Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 9

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Stabilization programs
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
2
Content available remote The Effect of Stabilization Programmes on Economic Growth
100%
Kraje, które mają zachwianą równowagę bilansu płatniczego mogą skorzystać z pomocy finansowej Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW). W tym celu MFW uruchomił różne programy stabilizacyjne, których podstawę stanowi monetarystyczny model bilansu płatniczego. Kraje, które uzyskują finansowe wsparcie od MFW zobowiązują się realizować restrykcyjną politykę fiskalną i pieniężną w trakcie trwania kredytu. W latach 1953-2011 bardzo dużo krajów uczestniczyło w programach stabilizacyjnych MFW, a kwota udzielonych pożyczek rosła w sposób wykładniczy. Wielu ekonomistów badało wpływ programów stabilizacyjnych na wzrost gospodarczy krajów, które korzystają ze wsparcia MFW. Z większości badań empirycznych wynika, że przynajmniej w krótkim okresie uczestnictwo w programie stabilizacyjnym ma niekorzystny wpływ na stopę wzrostu gospodarczego. Następuje spowolnienie wzrostu lub wręcz jego zahamowanie. (abstrakt oryginalny)
Artykuł opisuje problem dostosowania strukturalnego Afryki. Odnajdziemy definicję strukturalnych programów dostosowawczych i dostosowania strukturalnego. Autorka zajmuje się również wewnętrznymi i zewnętrznymi przyczynami wprowadzenia strukturalnych programów dostosowawczych w Afryce. W podsumowaniu możemy odnaleźć wpływ strukturalnych programów dostosowawczych na gospodarkę na przykładzie Botswany. (abstrakt oryginalny)
W artykule zaprezentowano stworzony przez AchieveGlobal zestaw najlepszych praktyk, których zastosowanie ma na celu zwiększenie szans na powodzenie procesu fuzji czy przejęcia. Omówiono zderzenie kultur organizacyjnych, wpływ na pracowników, zdolność organizacji do zmiany, relacje z klientami oraz stabilizację jako końcowy proces w kontekście fuzji czy przejęcia firmy.
5
Content available remote Bad Bank - niemiecka koncepcja pokonywania kryzysu bankowego
84%
Kryzys finansowy stanowi poważne wyzwanie dla gospodarek poszczególnych krajów. Konsekwencją tego są próby stabilizacji rynków finansowych. W artykule omówiono przyjęty w Niemczech model bad bank, jako jeden z możliwych istotnych wariantów ratowania rozchwianego, brakiem płynności, systemu bankowego. Zaprezentowano genezę koncepcji bad bank oraz scharateryzowano alternatywne modele jej wdrożenia. (abstrakt oryginalny)
Autor przeanalizował mechanizmy oddziaływania kryzysu finansowego lat 2007-2008 na funkcjonowanie przedsiębiorstw. Negatywny wpływ kryzysu na gospodarkę przedstawił na realnym przykładzie amerykańskiego koncernu samochodowego General Motors Company. Omówił również programy stabilizacyjno-stymulacyjne, które przygotowane przez rządy poszczególnych państw, miały niwelować niekorzystną sytuację.
Podczas spotkania w dniach 24-25 marca 2011 r. Rada Europejska podjęła istotne decyzje nakierowane na przezwyciężenie kryzysu finansowego, zwłaszcza zaś na zapewnienie stabilności strefy euro jako całości, zachowanie stabilności finansowej oraz uzyskanie wzrostu gospodarczego w Unii Europejskiej. Podjęte decyzje, szczególnie w sprawie ustanowienia "Paktu euro plus" i Europejskiego Mechanizmu Stabilizacji (EMS) bez wątpienia konsolidują strefę euro, a tym samym nastawione są na umocnienie Unii Europejskiej (euro bowiem "jest i pozostanie jednym z najważniejszych elementów integracji europejskiej" - tak szefowie państw lub rządów w Konkluzjach ze spotkania w grudniu 2010 r.). Niemniej jednak ich konsekwencją jest stworzenie nowych - obok kryteriów konwergencyjnych - przesłanek włączenia się do strefy euro państw członkowskich UE, które dotychczas poza tą strefą pozostają. Z formalnego punktu widzenia EMS skonstruowany będzie w takiej formule, która umożliwi - w razie trudności przy ustanowieniu Mechanizmu (zwłaszcza gdyby wystąpiły one po stronie państw nie należących do strefy euro, na przykład przy zatwierdzaniu decyzji uzupełniającej art. 146 TFUE) - powołanie EMS jedynie w ramach państw strefy euro. Byłoby to ponowne sięgnięcie do tak zwanej metody schengeńskiej, niebezpiecznej dla spójności Unii: może ona bowiem prowadzić do fragmentacji Unii, a w każdym razie wyobcowania z jej "twardego jądra", w najlepszym zaś skutkuje ona pominięciem w procesie decyzyjnym instytucji unijnych i pozostałych (poza grupą) państw członkowskich. Przesłanie płynące z przyjętych uzgodnień w sprawie "Paktu euro plus" i EMS jest stosunkowo jednoznaczne: albo państwa członkowskie przeprowadzą programy konsolidacyjne nastawione na umocnienie stabilności finansowej i dyscypliny budżetowej oraz radykalne podniesienie konkurencyjności, dopełniając w ten sposób reformę ustrojową przeprowadzoną na mocy Traktatu z Lizbony i nakierowaną na umocnienie spójności Unii Europejskiej jako całości, albo nastąpi dalsza konsolidacja państw najbardziej wydolnych (skupionych w Eurogrupie), prowadząca do istotnego zróżnicowania w ramach Unii. Obie opcje w obecnej chwili są jeszcze otwarte. (abstrakt oryginalny)
Sytuacja na rynku kredytów jest dość stabilna i nie ma bynajmniej powodów do niepokoju. Takie są wnioski wynikające z analiz pierwszego półrocza roku 2015, przeprowadzone przez BIK. Kilkuprocentowy wzrost wartości kredytów konsumpcyjnych i jednoprocentowy spadek wartości kredytów mieszkaniowych potwierdziły przewidywania i prognozy publikowane przez analityków rynkowych pod koniec 2014 r. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.