Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 123

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 7 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Strategia sprzedaży
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 7 next fast forward last
Strategia sprzedaży to dokument, który powinna posiać każda firma, niezależnie od jej wielkości. Jej opracowanie bywa twardym orzechem do zgryzienia, jednak często jeszcze trudniejsze okazuje się jej wdrożenie i przełożenie na codzienną pracę handlowców. Jakie wyzwania ma menedżer sprzedaży i czego powinien on oczekiwać od swojego zespołu? (fragment tekstu)
Przy tworzeniu strategii sprzedaży należy uwzględniać rodzaj oferowanych produktów, siłę marki, istniejącą lub proponowaną strukturę dystrybucji. Zupełnie inne priorytety stosuje się dla marek popularnych, inne dla innowacyjnych czy luksusowych. W jednym przypadku podstawowym kryterium będzie maksymalna dostępność, niskie koszty, w innym czas reakcji lub unikatowość. Przekłada się to na decyzje o sposobie organizacji produkcji oraz na decyzje o kształcie struktury dystrybucji i całego łańcucha dostaw. (abstrakt oryginalny)
Artykuł omawia politykę cen jako zbiór decyzji sprzedawcy zmierzającego do skoordynowania procesu kształtowania cen oferowanych produktów z ogółem działań związanych z dostarczaniem wartości nabywcom z danego rynku docelowego.
Co waży na sprzedaży? Oto podstawowe pytanie, na które odpowiedzieć muszą i pracownicy banków, mający bezpośredni kontakt z klientami, i menedżerowie, i wreszcie samo kierownictwo instytucji. Jakie determinanty warunkują sukces w sprzedaży? Mimo że pytanie to sięga – wydawałoby się – elementarnych założeń działalności banku, odpowiedzi mogą być różne. Okazuje się, że najważniejszych czynników decydujących o sukcesie w tej dziedzinie upatruje się w różnych miejscach, nie tylko zależnie od tego, jakiego rodzaju bankowością zajmują się odpowiadający na to pytanie menedżerowie, ani do jakiego klienta ich banki kierują swą ofertę. (abstrakt oryginalny)
Strefa przykasowa jako miejsce sprzedaży produktów impulsowych przez jednych nazywana jest strefą magiczną, przez innych złotą. A czasem określa się ją nawet mianem strefy spełnienia marzeń marketerów - mała powierzchnia, wysoka marża, wysoki dochód ze sprzedaży... Co sprawia, że to miejsce w sklepie może przynosić duże zyski? (fragment tekstu)
Aż się prosi, by w miejscach, gdzie ludzie szukają zdjęć, podrzucić coś, co ma związek z naszymi produktami i marką. Niech sam nas znajdzie i odkryje. Niech ma tę satysfakcję, że to nie my się mu narzucamy, lecz sam, autonomicznie uznał nas za godnych uwagi.(fragment tekstu)
7
Content available remote Marketing In Creating And Sustaining Competitive Advantage Of Retailers
75%
W artykule przedstawiono relacje między trwałą przewagą konkurencyjną a przewagą marketingową. Wskazano elementy koncepcji marketingowej u pierwszych teoretyków przewagi konkurencyjnej - m.in. W. Aldersona i J. Barney'a oraz M. Portera. Od strony praktycznej problem zobrazowano na przykładach fi rm handlu detalicznego, takich jak Wal-Mart, Benetton i Ikea. Ukazano rolę marketingu, jeśli chodzi o zajęcie przez nie wyróżniających strategicznych pozycji i ich utrzy(abstrakt oryginalny)
8
Content available remote Czynniki kształtujące strategie cenowe sprzedaży usług przez hotele
75%
Celem opracowania było poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: w jaki sposób różne czynniki wpływają na strategię sprzedaży ofert hoteli? Analizie poddano strategie hoteli położonych w Turcji, Egipcie i na Wyspach Kanaryjskich. Źródłem danych był głównie internetowy portal turystyczny HolidayCheck. W badaniach uwzględniono następujące czynniki: wielkość i renoma hoteli, opinie wystawiane przez klientów, okres pobytu gości, dodatkowe świadczenia i specjalistyczną infrastrukturę hotelu, pory roku i destynacje oraz status rodzinny i wiekowy klientów. W zakończeniu ujęto podstawowe wnioski wynikające z przeprowadzonych badań(abstrakt oryginalny)
Zachowanie ciągłości prospektowania (pozyskiwania nowych klientów) w czasie jest podstawą sukcesu w sprzedaży i osiąganiu wyników przez każdą firmę. Ważną rolę w tym procesie odgrywa dział marketingu, który powinien być odpowiedzialny za przekazywanie zainteresowanych klientów do działu sprzedaży. Autorka omawia proces, który składa się z kilku elementów ściśle ze sobą powiązanych i zarządzanych w ten sposób, by dać pożądany efekt sprzedażowy.
