Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 13

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Technological barriers
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
We współczesnym świecie "wiedza" staje się kategorią o szczególnym znaczeniu. Wyjątkowej wagi nabiera również współczesny pracownik, który wraz ze swoją niepowtarzalną, unikatową wiedzą i doświadczeniem staje się jednym z najważniejszych źródeł osiągnięcia przewagi konkurencyjnej przez organizacje. Celem tego artykułu była prezentacja wyników autorskich badań dotyczących barier w dzieleniu się wiedzą, identyfikowanych wśród przedstawicieli różnorodnych pokoleń pracowników. Wyróżniono trzy rodzaje czynników stanowiących te bariery - indywidualne, technologiczne i organizacyjne. W badaniu przeprowadzonym wśród pracowników wybranych placówek Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) wykorzystano metodę sondażu diagnostycznego z użyciem techniki ankiety. Poczynione ustalenia potwierdziły hipotezę, że zróżnicowanie wiekowe pracowników organizacji publicznej determinuje różnorodność barier w dzieleniu się wiedzą. Jak wskazały badania, średnia wartość barier spowodowanych zarówno czynnikami indywidualnymi, jak technologicznymi, w ocenie przedstawicieli pokolenia baby boomers, jest niższa niż zdaniem przedstawicieli pozostałych pokoleń. Istotnym spostrzeżeniem wynikającym z badań jest również to, że bariery organizacyjne w mniejszym stopniu wpływają na proces dzielenia się wiedzą w organizacji wśród przedstawicieli pokolenia baby boomers niż wśród pracowników młodszych generacji. Zebrany materiał pozwolił sformułować konkluzję będącą potwierdzeniem przyjętej hipotezy badawczej, stanowiąc źródło cennych informacji zarówno dla teoretyków, jak i praktyków zarządzania, zwłaszcza tych rozumiejących wartość i rolę różnorodności pracowników. (abstrakt oryginalny)
Zasadniczym celem niniejszego artykułu jest prezentacja barier, jakie napotyka zastosowanie technologii mobilnych z pespektywy użytkowników indywidualnych. Artykuł powstał na podstawie badań własnych autora prowadzonych w 2017 roku wśród studentów Uniwersytetu Warszawskiego. W opracowaniu przedstawiono krótką charakterystykę rynku technologii mobilnych - w kontekście zarówno rodzimego rynku, jak i ogólnoświatowym. Główna część opracowania poświęcona została szczegółowemu omówieniu barier związanych z zastosowaniem technologii mobilnych oraz prezentacji wniosków. (abstrakt oryginalny)
Wśród istotnych problemów współczesności należy wyróżnić starzenie się społeczeństw. Przekroczenie przez człowieka wieku 50 lat może się wiązać z pogorszeniem jego stanu zdrowia i z tym związanym radzeniem sobie w życiu. Dlatego też ważne jest wychodzenie naprzeciw potrzebom osób starszych, których zaspokojenie warunkuje jakość ich życia. Potrzeby te istnieją między innymi w środowisku transportowym. W artykule podjęto temat problemów osób starszych, występujących w ich funkcjonowaniu w takim środowisku oraz wybrane możliwości ich rozwiązywania, jakie stwarza społeczna ocena technologii w projektowaniu, konstruowaniu oraz eksploatacji środków technicznych, ukierunkowana na poprawę jakości ich życia. Zagadnienia z obszaru TA zilustrowano wybranymi przykładami technicznych rozwiązań gerontechnologii wykorzystywanych w omawianym obszarze. (abstrakt oryginalny)
W artykule zaprezentowano projekt uniwersalnej platformy technologicznej zarządzającej usługami (Service Management Platform - SMP), która ułatwia osobom starszym odnajdywanie i wygodne zamawianie usług wspierających ich w życiu codziennym. Ostatnimi laty obserwuje się zwiększenie zapotrzebowania rynku na usługi z zakresu świadczenia pomocy w organizacji życia codziennego i zaspokajania potrzeb z tym związanych. Przypuszcza się, że ma to związek ze zmianami demograficznymi, jakie zachodzą w Europie, postępującym procesem starzenia się społeczeństwa oraz ewoluującą sylwetką osoby starszej. Przedstawiono motywację powstania platformy jako narzędzia wspierającego samodzielną egzystencję osób starszych we własnych domach. Zaprezentowano koncepcję dystrybucji usług opartą na modelu M:N współdzielącym bazę klientów i usługodawców. Wyszczególniono bariery technologiczne oraz inne aspekty związane z funkcjonowaniem platformy SMP. Przedstawiono korzyści wynikające z wprowadzenia platformy na rynek, zarówno w sferze biznesowej, jak i społecznej.(abstrakt oryginalny)
