Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 219

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 11 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Telecommunications services
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 11 next fast forward last
Niniejszy artykuł jest kontynuacją prowadzonych przez autorkę badań dotyczących ważnej i aktualnej, zwłaszcza dla naszego kraju, problematyki określania rozwoju usług telekomunikacyjnych. (fragment tekstu)
Porównując tempo rozwoju sieci szerokopasmowej w Austrii z innymi krajami Unii Europejskiej można stwierdzić, iż uległo ono spowolnieniu. Średnia wartość łączy szerokopasmowych przypadających na jednego mieszkańca w Unii Europejskiej wynosi ponad 22, 9%. Mimo tego istniejąca już infrastruktura telekomunikacyjna sprzyja realizacji nowych usług takich jak np. usługi e-administracji gdzie Austria jest krajem przodującym.(fragment tekstu)
Artykuł omawia czynniki przewagi konkurencyjnej w telekomunikacji, nowe wyznaczniki konkurencyjności w telekomunikacji, bariery handlowe, telefonię internetową, konwergencję technologiczną, alianse digonalne.
Działania regulacyjne w obszarze rynków informacyjno-komunikacyjnych powinny opierać się na instrumentach możliwie jak najmniej ingerujących w mechanizm rynkowy. Eksponowane w ostatnim czasie rozwiązanie podziału funkcjonalnego operatorów telekomunikacyjnych trudno do takich zaliczyć. Jest to wręcz rozwiązanie bardzo radykalne, z reguły wywołujące silny opór ze strony tzw. operatorów zasiedziałych.. Uwzględniając ten stan rzeczy, wyciągnięcie poprawnych wniosków co do zasadności lub braku zasadności szerokiego wykorzystania tego rozwiązania, wymaga czasu. Podstawą podjętych w tym zakresie decyzji powinny być szerokie analizy wyników osiągniętych na rynku brytyjskim, na którym dokonano już podziału funkcjonalnego zasiedziałego operatora telekomunikacyjnego.(fragment tekstu)
5
Content available remote Swoboda zapewnienia dostępu do usług telekomunikacyjnych w procesie budowlanym
80%
Celem badawczym artykułu jest określenie zakresu i celu ograniczeń swobody zapewnienia dostępu do usług telekomunikacyjnych. Badania objęły przepisy prawa budowlanego, w tym ustawę Prawo budowlane oraz akty wykonawcze do tej ustawy. Badania zostały przeprowadzone metodą analityczno-dogmatyczną. Badania wykazały, że swoboda zapewnienia dostępu do usług telekomunikacyjnych jest ograniczona przez przepisy prawa budowlanego w sposób proporcjonalny do potrzeby ochrony bezpieczeństwa oraz przyrody i środowiska. Wyróżnia się dwa rodzaje ograniczeń: obowiązek spełnienia warunków technicznych przez obiekt budowlany oraz reglamentację rozpoczęcia robót budowlanych. Obowiązek spełnienia warunków technicznych przez ten obiekt jest wypełniony przez projektanta na etapie projektowania. Inwestor wypełnia obowiązek reglamentacji rozpoczęcia robót budowlanych poprzez złożenie wniosku o pozwolenie na budowę lub zgłoszenie budowy(abstrakt oryginalny)
Oficjalnymi kandydatami do objęcia strategicznego pakietu akcji TP SA zostali: France Telecom i amerykański SBC. Wobec czekającej inwestora restrukturyzacji spółki, coraz mniejsze znaczenie ma jego pozycja monopolisty. Dla zachodnich inwestorów bardziej opłacalne może być wykorzystanie sieci przesyłania danych, należących do innych polskich monopolistów: PSE i PKP.
Artykuł zawiera charakterystykę usług telekomunikacyjnych oraz omówienie badań empirycznych przeprowadzonych w celu lepszego rozpoznania rynku usług telekomunikacyjnych i sytuacji na nim polskiego konsumenta. Badania przeprowadzono wśród 700 miejskich gospodarstw domowych w 1998 r.
Postępująca od kilku lat demonopolizacja polskiego rynku usług telekomunikacyjnych przyniosła już pierwsze efekty. W niektórych regionach państwowy gigant Telekomunikacja Polska SA ma już po kilku konkurentów. Jedną z prężniejszych firm, która za kilka lat jest w stanie zawładnąć około siedmioma procentami rynku usług telefonicznych, jest Pilicka Telefonia SA.
