Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 76

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Target market
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
W artykule przeprowadzono analizę działalności Towarzystw Ubezpieczeń Wzajemnych (TUW) na obszarze rynek -produkt, dzięki której można zidentyfikować ich przewagi (słabości) konkurencyjne. W pracy omówiono specyfikę rozwoju TUW w Polsce i wybranych krajach.
2
Content available remote Komunikacja z rynkiem docelowym w ramach marketingu zrównoważonego
100%
Celem artykułu jest przedstawienie od strony teoretycznej specyfiki zrównoważonej komunikacji marketingowej w przedsiębiorstwie. Dla jego osiągnięcia przeprowadzono studia literaturowe głównie w obszarze piśmiennictwa zagranicznego. Ze względu na wzrastającą rolę idei zrównoważonego rozwoju w rynkowej działalności przedsiębiorstw, istotnego znaczenia nabiera zrównoważona komunikacja marketingowa, która pozwala na pożądane kształtowanie zarówno zrównoważonych postaw konsumentów, jak i wizerunku przedsiębiorstwa zrównoważonego.(abstrakt autora)
3
Content available remote Segmentacja rynków B2B na podstawie tworzenia unikalnej propozycji wartości
100%
Niniejszy referat ma na celu omówienie proponowanej procedury segmentacji rynku business-to-business. Przedmiotem rozważań danej pracy będą sposoby połączenia najważniejszych zasad segmentacji rynków dóbr i usług przemysłowych, które będą realizowane przez kształtowanie "unikalnej propozycji wartości" dla klientów zinstytucjonalizawanych na rynku dóbr przemysłowych. (fragment tekstu)
Celem publikacji jest pokazanie, że wykorzystanie metody refleksji strategicznej (ściślej jej trzeciego etapu) pozwala na jednoczesną analizę atrakcyjności wyodrębnionych segmentów z analizą wartości zasobów posiadanych przez przedsiębiorstwo, niezbędnych do wejścia do segmentu i opanowania go. Zderzenie wiedzy o stanie segmentu z wiedzą o możliwościach przedsiębiorstwa pozwoli uzyskać odpowiedź na pytanie, czy i w jakim stopniu posiadane zasoby pozwolą wykorzystać "dobro" tkwiące w danym segmencie, względnie jakie składniki zasobów i w jakim zakresie zmienić, aby osiągnęły stan (wielkość, strukturę, wartość), dający możliwości wejścia do danego segmentu (analizę można prowadzić w obu kierunkach). Przytoczony zostanie przykład pokazujący stronę techniczną poprawnego stosowania metody i sposoby interpretacji uzyskanych wyników. (abstrakt oryginalny)
Przedmiotem opracowania była segmentacja regionalna, określana również, jako mezoekonomiczna, uwarunkowana występowaniem istotnych różnic międzyregionalnych. Celem było określenie istoty segmentacji regionalnej i warunków jej praktycznej użyteczności. Obok tego, podjęto próbę określenia czynników atrakcyjności segmentów regionalnych oraz strategii posegemntacyjnych przedsiębiorstwa.
6
Content available remote Kampanie reklamowe w komunikacji samorządu z otoczeniem
84%
Można zauważyć, że samorządy, szczególnie miasta, coraz częściej realizują szeroko zakrojone kampanie reklamowe docierające do wielu odbiorców. Wykorzystywane są w nich bardzo różnorodne jej formy. W artykule przedstawiono przykłady takich kampanii, jak równieŜ wskazano na stosowane narzędzia komunikacji oraz ich cele i korzyści. ( abstrakt oryginalny).
Wybór rynków docelowych ma ogromne znaczenie zarówno w skali wewnętrznej danego kraju, jak i w przedsięwzięciach międzynarodowych. W opracowaniu przedstawiono analizę segmentacyjną rynków eksportowych, omówiono wymiar przestrzenny segmentów rynkowych, a także zastosowano analizę kowariancji (narzędzia selektywnego wyboru rynków docelowych).
