Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 110

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Sprzedaż bezpośrednia
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
1
Content available remote Mlekomaty - nowy sposób bezpośredniej sprzedaży mleka surowego w Polsce
100%
Celem artykułu jest przedstawienie aktualnego stanu wiedzy na temat funkcjonowania nowego sposobu bezpośredniej sprzedaży mleka surowego finalnemu konsumentowi. Obecnie coraz częściej surowe mleko sprzedawane jest przez producentów rolnych w urządzeniach dystrybucyjnych zwanych mlekomatami. W artykule przedstawiono wymagania prawne w zakresie sprzedaży mleka surowego za pomocą mlekomatów, zasadę ich działania, a także zagrożenia biologiczne, chemiczne i fizyczne mogące wystąpić od momentu pozyskania mleka w gospodarstwie rolnym do jego sprzedaży konsumentowi. Ponadto podano liczbę mlekomatów w poszczególnych województwach i miastach w Polsce.(abstrakt oryginalny)
Artykuł omawia raport na temat sprzedaży bezpośredniej w Polsce, przygotowany przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową.
Podstawowym warunkiem, jaki musi spełniać firma ubiegająca się o członkostwo w stowarzyszeniu, jest prowadzenie sprzedaży towarów albo usług poprzez osobiste odwiedziny sprzedawcy w domu klienta. Warunek ten jest konieczny dla zachowania czystości drogi dystrybucji.
4
Content available remote Instrumenty promocji w sprzedaży bezpośredniej
100%
Celem badań była ocena sprzedaży osobistej jako jednej z podstawowych technik promocji stosowanych w sprzedaży bezpośredniej. Badano opinie klientów firmy sprzedającej kosmetyki z wykorzystaniem katalogu produktów. Badania prowadzono na terenie województwa kujawsko- -pomorskiego w listopadzie i grudniu 2010 r. Przeprowadzono wywiad bezpośredni z 228 respondentami, a narzędziem badawczym był kwestionariusz ankiety składający się z 34 pytań. Wyniki przeprowadzonej analizy wskazują, że sprzedaŜ osobista kosmetyków jest wygodnym sposobem na zakup produktów i jest wysoko akceptowana przez klientów.(abstrakt autora)
E-menedżerowie, aby przystosować się do działania w wysoce zmiennym i konkurencyjnym otoczeniu, powinni posługiwać się efektywnymi instrumentami zarządzania, a do takich należy controlling. Jest to nowoczesna koncepcja zarządzania, umożliwiająca szybką reakcję na zmiany zachodzące w otoczeniu, na podejmowanie optymalnych decyzji i dostosowanie się do wymagań klienta. Jednym z instrumentów controllingu strategicznego jest zrównoważona karta wyników. Jej wdrożenie w internetowej sprzedaży bezpośredniej może być pomocne przy szacowaniu efektywności działań e-biznesu oraz w przejściu od założonych celów do działań powodujących osiągnięcie planowanych wartości mierników. (fragment tekstu)
Prezentowany artykuł poświęcony jest analizie koncepcji marketingu sieciowego. Ta młoda i dynamicznie rozwijająca się dyscyplina marketingowa budzi wiele zastrzeżeń i kontrowersji. Prezentując poglądy teoretyków i praktyków autorzy podejmują próbę sformułowania zasadniczych ram koncepcji. (abstrakt oryginalny)
Artykuł omawia tendencje w handlu światowym, sprzedaż bezpośrednią w świecie i w Polsce. Przedstawia perspektywy rozwoju sprzedaży bezpośredniej w Polsce oraz liderów na tym rynku w Polsce.
Szczególne problemy dla producenta rolnego może stwarzać bezpośrednia sprzedaż mięsa i przetworów mięsnych, dlatego też niniejszy artykuł poświęcono główne tej kwestii. (fragment tekstu)
Przedstawiono szczegółową analizę uwarunkowań ekonomicznych sektora bezpośredniej sprzęta produktów rolniczych. W tym celu posłużono się powszechnie stosowaną w analizie strategicznej metodą PESI Analizę PEST wykonano posługując się metodą ekspercką. (oryg. streszcz.)
