Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 14

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Telefonia IP
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Przedsiębiorstwa, zarówno te rozproszone po całym świecie jak i zlokalizowane w jednym kraju, oczekują rozwiązań umożliwiających ciągłą łączność, zarówno głosową jak i internetową, a jednocześnie dążą do obniżenia kosztów tych połączeń. Aktualnie najlepszym rozwiązaniem jest telefonia IP, czyli nowoczesny sposób komunikacji głosowej w sieciach teleinforamtycznych.
Niska cena połączeń przez internet przesądza jak dotąd o sukcesie rynkowym VoIP. Wkrótce może się jednak okazać, że brak oferty innych usług świadczonych w tej technologii przyhamuje jej silną ekspansję.Te­le­fon IP cho­ciaż co­raz po­pu­lar­niej­szy, to jed­nak przy­naj­mniej w naj­bliż­szym cza­sie nie sta­nie się pod­sta­wo­wym urzą­dze­niem u od­bior­ców in­dy­wi­du­al­nych i biz­ne­so­wych, z uwagi na wysokie koszty urządzenia i skomplikowaną konfigurację. Ak­tu­al­nie ope­ra­to­rzy SIP (Ses­sion In­i­tia­tion Pro­to­col) są przy­go­to­wa­ni do świad­cze­nia wy­so­kiej ja­ko­ści usług, ale spra­wa sprzę­tu ca­ły czas po­zo­sta­je otwar­ta i po­ra zro­bić ko­lej­ny krok – upo­wszech­nić na ryn­ku odpowiednie urzą­dze­nia do­stę­po­we.
Analitycy rynku są zdania, że przyszłość telekomunikacji jest związana z przesyłaniem głosu przez sieć internetową (VoIP). Jakość tego rodzaju usług jest coraz wyższa, a koszty coraz mniejsze. Zastosowanie VoIP pozwala przy niewelkich nakładach poważnie zmniejszyć koszty prowadzenia firmy. Artykuł omawia pakiet usług VoiP dostępnych dla sektora biznesowego.
O jakości komunikacji głosowej przez internet decyduje wiele czynników, więc nie jest bez znaczenia, jaki operator zestawia połączenia. Temat technologii rozmów prowadzonych przez sieci informatyczne, ciągle jeszcze pozostaje technologią nieznaną – nie ma na jej temat wiedzy 88 proc. respondentów badań opinii publicznej. Z komunikacji Voice over IP, która jest powszechnie dostępnym kanałem połączeń głosowych przez internet, regularnie korzysta tylko 1 proc. ankietowanych. Artykuł przybliża problematykę tego wciąż mało znanego sektora technologii IT.
Konwergencja należy do najważniejszych dynamicznych zmian w historii medialnego rynku, tworząc nowe, cechujące się znaczącą zmiennością środowisko komunikacji marketingowej. W badaniach nad strukturą przemysłu konwergencja jest traktowana jako transformacja przemysłu multimedialnego z trzech pionowo powiązanych rodzajów działalności gospodarczej (telefonii, telewizji i komputerów) w powoązane segmenty (zawartość, opakowanie, sieci transmisyjne i infrastruktura). (fragment tekstu)
Autor artykułu przekonuje, że w kwestii rentowności inwestycji firmy i instytucje powinny dokonać analizy wykraczającej poza krótkoterminowe i łatwe do zmierzenia efekty. Prawdziwa ocena rentowności musi uwzględniać długoterminowe możliwości, jakie daje telefonia IP. Jego zdaniem, wdrożenie telefonii IP powinno być postrzegane jako posunięcie strategiczne, a nie tylko jako metoda obniżenia kosztów. Najwłaściwszym podejściem przy wdrażaniu telefonii IP jest traktowanie jej jako inwestycji długoterminowej, która będzie stale przynosić korzyści w zakresie oszczędności kapitału, poprawy wydajności i przyszłej innowacyjności.
Wraz z rozwojem sieci transmisji danych opartych o protokół IP pojawiły się możliwości wykorzystania ich do transmisji głosu. Powstające w tym celu rozwiązania spotykają się z rosnącym zainteresowaniem przyszłych klientów. Stwarzają też doskonałą możliwość na ograniczenie kosztów telekomunikacyjnych firmy. Telefonia IP dla firm jest najbardziej zaawansowaną formą komunikacji biznesowej.
