Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 17

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Sprzęt telekomunikacyjny
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W 2010 roku zapotrzebowanie na usługi telekomunikacyjne będzie dwukrotnie wyższe niż obecnie. Tempo rozwoju sieci telekomunikacyjnej jest co prawda wysokie, ale polskie zapóźnienie - olbrzymie. Klasie światowej odpowiada za to sprzęt, jaki pojawił się na krajowym rynku.
Omówiono wyniki finansowe czołowych światowych producentów telefonów komórkowych. Rok 2001 rozpoczął kryzys w sektorze telekomunikacyjnym. Globalna sprzedaż telefonów komórkowych spadła po raz pierwszy od momentu ich pojawienia się na rynku.
Odpowiednia infrastruktura jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania sieci telekomunikacyjnej. Tą infrastrukturą są urządzenia telekomunikacyjne, takie jak linie telekomunikacyjne, kanalizacje kablowe, słupy, wieże, maszty, kable, przewody i osprzętowanie. Polskie orzecznictwo przyjmuje obecnie, że urządzenia przesyłowe przestają należeć do części składowych gruntu z chwilą, gdy weszły w skład przedsiębiorstwa przesyłowego, nie powoduje to jednak uzyskania przez operatora praw do nich. Inna kwestią jest dostęp operatora do cudzych nieruchomości w celu instalowania elementów infrastruktury telekomunikacyjnej oraz ich eksploatacji i konserwacji.
Rok 2015 był bardzo udany dla segmentu telekomunikacji oraz sprzętu IT w branży teleinformatycznej. Uzyskane wyniki metodą drzewa klasyfikacyjnego do zadań decyzyjnych wskazują na to, że w najbliższym czasie "informatyczne" żniwa będą optymistyczne szczególnie dla sprzętu IT. Poprawność prognostyczna była sprawdzona przy użyciu współczynnika błędu po 10-krotnej walidacji krzyżowej, który wskazał na bardzo dobre dopasowanie modelu do danych. Zatem prawdopodobne jest, że sprzęt IT będzie predykantem w branży IT. Kolejno oszacowano najwyższe przychody ze sprzedaży, które uzyskali dostawcy usług telekomunikacyjnych, rozwiązań i usług IT dla sektora telekomunikacyjnego oraz rozwiązań i sprzętu telekomunikacyjnego. Przy czym, segment sprzętu IT według procentowego odsetku w łącznych zarobkach we wszystkich segmentach branży IT osiąga tylko o 4% mniejsze zyski niż telekomunikacja.(abstrakt oryginalny)
Autorka powołuje się na badania, według których innowacyjne systemy wideotelekomunikacyjne prezentują się jako potencjalnie najbardziej skuteczne rozwiązania dla firm, które chcą poprawić swoją efektywność, obniżyć koszty, zmniejszyć liczbę podróży służbowych i jednocześnie wspierać rozwój silnych zespołów pracowników zdalnych i mobilnych. Według autorki narzędzia komunikacji z wykorzystaniem kanałów wideo mogą zachęcić uczestników do przyjęcia otwartej postawy i ułatwić dyskusję podczas konferencji online, a w rezultacie podnieść kreatywność i przyspieszyć podejmowanie decyzji. Jednak z drugiej strony uczestnictwo w wideo-konferencjach może budzić w pracownikach niepokój, dlatego zdaniem autorki firmy powinny pomagać im w rozwijaniu umiejętności, które pozwolą optymalnie wykorzystać te narzędzia.
Autor zauważa, że swoistym paradoksem jest fakt, że telekomunikacja -- dziedzina życia tak powszechnie uznana za istotną, jest jeszcze nieco po macoszemu traktowana przez badaczy. Oczywiście bardzo dużo uwagi poświęca się np. kampaniom reklamowym produktów telekomunikacyjnych, ale zdecydowanie za rzadko samym produktom. Właściwie nie ma specjalnej wiedzy o tym, jakie jeszcze kanały komunikacji są naprawdę warte rozwoju, a wdrażaniu nowego produktu często towarzyszy brak pewności, czy rzeczywiście spełnia on oczekiwania użytkowników i czy w ogóle jest im potrzebny.
Przedstawiono zmiany zachodzące w polskim sektorze telekomunikacyjnym w okresie ostatnich piętnastu lat. Omówiono bariery i szanse jego rozwoju oraz podjęto próbę sprecyzowania dalszych zmian w przyszłości.
