Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Systemy skalowalne
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W artykule przedstawiono matematyczne podstawy teorii pomiaru. Pomiar jest odzwierciedleniem badanej struktury naturalnej w pewnej strukturze modalnej. Do obliczania pomiaru wykorzystano kilka typów skal (nominalną, porządkową, absolutną, numeryczną).
Topologie magistralowe stanowią interesującą alternatywę dla innych topologii połączeniowych. Do podstawowych ich zalet należy prostota rozbudowy systemu, stosunkowo dobre parametry czasowe realizowanych połączeń. Klasyczne systemy magistralowe MB powinny być stosowane wyłącznie w celu łączenia w system niewielkiej ilości elementów procesorowych i modułów pamięci. Jeżeli konieczną staje się realizacja systemu magistralowego o dużych rozmiarach wskazanym jest zastosowanie topologii mieszanej, w której obok magistrali wykorzystane zostaną topologie hipersześcianu lub pierścienia. Nowe możliwości dotyczące wykorzystania komutacji magistralowych dają omówione w artykule komutatory potokowe.
3
Content available remote Intelligent Performance Analysis with a Natural Language Interface
84%
Najważniejszym celem zarządzania aktywami jest poprawa wydajności. Zaawansowana analiza danych jest potrzebna, aby efektywnie integrować dane monitorowania stanu maszyn podczas działania i konserwacji. Inteligentne wskaźniki obciążeń i stanu zostały opracowane w celu kontroli i monitorowania stanu poprzez połączenie uogólnionych norm z efektywnym skalowaniem nieliniowym. Nieliniowe metody skalowania mogą być również wykorzystane do pomiarów wydajności używanych do zarządzania, ponieważ wskaźniki zarządzania mogą być prezentowane w tej samej skali co inteligentne wskaźniki stanu i obciążeń. Wskaźniki efektywności to odpowiedzi procesu, maszyny lub systemu, na obciążenia analizowane z danych pochodzących z monitorowania procesu i stanu. Skalowane wartości są bezpośrednio stosowane w inteligentnej analizie czasowej do obliczania fluktuacji i trendów. Wszystkie te metody mogą być stosowane w prognostyce i przewidywaniu obciążenia. Znaczenie zmiennych jest korzystne w zdobywaniu wiedzy eksperckiej i prezentowaniu informacji w języku naturalnym. Idea dzielenia problemów na znaczenie w zmienności specyficznych i kierunków interakcji, zapewnia wiele ulepszeń w monitorowaniu wydajności i podejmowaniu decyzji. Zintegrowana analiza czasowa i przetwarzanie niepewności ułatwiają efektywne wykorzystanie wiedzy specjalistycznej. Pomiary mogą być monitorowane za pomocą uogólnionej statystycznej kontroli procesu (GSPC) opartej o te same funkcje skalowania. (abstrakt oryginalny)
W artykule rozważono problem ekonomicznej efektywności komputerowych systemów wspomagania decyzji. W analizie oparto się na założeniu, że najważniejszymi czynnikami w tym procesie są czas oraz koszt dostarczenia informacji decydentom. Optymalizację systemu wspomagania decyzji definiuje się jako proces ciągłego dostosowywania parametrów operacyjnych systemu do bieżącego zapotrzebowania na usługi systemu oraz jego wydajności zasobowej w taki sposób, aby system spełniał odpowiednie kryteria funkcjonalne. Celem może być maksymalizacja wydajności zasobowej lub kosztowej. Artykuł koncentruje się na tym drugim typie efektywności. Zaprezentowano krótkie wprowadzenie w tematykę Cloud Computing. Następnie przedstawiono zagadnienia związane z problemem skalowalności w środowisku chmury. Zaprezentowano również charakterystykę przykładowego systemu wspomagana decyzji w zakresie analizy portfelowej. Stanowi on podstawę badań nad wydajnością i efektywnością systemów tego typu. Dane empiryczne uzyskane w toku analizy wykorzystywanych przez system zasobów obliczeniowych w zależności od wartości parametrów konfiguracyjnych stanowią źródło informacji dla sformułowania modelu optymalizacji wydajności kosztowej. Dodatkowo, uwzględniając elementy struktury kosztowej środowiska chmury, uzyskano model optymalizujący koszty działania aplikacji w tym właśnie środowisku. (abstrakt oryginalny)
Zawarte w artykule oszacowania skal ekwiwalentnych wskazują, jak silnie cechy demograficzne, takie jak wiek, obecność dzieci, stan cywilny czy fakt bycia samotną matką, wpływają na poziom wydatków, jakie gospodarstwo domowe musi ponieść w celu utrzymania pewnego poziomu życia.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.