Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 11

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Teleconference
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Autor przedstawił obecnie wykorzystywane plany awaryjne na wypadek epidemii w przedsiębiorstwach azjatyckich. Głównie polegają one na wideo lub telefonicznych konferencjach oraz na dzieleniu zespołów na działy, aby w razie potrzeby zamknięcia jednego z nich drugi mógł dalej prowadzić prace.
Konferencje – to określenie, które z biegiem czasu zmienia swoje znaczenie – zawdzięcza to technologiom. Technologie przekazu informacji rozwijają się bardzo dynamicznie. Nowoczesne środki audiowizualne pozwalają na prezentacje jakich dotąd nie było. Nowe nośniki informacji umożliwiają uczestnikom konferencji korzystanie z takich ilości danych o jakich dotychczas trudno było marzyć i wreszcie – najnowsze rozwiązania pozwalają nie tylko na zdalne prezentacje, ale również na „bezpośrednie” uczestniczenie w konferencjach. Bez większego problemu możemy oglądać obrazy przesyłane do nas nie tylko z najodleglejszych zakątków kuli ziemskiej, ale nawet z przestrzeni kosmicznej. Współczesne technologie pozwalają na sprawne prowadzenie spotkań i konferencji – i takie są już światowe standardy. Jednak jednym z podstawowych warunków, jakie muszą być spełnione jest dobre przygotowanie (łącznie z wyposażeniem) sali konferencyjnej. (abstrakt oryginalny)
Coraz więcej spraw możemy załatwić w internecie. Jedną z usług wykorzystujących transmisję danych wideo są wideokonferencje. W artykule przedstawiono przykłady użycia systemów wideokonferencyjnych oraz korzyści płynące ze stosowania tego typu rozwiązań.
Artykuł dotyczy zastosowań biznesowych przy zastosowaniu telefonu komórkowego. Do szczególnie ważnych należą połączenia telekonferencyjne, transmisje danych (połączenia z internetem). Jedną z ciekawszych funkcji jest SMS (short messaging system), która polega na możliwości wysyłania i odbierania krótkich wiadomości tekstowych za pomocą telefonu komórkowego.
6
Content available remote Wykorzystanie e-narzędzi w edukacji i gospodarce narodowej : ekspozycja problemu
84%
W obecnej dobie społeczeństwa informatycznego szybki rozwój Internetu pozwolił na korzystanie z nowych technologii komputerowych. Mają one coraz większe zastosowanie, zwłaszcza w takich dziedzinach życia, jak praca czy edukacja. Narzędzia informatyczne otwierają nowe możliwości nie tylko dla przedsiębiorców i osób poszukujących pracy, ale także dla wszystkich ludzi zarówno młodych, jak i starszych, niepełnosprawnych lub upośledzonych. Wpływają na poprawę integracji społecznej, na dostęp do świadczeń i usług; otwierają również dostęp do uczestnictwa w polityce regionalnej i lokalnej. (abstrakt oryginalny)
Piąta Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Problemy i wyzwania geografii komunikacji" pierwotnie zaplanowana została na wiosnę 2020 r. Jako miejsce obrad wybrano Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ (IGiGP UJ) w Krakowie. Wybuch pandemii Covid-19 zweryfikował jednak wszystkie początkowe założenia.(...)Konferencja odbyła się na platformie MS Teams w dniach 15-16 października 2020 r. Obrady zostały oficjalnie otwarte 15 X o godz. 9.45 przez Dyrektor IGiGP UJ dr. hab. Anitę Bokwę prof. UJ. Wzorem wcześniejszych spotkań dwie pierwsze sesje miały charakter plenarny. Pierwsza z nich dotyczyła wyzwań polityki transportowej, druga natomiast transportu w metropoliach. (fragment tekstu)
W dobie kryzysu, z jakim boryka się spora część światowej gospodarki, telekonferencje stanowią bardzo atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych spotkań biznesowych, konsultacji medycznych i innych, które do tej pory wymagały osobistego kontaktu zainteresowanych stron. Jak widać, zastosowanie otwartych, bezpiecznych standardów daje możliwość realnych oszczędności zarówno finansowych, jak i czasowych, a do jego realizacji potrzeba tylko zmiany mentalności, rezygnacji ze "starych, wypróbowanych narzędzi" i otwarcia się na nowe, innowacyjne rozwiązania.(fragment tekstu)
W artykule przedstawiono i omówiono nowe rozwiązania technologiczne stosowane w polskich bankach: wideokonferencje oraz e-learning. W ostatnich latach, ze względu na kryzys gospodarczy i spowodowaną nim potrzebę oszczędności, narzędzia te stają się coraz bardziej popularne.
Zdalne wieże kontroli lotów umożliwiają sprawowanie kontroli ruchu lotniczego w danym porcie z innego miejsca, oddalonego nawet o kilkaset kilometrów, z wykorzystaniem zaawansowanych cyfrowych środków transmisji obrazu i dźwięku. Systemy wideokonferencyjne stanowią ważną technologię wykorzystywaną w zdalnej pracy wieży kontroli lotów. Zainteresowanie operacjami na zdalnych wieżach jest coraz większe, z uwagi na przewidywaną efektywność zarówno w zakresie kosztów, jak i realizacji operacji, a także ochrony środowiska. Celem artykułu jest przedstawienie koncepcji zdalnej pracy wieży kontroli lotów. Proces badawczy obejmował zidentyfikowanie czynników mogących mieć wpływ na redukcje personelu lotniczego w realizacji nadzoru ruchu statków powietrznych za pośrednictwem wież zdalnych. Analiza SWOT jako metoda badawcza w naukach o bezpieczeństwie posłużyła do określenia korzyści, wyzwań i zagrożeń związanych ze zdalnym nadzorem operacji lotniczych. Autorzy odnieśli się do materiałów publikowanych i konkretnych zastosowań w portach lotniczych. We wnioskach końcowych została podkreślona zasadność rozwoju koncepcji zdalnych wież, jak również potrzeba podjęcia dalszych badań w tym zakresie. (abstrakt oryginalny)
Okazuje się, iż jest możliwe osiągnięcie zadowalającego contentu bez nadmiernego zaangażowania, np. poprzez korzystanie z gotowych treści powstałych na zewnątrz. Rodzajów takiego contentu jest mnóstwo. W artykule skupiono się na trzech, najbardziej popularnych: prezentacjach, wideosesjach i keynote'ach. Te ostatnie to wystąpienia główne na branżowych i biznesowych konferencjach i big rock content uważany za bardzo wdzięczny dla marketerów. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.