Autorzy, przy pomocy metody ekonomiczny profil sektora, dokonali analizy głównych cech ekonomicznych sektora bezpośredniej sprzedaży produktów rolniczych. Zasięg analizy objął województwo podkarpackie.
Przedstawiono stosowane formy sprzedaży bezpośredniej oraz wady i zalety tej formy sprzedaży. Określono strukturą sprzedaży wybranych produktów ekologicznych. (abstrakt oryginalny)
12
Content available remote Problemy akwizycji na rynku otwartych funduszy emerytalnych
75%
Na początku artykułu przedstawiono rolę akwizytorów w systemie oraz nieprawidłowości mogące występować w procesie akwizycyjnym. Omówiono m.in. niestaranność przy zawieraniu umów, fałszowanie umów, oferowanie korzyści materialnych w zamian za przystąpienie do funduszu, wyłudzenia oraz utrudnianie transferów. Na koniec zaprezentowano najczęściej wpływające skargi do Rzecznika Ubezpieczonych dotyczące zabezpieczenia emerytalnego oraz propozycje zmian.
W niniejszej pracy podjęto próbę analizy uwarunkowań sprzedaży bezpośredniej w rolnictwie. Zakres badań obejmował badania ankietowe przeprowadzone na grupie 54 producentów rolnych w 2016 roku z terenu trzech województw: mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Na podstawie przeprowadzonych badań dokonano identyfikacji czynników determinujących sprzedaż bezpośrednią w przedsiębiorstwach rolnych i ich wpływ na analizowany proces. Rolnicy coraz częściej poszukują alternatywnych form sprzedaży w zbycie produktów rolnych. Zasadniczą przyczyną niepodejmowania przez producentów rolnych działalności w formie sprzedaży bezpośredniej są niesprzyjające uregulowania prawne dla umiejętności interpretowania przepisów, a także wysokie koszty ponoszone na transport. Blisko 40% ankietowanych wskazało sprzedaż bezpośrednią za główne źródło dochodu w rolnictwie. Znaczenie sprzedaży bezpośredniej rośnie i stanowi dość istotne źródło dochodów. W przyszłości, przy odpowiednich uwarunkowaniach prawnych i nieco zmienionym kształcie może zyskać donioślejsze znaczenie dla rozwoju rolnictwa i przedsiębiorczości wiejskiej oraz dodatkowe, a może w niektórych przypadkach podstawowe źródło dochodów dla producentów rolnych. (abstrakt oryginalny)
14
Content available remote Marketing wielopoziomowy - szansa czy zagrożenie
75%
Omówiono istotę sprzedaży bezpośredniej oraz przedstawiono historię i istotę marketingu wielopoziomowego. Zwrócono uwagę na sposób wynagradzania i proces sprzedaży w marketingu wielopoziomowym oraz na relacje pomiędzy tym rodzajem marketingu a sprzedażą piramidową.
Sprzedaż bezpośrednia stwarza producentom rolnym możliwość podniesienia dochodowości prowadzonych przez nich gospodarstw rolnych - mogą oni w całości przejąć marżę doliczaną do ceny produktu. Ważnym aspektem tej formy sprzedaży jest podkreślenie odrębności sprzedawanego tak dobra, aby nabywcy rozpoznawali go i sięgali po niego nie tylko raz, lecz także podczas kolejnych zakupów. Jednym ze sposobów zaznaczenia "wyjątkowości" produktu jest wpisanie go na listę produktów tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wyrobem posiadającym status produktu tradycyjnego jest od 2006 r. kiszona kapusta charsznicka. W opracowaniu jako cel przyjęto przedstawienie opinii producentów rolnych, którzy zajmują się produkcją i sprzedażą bezpośrednią kiszonej kapusty charsznickiej. Z wykorzystaniem kwestionariusza ankiety przebadano 2,78% ogółu gospodarstw działających na terenie gminy Charsznica. Były to osoby, które posiadały różne doświadczenie w prowadzeniu tego typu sprzedaży. Jako główne motywy podjęcia sprzedaży bezpośredniej kapusty charsznickiej badani wskazywali najczęściej możliwość uzyskania wyższej ceny oraz brak przetwórców, którzy przyjmowaliby produkt. Ograniczeniem sprzedaży bezpośredniej jest dla nich głównie niedogodna i niewystarczająca infrastruktura i sposób zorganizowania miejsc sprzedaży. (abstrakt oryginalny)
