Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 106

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Strategia promocji
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
Konkurencja na rynku soli w Polsce powoduje, że każdy podmiot produkujący lub konfekcjonujący ten produkt musi w swojej działalności stosować instrumenty promocji i dystrybucji w sposób zintegrowany, tak aby sprostac wymaganiom klientów i konkurencji panującej na tym rynku. Autorzy przedstawili kanały dystrybucji i instrumenty promocji stosowane przez Kopalnię Soli "SOLINO" (abstrakt oryginalny)
2
Content available remote Czynniki sukcesu strategii promocji miasta
100%
W niniejszym opracowaniu podjęto próbę wskazania wybranych czynników sukcesu strategii promocji miasta w rozróżnieniu na fazę tworzenia oraz implementacji strategii. Na wstępie scharakteryzowano przesłanki opracowywania strategii promocji w odniesieni do roli promocji w rozwoju społeczno-ekonomicznym współczesnych miast. W dalszej części przedstawiony został uproszczony schemat powstawania strategii promocji miasta. Rdzeń merytoryczny artykułu stanowi charakterystyka czynników sukcesu strategii, wśród których w fazie tworzenia znalazły się: kompleksowa analiza społeczno-ekonomiczna, konsensus społeczności lokalnej, właściwe określenie celów i kierunków działań promocyjnych, przywództwo i zaangażowanie władz lokalnych. W fazie implementacji scharakteryzowano zaś system zarządzania procesem implementacji strategii, dobór narzędzi do realizacji celów strategicznych, efektywny monitoring i ewaluację, alternatywne plany działania niwelujące potencjalne ryzyka.(abstrakt oryginalny)
3
Content available remote Rola wydarzeń w kształtowaniu wizerunku miasta
100%
Coraz częściej przedmiotem badań naukowych w kontekście ich roli w budowaniu konkurencyjności obszaru i kształtowaniu jego wizerunku są wydarzenia. W opracowaniu dokonano przeglądu literatury dotyczącej wydarzeń oraz wizerunku miejsca dla potrzeb wyjaśnienia ich istoty i relacji między nimi. Określono również cel utylitarny związany z oceną wpływu wydarzeń na kształtowanie wizerunku miejsca w percepcji odbiorców i uczestników tychże wydarzeń na przykładzie Wrocławia. W procesie rozwiązania problemu badawczego zastosowano metodę analizy krytycznej, studium przypadku oraz badania ankietowe. Badania wykazały, że istnieje związek między wydarzeniami a wizerunkiem. Ponadto okazało się, że powszechne przekonanie o wyłącznie pozytywnym oddziaływaniu wydarzeń na wizerunek miasta nie znajduje potwierdzenia w praktyce.(abstrakt oryginalny)
Artykuł omawia strategię promocji miasta na przykładzie Szklarskiej Poręby. Na wstępie przedstawiono przesłanki tworzenia Strategii Promocji Miasta Szklarska Poręba. Wśród nich na uwagę zasługuje potrzeba ukierunkowania działań promocyjnych w kilkuletnim horyzoncie czasowym, koordynacji aktywności promocyjnej, wzmacniania marki miasta, konkurowania na najwyższym poziomie. W dalszej części przedstawiono wybrane elementy strategii promocji, które mogą wspomagać wypracowanie trwałej przewagi konkurencyjnej, takie jak Kapituła Promocji Miasta Szklarska Poręba, usystematyzowane obszary promocji czy markowe produkty turystyczne miasta.(abstrakt oryginalny)
