Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Systemy kafeteryjne
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Głównym celem artykułu jest zbadanie atrakcyjności nowoczesnych systemów i koncepcji motywowania i wynagradzania, takich jak: systemy kafeteryjne, koncepcji work-life-balance oraz koncepcji "hygge". W opracowaniu dokonano charakterystyki pokoleń/generacji według wybranych kryteriów, przeglądu systemów kafe-teryjnych jako elastycznych systemów wynagradzania oraz koncepcji work-life-balance. Podjęto również próbę opisu skandynawskiej koncepcji "hygge", czyli szczęścia w pracy, jako koncepcji szczególnie przydatnej w budowaniu motywacji do pracy. W opracowaniu zaprezentowano fragment wyników badań ankietowych przeprowadzonych w marcu 2017 roku na grupie 121 studentów kierunku zarządzanie według kryterium przynależność do generacji Y.(abstrakt autora)
2
Content available remote Systemy kafeteryjne jako forma wynagradzania menedżerów z pokolenia Y
51%
Współczesne uwarunkowania gospodarki stawiają przedsiębiorstwa wobec konieczności wprowadzania ciągłych zmian i ulepszeń, co wiąże się z uelastycznieniem ich działań we wszystkich sferach. Przykładem elastycznego systemu wynagradzania są systemy kafeteryjne. Głównym celem artykułu jest analiza systemów kafeteryjnych jako formy wynagradzania menedżerów. Dokonano w nim identyfikacji korzyści i zagrożeń wynikających z ich zastosowania, a także zaprezentowano różnice w wynagradzaniu menedżerów z pokolenia Y i X.(abstrakt oryginalny)
Świadczenia pozapłacowe nie tylko pomagają pracodawcy zmotywować pracowników do wydajnej pracy, pozwalają także zatrzymać w firmie najbardziej wartościowych specjalistów i menedżerów. W Polsce systemy kafeteryjne nie cieszą się jeszcze popularnością. Jakie są najpopularniejsze bonusy udzielane pracownikom w Polsce a jak motywują na świecie.
Współczesne uwarunkowania stawiają przedsiębiorstwa wobec konieczności wprowadzania ciągłych zmian i ulepszeń, co wiąże się z uelastycznieniem ich działań we wszystkich sferach. Przykładem elastycznego systemu wynagradzania są systemy kafeteryjne, stanowiące nowoczesną formę płac. Artykuł stanowi analizę systemów kafeteryjnych w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Dokonano identyfikacji korzyści i zagrożeń wynikających z ich zastosowania. W artykule zaprezentowano również doświadczenia przedsiębiorstw polskich w analizowanym obszarze. (abstrakt oryginalny)
W drugiej części artykułu o tym, jak kształtowała się w ostatnim czasie w Polsce część zmienna wynagrodzeń specjalistów i menedżerów, a także, jak dla tej grupy zmieniła się oferta świadczeń pozafinansowych. Z badań przeprowadzonych przez Hewitt Associates wynika, że w 2003 r. firmy, które zmuszone były do zaciskanai pasa, zwykle wypłacały niższe premie swoim pracownikom, często oferując jednocześnie podwyżki płac zasadniczych. Dzięki takiemu zabiegowi uposażenie podstawowe menedżerów i specjalistów w tych przedsiębiorstwach rosło, natomiast wynagrodzenie całkowite - malało. W tej sytuacji rekompensatę stanowiły atrakcyjne pakiety świadczeń pozafinansowych i systemy kafeteryjne.
6
Content available remote Metody motywowania pracowników we współczesnej organizacji
41%
Celem artykułu jest wskazanie metod motywowania pracowników we współczesnej organizacji. We wstępie przedstawiono pojęcie i znaczenie motywowania. W dalszej części pracy porównano podejście do motywowania w nowoczesnej firmie polskiej i zagranicznej oraz wskazano oryginalne sposoby motywowania na przykładzie znanych firm. Na koniec autor podjął rozważania na temat, jak skutecznie motywować w dobie kryzysu, podkreślając, że nie należy zapominać, iż motywacja to nie tylko wynagradzanie, ale również między innymi pobudzanie do rozwoju, umacnianie przywiązania do pracy i swojego przedsiębiorstwa. Z motywacji płyną same korzyści, dlatego też tak istotne jest właściwe motywowanie we współczesnej organizacji, które przekłada się na osiągane przez nią wyniki. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.