8
84%
Celem pracy jest ukazanie możliwości wykorzystania jednego z etapów metody refleksji strategicznej tak do całościowej oceny wartości danego terytorium, poprzez skonfrontowanie silnych i słabych stron "produktu terytorialnego" z szansami i zagrożeniami płynącymi z otoczenia terytorium, jak i do oceny szeroko rozumianych zasobów danego terytorium (produkty terytorialnego) w aspekcie zaspokojenia potrzeb ujawnionych przez różne podmioty, chcące skorzystać z użyteczności danego terytorium. Ukazano konieczne modyfikacji realizacji wspomnianego etapu metody refleksji strategicznej, aby móc ją wykorzystać do realizacji wskazanych celów. Dla egzemplifikacji technicznej strony stosowania omawianej metody, przytoczono wynik własnych badań w układzie: potencjał gminy Tranów - otoczenie gminy Tarnów. Interpretując szeroko uzyskane wyniki, ukazano dużą wartość pozyskanych, droga stosowania tej metody, informacji przydatnych Włodarzom danego terytorium w procesie decyzyjnym, mającym wzmocnić wartość terytorium.(abstrakt oryginalny)
Przedmiotem artykułu jest metodologia doboru zagranicznych rynków docelowych przez przedsiębiorstwo decydujące się na eksportowanie swoich produktów. Przedstawiono strategie wyboru rynków zagranicznych oraz jednoetapowe i wieloetapowe procedury wyboru rynków eksportowych.
Przedsiębiorstwo, zamiast prowadzić walkę konkurencyjną na obszarze całego rynku, powinno wybrać te jego segmenty, które może obsługiwać w sposób efektywny. Wiąże się to z wykorzystaniem marketingu typu STP, czyli triady marketingowych narzędzi (segmentating - segmentacja, targeting - celowanie, positioning - pozycjonowanie). Istotą marketingu podporządkowanego regule STP jest po pierwsze: segmentacja rynku, po drugie zdefiniowanie rynku docelowego i po trzecie ustalenie pozycji firmy wobec konkurencji i oferty dla każdego rynku docelowego. Autorka przedstawiła wykorzystanie reguły STP na przykładzie przedsiębiorstwa turystycznego, badając preferencje klientów biur podróży.
W artykule dokonano analiz handlu zagranicznego wybranymi artykułami rolno-żywnościowymi Wągier z państwami LE i wybranymi krajami trzecimi. Zwrócono uwagę na znaczenie eksportu artykułów rolno-żywnościowych do państw UE. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest zwrócenie uwagi na trudności związane z tworzeniem i realizacją strategii w marketingu terytorialnym. Podjęto próbę obrony tezy, że brak zadowalających ustaleń teoretycznych dotyczących rozumienia strategii marketingu terytorialnego stwarza duże problemy w efektywnym jej stosowaniu. Zwrócono także uwagę na trudności w adaptacji rozwiązań strategii marketingowej w sferze konsumpcji dla potrzeb terytorium. (fragment tekstu)
13
84%
W procesie umiędzynarodowienia przedsiębiorstwa bardzo ważną decyzją strategiczną jest wybór rynków docelowych na podstawie wyników analizy segmentacyjnej. Badania segmentacyjne traktować należy jako podstawowy wyznacznik orientacji rynkowej przedsiębiorstwa międzynarodowego. Konieczność prowadzenia tego rodzaju badań wynika z ogromnej różnorodności uwarunkowań działalności na rynkach zagranicznych. Międzynarodowa segmentacja rynku jest przy tym zadaniem znacznie bardziej złożonym w porównaniu z segmentacją rynku krajowego, obejmującym odpowiednie działania w ramach makrosegmentacji (określanej jako segmentacja pierwotna) i mikrosegmentacji (segmentacja wtórna). Makrosegmentacja polega na identyfikacji specyficznych segmentów w postaci grup krajów, a istotą następującej po niej mikrosegmentacji jest identyfikacja w wybranych krajach grup nabywców o jednorodnych właściwościach i podobnych zachowaniach. Efektem końcowym międzynarodowej segmentacji rynku powinno być rozpoznanie tzw. segmentów transnarodowych, obejmujących jednorodne grupy nabywców w przekroju międzynarodowym. W procesie międzynarodowej segmentacji rynku można wykorzystać różne metody wyboru rynków docelowych, np. metody analityczne oraz metody portfelowe. Metody analityczne polegają na wyborze wskaźników charakteryzujących porównywane kraje, ustaleniu wartości granicznych tych wskaźników oraz wyeliminowaniu z dalszej analizy krajów najmniej atrakcyjnych z punktu widzenia założeń strategii przedsiębiorstwa. Szerokie zastosowanie w badaniach segmentacyjnych, których celem jest grupowanie rynków zagranicznych pod kątem ich atrakcyjności, mają również metody portfelowe, opisujące określone portfele (zestawy) działalności przedsiębiorstwa na rynkach zagranicznych, takie jak struktura produkcji czy struktura rynków zbytu.(abstrakt oryginalny)