Podjęto próbę przeanalizowania przepisów prawnych odnoszących się do rolniczej sprzedaży bezpośredniej. Przedstawiono zarówno obowiązujące prawo, jak i zmiany, które wejdą w życie od stycznia 2016 roku. Przedstawiono także dobre i złe strony sprzedaży bezpośredniej oraz przeanalizowano znaczenie sprzedaży bezpośredniej przed zmianami przepisów i w przyszłości. Posłużono się raportem powstałym na podstawie sondażu badań przeprowadzonych na próbie 723 respondentów przez Centrum Doradztwa Rolniczego oddział w Krakowie. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu było wskazanie korzyści, jakie niesie ze sobą sprzedaż bezpośrednia jako przykład kanału dystrybucji, zwłaszcza dla drobnych gospodarstw rolnych w Polsce. Sprzedaż bezpośrednia jest jedną z najstarszych form handlu, charakterystyczną zwłaszcza dla drobnych gospodarstw rolnych, które w warunkach wysokiej konkurencji stawiają na jakość swoich produktów rolnych oraz bezpośredni kontakt z konsumentem. Rozdrobnienie agrarne w Polsce, zwłaszcza na południu kraju powoduje, że sprzedaż bezpośrednia jest coraz chętniej stosowana przez rolników, posiadających małe gospodarstwa rolne, ponieważ dzięki tej formie sprzedaży mogą oni sprzedawać swoje produkty w korzystnej cenie, bezpośrednio docierać do konsumentów, unikając dzięki temu pośredników, a w konsekwencji zwiększać swoje dochody. (abstrakt oryginalny)
Bank Pekao SA jako pierwszy w Polsce zamierza stworzyć sieć agentów, którzy będą zajmowali się bezpośrednią dystrybucją produktów bankowych.
Sprzedaż bezpośrednia jest jedną z najbardziej powszechnych form prowadzenia działalności lokalnej w sektorze rolno-spożywczym. Współczesne tendencje w produkcji i konsumpcji żywności wskazują na dualizm systemów żywnościowych, w którym równocześnie następuje rozwój koncepcji industrializacji sektora rolno-spożywczego oraz rozwój lokalnych systemów żywnościowych. W artykule scharakteryzowano sprzedaż bezpośrednią w Polsce, a także dostrzeżono, iż sprzedaż bezpośrednia wpisuje się we współczesne tendencje sektora rolno-spożywczego. Głównym celem artykułu była identyfikacja zależności przestrzennych pomiędzy podmiotami sprzedaży bezpośredniej. Konstruując miary autokorelacji przestrzennej dowiedziono, że rozmieszczenie podmiotów sprzedaży bezpośredniej ma charakter losowy i nie wykazuje tendencji do klasteryzacji.(abstrakt oryginalny)
Obszary wiejskie kojarzą się z produkcją świeżej i zdrowej żywności. Aby zachować te dwa podstawowe walory, należy zaoferować ją bezpośrednio finalnemu konsumentowi. Obecnie krótkie kanały dystrybucji cieszą się coraz większą popularnością w Polsce i w całej Unii Europejskiej. Sprzedaż bezpośrednia umożliwia dostarczanie produktów w stanie nieprzetworzonym bez pośredników, a dzięki temu może poprawić sytuację finansową prowadzonej działalności. Dodatkowo uruchomienie sprzedaży bezpośredniej przez rolnika czy inny podmiot gospodarczy funkcjonujący na obszarach wiejskich stanowi przejaw przedsiębiorczości kadry zarządzającej. Wobec powyższego za cel artykułu przyjęto omówienie wybranych aspektów sprzedaży bezpośredniej podmiotów zlokalizowanych na obszarach wiejskich w Polsce. Jego realizacji podporządkowano poszczególne części artykułu. Przybliżono w nim istotę sprzedaży bezpośredniej jako elementu łańcucha podażowego i dystrybucji produktów, w szczególności zwrócono uwagę na specyfikę sprzedaży podmiotów funkcjonujących na obszarach wiejskich. Następnie przedstawiono korzyści z uczestnictwa w krótkich łańcuchach dostaw żywności. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.