Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 11

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Syntetyczny wskaźnik koniunktury PENGAB
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Mnożniki PE oraz EBITDA należą do najpopularniejszych mnożników wykorzystywanych w wycenach przedsiębiorstw. Jak wskazują badania empiryczne przeprowadzone na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, mnożniki te przyjmują różne wartości w zależności od wielkości spółki oraz branży. W artykule zaproponowano modyfikacje mnożników PE oraz EBITDA. W modyfikacjach uwzględniono istotne dla procesów przejęć zmiany w zakresie struktury finansowania, wielkości ponoszonych wydatków inwestycyjnych oraz tempa wzrostu wyników finansowych. (abstrakt oryginalny)
W październiku Pengab - ogólny wskaźnik koniunktury w sektorze bankowym - nieznacznie się obniżył w stosunku do września, ale bankowcy nie spodziewają się poważniejszych perturbacji.
Aktywność klientów na rynku bankowym stanowi jedną z miar popytu. Pozwala także na lepsze zrozumienie zmian sytuacji na rynku bankowym. Celem opracowania była identyfikacja i ocena zmian aktywności klientów banków w segmencie banków spółdzielczych. Analiza dotyczyła klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców w zakresie ich aktywności na rynku depozytowym oraz kredytowym w latach 1994-2014. W analizach wykorzystano metodę Census X-11 oraz analizę widmową Fouriera. Aktywność klientów banków spółdzielczych podlega wahaniom periodycznym. Cykl oraz intensywność tych wahań były odmienne dla rynku depozytowego i kredytowego. Na rynku depozytowym dominował cykl, a na kredytowym sezonowość. Zaskakująco dużą rolę w zmianach aktywności klientów banków spółdzielczych odgrywały czynniki przypadkowe. (abstrakt oryginalny)
Zdecydowana większość bankowców patrzy na nadchodzące miesiące z nadzieją i optymizmem. Grupa optymistów wśród pracowników sektora bankowego wzrosła dwukrotnie w porównaniu z pomiarem w roku 2013. Aż trzykrotnie zmniejszyła się natomiast grupa, która obawia się przyszłości - obecnie zaledwie co piaty bankowiec negatywnie prognozuje najbliższe 12 miesięcy. Zdecydowanie lepsze są także prognozy dotyczące rynku kredytowego przedsiębiorców. Większość bankowców uważa, iż motorem dalszego rozwoju w ich sektorze będą kredyty i usługi elektroniczne. (fragment tekstu)
Ocena gotowości klientów banków na upowszechnienie usług bankowości mobilnej z roku na rok ulega poprawie. W analizie Monitora Bankowego przedstawiciele tego sektora odnieśli się również do poziomu migracji rachunków bankowych, produktów kredytów hipotecznych ze stałym oprocentowaniem oraz wpływu poziomu stóp procentowych na jakość portfela kredytowego. Aczkolwiek spadł poziom indeksu PENGAB, głównego wskaźnika Monitora Bankowego, jest to raczej sezonowa korekta dobrych wyników z poprzednich miesięcy, nie zaś stały trend. (abstrakt autora)
Na pierwsze półrocze 2015 r. przedstawiciele środowiska bankowego patrzą z optymizmem. Co istotne, optymizm ten w przypadku większości badanych obszarów wzrósł w porównaniu z grudniem 2014 r. W opinii bankowców największa dynamika wzrostu nastąpi w gronie klientów korzystających z dostępu elektronicznego. Zdecydowanej poprawy oczekuje się również na rynku kredytów dla klientów indywidualnych. W artykule zaprezentowano wskaźniki mierników optymizmu rynkowego indeksu PENGAB opracowane na podstawie odpowiednich ankiet. (abstrakt autora)
Spadek aktywności klientów na rynku bankowym ma obecnie charakter powszechny. Dynamika wzrostu ich ocen, tak w odniesieniu do konsumentów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw we wszystkich monitorowanych obszarach np. w miesiącu lipcu okazała się niższa w stosunku do pomiaru ubiegłych miesięcy. Przedstawiciele sektora bankowego obecną sytuację na rynku kredytów gospodarstw domowych oceniają jako niepokojącą. 67% badanych podmiotów uważa, iż aktualnie klienci mają umiarkowane zaufanie do banków. (abstrakt autora)
Jak wynika z analiz jedna trzecia badanych bankowców największej szansy dla polskiego sektora bankowego upatruje w rozwoju gospodarczym kraju. Na kolejnych miejscach znalazły się innowacyjne technologie i produkty oraz konsolidacja rynku bankowego. Z drugiej jednak strony blisko 1/3 innych badanych za największe zagrożenie dla polskiego systemu bankowego uznała wpływ polityki. Co symptomatyczne, więcej aniżeli co piąty z respondentów za swoiste zagrożenie uważa ustawę o pomocy dla osób mających kredyty we frankach szwajcarskich. (abstrakt autora)
Marcowy pomiar Monitora Bankowego przyniósł zdecydowaną poprawę rynku kredytowego zarówno w sferze oceny bieżącej, jak i prognoz. Największy wzrost zanotowały aktualne oceny rynku kredytów indywidualnych i kredytów dla przedsiębiorstw. Nieco mniejszym wzrostem charakteryzowały się prognozy tego rynku. Natomiast zupełnie inaczej prezentował się obszar depozytowy, gdzie istotne spadki odnotowały niemalże wszystkie analizowane indeksy. Zmiany obserwowane w zakresie wskaźnika prognozy półrocznej są zbieżne ze zmianami oceny i prognoz kwartalnych. Oznacza to, iż wraz z poprawą sytuacji na rynku kredytowym, przewiduje się pogorszenie sytuacji na rynku depozytów. (abstrakt autora)
W środowisku bankowym narasta oczekiwanie na większą aktywność klientów na rynku kredytów. W tym zakresie od trzech miesięcy umacnia się trend wzrostowy. Dobre oceny bankowców odnoszą się zarówno do sytuacji bieżącej, jak również w stosunku do prognoz. W półrocznej prognozie sytuacji ekonomicznej kraju poprawie uległy wskaźnik prognozy dotyczącej gospodarki, gospodarstw domowych i generalnie przedsiębiorstw. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.