Prace Sharpa, Ehrenberga, Romaniuk i innych kwestionują wizje wzrostu marek dzięki segmentacji, targetowaniu i pozycjonowaniu (STP). Nowy paradygmat wzrostu marek, zbudowany przez B. Sharpa, opiera się na koncentracji na budowie penetracji, a także fizycznej i mentalnej dostępności marki oraz wypracowaniu i trzymaniu charakterystycznego stylu. Celem artykułu jest ocena stopnia znajomości przez praktyków B. Sharpa i jego koncepcji na tle innych autorów i idei marketingu. Zakłada się bowiem, że znajomość autora i jego podejścia do zarządzania markami może być punktem wyjścia do określenia stopnia dyfuzji danej koncepcji wśród praktyków marketingu na rynku polskim. Wyniki badań potwierdziły przekonanie, że o ile Kotler i koncepcje segmentacji znane są właściwie wszystkim, o tyle Sharp i pojęcia związane z marketingiem opartym na dowodach (EBM, evidence-based marketing) znane są zaledwie jednej trzeciej (lub mniej) respondentów. Kluczowy wniosek jest zatem taki, że penetracja nowego podejścia Sharpa do zarządzania markami jest niska. Pytanie zatem, według jakich zasad w praktyce działają marketerzy. Czy nadal stosują się do modelu STP, czy też być może wprowadzają w życie elementy nowego paradygmatu, nie mając świadomości, że te działania są opisane i nazwane? Czy ograniczona wiedza na temat nowego rozwiązania ogranicza możliwości poprawy uzyskiwanych wyników rynkowych? Przedstawione pytania tworzą bardzo ciekawy obszar do dalszych badań. (abstrakt oryginalny)
Proces zarządzania reklamą wyraża się w podejmowaniu kompleksowych decyzji dotyczących analizy, planowania, organizowania realizacji oraz kontroli działań reklamowych. Planowanie jest więc integralną częścią procesu zarządzania przedsiębiorstwem, gdyż stwarza możliwość wyboru rozwiązań najbardziej satysfakcjonujących decydenta spośród możliwych wariantów oraz zastosowania działań niezbędnych do uzyskania zamierzonych celów, a jednocześnie stanowi o realizacji strategii przedsiębiorstwa i przedsięwzięć podejmowanych dla osiągnięcia tych celów. (abstrakt oryginalny)
Część klientów lubi, aby bezpośredniego kontaktu z marką wcale nie było. Konsumenci, którzy są introwertyczni cenią sobie bowiem samodzielność, ciszę i indywidualizm. Inni z kolei potrzebują wiedzieć, że jest ktoś obok. Ci najczęściej pragną być częścią zespołu, wiedzieć iż coś współtworzą. Dlatego właśnie podejście marek do klientów powinno być na tyle zróżnicowane, aby zaspokoić wymagania różnorodnych grup konsumenckich. (abstrakt autora)
E-mail marketing wyróżnia się bardzo konkurencyjnym stosunkiem ceny do efektów, wykorzystywany jest przeto przez praktycznie wszystkie, nastawione na sukces firmy na świecie. Decyzja o dołączeniu do tego grona nie powinna budzić żadnych wątpliwości, jednak przed dokonaniem wyboru konkretnego narzędzia warto się zastanowić, czego konkretnie oczekujemy. Ważne jest zwłaszcza precyzyjne określenie grupy docelowej. (abstrakt autora)
Sampling jest jednym z narzędzi pozwalających osiągnąć cele sprzedażowe. Polega na bezpłatnej dystrybucji próbek produktów. Metoda ta sprawia, iż klienci dany towar mogą przetestować, a następnie sięgnąć po niego w sklepie. W taki oto sposób budowana jest świadomość marki, wzmacniana jest też sprzedaż oraz podnoszona lojalność klientów. (fragment tekstu)
W świecie nadmiaru informacji konsument nie wychwytuje całego przekazu marketingowego. Dlatego komunikacja bazująca wyłącznie na podstawowych właściwościach funkcjonalnych produktu nie wyróżnia się na tle konkurencji i przez to niewidoczna jest dla konsumenta. W tej sytuacji pozostaje tylko rywalizacja ceną, a tym samym deprecjonowanie marki. "Nałęczowianka" postanowiła pójść pod prąd i porzucić nijakość komunikacji na rzecz dopasowania swojej opowieści do rzeczywistych potrzeb konsumentów, a szeroki, niestargetowany przekaz zastąpić precyzyjnie celowaną komunikacją. (fragment tekstu)
Mobile stara się nadążać za współczesnym syndromem - permanentnego życia w biegu i braku czasu. Jak wobec tego skutecznie spersonalizować reklamę w mobile? W realizacji tego celu pomoże nam mało znany, ale efektywny format reklamowy - reklama natywna, zwana też wrodzoną lub naturalną. Dopasowanie przekazu jest niezwykle istotne, gdyż konsumenta interesują produkty, usługi i projekty przeznaczone właśnie dla jego grupy wiekowej i kręgu zainteresowań. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.