10
Content available remote Market Strategies in Slovak and Austrian Tourism
75%
Tourism is an atomised industiy, of which management requires the cooperation of the private and public sectors. Development of tourism in Slovakia must be based on respect for steady theoretical principles and models that are successfully applied in countries with developed tourism. These models are based on system theory and application of tourism strategic management in tourism policy at the state level and destinations. Austria is taking an example that a consistent tourism policy has results, even during the crisis of economic development. (original abstract)
Źródłem sukcesu w handlu jest strategia tzw. przyjaznego sklepu by trwale przywiązać klienta do placówki. Omówiono zasady tej koncepcji.
Autorka twierdzi, że jednym z kluczowych czynników decydujących o skuteczności działań merchandisingowych jest zmiana mentalności handlowców, która stanowi niezbędną podstawę do przekształcenia nadal często stosowanej orientacji sprzedażowej na nowoczesną orientację marketingową. Jej zdaniem myślenie jedynie przez pryzmat intensyfikowania sprzedaży w praktyce jest bowiem równoznaczne z przedmiotowym traktowaniem klientów, co nie sprzyja budowaniu ich lojalnych postaw i zachowań. Autorka przekonuje, że traktowanie nabywców jak prawdziwych partnerów jest jedynym rozwiązaniem przynoszącym efekty w perspektywie długookresowej, gdyż będą wówczas ponawiać zakupy w konkretnej placówce, tym samym wpływając na jej wyniki sprzedażowe.
Autorzy przekonują, że wzrost wiedzy i dynamicznie rosnący popyt przekładają się na coraz bardziej świadome działania sieci handlowych. W efekcie zmienia się też rola merchandisera, która nie ogranicza się już tylko do układania towaru na półce. Dziś jego główne zadania to również dostarczanie danych rynkowych czy bieżąca kontrola materiałów POS. Swoją strukturę zmieniają również same agencje merchandisingowe. Uczestnicy rynku zdają sobie sprawę, że tylko sprawna organizacja i rozumienie potrzeb klienta zapewni im konkurencyjność. Zdaniem autorów kluczem do sukcesu jest właściwa struktura terenowa firmy oraz efektywny system przepływu informacji.
Autor przekonuje, że mechanizm dyskryminacji cenowej jest możliwy do opisania przy zastosowaniu dostępnych w literaturze modeli teoretycznych, które choć charakteryzują się heterogenicznością, sprowadzają się do jednego modelu zintegrowanego. Ważne jego zdaniem jest spostrzeżenie, że nie każde różnicowanie cen automatycznie oznacza dyskryminację cenową, a niekiedy fakt ustalenia jednej ceny na dobra zróżnicowane stanowi przejaw dyskryminacji. Autor wyjaśnia, że sprzedawca, który nie może nakazać klientom zakupu konkretnej wersji dobra, ale chce zapobiec arbitrażowi popytu, stosuje mechanizm samoselekcji, czyli tak różnicuje oferowane dobra i ich ceny, aby konsumenci sami zakupili wersję niejako z góry dla nich przygotowaną. Zdaniem autora elementy dyskryminacji cenowej poprzez sprzedaż pakietową występują na rynku nowych samochodów osobowych w Polsce. Konsumenci, którzy są zainteresowani nabyciem bardziej zaawansowanych modeli danej marki, w większości przypadków płacą niższą cenę netto niż konsumenci kupujący wersję podstawową.
