Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 40

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Strategie dystrybucji
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Celem artykułu jest charakterystyka uwarunkowań wynikających z wpływu kultur narodowych na tworzenie i funkcjonowanie międzynarodowych łańcuchów dostaw z perspektywy analizy strategicznej. Zostały porównane zostały kultury narodowe trzech krajów: Japonii, Polski i Wielkiej Brytanii, które charakteryzują się nie tylko odmiennym poziomem rozwoju społeczno-gospodarczego, lecz także różnym poziomem zaawansowania w zakresie wdrażania koncepcji zarządzania łańcuchami dostaw. Przeanalizowano wpływ wymiarów kultury narodowej wg Gestelanda i Hofstede na funkcjonowanie łańcuchów dostaw w badanych krajach. W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono, że warunki kulturowe Japonii sprzyjają kreowaniu wydajnych łańcuchów dostaw. Cechy brytyjskiej kultury narodowej predysponują do tworzenia elastycznych łańcuchów dostaw. Żaden z analizowanych wymiarów kultur narodowych nie stanowi źródła przewagi konkurencyjnej dla obu rodzajów łańcuchów dostaw. (abstrakt oryginalny)
2
Content available remote Determinanty ryzyka zakłóceń w łańcuchu dostaw
100%
Zapewnienie niczym niezakłóconego przepływu dóbr i informacji to jeden z podstawowych celów zarządzania łańcuchem dostaw. Badania Business Continuity Institute wykazały, że ponad 70% organizacji z 35 krajów zanotowało co najmniej jedno zakłócenie w łańcuchu dostaw w roku 2010, a 20% respondentów przyznało, że w wyniku tych zakłóceń doznało uszczerbku na marce i reputacji. Stąd podjęcie się wytypowania cech i klasyfikacji zakłóceń w łańcuchu dostaw. Z jednej strony można określać prawdopodobieństwo wystąpienia zakłócenia, a z drugiej próbować oszacować skutki jego wystąpienia - możemy wówczas mówić o ryzyku zakłóceń w łańcuchu dostaw. W niniejszym artykule zostaną przedstawione wyniki przeglądu literatury z zakresu dotychczasowych badań nad zakłóceniami w łańcuchu dostaw. Finalnie zaprezentowane zostaną wyniki empirycznych badań własnych nad determinantami łańcucha dostaw, które mogą zwiększyć ryzyko zakłóceń w łańcuchu dostaw(abstrakt oryginalny)
Zmienne otoczenie oraz globalizacja wymuszają na przedsiębiorstwach ciągłe doskonalenie strategii. W sytuacji tej rośnie znaczenie outsourcingu, który stanowi jeden z kluczowych obszarów zarządzania przedsiębiorstwem i jego wartością. Outsourcing pozwala minimalizować koszty oraz zwiększać skuteczność i efektywność działania przedsiębiorstwa. Celem artykułu jest zbadanie zastosowania outsourcingu w relacjach przedsiębiorstwa z klientem/nabywcą produktu oraz zidentyfikowanie jego cech i korzyści dla stron. Badania literatury i analizy przypadków rynkowych pokazały, że przedsiębiorstwa "wydzielają" części funkcji lub procesów i "przekazują" je klientowi/nabywcy produktu. Przedsiębiorstwa angażują klienta do wielu działań, głównie w obszarach dystrybucji, sprzedaży i obsługi posprzedażowej. Badania i analizy pozwoliły na udowodnienie postawionej w artykule tezy, że outsourcing procesów następuje również do klienta/nabywcy produktu. Procesy przekazywane przez przedsiębiorcę klientowi w dużej mierze opierają się na nowych technologiach, sprzedaży internetowej i wirtualizacji, dlatego można się spodziewać, że zjawiska te będą pozytywnie wpływać na rozwój outsourcingu do klienta/nabywcy produktu. Przesłanką do jego rozwoju są obustronne korzyści, partnerstwo, zadowolenie stron i sytuacja win-win.(abstrakt oryginalny)
Artykuł dotyczy problematyki optymalizacji strategii rozwoju i modernizacji sieci dystrybucyjnych energii elektrycznej. Przedstawiono w nim metodę dynamicznej optymalizacji sieci dystrybucyjnych, wykorzystującą algorytm symulowanej ewolucji. Proponowana metoda umożliwia określanie najlepszych względem przyjętych kryteriów wariantów modernizacji dystrybucyjnych układów sieciowych. Zawarto opis zaproponowanego algorytmu oraz przedstawiono przykładowe obliczenia dla wybranego układu sieci dystrybucyjnej.(abstrakt oryginalny)
Kompleksowa i dopasowana do warunków rynkowych strategia logistyczna to podstawa sprawnego i skutecznie działającego łańcucha dostaw. Dlatego tak ważnym elementem jest odpowiednia identyfikacja czynników wpływających na budowę strategii logistycznych. W artykule przedstawiono rozważania literaturowe na temat kształtowania strategii logistycznych na poziomie przedsiębiorstw, odnosząc się do ich wpływu na cały łańcuch dostaw. W końcowej części przedstawiono częściowe wyniki badań ankietowych dotyczących czynników kształtowania tychże strategii w warunkach polskich. W wynikach wskazano na spadające znaczenie czynników kosztowo-cenowych, które przez szereg lat w badaniach oraz literaturze przedmiotu zajmowały miejsca czołowe, a wzrost znaczenia czynników jakościowych (jakość produktu oraz obsługi). (abstrakt oryginalny)
Autor przedstawił zmiany w strategii dystrybucji przedsiębiorstwa branży mięsnej, a dokładniej ewolucję od zorientowania sprzedażowego do orientacji marketingowej. Proces ten zobrazował na przykładzie Zakładu Mięsnego "Morliny" S.A., który od lat zajmuje wysoką pozycję na polskim rynku wyrobów mięsny. Przeprowadzone badania odnoszą się do lat 1998-2002.
