Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 48

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Team leader
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Spór o to, kto jest ważniejszy - zespół czy jego największa gwiazda - toczy się od dawna. W zasadzie każde zjawisko można opisać tak, aby podkreślało bądź rolę indywidualności, bądź współpracującej grupy. Walter Isaacson, autor autobiografii Steva Jobsa, napisał w swojej książce "Innowatorzy", że już w połowie XIX wieku pisarz Thomas Carlyle wyraził opinię, że historia świata jest niczym innym jak biografią wybitnych jednostek, na co Herbert Spencer, filozof i socjolog, odpowiedział teorią podkreślającą rolę sił społecznych. A więc kogo hołubić, o kogo bardziej dbać? Kiedy zatem gwiazda, a kiedy zespół są ważniejsi dla naszej organizacji. (fragment tekstu)
2
Content available remote Kompetencje lidera w zespole wielokulturowym
100%
Zadania realizowane w organizacjach często wymagają współpracy w zespołach składających się z przedstawicieli różnych kultur. Wzajemne oddziaływanie ludzi z odmiennych kultur jest naturalną konsekwencją procesu globalizacji. Wyzwania związane z wielokulturowością mogą stanowić zarówno o przewadze, jak i porażce zespołu. Do zalet zespołów wielokulturowych można zaliczyć uzyskanie większej liczby pomysłów oraz szerszej perspektywy. Z drugiej strony częstym problemem zespołów wielokulturowych jest brak zrozumienia dla innych kultur, co prowadzi do budowania dystansu oraz konfliktów. Zespoły złożone z przedstawicieli wielu narodowości wymagają zatem zrozumienia różnic kulturowych oraz wysokich kompetencji liderów takich zespołów, aby potrafili czerpać z różnorodności. Dlatego wybór odpowiedniego lidera jest jednym z kluczowych czynników. Celem artykułu jest przybliżenie kompetencji kulturowych, przedstawienie zespołów wielokulturowych, wpływu zróżnicowania kulturowego oraz pozycji lidera na ich efektywność(abstrakt oryginalny)
Przywództwo humanocentryczne to pojęcie, które często wybrzmiewało w przestrzeni biznesowej ostatnich miesięcy. Tak jakby świat obudził się i dorósł do nowego typu zarządzania. I czy faktycznie jest to nowy typ, czy może nadano nową nazwę znanej formie? Na czym polega takie przywództwo? Co zmieniło się w czasach pandemii? Na te pytania powinien odpowiedzieć sobie dzisiaj każdy lider, by zyskać świadomość swojej ogromnej roli w działalności zespołu i organizacji. (fragment tekstu)
Coraz więcej firm rozumie, że nie da się wprowadzać zmian w organizacji bez odpowiednio przygotowanych liderów. To właśnie lider pierwszej linii jest osobą, która ma ciągły i bezpośredni kontakt z pracownikami. Dlatego też warto zadbać o to, aby był dobrze do tej roli przygotowany, także w obszarze kompetencji miękkich. (fragment tekstu)
Badania nad tajemniczymi (nieznanymi) liderami są dyscypliną, która rozwinęła się w Niemczech z końcem lat 80. XX wieku. Za jej początek można uznać publikacje H. Simona, który starał się wykazać, że niemiecki eksport nie jest napędzany tylko przez duże i znane firmy, takie jak np. Volkswagen, BASF i Siemens, ale przez wiele małych i średnich przedsiębiorstw (MSP), które są często nieznane, ponieważ odbiorcami ich produktów są przede wszystkim inne przedsiębiorstwa (B2B), a ich produkty należą do wąsko wyspecjalizowanych branż. Nieznani liderzy występują na każdym kontynencie, ale powodzenie ich działalności charakteryzuje się pewnymi cechami wspólnymi, dotyczącymi zasad prowadzenia działalności przedsiębiorstwa w zakresie kultury, strategii oraz przywództwa, ale także przede wszystkich wysoki potencjał innowacyjny. Również w Polsce można zidentyfikować firmy, które są liderami na wąskich rynkach, a jednocześnie nie są znane. Celem opracowania jest zdefiniowanie i przedstawienie wybranych nieznanych liderów z Niemiec i z Polski, porównanie wyników badań na ich temat w obu krajach oraz próba wyłonienia tych czynników, które mogłyby mieć wpływ na powstawanie nowych nieznanych liderów w Polsce oraz ułatwienie badań nad tą grupą przedsiębiorstw. Jako metodę badawczą wybrano analizę porównawczą, która wykazała, że badania nad nieznanymi liderami w Niemczech są znacznie bardziej rozpowszechnione niż w Polsce. Z tego względu należałoby je zintensyfikować; można przy tym założyć, że ujawniona dotychczas liczba nieznanych liderów jest w Polsce zaniżona, w Niemczech zidentyfikowano ok. 1300 nieznanych liderów, w Polsce zaledwie ok. 70, co przy dużym udziale eksportu w tworzeniu PKB wydaje się nieprawdopodobnie słabym wynikiem.(abstrakt oryginalny)
