Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Telecommunications tariff
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Praca opisuje algorytm optymalizacyjny rozwiązujący w efektywny sposób problem wyboru optymalnej taryfy w telefonii komórkowej. Ze względu na bardzo dużą liczbę możliwości łączenia usług telekomunikacyjnych w taryfy rozważany problem optymalizacyjny jest złożonym nieliniowym zagadnieniem programowania kombinatorycznego. W niniejszej pracy pokazujemy, że tego typu zadanie może zostać efektywnie rozwiązane przy pomocy programowania w logice z ograniczeniami (constraint logic programming). Wykorzystanie takiego podejścia dodatkowo pozwala na stworzenie modelu, który może być łatwo modyfikowany. Zapewnia to możliwość jego łatwego wykorzystania w praktyce biznesowej, gdzie składowe taryf telekomunikacyjnych podlegają częstym zmianom.(abstrakt oryginalny)
W opracowaniu dokonano przeglądu stosowanych w Polsce i w wybranych krajach europejskich (RFN, Francja, Wielka Brytania, Szwecja) rozwiązań w zakresie polityki opłat za usługi telekomunikacyjne i pocztowe, z uwzględnieniem wewnętrznych relacji między poszczególnymi tytułami opłat oraz relacji tych opłat do cen podstawowych artykułów i usług w tych krajach. Zaprezentowano także uwarunkowania i wzajemne zależności między cenami za usługi pocztowe i telekomunikacyjne a polityką gospodarczą i socjalną. Przedstawione porównania międzynarodowe oraz analiza stosowanych rozwiązań taryfowych w Polsce, umożliwiły zaproponowanie podstawowych kierunków przekształceń polityki taryfowej w zakresie powszechnych usług łączności.
W artykule przedstawiono aspekty teoretyczne i praktyczne elementów cenowych w działaniach marketingowych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. W konkluzji zwrócono uwagę, że elementy te powinny być stosowane przede wszystkim w celu zapewnienia optymalnego wykorzystania infrastruktury operatora telekomunikacyjnego.
W pierwszej części zamieszczono teoretyczne podstawy zmian w telekomunikacji z zakresu nauk ekonomicznych. W drugiej przedstawiono rynek usług telekomunikacyjnych w Unii Europejskiej.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.