Artykuł dotyczy omnikanałowości - najwyższego obecnie zdefiniowanego etapu strategii dystrybucji. Celem artykułu jest próba odpowiedzi na pytanie o możliwość zrealizowania w praktyce założeń takiej strategii dystrybucji. Koncentrując się na rynku usług, autorzy wskazali istotę omnikanałowości, zwrócili również uwagę na problem ograniczania konsumentom dostępu do kanałów w zależności od etapu procesu zakupowego oraz wynikające z tego zmiany w zachowaniu klientów. W ostatniej części artykułu wskazano przejawy rozbieżności pomiędzy teoretycznymi podstawami koncepcji omnikanałowości a praktyką rynkową. (abstrakt oryginalny)
Strategia marketingowa to nie tylko wykonywanie określonych czynności w procesie tworzenia produktu. Jej nieodłącznym składnikiem jest dostarczanie produktu odbiorcom w odpowiednim miejscu i czasie. W związku z tym, konieczne jest wykonywanie wielu czynności wzdłuż całej "drogi przebiegu" produktów z miejsc ich wytworzenia aż do ostatecznych nabywców, a także przekazanie im uprawnień do użytkowania (konsumpcji) produktu poprzez kupno- sprzedaż lub w inny sposób, np. wypożyczanie, dzierżawę. Cały ten zespół czynności związany ze strategią dystrybucji tworzy kolejne "użyteczności" składające się na produkt marketingowy, zaspokajający różne potrzeby potencjalnych segmentów nabywców. (fragment tekstu)
Telemarketing, jako narzędzie strategii dystrybucji, promocji i reklamy, umożliwia dokładną selekcją odbiorcy (konsumenta lub sprzedawcy), szybkość komunikacji, niski koszt oraz możliwość połączenia z innymi technikami marketingu bezpośredniego. Największe efekty przynosi jednak w integracji z innymi elementami marketingu-mix. Jest więc wsparciem oraz uzupełnieniem promocji i reklamy, które w dużej mierze decydują o końcowej efektywności procesu sprzedaży. Telemarketing jest metodą kontaktu z klientem, w którym pierwszoplanową rolę odgrywa telefon i komputer. Jeśli jednak telemarketer nie będzie odpowiednio przeszkolony i przygotowany do prowadzenia rozmowy telefonicznej z klientem, może zawieść oczekiwania przyszłego nabywcy i jednocześnie zburzyć wizerunek firmy. (fragment tekstu)
11
Content available remote Distribution Strategies of Kitchen Furniture Manufacturers
63%
Demand and supply analysis of the Polish furniture branch indicates high consumer market saturation and ferocious competition between the local and foreign manufacturers. At present, with high availability of material base and production technologies, as well as above-the-line timber substitution, the very basic problem of furniture manufacturers is an effective market fulfilment and taking control over the market segments. Distribution activities taken up by furniture companies within their complex development strategies are of valid importance, influencing both effectiveness of winning the recipients and accomplishing economic effects. The analysis carried out, includes the kitchen furniture sector. Its subject structure and legally-organizational diversification has been characterized. Following deliberations have also been concentrated on distribution strategies as a marker for adopting the kitchen furniture manufacturers in terms of European Union economy. Model channels of distribution as well as wholesale and retail forms of trade have been presented. (original abstract)
Kobiety podejmują decyzje, w tym decyzje zakupowe, inaczej niż mężczyźni. To efekt emocjonalnych i społecznych różnic między płciami. Akronim "Czujesz" (Człowiek, Zbawicielka, Uporządkowanie, Jednocześnie, Empatia, Społeczność, Zmysłowo) opisuje syntetycznie kobiecy kod komunikacji: wartości emocjonalne, wokół których skonstruowanie przekazu marketingowego do kobiet może zwiększyć jego skuteczność. Różnicowanie komunikatu marketingowego na adresowany do kobiet lub do mężczyzn, albo wzbogacanie istniejącego komunikatu o elementy, które wzmocnią przekaz do klientek to strategie, które mogą być w dzisiejszych czasach skuteczne. Sprzedaż produktów kobietom wymaga przygotowania i otwarcia na dialog, ale przynosi wymierne korzyści w postaci zwiększenia obrotów i zyskania lojalnej, promującej markę konsumentki.(abstrakt oryginalny)
