Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 10

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Społeczna rola marketingu
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Marketing a społeczeństwo - obszary oddziaływania - bariery badania
100%
Marketing jest przejawem ludzkiej aktywności, która wywiera szczególny wpływ na życie społeczne. W artykule przedstawiono główne obszary oddziaływania marketingu na społeczeństwo. Omówiono ograniczenia, jakie dla marketingu jako nauki wynikają z menedżerskiego sposobu definiowania marketingu, które w zasadniczy sposób utrudniają rozpoznanie jego wpływu na społeczeństwo.(abstrakt oryginalny)
2
Content available remote Znaczenie reklamy społecznej i ogólnej na rynku żywności w Polsce
75%
Znaczenie reklamy w komunikacji marketingowej na rynku żywności jest duże. Można mówić przy tym zarówno o reklamie komercyjnej, finansowanej przez producentów poszczególnych marek, jak również wspólnych działaniach reklamowych producentów o charakterze reklamy ogólnej. W szczególnych przypadkach, w celu zmiany niepożądanych postaw żywieniowych, stosuje się również reklamę społeczną. Jej skuteczność jest potwierdzona na całym świecie, również w Polsce, gdzie kampanie reklamowe tego rodzaju są z powodzeniem stosowane, zwłaszcza na rynku mleka i przetworów mlecznych. Ważna jest w tym przypadku konsekwencja w ich wykorzystaniu i jasność przekazu. (fragment tekstu)
Idea marketingu zaangażowanego społecznie wpisuje się w nowe trendy społeczne i biznesowe, jakie stają się wytycznymi dla zarządzających przedsiębiorstwami. Po marketingu relacji, działające w niepewnych warunkach, na fali kryzysu przedsiębiorstwa szukają nowych sposobów na zbliżenie się do swoich klientów. Nabywca, który w orientacji marketingowej jest punktem wyjścia dla każdego przedsięwzięcia, w marketingu zaangażowanym społecznie zyskuje nowy wymiar; ulega w pewnym sensie upodmiotowieniu, równie ważne jak jego "zachowania" nabywcze, okazują się jego człowieczeństwo, potrzeby i troski, jakie napotyka na swej życiowej drodze. Celem artykułu jest analiza marketingu zaangażowanego społecznie, który wpisuje się w nowe podejście marketingowe, nazywane przez badaczy marketingiem zrównoważonym [Armstrong, Kotler 2012] czy Marketingiem 3.0 [Kotler, Kartajaya, Setiawan 2010] oraz próba odpowiedzi na pytanie, czy jego istnienie wynika z doraźnych działań wizerunkowych przedsiębiorstwa, czy też może stanowić oparcie dla strategii zarządzania współczesną firmą. Chociaż idea zaangażowanej społecznie organizacji nie stanowi przełomu, wpisując się w ideę zrównoważonego zarządzania rozwojem firmy, to warto zauważyć, że staje się coraz bardziej popularna w praktykach rynkowych przedsiębiorstw. Wraz z rosnącą w dobie globalizacji świadomością konsumentów, ich dojrzałością i orientacją na wartości, może być istotnym elementem wyróżniającym organizację na rynku, a poprzez jej implementację w strategii przyczynić się do osiągnięcia przewagi konkurencyjnej.(fragment tekstu)
Artykuł prezentuje wybrane wyniki projektu badawczego zrealizowanego przez Katedrę Marketingu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, którego celem było rozpoznanie postrzegania marketingu przez polskie społeczeństwo oraz przedstawicieli przedsiębiorstw. Ocena wizerunku marketingu dokonana została przede wszystkim na podstawie 10 stwierdzeń odzwierciedlających zarówno najpopularniejsze obiegowe, jak i naukowe poglądy na temat marketingu. Otrzymane wyniki potwierdziły dość znaczne zróżnicowanie wizerunku marketingu w badanej populacji. Posłużyły jednocześnie do wyodrębnienia segmentów w każdej z badanych grup. Zaprezentowane wnioski oparte zostały na wynikach dwóch ogólnopolskich badań zrealizowanych w 2008 r. na (1) próbie 1128 przedsiębiorstw działających na polskim rynku oraz (2) reprezentatywnej próbie 1021 Polaków w wieku 18-75 lat. (abstrakt autora)
W artykule podjęto rozważania nad problematyką odróżnienia marketingu politycznego od komunikacji społecznej. Omówiono strategie i narzędzia marketingu politycznego. W konkluzji podkreślono, iż zwiększająca się demokracja życia publicznego w Polsce oraz upowszechnianie zasad etyki wśród polityków i dziennikarzy powinny zwiększyć możliwość kontroli i ocen postaw osób odpowiedzialnych za sprawy publiczne.