Purpose: The purpose of this paper is to present an answer to the research question of what could be the real impact of an artificial manager on the work of a team consisting of humans. Design/methodology/approach: In presenting the arguments for one way of proceeding AI-based management, a review of the recent literature in the field of artificial management and artificial leadership was used. The artificial manager used in the research was the result of a non-participating, long-term observation of a group of students working on an specific task, whose activity was recorded by online management tools called TransistorsHead.com. Findings: The real impact of the artificial manager on the human team members was very weak. Although team members were taking similar managerial actions as they were told by the system of TransistorsHead.com, they mixed the order and decreased or increased a period of the managerial actions. Research limitations/implications: Human members did not feel any emotional pressure on their behaviour from the artificial manager and they do not treat the system too seriously. What is interesting, the most obedient person was the appointed assistant of the artificial manager. The rest two members did not obey the rules. Practical implications: If we manage to create an artificial manager, it will be much harder to make it effective in working with human team members. The research on team management automation will impact upon the business by giving a chance of implementing artificial management. Social implications: even if we manage to create an artificial manager, it will be much harder to make it effective in working with human team members. Originality/value: There is a new research problem of replacing a human manager with an artificial manager which has to be solved in management sciences and managerial practice in the future. This paper contains findings which are the next step in solving a new research problem of replacing a human manager with an artificial manager.(original abstract)
7
75%
Celem artykułu jest przygotowanie rekomendacji dla liderów zarządzających wirtualnymi zespołami projektowymi, by ułatwić im sprawne zarządzanie klimatem pracy zespołu i jego efektywnością. (fragment tekstu)
Lider zespołu ma szczególne zadanie. Wyznacza ludziom cel, pokazuje, jak go osiągać. Odnosi zwycięstwa i podnosi się po porażkach. Nawet najbardziej skuteczni przywódcy w polskim biznesie, którzy urodzili się z potencjałem, musieli w sobie wykształcić cechy wojownika. Jakie powinny być jego atrybuty? (fragment tekstu)
W artykule zaprezentowano w jaki sposób liderzy radzą sobie w czasie złej koniunktury. Omówiono działania jakie firmy podjęły w kryzysie. Przedstawiono obszary, które zasugerowano jako "obszary do poprawy".
Autor przedstawił koncepcje teoretyczne oraz wyniki badań dotyczących wpływu struktury socjometrycznej wsi na procesy dyfuzji innowacji rolniczych. Przeprowadzone badania pozwalają autorowi uznać strukturę socjometryczną społeczności lokalnej za ważny element wpływający na przebieg dyfuzji innowacji rolniczych i modernizacji środowisk wiejskich. Natomiast rozpoznanie statusu społecznego poszczególnych mieszkańców we wsi oraz identyfikacja liderów, powinno być podstawowym czynnikiem umożliwiającym sprawną pracę w rolniczych środowiskach wiejskich.
Style zarządzania pracownikami stale ewoluują. Każde przedsiębiorstwo, chcąc być konkurencyjnym na rynku pracy, potrzebuje liderów odpowiadających na potrzeby współczesnego zarządzania. Dawniej rządy autokratyczne w firmach, w których jedynie szef miał moc decyzyjną, były powszechnie spotykane. Aktualnie taki styl jest w mniejszości, a zastąpił go styl partycypacyjny, w którym kluczową rolę odgrywają rozmowy całego zespołu - i w taki sposób są podejmowane decyzje. Nie udałoby się to bez rozwoju w aspekcie komunikacji. Celem niniejszego artykułu jest weryfikacja istoty komunikacji w zarządzaniu zespołem oraz znalezienie sposobów na jej poprawę w przedsiębiorstwie. Ważne jest zwrócenie uwagi na rolę lidera w działaniu całej firmy, gdyż jest to osoba, której zadaniem jest motywowanie i wspieranie pracowników przy jednoczesnym dbaniu o wyniki i finanse. To od jego komunikacji zależy, czy pracownicy będą wykorzystywać swój maksymalny potencjał. (abstrakt oryginalny)
Rola lidera jest coraz bardziej wymagająca! a wyzwania, z jakimi musi mierzyć się współczesny przywódca - znacznie trudniejsze niż kiedykolwiek. Żyjemy w dobie ciągłych zmian, dlatego innowacyjność, umiejętność dopasowania się do zmieniającej się sytuacji, zdolność podejmowania szybkich i skutecznych decyzji, a także gotowość do pracy pod presją - to cechy potrzebne każdemu liderowi. Wyzwanie jest ogromne - zarówno dla przyszłych liderów, jak i dla organizacji. (fragment tekstu)
Od listopada 2014 do sierpnia 2015 roku w zakładzie IKEA Industry w Lubawie wprowadzono nową rolę: lidera zespołu. Osoby, którym została ona powierzona, przejęły część zadań mistrzów wydziałów produkcyjnych, którym podlegają w strukturze, część zadań brygadzistów, których funkcja została zlikwidowana, a przede wszystkim zaczęły realizować zadania związane z usprawnianiem procesu produkcyjnego, poprawą bezpieczeństwa pracy oraz jakości elementów na wszystkich etapach produkcji. Wszystkie stanowiska liderów zostały obsadzone w drodze rekrutacji wewnętrznej. (fragment tekstu)