Poziom konkurencyjności rynku usług telekomunikacyjnych w Polsce jest podstawowym czynnikiem, decydującym o możliwości osiągnięcia przez ten obszar rynkowy szybkiego i długookresowego wzrostu, co powinno się przełożyć na ekonomiczne, jakościowe i kosztowe aspekty świadczenia usług telekomunikacyjnych. To oczywiste, że konkurencyjność rynku wynika z konkurencyjności przedsiębiorstw prowadzących na nim działalność gospodarczą. W artykule przedstawiono konkurencyjność poszczególnych segmentów rynku usług telekomunikacyjnych oraz funkcjonujących na nim operatorów telekomunikacyjnych.(abstrakt oryginalny)
Przygotowania do przetargu, którego celem będzie wydanie kilku koncesji dla nowych operatorów telefonicznych sieci międzymiastowych, zapowiedziane przez Ministerstwo Łączności w połowie ubiegłego roku, przedłużają się i jest to być może dobra okazja do zastanowienia się, czego można oczekiwać w efekcie postępowania przetargowego i jakie wobec tego warunki powinno ono spełniać.
Netia jako grupa lokalnych spółek jest największym prywatnym operatorem telekomunikacyjnym w Polsce. Działa w 15 województwach za pośrednictwem spółek operatorskich, które uzyskały licencję na budowę sieci regionalnych.
W artykule autorzy przedstawiają proces restrukturyzacji France Telekom. Została przedstawiona również postać nowego prezesa FT Thierry'ego Bretona.
Formalnie TP SA nie ma już wyłączności na usługi, jednak faktycznie nadal dominuje na rynku, mając grubo ponad 90 procent abonentów i przeszło 95 procent przychodów. Największy prywatny operator to Netia Holdings SA, którego obecny kapitał wynosi ponad 100 mln dolarów.
Rynek usług telekomunikacyjnych bardzo dynamicznie zmienia swoje oblicze. Praktycznie nie sposób znaleźć takiego obszaru tego rynku, który w ostatnich latach nie przeszedł znaczącej transformacji. Przede wszystkim pojawiły się na nim nowe, bardzo rozwinięte technologicznie usługi telekomunikacyjne, w znacznym stopniu odbiegające od dotychczas oferowanych na rynku i dające konsumentom coraz większy zakres użyteczności. Widoczne są przeobrażenia w strukturze podmiotowej rynku usług telekomunikacyjnych, związane z wchodzeniem nowych firm, które dotychczas prowadziły działalność w innych sektorach rynku. Równie poważne są modyfikacje regulacji prawnych kształtujących warunki prowadzenia działalności operatorskiej w sektorze telekomunikacyjnym. Wszystkie te zmiany są wynikiem zaistnienia na rynku usług telekomunikacyjnych zjawiska konwergencji. (fragment tekstu)
Rynek usług telekomunikacyjnych w Polsce znalazł się w punkcie zwrotnym - twierdzą znawcy przedmiotu. Inni uważają, iż utknął w martwym punkcie. Tak czy owak, sytuacja dojrzewa do podjęcia ważnych, strategicznych decyzji.
Celem artykułu jest przedstawienie trendów rozwojowych usług komunikacji elektronicznej w zakresie: rodzaju, sposobu świadczenia i dostarczania usług telekomunikacyjnych w aspekcie rozwoju technologii i sieci szerokopasmowych. Zwrócono uwagę, że technologia nie jest czynnikiem dominującym, ale wypadkową innych działań, jak polityka państwa, regulacje telekomunikacyjne, cele biznesowe przedsiębiorstwa telekomunikacyjnego oraz zachowania klientów. Za główne czynniki rozwoju technologii uznano zastosowanie światłowodów, protokołu internetowego oraz rozwój funkcjonalności terminali, natomiast w zakresie rozwoju infrastruktury inwestycje realizowane w ramach projektów dofinansowanych ze środków europejskich. Omówiono zakres rozwojowy dla powszechnie dostępnych usług telekomunikacyjnych. W usługach dla klientów biznesowych, w szczególności korporacyjnych, stosowane są rozwiązania dedykowane pod ich potrzeby.(abstrakt oryginalny)
19
Content available remote Współczesne zagadnienia ekonomiki usług telekomunikacyjnych
80%
Wyjaśniono pojęcie telekomunikacji oraz przedstawiono jej klasyfikację. Omówiono ekonomikę usług telekomunikacyjnych, zwracając szczególną uwagę na jej rodzaje.
first rewind previous Strona / 11 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.