Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 118

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Technologia RFID
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
1
Content available remote Technologia identyfikacji radiowej (RFID) - ocena efektów oraz ryzyka wdrożenia
100%
Wdrożenie systemu RFID jest decyzją całej firmy, ale dotyczy w głównej mierze logistyki przedsiębiorstwa. Pracownicy tego działu są w szczególności zainteresowani technicznymi parametrami systemu oraz kosztem inwestycji, gdyż z tego rozliczają się w pierwszej kolejności przed zarządem. Korzystają przy tym z pomocy innych działów, jednak często zapominają o niektórych aspektach analizy przedwdrożeniowej. Podejmując decyzję o wdrożeniu systemu identyfikacji radiowej, przedsiębiorstwo musi dokonać bardzo szczegółowej analizy efektywności projektu, analizy finansowej i analizy ryzyka wdrożenia. Dopiero pozytywny wynik w tych trzech obszarach powinien stać się podstawą samego wdrożenia, przy czym proponowany w niniejszym artykule zakres prac jest absolutnym minimum, które przedsiębiorstwo musi wykonać.(fragment tekstu)
Kierownictwo każdej firmy jest zainteresowane podnoszeniem wydajności pracy, zapewnieniem wysokiej jakości usług i produktów oraz minimalizacją kosztów. W wielu przypadkach osiągnięcie tych założeń jest możliwe, między innymi, dzięki wdrażaniu nowych technologii. W wielu branżach, na przykład w logistyce, handlu, medycynie czy komunikacji miejskiej - optymalizacja pracy i kosztów jest związana z identyfikacją ludzi i obiektów. Dzięki prężnie rozwijającej się technologii RFID (Radio Frequency Identification) identyfikacja może być przeprowadzana w różnych warunkach, w czasie rzeczywistym, z pewnej odległości, automatycznie i niezawodnie. Celem artykułu jest przedstawienie technologii RFID i możliwości jej wykorzystania, a jednocześnie ukazanie obaw i zagrożeń związanych z jej rozwojem i coraz powszechniejszym zastosowaniem.(abstrakt oryginalny)
Niniejsza praca ma na celu przedstawienie uwarunkowań oraz głównych kierunków rozwoju płatności zbliżeniowych w Polsce i na świecie. W pracy zaprezentowano historię powstania technologii RFID oraz obecny stan rozwoju rynku płatności zbliżeniowych. W oparciu o wyniki badań wykazano zalety rozwiązań płatniczych bazujących na technologii zbliżeniowej, wynikające przede wszystkim z niezwykłej szybkości i prostoty realizacji transakcji, a także z możliwości konkurowania z gotówką w obszarze płatności niskokwotowych. W pracy opisano również sposób funkcjonowania zbliżeniowych metod płatności w punktach sprzedaży, w szczególności w odniesieniu do rozwiązań oferowanych przez porozumienie American Express-MasterCard-Visa. Przedstawione zostały różne strategie wdrażania technologii zbliżeniowej przez największe organizacje płatnicze oraz konsekwencje tych strategii dla funkcjonalności poszczególnych rozwiązań. (abstrakt oryginalny)
4
Content available remote Characteristics of the Rfid System and its Application in Logistics
80%
The origin of technology was has talked over the technology of automatic identification of objects using radio waves. Currently the RFID technology is one of the most dynamically developing methods of automatic object identification. It is replacing or co-existing with the semi-automatic (the so-called human-assisted) identification, realized on the basis of an optical bar code. The structure of system was introduced tags RFID (also called transponders - micro radio transmitters) are small-size communication elements, in which required information may be recorded. Despite a significant decrease in prices of tags, as well as the other components of the RFID infrastructure, the cost of installation of this system is several times higher than that of the implementation of the bar code technology. In Poland the RFID technology was implemented for the first time in the furniture industry in 2008(original abstract)
Światowy rynek RFID rozwija się coraz prężniej. Pojawia się coraz więcej producentów sprzętu, firm oferujących usługi wdrożeniowe czy typu middleware, firm innowacyjnych oferujących nowe technologie wykorzystujące RFID. Do 2007 r. globalny rynek RFID ma wzrosnąć do ponad 4,5 mld USD. Artykuł ten ma na celu przedstawienie najważniejszych problemów, z którymi technologia RFID będzie się borykała w 2005 r.
