Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 15

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Telefonia internetowa
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Telefonia internetowa uznawana jest za technologię, która może zrewolucjonizować zarówno tradycyjne, naziemne sieci telefoniczne, jak i sieci komórkowe. Coraz bardziej powszechne zastosowanie standardu Voice over Internet Protocol sprawia, że przyszłość telekomunikacji rysuje się w nowym wymiarze. Na rynku można zaobserwować zwiększającą się liczbę operatorów. Powiększa to konkurencję i wymusza obniżkę cen. Artykuł przedstawia historię telefonii internetowej, jej zalety i wady, rozwój, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji w Polsce oraz zagrożenia wynikające z jej stosowania. (abstrakt oryginalny)
Obniżenie kosztów połączeń oraz inwestycji w infrastrukturę telekomunikacyjną i utrzymanie sieci skłaniają zarządy do zastosowania nowej technologii. VoIP (Voice over IP) jest technologią transmisji dźwięku przy wykorzystaniu używanego w internecie protokołu IP.
O jakości komunikacji głosowej przez internet decyduje wiele czynników, więc nie jest bez znaczenia, jaki operator zestawia połączenia. Temat technologii rozmów prowadzonych przez sieci informatyczne, ciągle jeszcze pozostaje technologią nieznaną – nie ma na jej temat wiedzy 88 proc. respondentów badań opinii publicznej. Z komunikacji Voice over IP, która jest powszechnie dostępnym kanałem połączeń głosowych przez internet, regularnie korzysta tylko 1 proc. ankietowanych. Artykuł przybliża problematykę tego wciąż mało znanego sektora technologii IT.
Za sprawą internetu podmioty rynkowe mogą wykorzystać nowe narzędzie marketingowe, które oddziałuje na nabywców. Omówiono zastosowanie technologii teleinformatycznych w ochronie zdrowia w procesie budowania relacji z pacjentem.
Wyposażenie gospodarstw rolnych w nowoczesne środki łączności może być czynnikiem ułatwiającym pozyskiwanie informacji rynkowych, a zatem wpływającym na poprawę ich konkurencyjności. Istotnym czynnikiem ograniczającym wykorzystanie Internetu na terenach wiejskich jest dostęp do stałych łączy telefonicznych. Obsługa komputera napotyka też na ograniczenia wynikające z niskiego poziomu wykształcenia.(abstrakt oryginalny)
6
Content available remote M-commerce - rozwój na świecie i w Polsce
84%
Celem artykułu jest zaprezentowanie zagadnień związanych z tematyką mobile commerce. Przedstawiono główne przyczyny wzrostu popularności m-commerce, do których należą: moda na multimedialne telefony, powszechne wykorzystanie serwisów społecznościowych oraz spadek cen bezprzewodowego Internetu. Dużo miejsca poświęcono zastosowaniu urządzeń mobilnych na poszczególnych etapach procesu zakupu. Smartfony oraz tablety są wykorzystywane przede wszystkim do wyszukiwania informacji o produktach i porównywania ich cen. Jednakże samo sfinalizowanie transakcji oraz dokonanie płatności wykonywane jest zazwyczaj na komputerze. W artykule opisano sposób wykorzystania urządzeń mobilnych w Polsce. Omówiono też poziom zainteresowania krajowych użytkowników stosowaniem smartfonów i tabletów w procesie zakupu. Ostatnia część tekstu dotyczy porównania sposobu wykorzystania urządzeń mobilnych w procesie zakupu w Polsce i w innych krajach. Rezultaty wskazują na brak większych różnic pomiędzy Polską a krajami ościennymi, takimi jak Czechy czy Rosja. Gorzej wypada nasz kraj na tle państw posiadających dłuższą tradycję zakupów elektronicznych i większy odsetek użytkowników smartfonów i tabletów. Zwrócono też uwagę na niską świadomość zagrożeń związanych z zakupami z wykorzystaniem urządzeń mobilnych. (abstrakt oryginalny)
Telefonia internetowa pozwala nie tylko na zmniejszenie kosztów telekomunikacyjnych. Jej użytkownicy pracują wydajniej i mają lepsze relacje z klientami. Do pionierów wykorzystywania telefonii IP (Internet Protocol) należy hiszpański Bank Caixa Galicia, który zaczął w nią inwestować w 1997. Według prognoz International Telecommunication Union VOIP(Voice over Internet Protocol) będzie obejmował coraz większą część rynku długodystansowych połączeń telefonicznych, w szczególności międzynarodowych. Wartość tego rynku w 2007 roku powinna osiągnąć 290 mln USD.
