu omówiono "pozycję" spółki nadrzędnej w strukturze organizacyjnej holdingu. Podkreślono znaczenie, jakie ma ona w procesie strategicznego zarządzania zasobami ludzkimi w grupie kapitałowej. Rozpatrzona została jej rola w zarządzaniu holdingiem operacyjnym, holdingiem strategicznym i holdingiem finansowym. Analizie poddane zostały funkcje: kreacyjna, integracyjna i koordynacyjna, jakie wypełnia ona w procesie tworzenia strategii personalnej grupy kapitałowej.(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest odpowiedź na pytanie, czy w jednostkach podporządkowanych przedsiębiorstwa międzynarodowego wzmacniano czy osłabiano funkcję marketingową? Przyjęto, iż kierunki zmian lokalizacji funkcji marketingowej w organizacji wielopodmiotowej mają zdecydowany wpływ na jej wzmacnianie lub osłabianie w jednostkach podporządkowanych. Dodatkowo założono, że na proces wzmacniania funkcji wpływa: realizacja funkcji marketingowej we własnej strukturze, w specjalistycznie powołanej do tego jednostce organizacyjnej (np. komórki, działu), nadanie jej roli wiodącej na tle pozostałych (np. na tle sprzedaży, zakupów, produkcji), udział menadżerów marketingu w ważnych decyzjach podejmowanych w jednostce podporządkowanej i w centrali firmy. Prezentowany tu problem przedstawiono na przykładzie niemieckiego koncernu z branży motoryzacyjnej funkcjonującego na rynku B2B. Badania w tym zakresie prowadzono w latach 2000 - 2018. Materiał badawczy stanowiły wtórne i pierwotne źródła informacji oraz obserwacje praktycznych doświadczeń w zakresie funkcji marketingowej w organizacjach wielopodmiotowych. Postawiono następującą hipotezę: w dłuższym okresie zmiana roli jednostek podporządkowanych z dostawcy komponentów na rynek wewnętrzny, na jednostki wytwarzające gotowy wyrób na rynek zewnętrzny sprzyja wzmacnianiu funkcji marketingowej w ich strukturach organizacyjnych. Artykuł ma charakter studium przypadku. (abstrakt oryginalny)
Artykuł ten przedstawia formy i rodzaje sprawozdawczości w spółce zależnej. Opisywany w nim podmiot jest jednostką należącą do koncernu amerykańskiego. Spółka matka jest notowana na Giełdzie Nowojorskiej, skąd jej sprawozdawczość (a tym samym sprawozdawczość spółek zależnych) musi mieć charakter przejrzysty, zgodny z Ustawą Sarbanes - Oxley i zasadami ładu korporacyjnego. (streszcz. oryg.)
Koncern jako zgrupowanie przedsiębiorstw pod jednolitym kierownictwem spełnia szereg funkcji zarządczych i gospodarczych. W artykule omówione zostały jego funkcje organizacyjne tj. organizacja spółek nadrzędnej i podporządkowanych, współdziałanie zarządów tych spółek, kreowanie kadr kierowniczych i polityka personalna.
Przedmiotem niniejszego opracowania jest analiza zjawiska podporządkowania jako przejawu stosunków między władzą polityczną a społeczeństwem oraz zjawiska równości jako przyrodzonego prawa jednostki ludzkiej. Autor podjął próbę zbadania wzajemnych relacji między oboma zjawiskami, zwłaszcza z punktu widzenia wpływu na kształtowanie się stosunków między władzą polityczną a społeczeństwem.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.