6
Content available remote Radio Frequency Identification in Supply Chain Management
80%
W artykule skoncentrowano się na wykorzystaniu technologii RFID (ang. Radio Frequency Identification) w zarządzaniu łańcuchem dostaw. Obecnie technologia RFID może być wykorzystywana do wspomagania procesów logistycznych organizacji, takich jak w szczególności: przepływ towarów, kontenerów, pojazdów i innych aktywów na terenie rozległych obszarach geograficznych. Zarządzanie łańcuchem dostaw jest zarządzanie materiałami, informacją i kwestiami finansowymi poprzez sieć organizacji (np. dostawców, producentów, dostawców usług logistycznych, hurtownie dystrybutorów i sprzedawców detalicznych), którego celem jest produkować i dostarczać produkty i usługi dla konsumentów. Celem publikacji jest przedstawienie możliwości wykorzystania technologii RFID w zarządzaniu łańcuchem dostaw. W pracy przedstawiono historię technologii RFID, możliwość wykorzystania RFID w różnych branżach i analizę korzyści zastosowania RFID do zarządzania łańcuchem dostaw. W publikacji zawarto również krótki opis potencjalnego ryzyka omawianej technologii, zwłaszcza w odniesieniu do środowiska naturalnego i zdrowia. Obecnie technologia RFID jest coraz częściej wykorzystywana w różnych branżach ta-kich jak: transport morski i dystrybucja, handel detaliczny, produkcja, rolnictwo, opieka zdrowotna, przemysł farmaceutyczny, bezpieczeństwo, produkcja drewna, biblioteki itp., w procesie zarządzania łańcuchem dostaw. Wiążące się z nią liczne korzyści, opisane w publikacji powodują możliwość szerokiego stosowania tej technologii. (abstrakt oryginalny)
7
Content available remote Możliwości zastosowania systemów RFID w kopalniach podziemnych
61%
Trudne warunki środowiskowe kopalń podziemnych wymagają stosowania systemów identyfikacji osób i lokalizacji wybranych maszyn znajdujących się w rozległych wyrobiskach podziemnych. Do tego celu w niektórych kopalniach, w ograniczonym zakresie, stosuje się lokalizację strefową RFID. Lokalizacja w czasie rzeczywistym RTLS jak na razie nie jest stosowana. Artykuł omawia wybrane problemy związane z zastosowaniem systemów RFID w kopalniach podziemnych. (abstrakt oryginalny)
This article describes results of an analysis of RFID projects carried out in cooperation of small and medium sized Enterprises (SME), Fontys Hogescholen, Venlo, Netherlands and Niederrhein University of Applied Sciences, Moenchengladbach, Germany. Main content and questions are: Who can be a driver and main beneficiaries of the potential of RFID for SME? What are the main objectives to use RFID? Which RFID applications are suitable? Which RFID technologies are used in SME? (original abstract)
9
Content available remote The Methods of Users Localization in 802.11 Networks
61%
Systemy lokalizacji terminali w sieciach 802.11 stały się istotną kwestią. Wiele nowych aplikacji bazuje na śledzeniu użytkowników. Informacje o lokalizacji punktów dostępowych mogą również pomóc we właściwym doborze kanałów w małych sieciach domowych.(abstrakt oryginalny)
10
Content available remote Wykorzystanie innowacyjnych technologii RFID w handlu
61%
Celem niniejszej pracy było więc wykazanie konieczności rozwoju placówek handlowych oraz wskazanie przykładów zastosowania technologii RFID, co w istotny sposób może wpłynąć na uzyskanie przewagi konkurencyjnej przedmiotowych firm. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest diagnoza stanu obecnego rynku RFID w Polsce w świetle rozwoju badań i zastosowań komercyjnych na świecie z przedstawieniem kierunków rozwoju i obszarów polskich aplikacji. Wykorzystano wywiady oraz kwerendę zasobów internetowych. Badano polskie jednostki nauki (szkoły wyższe i instytuty), biblioteki, przedsiębiorstwa bez wyłączania branż (w tym banki) oraz jednostki rządowe i samorządowe. Badania zakończono 30.07.2011. Rynek RFID w Polsce jest w początkowej fazie rozwoju, o czym świadczą nieliczne i nieskomplikowane wdrożenia. Przewiduje się wzrost dynamiki rozwoju. Przedsiębiorcy mają niewystarczające wsparcie ze strony jednostek badawczych i naukowych. Obecnie jest niewiele wdrożeń przede wszystkim w bibliotekach i szeroko pojętej logistyce firm produkcyjnych. Określono obszary wdrożeń, co stanowi wskazówki co do kierunków rozwoju rynku i obszarów implementacji RFID. Określono również stan wiedzy i badań, przez co wskazano potrzebę stymulacji nauki i jej kooperacji z biznesem w zakresie RFID. Konieczne jest przełamanie barier i nawiązanie współpracy biznesu z nauką. (abstrakt oryginalny)
