Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 10

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Subliminal advertising
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Dzięki rozwojowi metod badania procesów neurologicznych możliwym staje się badanie podatności podmiotu na bodźce podprogowe. Metody: Artykuł pełni rolę przeglądową. Zostały omówione dwa doświadczenia. Po pierwsze udowodniono, że podmiot jest podatny na zachęty finansowe oraz pokarmowe, co odzwierciedla aktywność podświadomych procesów w układzie limbicznym i strukturach podkorowych. Po drugie, omówiono badanie wpływu reklamy podprogowej. Wnioski: Istnieją silne dowody na to, że ludzkie zachowanie może być modyfikowane przez bodźce podprogowe, co może być korzystne w biznesie. Podkreśla się istotność zrozumienia przyczynowości procesów mózgowych oraz zachowania zorientowanego na kupno. (abstrakt oryginalny)
Reklama podprogowa przez szereg lat wzbudzała wiele kontrowersji w środowisku badaczy zajmujących się tym zjawiskiem. Ponieważ okazało się, że wyniki pierwszego badania dotyczącego działania reklamy podprogowej zostały prawdopodobnie sfałszowane, pojawiły się wątpliwości, czy taka forma reklamy w ogóle może być skuteczna. Przełomowe dla tego rodzaju opinii okazały się badania nad tzw. podprogowym torowaniem, które pokazały, że prezentacja bodźca podprogowego może mieć wpływ na system poznawczy i afektywny człowieka. W ostatnich latach obserwuje się wzrost zainteresowania efektami perswazji podprogowej, czego przejawem jest m.in. rosnąca liczba publikacji poświęconych badaniom tego zjawiska. Okazuje się, że efekty ekspozycji bodźców podprogowych można zaobserwować nie tylko w odniesieniu do zachowań konsumentów, ale dzięki metodom wykorzystywanym w badaniach funkcjonowania mózgu działanie takich bodźców jest rejestrowane również na poziomie zmian aktywności fal mózgowych. W artykule dokonano przeglądu badań dotyczących efektów działania bodźców podprogowych, których wyniki mogą być wykorzystywane w komunikacji marketingowej. (abstrakt oryginalny)
Reklama podprogowa utożsamiana jest z przejmowaniem kontroli i władzy nad człowiekiem, który zatraca w ten sposób zdolność wyboru i samodzielnego podejmowania decyzji. Wszystkie prowadzone na ten temat badania, o których mowa w artykule, dowodzą jednak, że skuteczność tego rodzaju perswazji jest znikoma.
4
75%
Reklama, która jest zarówno wytworem i składnikiem kultury, obecna jest niemalże wszędzie. Bombarduje odbiorców już od wczesnych lat ich życia. Niniejszy artykuł ma charakter poglądowo-teoretyczny. Zaprezentowano w nim systemowo-funkcjonalny paradygmat reklamy jako elementu mediów. Ponadto zostały w nim omówione regulacje prawne oraz aspekty etyczne reklamy skierowanej do dzieci i młodzieży - odbiorców najbardziej narażonych na perswazyjne działania reklamodawców. Szczególną uwagę poświecono reklamie żywności. Nadmierna konsumpcja, często pod wpływem reklamy, jest uznawana za jedną z przyczyn otyłości - pandemii XXI wieku.(abstrakt oryginalny)
Manipulacja zachowaniem konsumenta wymaga zaawansowanych studiów psychologicznych opisujących odbiór przekazu reklamowego. Artykuł przedstawia trzy sposoby: "czystej ekspozycji", reklamę podprogową i reklamę "brak informacji".
Według badań, zapach wydłuża czas przebywania w sklepie o 16 proc. Wpływa nie tylko na zwiększenie potencjalnej możliwości reagownia na bodźce sklepowe, lecz również na faktyczną sprzedaż.
Reklama jest nieodłączną cechą współczesnej gospodarki. Definicje reklamy najczęściej prezentowane w literaturze powstały jednak jeszcze w połowie XX wieku. Nie uwzględniają one istotnych zmian, jakie rozwój technologii, zmiany społeczne i globalizacja spowodowały w obrocie towarowym i w rodzajach stosowanej reklamy. W definicjach tych akcentowano odpłatność działań reklamowych, przyjmując, że reklama jest zawsze zamówioną i opłacaną, świadomą działalnością. Nie uwzględniano reklamy przypadkowej, różnych form kryptoreklamy i reklamy podprogowej. W artykule zaproponowano zmienioną definicję reklamy, akcentującą publiczny charakter przekazu reklamowego i nieograniczającą jej form. (abstrakt oryginalny)
Stosowanie w reklamie technik podprogowych zawsze traktowane jest z podejrzliwie i z niechęcią. Nieliczne ustawy krajowe o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji zawierają wprost zakaz stosowania środków, które przekraczają postrzeganie progowe. Tak jest w Portugalii, Grecji, Belgii, Hiszpanii i we Francji. W Niemczech traktuje się postrzeganie podprogowe jako naruszanie dobrych obyczajów rynku. Kłopot jednak w tym, że nawet działanie typu otwartego na świadomość oznacza przynajmniej częściowe "majstrowanie" przy podświadomości konsumenta.(fragment tekstu)
Potencjał marketingu sensorycznego jest ogromny. Branżę tę czeka z pewnością dalszy duży rozwój. Do Polski przenikają trendy z innych krajów, a to na pewno przełoży się na zwiększenie liczby polskich marek, które będą wabić klientów działaniami multisensorycznymi. Najprościej rzecz ujmując, marketing sensoryczny angażuje zmysły klientów i wpływa na ich zachowania, podprogowo wzmacniając wizerunek marki. (fragment tekstu)
10
Content available remote Zastosowanie technik neuronauki poznawczej do badania preferencji konsumentów
51%
Neuronauka poznawcza, zwana też neurokognitywistyką (ang. cognitive neuroscience) jest częścią neurobiologii, psychologii, matematyki, fizyki i wielu innych dziedzin, które włączają do swoich programów badania umysłu. W ostatnich trzech dekadach neuronauka gwałtownie się rozwinęła, co jest prostą konsekwencją rozwoju nowych technik badania mózgu. Techniki te pozwoliły przyjrzeć się mózgowi podczas pracy oraz szukać związków między jego stanami a stanami umysłu. Ideami wypracowanymi przez neuronaukę poznawczą zainteresowały się inne dziedziny, tworząc kolejne interdyscyplinarne obszary dociekań, takie jak np.: neurofilozofia, neurolingwistyka, neuroekonomia czy neuromarketing. Celem artykułu jest przedstawienie podstawowych metod neuronauki poznawczej, stosowanych do badania preferencji konsumentów.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.