Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 34

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  System of periodic performance evaluation
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
W artykule omówiono zasady przygotowania i przeprowadzenia rozmowy okresowej. Podstawowym celem rozmowy okresowej jest obiektywna ocena efektów pracy członków organizacji, ich postaw i zachowań. Wskazano czynniki decydujące o właściwym przeprowadzeniu skutecznej rozmowy okresowej oraz zaprezentowano przykładowy plan takiej rozmowy.
Celem referatu nie jest krytyczna ocena dominujących metod ocen okresowych ani próba określenia kierunków ich optymalizacji, ale refleksja nad źródłami ich trwałości w praktyce funkcjonowania współczesnych organizacji, mimo ich dysfunkcjonalności, podkreślanej zarówno w dyskursie naukowym ZZL, jak i w opiniach wielu menedżerów i - co nie bez znaczenia - pracowników. (fragment tekstu)
3
Content available remote Motywacja a system ocen okresowych pracownika
100%
Systemy oceny pracowników i motywowanie są jednymi z wielu elementów zarządzania personelem w organizacji. Systemy ocen okresowych pracowników, coraz częściej są stosowane w organizacjach, jako ujednolicone i sformalizowane procedury, które służą zwiększeniu obiektywności opinii wyrażanych na temat efektywności i postaw ocenianych osób. W artykule przedstawiono znaczenie systemu ocen okresowych pracownika w procesie motywowania. (abstrakt oryginalny)
Artykuł na temat systemu ocen okresowych w niepublicznym zakładzie opieki zdrowotnej (studium przypadku). Miał on na celu zwrócenie większej uwagi na każdego pracownika, poznanie jego potrzeb dotyczących doskonalenia zawodowego oraz problemów w miejscu pracy. Opisano metodę jaką się posłużono przy ocenie pracowników oraz przebieg procesu.
W artykule przedstawiono zasady, podmiot i przedmiot okresowego oceniania, kryteria ocen, metody i narzędzia oceny oraz procedurę oceniania pracowników.
Autor omówił cele rozmowy oceniającej. Przedstawił trzy klasyczne formuły: "tell and sell", "tell and listen", "problem solving". Podał zasady doboru formuły rozmowy oceniającej.
W artykule przedstawiono problem wartościowania pracy za pomocą ocen pracowniczych. Omówiono uwarunkowania tworzenia systemu ocen pracowniczych. Zaprezentowano zasady przeprowadzania ocen bieżących i okresowych pracowników (propozycja modelu systemu w formie zarządzania dyrektora przedsiębiorstwa). Przedstawiono cel prowadzenia ocen pracowniczych, ich zakres oraz przebieg realizacji.
Artykuł stanowi kompendium wiedzy na temat metod, narzędzi oraz technik i ewentualnych błędów przy planowaniu, budowaniu i wdrażaniu systemów ocen okresowych.
Artykuł na temat okresowych ocen pracowniczych - praktyki coraz częściej obecnej w polskich firmach. Ukazano standardy jakie powinno się uwzględniać przy projektowaniu i w czasie funkcjonowania ocen pracowniczych w firmie.
W artykule omówiono systemy ocen kwalifikacji pracowników w praktyce urzędów. Przedstawiono kryteria ocen oraz praktykę wdrożenia procedur oceny kwalifikacji pracowników samorządowych. Zaprezentowano perspektywy i szanse rozwoju systemów oceny pracowników.
Wprowadzanie do przedsiębiorstw systemów okresowych ocen pracowniczych (SOOP) jest przedsięwzięciem trudnym i złożonym, składa się on bowiem z wielu powiązanych ze sobą etapów. Autorki artykułu skupiają się na etapie projektowania tego systemu. Wiele trudności z realizacją celów stawianych systemom ocen ma swój początek w tej fazie prac. Celem artykułu jest ukazanie roli i znaczenia etapu projektowania dla powodzenia całego przedsięwzięcia, jakim jest wprowadzenie i skuteczne wykorzystywanie SOOP w praktyce gospodarczej. Autorki podjęły próbę sformułowania najważniejszych wskazówek odnośnie do realizacji tego etapu oraz uzmysłowienia podmiotom oceniającym, z jakiego typu zagrożeniami powinni się liczyć oraz jak mogą im przeciwdziałać. (abstrakt oryginalny)
12
Content available remote Ocenianie pracowników, możliwe przyczyny braku efektywności
100%
W artykule autorka szuka odpowiedzi na pytanie, dlaczego ocena okresowa, mimo wielu spodziewanych korzyści, często kończy się negatywnymi skutkami dla pracowników oraz samej firmy. W analizie przyczyn braku efektywności systemów ocen skoncentrowała się na aspektach psychologicznych samego procesu oceniania, aspekcie udzielania informacji zwrotnych jako podstawie rozmowy oceniającej oraz na umiejętnościach interpersonalnych prowadzących oceny menedżerów. Oprócz poszukiwania przyczyn niepowodzeń systemów oceniania, autorka omówiła także dobre praktyki, które przyczyniają się do efektywności systemu ocen, ocenianej w wymiarze zarówno motywowania pracowników, jak i wskaźników finansowych firmy. (fragment tekstu)
W wielu firmach synonimem ocen okresowych stało się określenie "oceny roczne". Dla niektórych oznacza to przeprowadzenie oceny raz na pół roku, dla jeszcze innych - nawet co kwartał. W artykule udzielono próby odpowiedzi na pytanie - jak często należy dokonywać oceny pracowników?