Artykuł podejmuje problematykę zastosowania strategii autoprezentacji w warunkach akademickich i zestawia je z ich potencjalnym wpływem na studentów. Dane przedstawione w artykule zostały wyekscerpowane z badań przeprowadzonych w lutym i marcu 2018 roku, odnośnie do zastosowania przez rzeszowskich wykładowców strategii ingracjacji, intymidacji, autopromocji, suplikacji i egzemplifikacji. Autoprezentacja to, w uproszczonych słowach, dobór zachowań mających na celu zarządzanie własnym wizerunkiem i tym jak postrzegają nas inni, podczas gdy strategia autoprezentacji to dobór środków do budowania konkretnego obrazu. Artykuł obejmuje grupę 100 rzeszowskich wykładowców akademickich, mężczyzn i kobiet, pomiędzy 26. i 62. rokiem życia. Badania przeprowadzone za pośrednictwem ankiety online wykazały, że autopromocja i egzemplifikacja były najrzadziej wybieranymi strategiami. Każda ze strategii objęła pięć powiązanych tematycznie pytań. Wynik ten może wynikać z faktu, że wykładowcy nie chcą być postrzegani jako próżni, lub zapatrzeni w siebie. Podczas konstruowania pytań autorka starała się dopasować je tematycznie do danej strategii na tyle na ile to możliwe. Cechy charakterystyczne każdej z dwóch strategii zostały wyodrębnione podczas budowania kognitywnej rzeczywistości wokół pytania. (abstrakt oryginalny)
6
Content available remote Znaczenie strategii promocji w zarządzaniu wizerunkiem jednostki terytorialnej
75%
Działalność promocyjna jednostek terytorialnych dokonywana jest za pomocą narzędzi określonych w założeniach ogólnych wypracowanych strategii rozwoju. W toku realizacji strategii marketingowej dokonuje się wyboru rynków, na których jednostka będzie konkurować oraz określa się sposoby osiągania trwałej przewagi konkurencyjnej. Coraz częściej poza krótkoterminowymi planami operacyjnymi dotyczącymi działań promocyjnych, jednostki terytorialne tworzą długookresowe strategie promocji. Strategiczne działania marketingowe są o wiele skuteczniejsze w wymiarze wizerunkowym, który to jest magnesem przyciągającym adresatów zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz jednostki. Takie działania wywołują relacje między nadawcą a adresatami, więc możemy mówić o powstawaniu kapitału relacyjnego w oparciu o działania promocyjne. Zbudowanie kapitału relacyjnego natomiast może jednostkom terytorialnym przynosić profity przez wiele lat. Celem publikacji jest prezentacja przeglądu literatury w zakresie działalności wizerunkowej podmiotów terytorialnych oraz ich strategicznych działań promocyjnych. (abstrakt oryginalny)
7
Content available remote Product placement jako nośnik subtelnej i skutecznej promocji
75%
Wyjaśniono pojęcie product placement oraz opisano jego skuteczność w działaniach promocyjnych. Omówiono także poziomo wykorzystania product placement przez wybrane marki.
Dostarczanie pracownikom marketingu, a w szczególności pracownikom marketingu handlowego (tzw. trade marketingu) danych do głębszych analiz mogących mieć wpływ na plany promocyjne i przyszłe strategie. Poprzez połączenie informacji o gazetkach handlowych oraz obniżkach cenowych z tygodniowymi danymi sprzedażowymi z sieci handlowych, dostarczone zostaje narzędzie zapewniające pełniejsze zrozumienie czynników mających wpływ na rozwój SKU, marki segmentu lub całej kategorii.
Celem publikacji jest przedstawienie uwarunkowań i korzyści wynikających z zastosowania marketingu wirusowego ze szczególnym uwzględnieniem komunikacji w Internecie. Artykuł składa się z trzech części, gdzie przedstawiona została istota marketingu wirusowego, opis wirusa popularyzowania w Internecie oraz przyczyny rozprzestrzeniania się informacji wirusowo.
Omówiono strategię promocyjną koncernu Coca-Cola. Zamieszczono zestawienia akcji promocyjnych o charakterze ogólnokrajowym w 1996 i 1997 roku.
Polskie szkło, zawsze cieszące się dobrą opinią na całym świecie, ma szansę stać się jedną z naszych uznanych narodowych wizytówek. Temu właśnie służy m.in. strategia promocji marki Krosno, realizowana od ponad dwóch lat przez naszego czołowego producenta szklanych wyrobów dla gospodarstw domowych.
