Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  System Help-Desk
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Systematycznie zwiększa się stopień nasycenia jednostek administracji, ich organów oraz podległych jednostek usługowych informatyką, rośnie liczba i złożoność używanych systemów, obsługiwanych procesów i świadczonych drogą elektroniczną usług. Poszerza się tym samym krąg bezpośrednich i pośrednich użytkowników wewnętrznych oraz zewnętrznych. Koniecznością staje się więc zapewnienie im wsparcia techniczno-technologicznego i merytorycznego, bez którego nie będą mogli sprawnie i bezpiecznie korzystać z udostępnionych aplikacji. Oprócz kolejnych systemów świadczących drogą elektroniczną usługi publiczne powstają tzw. działy wsparcia, w których są instalowane rozwiązania klasy Help i/lub Service Desk. Celem opracowania jest zaprezentowanie wybranych czynników sukcesu takich przedsięwzięć, oparte na doświadczeniach z wdrożeń systemów wsparcia w dużych organizacjach gospodarczych. Autor ma nadzieję, że zostaną one wykorzystane do poprawy skuteczności i efektywności projektów Help/Service Desk w obszarze zarządzania publicznego. (fragment tekstu)
Praca przedstawia krytyczne czynniki sukcesu (KCS) wdrożeń systemów Help/ Service Desk (HSD) w administracji publicznej. Część początkowa zawiera oparte na ITIL (Information Technology Infrastructure Library) omówienie systemów HSD, wskazuje ich typy i funkcje. Następnie opisano metodykę identyfikowania i analizy KCS, w tym badania ankietowe powiązane ze statystyczną analizą danych i studia przypadków. Przypomniano wyniki badań KCS prowadzonych przez autora w latach 2004-2007 i wskazano na konieczność ich uzupełniania studiami przypadków. Główna część artykułu to studium wdrożeń systemów HSD w dużej grupie przedsiębiorstw, identyfikujące i analizujące pięć KCS. Wyniki tych badań mogą służyć poprawie skuteczności i efektywności projektów HSD prowadzonych w administracji publicznej, a tym samym racjonalizacji wydatków na e-administrację.(abstrakt oryginalny)
Systemy Help-Desk umożliwiają precyzyjne rozmieszczenie kosztów usług wewnętrznych, mierzenie ich efektywności i stopniowe podnoszenie ich jakości. Autor w swojej pracy opisał metodologię wdrażania systemu Help-Desk od strony organizacyjnej, równocześnie zwrócił uwagę na kwestię kultury organizacyjnej jako czynnika zapewniającego sukces wdrożenia systemu Help-Desk.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.