Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Tax amnesty
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Autorzy dyskutują nad kwestiami związanymi z rządowymi propozycjami dla nowych rozwiązań w polskim systemie opodatkowania. Tematem jest problem wprowadzenia abolicji podatkowej w celu zmniejszenia szarej strefy gospodarczej.
2
Content available remote Abolicja podatkowa w czasie kryzysu
100%
Celem autorów artykułu jest przedstawienie abolicji podatkowej, jako jednego z elementów łagodzących skutki kryzysu finansowego. Poruszone zostanie zagadnienie uregulowań prawnych dotyczących osób osiągających dochody zagraniczne opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Stosowane bowiem w praktyce metody rozliczeń podatkowych prowadzą do odmiennego traktowania na gruncie polskiego prawa podatkowego osób fizycznych, będących polskimi rezydentami, a wykonujących tożsamą działalność poza granicami kraju. (fragment tekstu)
Autor wyjaśnia, że usprawnienie funkcjonowania aparatu skarbowego wobec ekonomicznych aspektów opodatkowania związane jest z działaniami na dwóch obszarach. Są to: lepsze dostosowanie się podatników do obowiązującego systemu podatkowego oraz ograniczenie kosztów administracyjnych funkcjonowania aparatu skarbowego. Jego zdaniem, abolicja podatkowa, mimo iż pozornie wydaje się godzić oba te cele, wykazuje wiele istotnych wad, wśród których najważniejszy jest jej negatywny wpływ na oczekiwania podatników dotyczące możliwości kontroli ich zachowań przez aparat skarbowy. Autor twierdzi, że poza jednorazowym wzrostem dochodów budżetowych prowadzić może, zwłaszcza w dłuższym okresie, do zwiększenia nielegalnego unikania opodatkowania, zarówno wśród podmiotów zaangażowanych w ten proceder, jak i wśród części podatników dotychczas uczciwych.
Praktyka dowodzi, iż w konkursach z innych dziedzin aniżeli nauka, kultura, sztuka, dziennikarstwo czy sport można rozdysponować zwycięzcom nagrody do 200 zł bez podatku PIT. Jest to przyjazna wykładnia WSA w odniesieniu dla organizatorów masowych konkursów, którzy nie będą zmuszani do często sztucznego i na siłę wpisywania konkursowych zadań w dziedziny uprawniające do zwolnień podatkowych PIT dla zmniejszenia budżetu planowanych konkursów. I dobry prognostyk na przyszłość, czego dowodzi orzeczenie WSA i NSA w podobnej sprawie dla jednego z producentów mrożonek. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.