Artykuł wskazuje na nowe możliwości zastosowania wirtualnych światów w handlu internetowym. Omówiono w nim zmiany, jakie niesie za sobą wprowadzenie "virtual world-commerce" ("vw-commerce") w zakresie komunikacji z potencjalnymi klientami (m.in. możliwość obsługi głosowej) oraz kreowania otoczenia sprzedaży. Analiza została przeprowadzona na podstawie największego serwisu w segmencie - Second Life. Autorka identyfikuje czynniki hamujące rozwój "virtual world-commerce": bariery technologiczne, językowe, prawne, bariery związane z bezpieczeństwem transakcji, czy brakiem integracji serwisów. (abstrakt oryginalny)
W Polsce od kilku lat budowany jest system wymiany informacji gospodarczych według różnych źródeł informacji. Kluczową rolę w tym systemie odgrywają biura informacji gospodarczej. Są to rejestry, które działają na podstawie przepisów prawa. Biura są jedynymi instytucjami, które przechowują w swoich zbiorach dane informacje na temat rzetelności płatniczej przedsiębiorców i konsumentów. Z usług biur korzystają nieomal wszystkie podmioty na rynku. Informacje zawarte w bazach danych są podstawą przygotowywania analiz i raportów na temat rzetelności płatniczej przedsiębiorstw. W 2010 roku na mocy zmienionych przepisów prawa z usług biur informacji gospodarczej mogą korzystać konsumenci, gminy, jednostki samorządowe czyli nieomal wszystkie podmioty występujące w obrocie gospodarczym. Nie ma znaczenia, czy dług powstał 10 lat temu czy dwa lata temu. Ustawa wprowadza jasne przepisy, na mocy których wprowadzane są informacje negatywne, jak i pozytywne do baz danych biur. Źródeł informacji w Polsce jest wiele i niekiedy dostęp do bazy danych jest nadal ograniczony przez wysokie koszty lub bariery technologiczne. Rynek informacji kształtuje się w Polsce od killku lat i podlega ciągłym przobrażeniom. To popyt na informację i dostępność tej informacji w przyszłości będzie determinował, w jakim kierunku będą się rozwijały poszczególne źródła informacji.
Obecnie, wobec wysokich wymagań co do stanu powierzchni, jakie konstruktorzy stawiają elementom maszyn, szczególne znaczenie ma rozwój metod obróbki bardzo dokładnej. Jedną z takich metod jest docieranie, rozwijane przede wszystkim w zakresie obróbki powierzchni płaskich. Naddatek z powierzchni obrabianej usuwany jest w następstwie wzajemnego oddziaływania pomiędzy powierzchnią obrabianą, powierzchnią docieraka i mikroziarnami ściernymi. Przebieg tego procesu ściśle zależy od twardości materiału obrabianego. Obrób ka materiałów ciągliwych odbywa się głównie przez mikroskrawanie oraz odkształcenie plastyczne, naddatek usuwany jest wtedy w dwóch etapach: umocnienie materiału w wyniku odkształcenia i odrywanie cząstek na skutek umocnienia. Kształtowanie powierzchni elementów z materiałów kruchych, jak ceramika, następuje przede wszystkim na skutek propagacji pęknięć. W celu sprawdzenia, jak twardość materiału obrabianego wpływa na efekty docierania, wykonano szereg prób. Do badań wybrano próbki ze stali C45, które obrabiano cieplnie w celu uzyskania trzech wartości twardości: 160 HV, 440 HV i 650 HV. Tak przygotowane próbki szlifowano, następnie docierano stosując te same parametry obróbki. W pracy przedstawiono wyniki badań stereometrii powierzchni prowadzonych przed i po procesie docierania. Potwierdzają one, że twardość ma zasadniczy wpływ na jakość powierzchni obrobionej, którą w tej pracy opisano parametrami chropowatości Ra i poprawy chropowatości KRa. Dodatkowo analizowano fotogramy powierzchni wykonane odwróconym mikroskopem Axiovert 25. (abstrakt oryginalny)
W telekomunikacji dzieją się rzeczy coraz bardziej zaskakujące. Co jakiś czas padają kolejne bariery technologiczne, zacierają się jednoznaczne i nieprzekraczalne dotąd granice pomiędzy różnymi technikami, sferami, dziedzinami. Nowym zjawiskiem jest konwergencja usług telekomunikacyjnych. Telefonia konwergentna staje się przełomowym rozwiązaniem w integracji usług telefonii komórkowej i stacjonarnej, łącząc w sobie cechy obu tych technik.