Adres internetowy jest jednym z ważniejszych elementów działań promocyjnych w sieci. Pełni on taką samą funkcję, jak nazwa firmy w realnym świecie. Pozwala na identyfikację przedsiębiorstwa oraz budowanie jego spójnej strategii promocyjnej. Artykuł przedstawia istotę domeny internetowej, systemu nazw DNS oraz zasady wyboru właściwej domeny dla firmy. Następnie omówione zostały problemy, na jakie może napotkać firma przy wyborze domeny internetowej, a które mogą dotyczyć sporów o prawo do posługiwania się daną domeną. Pokazana jest również możliwość uzyskania nowej, ciekawej domeny na przykładzie wprowadzanej przez UE domeny ".eu". (abstrakt oryginalny)
Rosnące z roku na rok wydatki na sponsoring świadczą o coraz większej popularności tej formy promocji w świecie. W Polsce wiedza o sponsoringu ciągle jest niewielka, chociaż w rozwiniętej gospodarce rynkowej korzysta się z wielu jego odmian. W połowie lat dziewięćdziesiątych w naszym kraju należy spodziewać się swoistego "boomu" na sponsoring. Już od kilku lat, po odejściu od centralnego finansowania sportu, kultury i nauki, rośnie liczba podmiotów poszukujących sponsora lub sponsorów, a oczywiste jest dalsze zwiększanie się tej liczby. (fragment tekstu)
Otwieranie polskiej gospodarki jest nierozerwalnie związane z procesem transformacji. Przed 1989 rokiem Polska miała gospodarkę zamkniętą. Dopiero zmiany o charakterze politycznym, społecznym oraz gospodarczym zapoczątkowane w połowie 1989 roku doprowadziły do jej otwarcia na świat. Stopniowo budowane były różnorodne więzi świadczące o dynamicznym włączaniu Polski do systemu gospodarki światowej. Ważnym etapem była integracja Polski ze strukturami Unii Europejskiej. Dzięki akcesji do UE, Polska stała się elementem jednolitego rynku. Jednocześnie Polska weszła w skład Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Tak więc stopień otwartości w relacjach dwudziestoma sześcioma krajami UE oraz trzema krajami EFTA (Norwegią, Islandią, Lichtensteinem) jest obecnie naprawdę duży. Obowiązują bowiem cztery swobody dla podmiotów polskich w kontaktach z podmiotami z pozostałych dwudziestu dziewięciu krajów. Nie bez znaczenia jest także nasilająca się globalizacja. Procesy globalizacyjne powodują coraz większą aktywność podmiotów z różnych części świata na polskim rynku. Z drugiej strony, stanowią wyzwanie dla podmiotów polskich w ich relacjach ze światem. Działania promocyjne i wizerunkowe wyraźnie łączą się z postępującym procesem otwierania polskiej gospodarki. Powinny być prowadzone na wielu płaszczyznach - przez poszczególne przedsiębiorstwa, miasta, regiony oraz rząd i jego agendy funkcjonujące poza granicami kraju. Wydaje się, iż tendencje kryzysowe obserwowane w latach 2008-2009 powinny skłaniać zarówno do refleksji nad charakterem powiązań międzynarodowych oraz sposobami kreowania wizerunku Polski w świecie, jak również promowania Polski jako obszaru prowadzenia działalności gospodarczej (fragment tekstu)
Co to jest promocja uzupełniająca? W artykule omówiono jej etapy.
Przedstawiono metody oceny targów i rezultatów targowych, a także badania sposobów oceny rezultatów targowych obejmujące krakowski rynek targowy.
To carry out family education is related to the vital interests of thousands of families, and it is the top priority of the national livelihood work. It has become an international consensus to provide family education guidance services based on communities to improve the level and quality of family education. However, at present, there are still serious problems in the work of family education guidance services in Chinese communities, such as the absence of a normalized policy guarantee system, the weakening of value consensus by the game of stakeholders, and the prominent contradiction between supply and demand of high-quality resources. To this end, the following promotion strategies are proposed: improving relevant policies and regulations and ensuring the working operation mechanism; guiding residents to participate deeply and balancing the demands of stakeholders; deepening the supply-side reform of resources and promoting the quality development of education.(original abstract)
Promocja uzupełniająca polega na stwarzaniu atrakcyjniejszą samą procedurę zakupu, a nie kupowany produkt. Służy temu wiele instrumentów, m.in..: bezpłatne próbki, kupony, promocyjne obniżki cen, znaczki handlowe, degustacje, pokazy, które warto nie tylko poznać, ale i zastosować. Problem wyboru właściwego instrumentu staje się skomplikowany w przypadku przedsiębiorstwa dokonującego promocji za granicą.
Kampania promocyjna jest integralną częścią strategii marketingowej. Od jej odpowiedniego przygotowania i przeprowadzenia w dużej mierze zależy sukces danego produktu na rynku. Autorka przedstawiła podstawowe etapy składające się na strategię promocji oraz omówiła czynniki wpływające na decyzje promocyjne, spośród których wyróżniła grupę czynników związanych z rynkiem, specyfiką produktu oraz strategią firmy. Pisała także o konieczności uwzględnienia czynników psychologicznych podczas tworzenia przekazu promocyjnego, w celu zwiększenia jego oddziaływania na konsumentów.
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.