Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Stowarzyszenia ukraińskie
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Przedstawiono krótko ważniejsze działające w okresie 1924-1930 ukraińskie stowarzyszenia społeczno-kulturalne działające w Krakowie.
W artykule omówiono konceptualne podejście do reformy systemu w sferze społecznej i humanitarnej w procesie decentralizacji na Ukrainie. Podjęto próbę określenia środków dotyczących poprawy zarządzania i odnowy infrastruktury społecznej w zakresie funkcjonowania społeczności, głównie w oparciu o dobrowolne stowarzyszenie gmin. Przedstawiono możliwości korzystania z różnych koncepcji określenia centrum administracyjnego społeczności lokalnej, w szczególności koncentrując się na istnieniu utworzonej infrastruktury władz publicznych, dostępności infrastruktury w sektorze publicznym jako podstawie do zapewnienia pełnego zakresu usług społecznych, z uwzględnieniem czynników przyrodniczych i historycznych. Obserwuje się również stosowanie pojęcia zrównoważonego rozwoju jako jednej z najbardziej znanych zasad UE. Szczególną wagę przywiązuje się do charakteru i funkcji zarządzania w edukacji, ochronie zdrowia i zabezpieczenia społecznego, w pogłębianiu demokratyzacji, humanizacji, decentralizacji władzy. (abstrakt oryginalny)
3
Content available remote Social Service Management - Challanges for Ukraine
80%
W artykule omówiono konceptualne podejście do reformy systemu sfery społecznej w procesie decentralizacji władzy na Ukrainie. Dokonano próby określenia czynników związanych z zarządzaniem odnową infrastruktury społecznej w zakresie prawnego funkcjonowania społeczności, głównie na przykładzie dobrowolnego stowarzyszenia gmin. Przedstawiono możliwości wykorzystania różnych koncepcji w zakresie określenia jednolitego centrum administracyjnego społeczności lokalnej, w szczególności koncentrując się na funkcjonowaniu stworzonej infrastruktury władz publicznych, dostępności infrastruktury w sektorze publicznym jako podstawie do zapewnienia pełnego cyklu usług społecznych, z uwzględnieniem czynników przyrodniczych i historycznych. Obserwuje się wykorzystywanie pojęcia zrównoważonego rozwoju jako jednego z obszarów najbardziej istotnych reguł UE. Szczególną uwagę przywiązuje się do ujawnienia charakteru i cech zarządzania w edukacji, ochrony zdrowia i zabezpieczenia społecznego w pogłębianiu demokratyzacji, humanizacji, decentralizacji władzy. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.