Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Technology audit
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Celem artykułu jest wskazanie roli i znaczenia audytu technologicznego jako narzędzia umożliwiającego określenie potrzeb firmy w zakresie poszczególnych obszarów związanych z innowacjami, umiejscowienie go w strategii technologicznej przedsiębiorstwa innowacyjnego oraz wskazanie mechanizmu jego wykorzystania w budowaniu przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa opartej na innowacjach. (fragment tekstu)
2
100%
Cel - Celem opracowania jest omówienie zagadnień związanych z metodyką audytu technologicznego, wskazanie głównych obszarów audytu oraz zaprezentowanie zbioru metod wykorzystywanych w realizacji audytu technologicznego. Metodologia badania - Artykuł ma charakter teoretyczno-metodyczny z wykorzystaniem standardowych podejść do metodyki badania organizacji. Wynik - Opracowanie przedstawia istotę i znaczenie audytu technologicznego, jego metodyczną koncepcję oraz główne obszary badawcze. Scharakteryzowano etapy i czynności metodyki oraz zaprezentowano zbiór metod technik możliwych do wykorzystania w procesie badawczym. Oryginalność/wartość - Elementy nowatorskie dotyczą wskazania obszarów badawczych, zbioru metod i technik szczegółowych audytu technologicznego oraz jego korelacji z innymi aspektami działalności przedsiębiorstwa. (abstrakt oryginalny)
Opracowanie zawiera syntetyczny obraz stanu potrzeb MŚP Dolnego Śląska w zakresie szeroko rozumianych technologii. Obraz uzyskano w efekcie dokonania obróbki statystycznej danych pozyskanych na próbie 28 przedsiębiorstw, które to dane pochodzą z przeprowadzonych przez autora w 2000 r. audytów technologicznych. (fragment tekstu)
W latach 2011-2013 polski rząd wspierał przedsiębiorstwa MSP w dziedzinie innowacji poprzez zapewnienie im porad i ułatwianie współpracy z partnerami. W tym celu w Polsce został przygotowany specjalny dokument o nazwie Audyt Technologiczny. W artykule przedstawiono ideę i główne elementy tej koncepcji. Jest to systematyczny proces oceny firmy i jej istniejącego potencjału technologicznego, procedur i zasad prowadzenia bieżącej działalności. Dokument ten jest przydatny m.in. w planowaniu możliwości wzrostu konkurencyjności firmy. W oparciu o tę metodę w artykule przedstawiono opisowy model innowacji dla firmy sektora MSP. Głównymi elementami tego modelu są: technologia, konkurencyjność, produktu /usługi, jakość, strategia, planowana ścieżka rozwoju, potencjał firmy i kultura innowacji. (abstrakt oryginalny)
Ze względu na duże uzależnienie procesów bankowych od systemów informatycznych, autor artykułu wskazuje na konieczność powołania przez władze banku, w ramach instytucjonalnej kontroli wewnętrznej, komórki odpowiedzialnej za audyt systemów informatycznych. Podkreśla rolę audytu informatycznego w ograniczaniu ryzyka operacyjnego w banku.
6
Content available remote Założenia metodyczne audytu technologicznego
80%
Znaczenie technologii dla długookresowego rozwoju przedsiębiorstw jest niepodważalne. Zarządzanie technologią w sposób pro aktywny, pozwala przedsiębiorstwom na osiągnięcie przewagi konkurencyjnej. W związku z tym, przedsiębiorstwa zmuszane są do ciągłego monitorowania swojego potencjału technologicznego oraz otoczenia zewnętrznego. Dlatego przedmiotem artykułu jest prezentacja założeń metodyki audytu technologicznego, który staje się ciekawym narzędziem możliwym do wykorzystania przez przedsiębiorstwa. Artykuł zawiera problematykę pojęcia technologii, audytu wewnętrznego oraz zagadnienia związane z metodyką audytu technologicznego. Ponadto rozważania dotyczące problematyki technologii i audyty technologicznego, zostały dopełnione wskazaniem istotności tego obszaru dla zarządzania przedsiębiorstwem. (abstrakt oryginalny)
W innowacyjnych instytucjach finansowych infrastruktura teleinformatyczna rozrasta się bardzo szybko. Dokupywane są nowe serwery, pamięci masowe, stacje robocze i wiele innych urządzeń elektronicznych. Audyt infrastruktury IT pozwala ocenić wydajność wykorzystywanych rozwiązań, ich skalowalność, a także wskazać obszary wymagające usprawnienia. Nie ma wątpliwości, iż dobrze ukierunkowany i prowadzony przez profesjonalistów audyt niesie dużo korzyści w obszarze IT, w tym przede wszystkim w bankach. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.