W artykule omówiono stan obecny i perspektywy branży telekomunikacyjnej w Polsce. Firmy telekomunikacyjne ciągle musza redukować koszty i podnosić efektywność. Powinni też zidentyfikować, które nowe technologie i usługi umożliwią im rozwój, a które - oferowane przez konkurencję - stanowią prawdziwe zagrożenie.
Spółki sektora telekomunikacyjnego, pomimo pełni rozkwitu w ostatnim czasie, stoją przed dwoma zasadniczymi problemami, których rozwiązanie będzie decydować o ich ewolucji, jak również o kształcie sektora w latach najbliższych. Dynamiczny rozwój technologii oraz zmiany w środowisku regulacyjnym to w chwili obecnej najistotniejsze kwestie. Tym niemniej ryzyko inwestycyjne w odniesieniu do branży telekomunikacyjnej w Polsce jest nadal wysokie.
Duże zainteresowanie technologią VoIP wynikające z wysokiej jakości połączeń telefonicznych oraz niskich kosztów utrzymania nie przekłada się na poziom bezpieczeństwa prowadzonych w ten sposób rozmów telefonicznych. W artykule zwrócono uwagę na aspekty poufności przekazywanych informacji przy użyciu telefonii internetowej VoIP. Wskazano miejsca potencjalnych zagrożeń tego bezpieczeństwa oraz wskazano sposoby poprawy jego poziomu bezpieczeństwa. (abstrakt oryginalny)
Telefonia internetowa uznawana jest za technologię, która zrewolucjonizuje zarówno tradycyjne naziemne sieci telefoniczne, jak i komórkowe. W przeciwieństwie do tradycyjne telefonii, która opiera się na połączeniu dwóch rozmawiających ze sobą abonentów jednym fizycznym obwodem telefonicznym, IP pozwala na umieszczanie głosu rozmówców w pakietach danych, które następnie przesyłane są łączami internetowymi i u celu składane w całość.
Tradycyjna telefonia z roku na rok coraz bardziej traci na znaczeniu. Operatorzy zmianę tego stanu widzą w oferowaniu szerokopasmowego dostępu do internetu, dzięki któremu rozmowy telefoniczne będą się odbywały za pośrednictwem sieci internetowej (VoIP).
Firmy, które wdrożyły technologię VoIP (przesyłu głosu za pomocą sieci Internet), twierdzą, że się sprawdza i przynosi oszczędności. Ich zdaniem, rozmowy telefoniczne przez internet mają tę samą jakość co tradycyjne połączenia, a są przy tym dużo tańsze (szczególnie połączenia międzynarodowe).
Wraz z rozwojem sieci transmisji danych opartych o protokół IP pojawiły się możliwości wykorzystania ich do transmisji głosu. Powstające w tym celu rozwiązania spotykają się z rosnącym zainteresowaniem przyszłych klientów. Stwarzają też doskonałą możliwość na ograniczenie kosztów telekomunikacyjnych firmy. Telefonia IP dla firm jest najbardziej zaawansowaną formą komunikacji biznesowej.
Przez wiele lat "Call centers" kojarzyły się z nieefektywną organizacją i telefonistkami w ręczny sposób zdobywającymi informacje dla klienta, często przy pomocy segregatorów. Później telefony zintegrowano z bazami danych i odpowiednimi aplikacjami. Prawdziwym przełomem stał się jednak Internet, będący dziś podstawą nowoczesnych "Contact centers".
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.