Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Standardy prezentacji wyników
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W kontekście teorii statystyki opisano szacowanie wartości nieruchomości. Zwrócono uwagę na prezentację wyników i jej wpływ na wiarygodność i rzetelność rzeczoznawców.
2
Content available remote Modele marketing timing w ocenie efektywności inwestycji OFE
84%
Celem niniejszego opracowania jest analiza możliwości wykorzystania modeli marketing timing do oceny działalności inwestycyjnej otwartych funduszy emerytalnych. (fragment tekstu)
Prezentacje osobiste polegające na wystąpieniu przed gronem odbiorców i przekazaniu określonych treści marketingowych są elementem promocji osobistej. Jako takie lokują się wśród osobowych form komunikacji marketingowej. Prezentowanie przed gronem osób, a nie przed jedną osobą, ma swoją specyfikę, obciążone jest większym stresem, a przez to trudniejsze. Celem artykułu jest przedstawienie zależności, jakie istnieją między charakterystyką psychologiczną osób prezentujących a ich umiejętnościami prezentacyjnymi. Podstawą zamieszczonych w artykule wniosków są wyniki przeprowadzonego badania własnego na próbie 439 reprezentantów różnych przedsiębiorstw handlowych, produkcyjnych i usługowych. Respondenci wypełniali kwestionariusz ankietowy diagnozujący ich cechy psychologiczne. Następnie zostali podzieleni na prezenterów "lepszych" i "pozostałych", a podstawą podziału były opinie przełożonych lub pracowników kadr. Analiza charakterystyk psychologicznych, w tym dotyczących osobowości i samooceny badanych pracowników, wykazała istotne różnice między obydwoma grupami. "Lepsi" prezenterzy dysponowali wyraźnie większą od pozostałych osób otwartością na doświadczenie, pozytywnym nastawieniem i sumiennością, a mniej ważne cechy dotyczyły takich zmiennych, jak ekstrawersja i empatia. Okazało się także, że osoby lepiej prezentujące mają wyższą samoocenę niż osoby gorzej radzące sobie w publicznych wystąpieniach, choć poziom aspiracji był wyrównany w obydwu grupach. (abstrakt oryginalny)
W opracowaniu tym autor postuluje przyjęcie pewnego standardu w prezentowaniu wyników badań ankietowych, zawierającego informacje niezbędne do oceny wiarygodności i precyzji badania. W szczególności postulat ten dotyczy prezentowania badań sondażowych w mediach. Elementem przyjętego standardu powinna też być prognoza wyborcza, a nie sondaż, na zakończenie kampanii wyborczych. (abstrakt oryginalny)
Tablice wynikowe, w których zgromadzone są dane będące wynikiem realizacji ilościowych badań marketingowych, stanowią klasyczną i podstawową formą prezentacji dużej ilości danych wynikowych w zwartej, systematycznej i zrozumiałej formie. Są najbardziej komunikatywnym sposobem prezentacji informacji dotyczących struktury zjawisk. Jednakże kwestią słabo rozpoznaną w standardach dotyczących budowy i prezentacji zestawień tabelarycznych są zasady porządkowania zbioru tablic wynikowych, informujących o strukturach rynkowych. Kolejność prezentowania wyników w dużej mierze zależy od toku prowadzonego wywodu, czyli jest podporządkowana koncepcji badania, opartej na pewnej koncepcji intelektualnej. W artykule przedstawiono propozycję datalogicznej koncepcji porządkowania tablic wynikowych. Prezentowany algorytm porządkowania tablic wynikowych wykorzystuje ilość informacji strukturalnej dostarczanej przez analizowane tablice. Proponowany mechanizm oparty jest na obiektywnym (datalogicznym) kryterium i przyczynić się może do racjonalizacji procesów przetwarzania danych marketingowych i ich wykorzystania w identyfikacji struktur rynkowych. W szczególności przydatny może być w sytuacji, gdy użytkownik wyników nie jest do końca ściśle określony, zaś badana rzeczywistość jest złożona. (streszcz. oryg.)
Przedmiotem artykułu jest wielokryterialna ocena funduszy inwestycyjnych na rynku polskim. Podstawą przeprowadzonych analiz empirycznych były dzienne notowania jednostek uczestnictwa, wartości indeksu WIG, dane dotyczące inflacji, a także pozostałe dane dotyczące funduszy inwestycyjnych. Przedstawiono w nim również problemy związane z prezentacją wyników (Association for Investment Management and Research - AIMR, Performance Presentation Standards - AIMR-PPS, Global Investment Presentation Standards - GIPS) firm zarządzających funduszami powierniczymi.
W roku 2010 przypada jubileusz 15-lecia działalności w strukturze Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej Katedry Ekonometrii i Statystyki. Ten skromny jubileusz skłania do podsumowań, ocen i prognoz jej działalności. Niniejszy artykuł ma na celu ukazanie problemów, jakie pojawiają się w zakresie nauczania metod ilościowych w wyższej uczelni, oraz prezentację wyników różnorodnych badań prowadzonych w katedrze. Wyniki te są dowodem na ciągły rozwój metod ilościowych zarówno w teorii, jak i w zastosowaniach praktycznych. W dalszym ciągu rozważań scharakteryzowane zostały wybrane pakiety komputerowe wykorzystywane do obliczeń związanych z badaniami i rozwojem naukowym pracowników katedry, jak również w ramach zajęć dydaktycznych.(abstrakt oryginalny)
Prezentacje biznesowe już od ponad 20 lat są codziennie używane w firmach. Wciąż jednak wielu pracowników, niezależnie od szczebla kariery i doświadczenia zawodowego, nie radzi sobie z przygotowaniem profesjonalnych slajdów. A tworzenie marketingowych i biznesowych prezentacji wymaga trzymania się określonego zestawu reguł. To nie sugestywna kwestia estetyki czy gustu, ale podstawowe techniki formułowania za pomocą obrazów skutecznych wypowiedzi. Marketer, który nie potrafi tworzyć takich prezentacji, psuje nie tylko komunikację, ale i opinię o swojej firmie. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.