Autor bada, jak modyfikacja procesu sprzedaży wpływa na skuteczność wypracowania wyniku. Jako przykład podaje jedną z firm świadczących usługi teleinformatyczne. Zostaje sprawdzona skuteczność sprzedaży w początkowej propozycji procesu, a następnie wynik osiągnięty po modyfikacji.(abstrakt oryginalny)
Zaprezentowano formy zaopatrzenia gospodarstw rolniczych w środki do produkcji, jak również sposoby i kierunki zbytu produktów rolniczych w zależności od zróżnicowania powiązań gospodarstw z otoczeniem. Stwierdzono, iż w gospodarstwach o silniejszych powiązaniach z otoczeniem częściej korzystano z usług stałych dostawców środków do produkcji, jak i stałych odbiorców produktów rolniczych. (abstrakt oryginalny)
Celem opracowania jest identyfikacja i ocena strategii sprzedaży ofert turystycznych zagranicznych biur podróży. Analizie poddano strategię sprzedaży zarówno dużych, jak i małych biur podróży. Do badań wykorzystano metody analizy opisowej i porównawczej. W badaniach uwzględniono takie czynniki, jak: pozycja na rynku biura podróży, pora roku i destynacja sprzedaży, miejsce wylotu i rodzaj przewoźnika, oceny klientów dotyczące oferowanego hotelu czy okres, na jaki sprzedawana jest dana oferta. Ponadto w analizach uwzględniono też standard hotelu, czas między terminami wyjazdu a dniem sprzedaży danej oferty, świadczone dodatkowe usługi przez biura i hotele oraz relację ceny do jakości świadczonych usług. Źródłem danych były informacje pochodzące głównie z międzynarodowego turystycznego portalu internetowego HolidayCheck.(abstrakt oryginalny)
Autorzy przedstawili wyniki badań przeprowadzonych w 2006 r., których celem była m.in. charakterystyka i określenie głównych kierunków i form sprzedaży grup produktowych pochodzących z gospodarstw ekologicznych. Zaprezentowali również strukturę agrarną badanych jednostek oraz wskazali na podstawowe problemy związane ze zbytem żywności ekologicznej na poziomie gospodarstw rolnych.
Nowoczesne technologie informatyczno-telekomunikacyjne wpłynęły na rozwój nowych kanałów sprzedaży w Polsce. Najbardziej popularnym kanałem sprzedaży z wykorzystaniem nowoczesnych technologii jest sprzedaż internetowa. Rozwój nowych kanałów sprzedaży zwrócił uwagę na sprzedaż omnikanałową. Jest to swoista integracja kanałów sprzedaży i kanałów komunikacji. Przedsiębiorstwo umożliwia klientowi kontakt oraz zakup i zwrot towaru w formie najbardziej dogodnej klientowi. W artykule omówiono zagadnienie omnikanałowości w kontekście wpływu na rozwiązania logistyczne. Celem rozważań jest przedstawienie strategii omnikanałowej i wyzwań, które niesie ona dla logistyki. Artykuł ma charakter teoretyczno-poznawczy z elementami praktycznymi. (abstrakt oryginalny)
Autor przedstawił specyfikę sprzedaży produktów rolno-żywnościowych, realizowaną za pośrednictwem sieci Internet. Jego zdaniem, dzięki Internetowi, dysponuje się kolejnym narzędziem usprawniającym rozwój agrobiznesu.
first rewind previous Strona / 7 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.