13
Content available remote The Efficiency of the Tasks of Transport Services in the FMCG Sector
63%
Food sector is omnipresent in modern world. It plays a major role in business. Food sector is determined, above all, by lower prices and high quality. Products must be frequently provided in stores. Customers have great expectations in terms of the delivery and availability. Most important are short-term orders realisation and flexible services. The main aim of the paper is to consider two different distribution systems. The reason of this consideration is to identify, which of the distribution systems is more effective. (original abstract)
Celem artykułu jest zaprezentowanie zmian w strategii zarządzania strukturą produktów oraz dystrybucją produktów ubezpieczeniowych, jakie zaszły w polskim sektorze ubezpieczeń w kontekście zmian zachodzących w krajach Unii Europejskiej w latach 2002-2008. Przeprowadzona analiza bazuje na danych finansowych z polskich zakładów ubezpieczeń publikowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) i Polską Izbę Ubezpieczeń (PIU) oraz danych z Europejskiego Stowarzyszenia Ubezpieczycieli (CEA). Wyniki analizy wskazują, że wraz ze wzrostem udziału w rynku średnich zakładów, głównie z większościowym kapitałem zagranicznym, obniżyła się koncentracja rynku i poprawiały warunki konkurencji. (fragment tekstu)
W literaturze przedmiotu jest niewiele opracowań dotyczących modeli biznesu w przemyśle spożywczym. Celem artykułu jest identyfikacja modeli biznesu stosowanych przez przedsiębiorstwa branży spożywczej z odwołaniem do koncepcji modelu biznesu i typologii modeli biznesu przyjętej przez T. Gołębiowskiego, T. Dudzik, M. Lewandowską i M.K. Witek-Hajduk [2008, cz. I] oraz zidentyfikowanie strategii dystrybucji produktów spożywczych, które są rezultatem przyjęcia określonego modelu biznesu. Artykuł ma charakter konceptualny. (abstrakt oryginalny)
Ogniwami w systemie dystrybucji usług turystycznych są wszystkie przedsiębiorstwa biorące udział w rozprowadzaniu produktu turystycznego do ostatecznych odbiorców na rynku. Wśród nich można wyróżnić: touroperatorów, agentów i inne podmioty (organizacje specjalistyczne, lokalne biura zakwaterowania, giełdy i targi turystyczne, hipermarkety).(fragment tekstu)
Omówiono pojęcie i specyficzne cechy strategii przedsiębiorstwa, strategię marketingową przedsiębiorstwa w kontekście struktury i faz projektowania marketingowej strategii dystrybucji oraz istotę i ogólne przesłanki wyboru celów rynkowych i dystrybucji przedsiębiorstwa. Przedstawiono także opcje podstawowej strategii marketingowej przedsiębiorstwa i ich implikacje dla budowy strategii dystrybucji.
Autor niniejszego opracowania stawia tezę, iż rozszerzenie Unii Europejskiej w 2004 r. stanowi niepowtarzalną szansę dla Polski na pozyskanie nowych bezpośrednich inwestycji zagranicznych, zwłaszcza w regionalne centra dystrybucji na Europę Środkowo-Wschodnią, których liczba powinna znacząco wzrosnąć w regionie po przyłączeniu dziesięciu nowych członków. (fragment tekstu)
Zaprezentowano podstawowy instrument kształtujący dystrybucję na rynku usług i dóbr materialnych - kanał dystrybucji. Dokonano porównania bezpośrednich i pośrednich kanałów dystrybucji, przedstawiono kryteria wyboru kanałów dystrybucji, scharakteryzowano rodzaje dytrybucji.
Struktury omnikanałowe w dystrybucji produktów podlegają dynamicznym zmianom wskutek wyłaniania się nowych trendów zakupowych. Jedną z takich zmian jest transformacja cyfrowa, która wywiera wpływ nie tylko na sposób dokonywania zakupów, ale również na transport, odbiór produktów przez klientów czy zarządzanie zwrotami produktów. Często są to czynności przeniesione do świata wirtualnego, a ich przebieg jest możliwy dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Celem niniejszego artykułu jest prezentacja wykorzystania rozwiązań technologicznych typu in-store i out-store w funkcjonowaniu struktury omnikanałowej z punktu widzenia zróżnicowanych trendów zakupowych. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.