W artykule tym przedstawiono tendencje rozwojowe programów klasy CMMS. Funkcje programów CMMS (Computerised Maintenance Management Systems) ulegają rozszerzeniu, w wyniku czego coraz większy obszar działalności przedsiębiorstwa jest objęty ich zakresem. Z jednej strony daje to możliwość kontroli kosztów, nakładów pracy i podejmowania racjonalnych decyzji; z drugiej jednak strony może utrudniać elastyczne reagowanie na problemy, czy wydłużyć czas wdrożenia. Dlatego właściwa koncepcja takiego oprogramowania jest kluczowa dla uzyskania efektów oczekiwanych przez użytkowników.(abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono istotę technologii RFID oraz możliwe obszary jej zastosowania. W dalszej jego części dokonano szczegółowego opisu możliwości wykorzystania systemu w obszarze magazynowania. Wykorzystano przy tym faktyczne dane uzyskane od przedsiębiorstwa. Zbadano ny przydatność i zasadność wprowadzenia systemu RFID w magazynie "drobnicy" firmy. Przeprowadzone testy pomogły w sporządzeniu hipotezy mówiącej o najbardziej optymalnym wariancie umieszczenia tagów na obiektach, tak, by skuteczność ich odczytu była jak najwyższa.(abstrakt oryginalny)
Systems engineering (SE) is a well-known approach used for management of the development process of big and complex technical systems / products (usually) by large companies. There are a few initiatives of SE application for different industries as well as new SE standard development for small and medium enterprises (SMEs). Radio Frequency Identification (RFID) systems are a good example of systems development of which could be approached using systems engineering. In this paper, a case of an SME - a solution provider and system integrator of RFID systems is discussed, to discover how it is dealing with SE problems and issues. The paper also presents potential benefits arising from the utilization of SE in this type of projects realized by the SME in question. (original abstract)
Artykuł przedstawia przegląd najważniejszych producentów oprogramowania zarządzającego infrastrukturą czytników RFID (RFID middleware) oraz ich produktów. Omówienie dostawców opiera się głównie na danych pochodzących z raportów Forrest Research Inc., a także z innych źródeł. Scharakteryzowano głównych dostawców oprogramowania RFID middleware, m.in. takich jak: IBM, Microsoft, SAP, Sun. Przeprowadzono również porównanie oprogramowania m.in. w zakresie stosowanych technologii, baz danych. W artykule wyjaśniono koncepcję działania oprogramowania RFID middleware oraz standardu EPC. (abstrakt oryginalny)
Niniejsza praca ilustruje metodę połączenia systemu ekspertowego z technologią RFID. W pierwszej części artykułu można odnaleźć ogólne definicje RFID oraz systemu ekspertowego. Część druga zawiera ramowy opis fuzji dwóch analizowanych metod na przykładzie ruchu chorych w szpitalu, od przyjęcia wstępnego, poprzez księgę główną, przyjęcie i zatwierdzenie na oddziale, rozpoznanie stanu i leczenie pacjenta do wypisu. Artykuł pokazuje, że połączenie hybrydowe systemu ekspertowego z technologią RFID pozwala zoptymalizować ruch chorych pod względem czasu przepływu informacji między ww. ogniwami ruchu chorych oraz minimalizuje błędy personelu szpitalnego i zwiększa bezpieczeństwo pacjentów. Ostatnia część pracy zawiera wyniki badań eksperymentalnych popartych analizą statystyczną wykazujących celowość autorskiej metody(abstrakt oryginalny)
17
Content available remote ReiCo Spedition Focuses RFID on the Backtracking of Food
61%
Niemiecka firma logistyczna ReiCo Spedition z Nunsdorf (Zossen, Brandenburgia) we współpracy z Wyższą Szkołą Techniczną w Wildau z sukcesem wdrożyła i przetestowała system śledzenia dystrybuowanych towarów, należących do dwóch dużych dostawców żywności: Nordmilch i Frischdienst. Projekt pilotowy pod nazwą RÜFILOG - "Śledzenie żywności mrożonej i świeżej w transporcie, w małych i średnich przedsiębiorstwach przy zastosowaniu technologii RFID" jest realizowany pod patronatem Fundacji Rozwoju Przemysłu. Europejska dyrektywa nr 178/2002, obowiązująca od 1 stycznia 2005 r., stworzyła potrzebę istnienia efektywnej procedury śledzenia towarów, przewożonych przez firmę ReiCo. (abstrakt oryginalny)
Wiele przedsiębiorstw na polskim rynku, pomimo spełnienia wymagań prawnych związanych z realizacją identyfikowalności (ang. traceability), dostrzega potrzebę zwiększenia efektywności systemu przez г zastosowanie wydajniejszych rozwiązań identyfikacyjnych i komunikacyjnych, funkcjonujących zarówno wewnątrz firmy, jak i w bezpośrednim otoczeniu L - z partnerami handlowymi. Dla większości firm, spełnienie tego obowiązku nie stanowi nadmiernego wyzwania, natomiast "schody" pojawiają się, gdy zadamy pytanie: czy działający w firmie system traceability jest efektywny? (fragment tekstu)
Korporację Wal-Mart można uznać za pioniera w dziedzinie ulepszania procesów zarządzania łańcuchem dostaw. W artykule przedstawiono chronologicznie najważniejsze działania sieci hipermarketów Wal-Mart w zakresie wdrażania i lansowania technologii RFID wśród kluczowych dostawców.
20
Content available remote Zastosowanie technologii RFID w wojskowym systemie śledzenia zasobów
61%
W artykule przedstawiono możliwości technologii RFID oraz możliwe obszary jej wykorzystania w procesie śledzenia zasobów w wojskowych łańcuchach dostaw. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.