Omówiono podstawowe uwarunkowania i tendencje rozwoju konsumpcji. Rozwój konsumpcji wyznacza nowe kierunki rozwoju marketingu, które można rozpatrywać w ujęciu makroekonomicznym i mikroekonomicznym. Przedstawiono system CRM (Customer Relationship Management), jako koncepcje i narzędzie zarządzania relacjami z klientami, która jest podstawą do rozwoju marketingu relacyjnego.
Marketing końca XX wieku to proces, który zmierza do marketingu partnerskiego. Należy go kształtować z zachowaniem norm i zasad Kodeksu Etycznego Marketingu oraz postanowień i reguł Kodeksu ESOMAR. Osoby, instytucje, organizacje, które tych związków, zasad i reguł nie przestrzegają, narażają siebie i swoje organizacje na wykluczenie z rynku (z grona twórców, badaczy, biznesmenów itp.) - z wszystkimi tego konsekwencjami. (fragment tekstu)
Przedmiotem artykułu jest koncepcja marketingu społecznego i związana z nią koncepcja 4C w odniesieniu do marketingu-mix. W koncepcji tej mówi się o strategiach marketingowych firmy w odniesieniu do: wartości dla klienta, kosztów, wygody nabycia oraz komunikacji (customer value, cost, convienience, communication). Strategia wartości dla klienta zastąpiła strategię produktu, strategia kosztów nastawiona jest na satysfakcjonowanie konsumenta poprzez oferowanie mu korzyści dodatkowych, wygoda nabycia to stworzenie oczekiwanych przez klienta najdogodniejszych warunków zakupu, komunikacja - to forma dialogu z klientem zmierzająca do zaspokojenia jego konkretnych oczekiwań, a nie narzucanie mu produktu. W ramach komunikacji istotne jest dokładne rozpoznanie jego potrzeb - autor omawia metody ich badania takie jak: wywiad zogniskowany, pogłębiony, wizyty u klientów.
Umiędzynarodowienie marketingu prowadzi do zacierania się granic kulturowych. Taki stan rzeczy powoduje zwiększony nacisk na zmiany jakie muszą zajść w przedsiębiorstwie. Te zmiany nie dotyczą tylko standaryzacji i unifikacji elementów marketingowych ale także społecznej odpowiedzialności w realizacji celów rynkowych. Autorka powołuje sie na przykład japońskiego zrzeszenia gospodarczego Keidanren, które silnie oddziaływuje na konkretne opinie i działania daministracji rządowej swojego kraju.
Teoria charakteru społecznego stanowi narzędzie badawcze analiz zaproponowanych przez teoretyków nurtu analitycznej psychologii społecznej. Zostały w niej przedstawione różne typy struktur stworzonych w związku z dominującą formą produkcji ekonomicznej i dystrybucji towarów. W artykule przedstawiono sześć orientacji: charakteologiczną; produktywną; receptywną; eksploatatorską; tezauryzatorską; merkantylną. Autorka zaprezentowała także syndrom charakteru marketingowego opierając się na interpretacjach Funka i Fromma.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.