Purpose: The aim of the study is to evaluate the influence of team project experiences of students (presence and role of a leader; fairness in team projects; conditions supporting teamwork created by a university) on their attitudes towards teamwork, especially the perception of teamwork effectiveness and the preference of working in teams. Methodology: In the study the quantitative research was done among master degree Polish students of Management (105 questionnaires). The measures used for the study were developed specifcally for the study referring to the previous research in the feld. Findings: Results indicate that leaders in team projects and conditions supporting teamwork are connected with the students' perception of teamwork effectiveness, while the fairness in team projects is connected with students' preference of working collectively. Research implications: We conclude that in order to develop a positive attitude towards teamwork, the teamwork projects should be better supported by the instructors (especially supporting the emergence of leader(s) and minimising the problem of free riders) and the university should create a climate that facilitates teamworking, otherwise team projects might negatively influence students' attitude towards collective work. Value: On the labour market the teamwork skills are one of the most important skills of employees, as the team-based organizational designs are becoming the norm in work organization. The study is contributing to the understanding of the relations between student experiences and their attitudes as well as the role played by high education in the development of these attitudes. Some previous research in Anglo-Saxon culture countries indicate that team project assignments realised by students during studies might even hinder their attitudes to teamwork and their willingness to work in teams in the future. (original abstract)
The purpose of this paper is to present a conceptual model to facilitate the development of collaboration within virtual teams. The model claims that a high level of communication through ICT is an important antecedent for collaboration mediated by the level of trust among the team. Furthermore and according to the model, Team Leaders can have a major impact on the communication effectiveness and on the level of team trust.(original abstract)
Autorka podejmuje próbę uchwycenia czynnika wpływu, jakim jest działanie podwładnych na przywódcę, który to czynnik może mieć znaczenie przy coachingu przywódcy. Wskazanie praktycznych rozwiązań przy coachingu przywódcy przy uwzględnieniu podwładnych może nieść ze sobą użyteczne wskazówki dla działów HR, coachów i przywódców. Dodatkową wartością wydaje się wskazanie wpływu, jaki występuje nie tylko na linii: przywódca-podwładni, ale także na linii: podwładni-przywódca. (abstrakt oryginalny)
Jeszcze przed pandemią świat liderów wydawał się skomplikowany, głównie ze względu na postępującą cyfryzację i automatyzację procesów oraz zmienność i nieprzewidywalność biznesu. Na podstawie doświadczeń ostatniego roku wcześniejsze wyzwania wydają się jednak banalne, choć wcale nie dlatego, że przestały być aktualne. To ich skala i tempo przerosły nasze ówczesne wyobrażenia. (fragment tekstu)
18
Content available remote Uniformed Leaders in Crisis Situations
75%
Artykuł dotyczy działania zespołów ludzkich w sytuacjach krytycznych na współczesnym polu walki. Żołnierze, działając wspólnie podczas działań bojowych, nabierają do siebie zaufania, są w stanie dostrzec zarówno atuty, jak i słabsze strony swojego dowódcy oraz własne. Nic tak nie cementuje zespołu ludzkiego jak wspólne przeżywanie sytuacji kryzysowych, w których od prawidłowej współpracy i wymiany informacji zależy życie oraz zdrowie ludzkie. To na barkach dowódcy spoczywa odpowiedzialność za jego podwładnych. Kompetencje, jakie posiada lider, przyczyniają się do tego, jak sprawnie zespół ten poradzi sobie z pojawiającymi się zagrożeniami.(abstrakt oryginalny)
Współczesny sport odgrywa ogromną rolę we współczesnym świecie, jednak w ostatnich latach nasiliły się zjawiska, które podważyły sens rywalizacji sportowej. W konsekwencji zaczęto zastanawiać się nad nową formą przywództwa i nowymi rolami lidera w ramach zespołów/klubów sportowych. Celem artykułu jest ukazanie zróżnicowanych ról lidera zespołu sportowego w kontekście zmian w podejściu do przywództwa. Efektywność i skuteczność zespołu będzie uzależniona od umiejętności wcielania się w różne role przez jego członków i traktowanie każdego jako lidera w obszarze swoich obowiązków. (abstrakt oryginalny)
20
Content available remote Rola lidera w zespołach wielokulturowych
63%
Celem artykułu jest charakterystyka pracy wielokulturowych zespołów ze szczególnym uwzględnieniem roli lidera, jego kluczowych zadań i kompetencji oraz prezentacja wyników badań empirycznych prowadzonych przez autorów w tym zakresie. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.