Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 11

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Systemy klasy MRP
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Artykuł prezentuje optymalizację procesu zaopatrzenia materiałowego w wyniku implementacji metody MRP. Na wstępie dokonano krótkiej charakterystyki systemu planowania potrzeb materiałowych. Następnie dokonano porównania kosztów zakupu elementów w oparciu o jednorazowy zakup oraz prezentowaną metodę. Całość przedstawiona jest na przykładzie przedsiębiorstwa wytwórczego zajmującego się produkcją łożysk. Analizy porównawczej kosztów wytworzenia dokonano na przykładzie łożyska kulkowego.(abstrakt oryginalny)
Referat przedstawia problem elastyczności procesu wytwarzania w kontekście zarządzania strumieniem przepływu materiałowego i informacyjnego firmy. Autor artykułu opisał funkcje układu sterowania procesem produkcji oraz przedstawił charakterystykę rezerw intensywnych i ekstensywnych zdolności produkcyjnych. Omówione również zostały narzędzia informatyczne klasy MRP II/ ERP, MES i APS wspomagające proces planowania, organizowania i sterowania produkcją. (abstrakt oryginalny)
Celem tego artykułu jest to, aby choć w niewielkim stopniu pomóc kadrze kierowniczej przedsiębiorstw w trudnym wyborze odpowiedniego systemu wspomagającego zarządzanie firmą. Nie ma pakietów uniwersalnych i nie należy ufać dostawcom mówiącym, że ich pakiet spełni wszystkie życzenia. Oczywiście, każde oprogramowanie można zmodyfikować tak, że będzie dobrze spełniało swoją funkcję. Nie znaczy to jednak, że tak zmodyfikowany program uda się skutecznie wdrożyć i że będzie on dobrze działał. (fragment tekstu)
Opracowanie dotyczy bardzo ważnego etapu cyklu życia systemu informatycznego jakim jest jego wdrażanie. W warunkach krajowych większość wdrożeń systemów klasy MRP II kończy się niepowodzeniem. Dlatego przedstawiono możliwości i znaczenie tych systemów w odniesieniu do poszczególnych szczebli zarządzania w organizacji oraz podstawowe czynniki skutecznego ich wdrożenia.(abstrakt oryginalny)
5
Content available remote Analiza porównawcza systemów klasy ERP
84%
Artykuł stanowi omówienie i analizę porównawczą współczesnych systemów klasy ERP. W pierwszej części został opisany krótki rys historyczny pokazujący rozwój zintegrowanych systemów zarządzania przedsiębiorstwem, od klasy MRP I do ERP II, w dalszej części zostali przedstawieni główni dostawcy gotowych systemów oraz segmenty rynku, dla których dedykowane są ich produkty. Została także przedstawiona metoda analizy porównawczej, bazująca na analizie w ramach trzech perspektyw: dedykowania rozwiązania dla sektora przemysłu, funkcjonalnej oraz technologicznej. W ramach analizy uwzględniono m.in. innowacyjność i bezpieczeństwo rozwiązań, czyli cechy, które są szczególnie istotne z punktu widzenia rozwojowości oraz szeroko pojętej zgodności rozwiązania. Zawarte w artykule informacje mogą służyć jako praktyczny poradnik dla wyboru systemu klasy ERP poprzez analizę porównawczą rozwiązań dostępnych na rynku. W ostatniej części przedstawiono prognozę rozwoju rynku systemów ERP oraz uwarunkowania procesów wdrożeniowych. (abstrakt oryginalny)
Głównym celem przedstawionego referatu jest prezentacja aktualnego stanu badań nad zintegrowanymi systemami wspomagającymi zarządzanie oraz próba wskazania ich dalszego rozwoju w świetle zmian w koncepcji zarządzania organizacją. Precyzyjne zostały scharakteryzowane rozwiązania typu MRP/ERP i CRM przy uwzględnieniu przenikania się zintegrowanych systemów wspomagających organizację.(abstrakt oryginalny)
7
Content available remote Technologie internetowe w zarządzaniu MŚP
67%
