Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 109

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Sztuka reklamy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
W zeszłym roku wydano u nas na reklamę 960 mln dol. Pod tym względem znaleźliśmy się w ścisłej czołówce naszej części Europy. Tymczasem na międzynarodowych konkursach reklamowych Polacy nagród prawie nie zdobywają. Artykuł porusza problem jakości polskich reklam.
Autorzy założyli tezę, że o sile oddziaływania na odbiorców reklamy społecznej, prezentowanej na bilboardach, w dużym stopniu decyduje treść przekazu reklamowego, tworzona poprzez wykorzystanie odpowiednich symboli i haseł, pozwalających przekazać główną ideę, natomiast strona wizualna przekazu (kolorystyka i kompozycja) mają w tym przypadku drugorzędne znaczenie. Bazę źródłową dla weryfikacji postawionej tezy stanowiły wyniki badań, przeprowadzone metodą zogniskowanego wywiadu grupowego w 2003 roku, w ramach zajęć dydaktycznych z przedmiotu metody jakościowe w badaniach rynku oraz prac SKN Marketingu Multimedialnego.
Badanie reklamy wymaga wyrafinowanych narzędzi, bowiem jest ona komunikatem wielopiętrowym i wielowarstwowym. W artykule przedstawione zostaje pojęcie adverfaktu, czyli artefaktu reklamowego jako produktu reklamy. Adverfakt to komunikat znajdujący się pomiędzy sztuką a pragmatycznymi formami komunikacji. Uwaga zostaje skupiona na tych adverfaktach, w których jednoznacznie dostrzec można funkcję estetyczną. Celem artykułu jest ukazanie istotnych relacji między estetyką a reklamą. (abstrakt oryginalny)
Reklama aby uzyskać kwalifikację "utworu reklamowego" w rozumieniu ustawy o prawie autorskim, odróżniającą go od innych rezultatów pracy człowieka powinna posiadać łącznie następujące cechy: - stanowić rezultat pracy człowieka - twórcy reklamy, - stanowić przejaw działalności twórczej, - mieć indywidualny charakter. Ochrona prawna takiego utworu, oparta na przepisach prawa autorskiego, powstaje z chwilą jego ustalenia, umożliwiającego zapoznanie się z nim przez inne niż twórcy osoby, (art. 1 ust. 1 i 3 p.a.). W trakcie tworzenia utworu, gdy istnieje on tylko w świadomości twórcy, nie ma formalnych podstaw do przyznania mu autorskoprawnej ochrony. Należy także zaznaczyć, że z uwagi na charakter działalności reklamowej i zaliczenia jej do tzw. utworów granicznych, nie zawsze można skutecznie chronić ją przez przepisy prawa autorskiego. Nie oznacza to jednak jakiejkolwiek ochrony i możliwości jej bezprawnego wykorzystania. Należy bowiem wyraźnie podkreślić, że reklama może być skutecznie chroniona przepisami służącymi zwalczaniu nieuczciwej konkurencji i ochronie znaków towarowych. Przepisy te odgrywają zasadnicze znaczenie w wyznaczaniu ram prawnych działalności reklamowej.(abstrakt oryginalny)
Przedmiotem rozważań jest reklama jako forma komunikowania masowego. Przedstawiono krótki rys historyczny reklamy, a szczególnie jej rozwój w Polsce. Szczególny akcent położono na powiązania reklamy z kulturą.
Zdaniem autora świat przedstawiony reklamy telewizyjnej przypomina w dużej mierze świat przedstawiony baśni. Cechą charakterystyczną jest schematyzm motywów tematycznych, odwołujący się do funkcjonujących powszechnie stereotypów, wyobrażeń i projekcji społecznych oraz kontrastowanie postaci i cech z nimi związanych. Swoje rozważania autor popiera przykładami znanych reklam telewizyjnych.
Tematem artykułu jest merytoryczna i językowa zawartość haseł reklamowych oraz efektów ich oddziaływania na odbiorców. Przedstawiono typologię haseł reklamowych, wyodrębnioną na podstawie dwóch kryteriów: kryterium ich zawartości informacyjnej i kryterium konstrukcji językowo-stylistycznej. Identyfikację efektów oddziaływania haseł reklamowych na odbiorców przedstawiono na podstawie wyników przeprowadzonych badań sondażowych.