Poniższy tekst ukazuje zmiany, jakie zachodzą na rynku technologii wspierających szeroko pojętą komunikację mobilną. Po wprowadzeniu podstawowej klasyfikacji, zmiany zostały one zaprezentowane w kilku wymiarach. Przedstawiono procesy przemian technologicznych z wyszczególnieniem wydarzeń o przełomowym charakterze dla rozwoju poszczególnych obszarów. Jednocześnie autor starał się ukazać siłę wpływu tych wydarzeń na poziom sprzedaży urządzeń wykorzystywanych do mobilnego komunikowania się. Ponadto skonfrontowano to z reakcjami grup klientów charakterystycznych dla pewnych towarów. Na koniec podjęta została próba wytyczenia dalszych kierunków zmian, na podstawie ogólnych trendów wykształcających się w ramach społeczeństwa informacyjnego oraz zapowiedzi czołowych producentów technologii teleinformatycznych. (oryg. streszcz.)
Omówiono Ustawę o łączności z 1990 roku z punktu widzenia uzyskiwania zezwoleń na prowadzenie działalności telekomunikacyjnej.
Przesłanie informacji na odległość wymaga zastosowania modulacji sygnałów. Klasyczne modulacje analogowe zastąpiono modulacjami cyfrowymi, które muszę być udoskonalane ze względu na rosnące wymagania dotyczące szybkości przekazu, wierności i poufności. Złożone modulacje cyfrowe zajmują coraz to większe pasmo częstotliwości spowodowane samą metoda modulacji i ustawicznym poszerzaniem pasma podstawowego sygnałów informacyjnych. Stąd wynika potrzeba rozwijania metod przetwarzania i przesyłania sygnałów optymalnie wykorzystujących widmo elektromagnetyczne. W kontekście skrótowego opisu modulacji cyfrowych przedstawiono metodę transmultipleksacji sygnałów łączącą niezależne wygnały w jeden sygnał złożony z cechami funkcji ortogonalnych, tak pożądanych w nowoczesnych sposobach modulacji sygnałów.(abstrakt oryginalny)
Według szacunków polski rynek teleinformatyczny w roku 2001 zanotował wzrost nieco ponad 5 procent W roku bieżącym perspektywy także nie przedstawiają się zbyt obiecująco. Z całą pewnością natomiast czynnikiem wpływającym korzystnie na ten rynek są zmiany zachodzące w jego strukturach. Jeśli zaś chodzi o zmiany jakościowe, to obecnie uplasował się on blisko poziomu krajów rozwiniętych gospodarczo.
Rozwój satelitarnych systemów nawigacyjnych jest jednym z większych osiągnięć technologicznych ostatnich czasów. Niezwykle ciężko jest dzisiaj określić zamknięty zbiór użytkowników systemów GPS czy GLONASS, bowiem systemy nawigacje są dzisiaj niezbędne niemal w każdej dziedzinie życia. Miniaturyzacja odbiorników , nowe techniki pomiarów w tym rozwiązania wielosystemowe, informatyzacja oraz niezliczone aplikacje są bezpośrednią przyczyną rosnących potrzeb nowoczesnej cywilizacji. Przedstawione w artykule wyniki badań ma ją na celu odpowiedzieć na pytanie dotyczące dokładność i jakości pozycjonowania za pomocą budżetowych telefonów komórkowych wyposażonych w chipset GPS oraz GPS/GLONASS. Jednocześnie praca pozwala na ocenę odbiorników wielosystemowych GPS/GLONASS, które do niedawna zarezerwowane były dla profesjonalnych zastosowań w geodezji i nawigacji, a dziś powoli stają się standardem w urządzeniach typu smartfon czy aparat fotograficzny. (abstrakt oryginalny)
13
Content available remote Badanie użyteczności oraz dostępności interfejsu w aplikacjach mobilnych
67%
Popularność wykorzystania urządzeń mobilnych w dostępie do informacji oraz w komunikacji stale rośnie. Tworząc nową aplikację mobilną, czy planując przeniesienie istniejącego serwisu na platformę mobilną, należy pamiętać o potrzebach i wymaganiach wszystkich użytkowników, a także o ograniczeniach interakcji między użytkownikiem a interfejsem aplikacji wynikających z zastosowanych technologii, rozmiaru i typu urządzenia mobilnego czy otoczenia, w którym urządzenie jest wykorzystywane. Dlatego też zapewnienie wysokiej jakości stron oraz aplikacji mobilnych jest zadaniem niełatwym, a także kosztownym. W artykule przestawiono koncepcję użyteczności interfejsów aplikacji oraz stron mobilnych, jako jednego z najważniejszych czynników jakości oprogramowania. Omówiono klasyfikację metod badania użyteczności, ich miejsce w procesie wytwarzania oprogramowania oraz szczegółowo przedstawiono najpopularniejsze metody badania użyteczności, takie jak: prototypowanie, analizę heurystyczną, wędrówkę poznawczą oraz testy użyteczności z użytkownikiem. Dodatkowo w artykule poruszono zagadnienie dostępności interfejsu dla użytkownika z uwzględnieniem osób niepełnosprawnych. Zaprezentowano istniejące standardy, zbiory dobrych praktyk oraz metody analizy dostępności interfejsu w różnych etapach jego tworzenia. (abstrakt oryginalny)