9
Content available remote 3D printing technology as a tool in fabrication of elements for wheel model
67%
This paper illustrates an experience related to the use of 3D printing technology during the fabrication of elements for a supporting arm. The arm was a part of a test stand designed for an investigation of rotating wheels in contact with the ground. One of the crucial elements of a supporting arm is the hub, which was originally made from aluminium, however it was decided to replace it by the one made from ABS using 3D printing technology. The author decided to describe difficulties encountered during fabrication of the hub, together with a set of recommendations for future use of 3D printers.(original abstract)
Ceramika techniczna stanowi obecnie dużą grupę materiałów obrabianych ściernie. Zakres jej zastosowań obejmuje współcześnie prawie wszystkie dziedziny techniki. Ponieważ, ze względu na swoje szczególne właściwości, ceramika należy do najtrudniej obrabianych materiałów konstrukcyjnych, należy przywiązywać szczególną uwagę do wyboru metody obróbki i doboru jej parametrów. Zastosowanie znajdują tylko niektóre metody wytwarzania. Szeroko wykorzystywane są przede wszystkim szlifowanie, docieranie i polerowanie. Efektywną technicznie i ekonomicznie obróbkę powierzchni elementów ceramicznych umożliwia proces technologiczny złożony ze szlifowania ściernicami diamentowymi i docierania, ewentualnie uzupełniony polerowaniem. Do badań wybrano płytki zaworów instalacji wodnych, których w proces wytwarzania zawiera szlifowanie i docieranie. Elementy wykonane były z ceramiki tlenkowej Al 2 O 3 (95%), która jest jednym z najczęściej stosowanych materiałów ceramicznych. Do obróbki wykorzystano węglik boru o wymiarze ziarna F400, F800 i F1200. Jakość powierzchni próbek mierzono przed i po docieraniu. Wykorzystano w tym celu profilometr stykowy HOMMEL TEST ER T8000 - R60 oraz konfokalny mikroskop skaningowy LEXT OLS 4000 . Do analizy wykorzystano wyznaczone przez urządzenia topografie powierzchni. Badania wykazały, że analizowane parametry chropowatości powierzchni Ra i Rk są tożsame dla obu metod. (abstrakt oryginalny)
W momencie, gdy statystyki ruchu na stronie internetowej informują marketerów o skokowym przyroście klientów i są pierwsze słowa uznania dla strategii firmy, na ekranie pojawia się komunikat "Błąd 503". Precyzyjnie i z mozołem budowana strategia zostaje nagle zniweczona. Dlatego też współczesny marketing musi być oparty na nowoczesnej IT. Ryzyko wystąpienia podobnej awarii, skutkującej przerwą w dostępie do materiałów lub transakcyjnego formularza, nie może być lekceważone przez żadnego twórcę promocyjnych kampanii. (abstrakt autora)
Marketerzy i sprzedawcy w bardzo wielu firmach nie są świadomi, iż klienci mają coraz większe problemy z kupowaniem ich produktów i usług. Nie dostrzegają, że to, co kupujemy jest dla klientów - zwłaszcza tych nowych, coraz bardziej skomplikowane w budowie i działaniu. Dotyczy to np. rynku motoryzacyjnego czy sprzętu elektronicznego. Marketing musi tu znać, rozumieć i umieć zastosować właściwe mechanizmy sprzedaży, w których nie powinno zabraknąć czasu na konwersację z konsumentem. (abstrakt autora)
Wynagrodzenia pracowników są głównym kosztem działalności firm CIT. Duży stopień prac wykonywanych manualnie, wynikający z braku standaryzacji procesów, powoduje konieczność zaangażowania dużej liczby personelu. W polskich sortowniach liczba przeliczonych dziennie banknotów na jednego pracownika jest kilka razy mniejsza niż w sortowniach niemieckich, francuskich, bułgarskich czy czeskich. A każdy banknot zanim zostanie odwieziony do NBP lub ponownie trafi do obiegu, jest kilka razy procesowany przez urządzenia sortowni. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.