Każda marka powinna angażować użytkownika, bo inaczej marketing zajmowałby się wyłącznie popychaniem sprzedaży. A przecież proces ten może być wspólnym, celowym działaniem, w wyniku którego poza zaspokajaniem potrzeb buduje się pewne wartości. Powstaje związek emocjonalny - długi, trwały i bogaty. Wartości marki, emocje, relacje, jakie powstają między marką a użytkownikiem, są tematem żywym, któremu poświęca się wiele uwagi. Uwidacznia się to tym bardziej w czasach gospodarki w fazie kryzysu, gdzie - wbrew pozorom - kryteria ceny nie są jedynym czynnikiem wyboru i sprzedaży. Potrzeba do tego czegoś więcej, tej magicznej wartości dodanej. (fragment tekstu)
9
Content available remote Uwaga reklama!
63%
Temat ten opisuje działanie reklamy oraz sposoby prowadzenia perswazji na konsumentach. Na wstępie podane zostają powody dla których wybrano temat. Pracę rozpoczyna definicja i wyjaśnienie słowa "reklama". Opisany jest także ogrom zasypujących nas reklam w każdym miejscu gdzie się znajdujemy. W dalszej części pokazany jest wpływ haseł reklamowych na odczucia klientów oraz renomę firmy. Następnie poprzez ironię ukazany jest cel reklamy oraz sposoby i "chwyty" którymi się posługuje by wywrzeć chęć kupowania u konsumenta. Referat pokazuje, także modele oraz stereotypy, które można wykorzystać w reklamie. Dalej, widzimy innowacyjność Toscaniego i przedstawienie przez niego zwykłej rzeczywistości jako sposób promocji logo firmy. Na końcu pokazana jest próba przewidzenia przyszłej reklamy i teorie ludzi związanych z nią. (abstrakt oryginalny)
Współcześnie oryginalność w komunikacji staje się w zasadzie wyznacznikiem strategii marketingowej czy strategii samej marki. Oczywiście, oryginalność rozpoznawana na poziomie targetu, bo przekaz, który nam może wydawać się dziwaczny czy sztampowy, na poziomie grupy docelowej będzie odbierany zupełnie inaczej. Konieczność operowania w zasadzie we wszystkich najważniejszych kanałach przekazu umożliwia również firmie szybkie zbieranie opinii poprzez media społecznościowe, komentarze czy profesjonalną blogosferę. Dziś znaczenie tych kanałów jest już kluczowe i współbieżne z klasycznymi badaniami rynkowymi efektów kampanii. O ile ostateczny efekt w postaci reakcji, sprzedaży czy wskaźników postrzegania marki ma duże znaczenie, o tyle wartości nabierają rzeczywiste relacje i interakcje w social mediach. (fragment tekstu)
W artykule opisano kampanię reklamową Volkswagena, koncentrującą się na jednej korzyści – niskim poziomie spalania paliwa. Zorganizowano konkurs polegający na tym, że zatankowany do pełna samochód miał wyruszyć w podróż konkretną trasą, a zadaniem uczestników było wytypowanie miejsca na mapie, w którym skończy się paliwo i samochód się zatrzyma. Nagrodą był samochód. W zabawie wzięło udział ponad 50 tysięcy internautów.