Background: The importance and market share of e-commerce has been increasing with the COVID-19 pandemic in recent days. Employees sometimes cannot go to the workplace due to epidemics such as COVID-19 that is spreading rapidly around the world, natural disasters and accidents. Companies can continue to serve their customers with the internet infrastructure and computer technologies they will provide to their employees. Thus, e-commerce companies can provide a sustainable competitive advantage in the sector. Working with the right suppliers is one of the important decisions that will improve the service quality of the firms and affect the sustainability of the enterprise. Methods: This study aims to select the best laptop for a company in the online trade industry using Entropy-based EDAS, CODAS and TOPSIS methods. In the study, 6 alternative laptops have been evaluated according to hard disk capacity, ram, battery power, processor speed, weight, price criteria. The Entropy method has been used to identify the weights of the criteria in the study. These criteria weights have been used in EDAS, CODAS and TOPSIS methods. TOPSIS, EDAS and CODAS methods have been used to determine the best alternative. Also, the correlation between the results of the TOPSIS, EDAS and CODAS methods has been examined with the Spearman Correlation approach. Results: As a result of the Entropy method, it has been determined that the most important criterion is the hard disk capacity criterion. TOPSIS, EDAS and CODAS method results have been compared and the most suitable alternative has been selected. According to the results of the study, the best alternative has been selected as A5. Spearman Correlation analysis results show that there was a strong positive relationship between the methods used and the results obtained. Conclusions: The study differs from existing studies in the literature in that it is the first study in which laptop selection was made using TOPSIS, EDAS and CODAS methods together. The results of this study can be compared with the results of future studies that will be carried out using different MCDM methods and different data. (original abstract)
Powstawanie odpadów ze zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego stanowi znaczne zagrożenie dla środowiska naturalnego. Problemowi temu ma częściowo zapobiegać Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady z 27 stycznia 2003 r. w sprawie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Weszła ona w życie w lutym 2003 r. jednak najbardziej istotne jej postanowienia zaczęły obowiązywać dopiero 13 sierpnia 2005 r. Polska - podobnie jak inne nowe państwa członkowskie - uzyskała zgodę na odroczenie terminów wdrożenia części postanowień Dyrektywy. Dlatego też zasadnicza część ustawy z 29 lipca 2005 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, która w Polsce wchodzi w życie 21 października 2005 r., będzie obowiązywać dopiero od 2006 r., zaś limity dotyczące zbierania odpadów od 2008 r. (fragment tekstu)
Po latach burzliwego rozwoju w minionej dekadzie, polski rynek elektronicznego sprzętu biurowego dojrzał i okrzepł. Jego globalna dynamika obniżyła się znacznie, jakkolwiek w niektórych jego sektorach roczny wzrost sprzedaży nadal sięga kilkudziesięciu procent.
W innowacyjnych instytucjach finansowych infrastruktura teleinformatyczna rozrasta się bardzo szybko. Dokupywane są nowe serwery, pamięci masowe, stacje robocze i wiele innych urządzeń elektronicznych. Audyt infrastruktury IT pozwala ocenić wydajność wykorzystywanych rozwiązań, ich skalowalność, a także wskazać obszary wymagające usprawnienia. Nie ma wątpliwości, iż dobrze ukierunkowany i prowadzony przez profesjonalistów audyt niesie dużo korzyści w obszarze IT, w tym przede wszystkim w bankach. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.