W czasach wszędobylskiej chmury obliczeniowej pojęcie oprogramowania i sposobów korzystania z niego uległo istotnym przeobrażeniom. Współcześnie jedną z charakterystycznych cech stosowania chmury obliczeniowej jest jej usługowy charakter. W nowoczesnym modelu usług SaaS (Software as a Servis) możemy stosować coraz obszerniejsze spektrum oprogramowania; od CRM i prowadzenia księgowości online, po aplikacje biurowe. Dziś nie należy się więc obawiać przechowywania informacji w chmurze, ale raczej decydować się na wybór wiarygodnego dostawcy tego rozwiązania. (abstrakt autora)
Jeżeli dla swoich marek marketerzy prowadzą działania w wyszukiwarce Google, to pojawia się znakomity pretekst i jednocześnie argument, by zainteresować się inteligentnym systemem głosowym. Asystent - pomocnik, to program, z którym możemy rozmawiać, używając do tego języka naturalnego, jak z drugim człowiekiem. Urządzenie takie może być zainstalowane np. w smartfonie z iOs. Premiera inteligentnych urządzeń - głośników miała miejsce już 4.10.2011 r. podczas konferencji "Let's Talk iPhone", gdzie zadebiutowała firma Siri. Jednakże wciąż technologia ta nie jest dostatecznie rozpowszechniona. A może być ona rewolucyjnym krokiem w promocjach marek. (abstrakt autora)
Banki obecnie koncentrują się na wdrażaniu rozwiązań zintegrowanych, opartych na wielokanałowych strategiach, które łączą w sobie zalety tradycyjnego kanału z zaletami kanałów online. Konieczność wypracowania w bankach tzw. omnichannel strategy rozważana już była w roku 2014. Idąc w tym kierunku nietrudno sobie wyobrazić, iż codzienne transakcje odbywać się będą w świecie mobilnym, który nie będzie nas ograniczał co do miejsca i czasu. Jeżeli natomiast konieczne będzie wsparcie doradcze z zakresu bankowości, także nie trzeba będzie jechać do oddziału prowadzącego nasz rachunek bankowy. (abstrakt autora)
W Polsce autonomiczne audycje w pełni tworzone przez marki to jeszcze przestrzeń niezagospodarowana. Jednakże pierwszą jaskółką zmiany w tym obszarze jest intensywnie rosnąca popularność podcastów. W roku 2019 Polska uplasowała się na szóstym miejscu w kategorii najszybciej rozwijających się rynków podcastowych na świecie. Największe marki w kraju wciąż jednak nie współpracują komercyjnie z autorami podcastów. Tymczasem element ten stanowić może atrakcyjne narzędzie employer brandingowe, świadomie budujące pozycję danej marki. (abstrakt autora)
Polski rynek e-commerce od kilku lat notuje bardzo stabilny wzrost. W ubiegłym roku, zgodnie zresztą z prognozami, jego wartość przekroczyła 30 mld zł. Rozwój internetu miał też znaczący wpływ na sektor bankowo - finansowy. Obecnie Polska jest jednym z europejskich liderów w dziedzinie nowoczesnych form płatności, w tym bankowości internetowej i mobilnej. Jednym z narzędzi nowego typu jest, obecny od lipca 2014 r. w naszym kraju, MasterPass. Jego dużą zaletą jest globalność i elastyczność. Działa bowiem w każdym urządzeniu z dostępem do sieci, np. w smartfonach czy tabletach. (abstrakt autora)
Jak obniżka stawek interchange wpłynęła na akceptację kart płatniczych w Polsce i czy smartfon zastąpi plastikowy pieniądz w najbliższej perspektywie, a także jaki los czeka królującą nam wciąż gotówkę - to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas Forum Bankowego 2015 w panelu eksperckim pod hasłem "Ekonomiczne uwarunkowania rozwoju usług płatniczych w Polsce". Na urządzenia mobilne liczą nie tylko przedstawiciele sektora finansowego, ale również operatorzy telekomunikacyjni czy globalne korporacje z branży IT. Jeden z prelegentów wskazał na aktywność takich podmiotów, jak Google czy Apple, chcących zastąpić obrót gotówkowy własnymi formami płatności wszędzie tam, gdzie to tylko jest możliwe. (abstrakt autora)
Coraz bardziej nasycony rynek i przyśpieszenie w krajach rozwijających się jak chodzi o urządzenia mobilne, ma wpływ także na rynek w Polsce. W naszym kraju segment ten rozwija się dynamicznie. Z badań IDG Mobile Survey wynika, iż zdecydowana większość, bo aż 82% badanych posiada już smartfon. Nawet w grupie użytkowników powyżej 55 roku życia, nasycenie sprzętem mobilnym jest bardzo duże. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.