W dzisiejszym świecie reklama jest zjawiskiem wszechobecnym. Przekaz reklamowy stał się nieodłącznym elementem codzienności, masowo ją przenikając. Owo medium wzbudza jednakże wiele kontrowersji, które ogniskują się wokół sposobów, jakimi reklama stara się przyciągnąć uwagę odbiorcy. Największe kontrowersje wzbudza stereotypizacja płci oraz seksualizacja reklamy. Reklama budująca swój przekaz na stereotypach dotyczących płci jest zniekształconą, bardzo uproszczoną wizją wycinka rzeczywistości, która nierzadko powoduje zahamowanie krytycyzmu i uniemożliwia obiektywną ocenę sytuacji. Ale czy na pewno? Reklama sama w sobie nie tworzy stereotypów mężczyzn i kobiet. Ona po nie sięga, aby jak najlepiej sprzedać produkt. Reklama ilustrując zachowania ludzi zaczerpnięte z życia codziennego powielając stereotypowa koncepcje ról społecznych tworzy hiperrytualizację polegającą na konwencjonalizacji, uproszczeniu, stereotypizacji i standaryzacji prezentowanych życiowych sytuacji i relacji między płciami. (abstrakt oryginalny)
Denis Kneale w swoim artykule "Zapping' of TV ads appears pervasive"stwierdził, że nawet do 40 proc. widzów natychmiast zmienia oglądany program telewizyjny, gdy tylko zaczynają się spoty reklamowe. Czyżby głoszone powszechnie sukcesy reklamy telewizyjnej są jedynie mitem podtrzymywanym wyłącznie przez zarządzających stacjami telewizyjnymi? W artykule przedstawiono podstawowe mechanizmy działania reklamy telewizyjnej warunkujące jej skuteczność
Reklama skuteczna to reklama zauważona. Dlatego kreatorzy prześcigają się w pomysłach, a rynek reklamy wzbogaca nowe, często szokujące swym powodzeniem, kampanie. W artykule przedstawiono przykłady, w których doceniono oryginalne podejście do tematu, jak i wykorzystanie nowoczesnej techniki przekazu.
O skuteczności reklamy decydują cechy nadawcy, cechy komunikatu oraz specyfika odbiorcy. Omówiono charakterystykę nadawcy i komunikatu oraz ograniczenia możliwości poznawczych odbiorcy. Aby komunikat perswazyjny był skuteczny, cechy nadawcy i komunikatu muszą być dopasowane do możliwości percepcyjnych odbiorcy. Przedstawiono model centralnej i peryferycznej strategii perswazji.
W artykule opisano przygotowania i przebieg kampanii reklamowej nowego dezodorantu dla mężczyzn. Kampania miała w założeniu jej twórców przekonać Polaków, że kobiety będą szaleć za użytkownikami dezodorantu o zapachu czekolady. Autorka wyjaśnia, że wprowadzenie produktu na rynek było rozłożone na trzy etapy. W pierwszym opublikowany został fragment filmu, teaser, który dla podniesienia ciekawości widza został stworzony w niezbyt dobrej jakości i był przerywany szumami. Drugi etap to pełny materiał wideo opublikowany na stronie pod domeną nawiązującą do portali newsowych. Dopiero w trzecim etapie kampanii, poza internetem, widocznej także na bilboardach, citylightach i w prasie, pojawił się produkt.
Autor dokonuje analizy literatury zachodniej z zakresu teorii reklamy. Koncentruje się głównie na językowym aspekcie reklamy, gdzie przedmiotem rozważań jest retoryka w znaczeniu techniki wywierania wrażenia na odbiorcy i figuratywnego przekazywania określonych treści.
Artykuł ten jest próbą pokazania, jaką rolę pełni kultura, rozumiana jako pewien system wartości, często prezentowanych w formie stereotypów i repertuaru kulturowo uwarunkowanych symboli, w tworzeniu reklam i w ich odbiorze. Przykłady reklam rodzimych i zagranicznych służą ilustracji zjawiska wielopoziomowej obecości kultury w mediach. (fragment z tekstu)
Sprawdzony, dobry model komunikacji pozostaje nadal aktualny w dynamicznej erze social mediów i influencerów. Planując i realizując kampanie pamiętać jednak należy, iż zawierać on może przeszkody zniekształcające lub całkowicie blokujące przekaz od nadawcy do odbiorcy. Ponadto wydaje się, iż osoby odpowiedzialne w firmie za komunikację często zapominają o fakcie, iż komunikat nie jest oderwanym bytem i czymś, co powstaje niezależnie jako jedyny oczekiwany cel pracy marketerów. (abstrakt autora)
Reklamowy tekst jako przekaz promujący produkt odbierany jest różnie przez rozmaite osoby. Jednakże udowodniono, iż łączenie elementów graficznych i tekstowych pomaga w zapamiętywaniu i podwyższa skuteczność dotarcia z komunikatem do konsumenta, bowiem angażuje jego obie półkule mózgowe. Tak więc projektując swój przekaz reklamowy, warto oprzeć się na powyższych, sprawdzonych zasadach. A ważne są tu nawet takie szczegóły, jak pisanie haseł ze swoim logo z dużej litery. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.