W niniejszym artykule scharakteryzowano błędy popełniane w ocenach okresowych pracowników. System ocen okresowych jest jednym z ważniejszych narzędzi zarządzania zasobami ludzkimi. Brak reakcji na pojawiające się problemy przynieść może więcej strat niż korzyści.
Artykuł zatytułowany "Proces oceniania pracowników w nowoczesnej organizacji" przedstawia jak istotną rolę w funkcjonowaniu nowoczesnej organizacji spełnia ocenianie pracowników. Przedstawiono istotę i cele ocen pracowniczych oraz zasady i kryteria, jak również metody oceniania. Należy podkreślić, że dobrze realizowany proces oceniania pracowników przynosi bardzo wiele korzyści dla organizacji, jak i dla pracowników. W procedurze oceniania pracowników, na co zwraca publikacja, muszą brać udział wszyscy pracownicy i wszyscy muszą znać procedury ocen pracowników. Dla pracownika bardzo ważna jest ocena okresowa, bowiem dostarcza informacji, jak przełożony ocenia jego pracę, jego stosunek do pracy, zachowania. Informacja o wynikach oceny okresowej motywuje pracownika do zwiększenia efektywności wykonywania zadań w przyszłości. (abstrakt oryginalny)
Jak wiadomo pracownicy są istotnym kapitałem pracodawcy i bez ich wiedzy, umiejętności, a przede wszystkim lojalności i zaangażowania organizacja nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Prostym sposobem zatrzymania pracownika w firmie może okazać się zmiana podejścia managera i szczera rozmowa z pracownikiem. Być może wystarczające będzie zaproponowanie szkolenia uzupełniającego wiedzę, rozwijającego odpowiednie kompetencje, lub bieżące rozmowy na temat pojawiających się problemów. Pracownikom często potrzebne jest dobre słowo, pochwała z ust przełożonego oraz docenienie ich starań, a managerowie nie zwracając na to uwagi mogą powodować frustrację pracowników. Często spotyka się stwierdzenie, że ludzie odchodzą z pracy nie ze względu na Firmę, ale na przełożonego. Myśląc o tym stwierdzeniu w kontekście Spółki oczywistym rozwiązaniem wydaje się zwiększenie wśród kadry zarządzającej świadomości ich stanowiska oraz ograniczenie obowiązków nie związanych z zarządzaniem pracownikami, przez co managerowie mieliby więcej czasu i możliwości na indywidulane podejście do każdego ze swoich podwładnych, znalezienie i zastosowanie odpowiednich motywatorów, czy po prostu konstruktywną rozmowę. Dzięki takiemu zabiegowi managerowie mogliby poczuć, że to właśnie zarządzanie pracownikami jest trudnym, ale satysfakcjonującym obszarem ich działania i zaczęliby poszukiwać najlepszych rozwiązań zwiększających zaangażowanie i satysfakcję pracowników oraz organizować częstsze spotkania z podwładnymi, bo jak powiedział Dale Carnegie "jedynym sposobem wywarcia wpływu na drugiego człowieka jest rozmowa o jego pragnieniach i pokazanie mu, jak je może spełnić" (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono istotę oceny pracy, jednego z instrumentów prawnej kontroli jakości wypełniania obowiązków pracowniczych. Omówiono zakres podmiotowy okresowych ocen kwalifikacyjnych pracowników samorządowych oraz tryb dokonywania okresowych ocen kwalifikacyjnych. Zaprezentowano zakres i kryteria okresowych ocen kwalifikacyjnych, a także istotę trybu odwoławczego od okresowej oceny kwalifikacyjnej. Opisano skutki uzyskania negatywnej oceny.
Intencją autorów jest analiza wprowadzonych zasad na szerszym tle teorii i praktyki oceniania pracowników oraz odpowiedź na pytanie, czy nowa regulacja będzie oznaczała postęp, czy też regres. Omówiono przyczyny stosowania ocen okresowych pracowników. Udzielono próby odpowiedzi na pytanie: dlaczego często odchodzi się od systemów ocen okresowych? Opisano praktyki innych krajów związane z oceną pracowników administracji publicznej. Przedstawiono krytyczne uwagi autorów na temat opisywanego rozporządzenia.
Artykuł jest studium przypadku przeprowadzenia zmiany kultury organizacyjnej w firmie Polifarb Cieszyn - Wrocław SA przy wykorzystaniu systemu ocen okresowych. Ukazano w jaki sposób wartości oraz misja spółki zostały wpisane w poszczególne kompetencje zawodowe pracowników oraz kryteria ocen.
W artykule omówiono problem oceny okresowej pracowników samorządowych. Przedstawiono na czym ma polegać ocena pracownika samorządowego. Ukazano wady i ograniczenia zaproponowanej przez ustawodawcę procedury.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.