Zastosowanie omawianych technologii informatycznych tzn. elementów aktywnych baz danych, rozwiązań skryptowych PSP czy JSP nakreśla nowy kierunek w dziedzinie systemów wspomagających zarządzanie w przedsiębiorstwach. Można go zakwalifikować jako rozwiązanie typu ASP. Ze względu na znaczne obniżenie kosztów związanych z infrastrukturą informatyczną, procesem wdrażania oraz późniejszym administrowaniem systemem, proponowane rozwiązanie może być szczególnie interesujące dla MŚP. Jest to również świetne rozwiązanie dla przedsiębiorstw o strukturze wielozakładowej, rozproszonej czy tez dla przedsiębiorstw wirtualnych. Z drugiej strony zastosowanie deklaratywnych więzów spójności oraz wyzwalaczy bazy danych do oprogramowania głównych funkcji przetwarzania systemu umożliwia poprawienie efektywności stosowanych algorytmów obliczeniowych, implementacje własnych rozwiązań, a w szczególności:Składowanie procedur w bazie danych wraz z innymi obiektami funkcji przetwarzania. Uruchamianie obliczeń tylko w chwilach pojawiających się wymuszeń; Wykonywanie obliczeń tylko dla niezbędnych danych (rezygnacja z pełnych pętli przetwarzania), co znacznie przyspiesza ich realizacje. Uniezależnienie utrzymywania integralności danych od aplikacji. Zwiększenie odporności bazy danych na niepożądane zmiany dokonywane przez programy narzędziowe (poza aplikacją). Technologia PSP, jako alternatywa dla klasycznych rozwiązań klient-serwer umożliwia także znaczne uproszczenie aplikacji klienta i zwiększenie jej uniwersalności, a wszystko to bez potrzeby instalacji systemu Oracle oraz odpowiednich aplikacji po stronie klienta. Prezentowany sposób implementacji metod wspomagania decyzji umożliwia pełniejsze wykorzystanie dostępnych rozwiązań tak struktur baz danych jak i zadaniowo zorientowanych aplikacji, a w konsekwencji zwiększa efektywność budowanych systemów wsparcia komputerowego dla MŚP. (fragment tekstu)
W pracy omówiono problemy zintegrowanych systemów zarządzania przedsiębiorstwem klasy MRP, MRPII i ERP. Dużo miejsca poświęcono strategicznym aspektom wdrażania tych systemów oraz ich roli w zwiększaniu wydajności funkcjonowania przedsiębiorstw w różnych branżach. W zakończeniu przytoczono przykłady firm używających zintegrowanych systemów klasy ERP zaprojektowanych przez różnych producentów.
Funkcjonowanie współczesnych przedsiębiorstw transportowych charakteryzuje się przeobrażeniami we wszystkich aspektach prowadzonej działalności. Wynika to z procesów transformacji otoczenia gospodarczego i społecznego, które wpływają na hierarchię zasobów decydujących o efektywności działania i konkurencyjności przedsiębiorstwa oraz na zmianę zachowań usługobiorców tych przedsiębiorstw. Wśród tych zmian istotne znaczenie mają relacje z usługobiorcami. Do utrzymania klientów niezbędna jest pełna znajomość ich oczekiwań co do oferty usług i jej jakości, jak również możliwości dokonywania zmian w trakcie realizacji usługi transportowej. Z jednej strony technologie teleinformatyczne stanowią narzędzie wspomagające procesy dostosowywania się przedsiębiorstw transportowych do wymagań otoczenia, z drugiej zaś zmiany technologii informatycznych zmuszają współczesne organizacje gospodarcze do szybkiego przedefiniowania wielu obszarów ich funkcjonowania. Dotyczy to zwłaszcza marketingu. (fragment tekstu)
Współczesne przedsiębiorstwa powinny budować swoja pozycję rynkową poprzez wdrażanie zmian w wielu obszarach swojej działalności, miedzy innymi dzięki zastosowaniu zintegrowanych systemów informatycznych. Dzięki tym systemom menadżerowie mają stały wgląd do bieżących informacji, które są niezbędne do sprawnego zarządzania przedsiębiorstwem. Celem artykułu jest prezentacja wad i zalet wynikających z wdrożenia systemów MRP, MRP II i ERP w przedsiębiorstwie produkcyjnym. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.