Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 14

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Telewizja kablowa
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Autor analizuje aktualny stan telewizji brytyjskiej, opisując jej podstawowe segmenty, tzn. telewizję publiczną BBC po ostatnich jej przeobrażeniach strukturalnych z przełomu stuleci, komercyjną Independent Television (ITV), Channel 4 (z uwzględnieniem specyfiki tego kanału) oraz Channel 5. Opisywana jest także brytyjska telewizja satelitarna (ze szczególnym uwzględnieniem spółki B Sky B), kablowa i cyfrowa. Stan tej ostatniej dobitnie świadczy o wysokim zaawansowaniu i dynamicznym jej rozwoju na Wyspach Brytyjskich. Informacje i dane liczbowe z ostatnich dwóch lat dokumentują relatywnie silną finansową pozycję brytyjskich nadawców telewizyjnych. (abstrakt oryginalny)
Artykuł jest analizą transformacji telewizji w Polsce w latach dziewięćdziesiątych. Autor zauważa, że chociaż ustawa o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji została uchwalona w 1993 r., to do 2000 r. była już nowelizowana dziesięć razy. Ważny wkład w proces przystosowania polskiego prawa do regulacji unijnych wniosła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. W ciągu ostatnich dziesięciu lat liczba nadawców radiowych i telewizyjnych znacząco wzrosła. Oprócz telewizji publicznej istnieją także prywatni nadawcy ogólnopolscy, np: Telewizja Polsat i TVN, a także kilka stacji regionalnych i lokalnych. Ich ofertę uzupełnia kilkanaście polskojęzycznych kanałów nadawanych przez satelity. Telewizja publiczna jest pod znaczącą presją polityków, ale jej programy nie są stronnicze. Walka o widownię, spowodowana komercjalizacją telewizji w Polsce obniżyła jakość programów. Stały się banalne i trywialne. Mimo to telewizja w Polsce pozostaje podstawowym środkiem masowego komunikowania się, a przeciętny dzienny czas jej oglądania wynosi cztery godziny. (abstrakt oryginalny)
Urządzeń Vectora używają krajowe telewizje. Firma odnosi sukcesy również na Zachodzie. Za granicą gdańska firma najbardziej znana jest z urządzeń dla telewizji kablowej - oferuje wzmacniacze szerokopasmowe, stacje czołowe, systemy zasilania, monitorowania, zarządzania, pomiarowe.
W artykule omówiono istotę działalności telewizyjnej, wymieniono największe sieci telewizji kablowej w Polsce. Scharakteryzowano podstawy prawne nadawania i rozpowszechniania programu telewizyjnego oraz działalności produkcyjnej oraz przedstawiono krótkie omówienia nadawców telewizyjnych w Polsce.
Artykuł prezentuje promocję jako najwyższy, zdaniem autora, element strategii marketingowej na rynku telewizji kablowej. Przedstawiono zagadnienia związane z promocją w oparciu o literaturę przedmiotu, jej narzędzia, cele, dobre i złe strony. Skoncentrowano się szczególnie na reklamie, szczególnie popularnej formie promocji. Pokazano promocję usługi telewizji kablowej w praktyce, na przykładzie Telekomunikacji Polskiej S.A.
Artykuł opisuje specyfikę zarządzania wartością przedsiębiorstwa wśród operatorów telewizji kablowej. Autor przedstawia powiązania zarządzania wartością firmy oraz zarządzania sprzedażą usług. Analizie poddano jednego z wiodących operatorów na polskim rynku kablowym. Przedstawiono główne elementy dotyczące polityki sprzedaży wpływające na wartość przedsiębiorstwa. (abstrakt oryginalny)
Artykuł opisuje kłopoty jakie czekają operatorów sieci kablowych. Będzie to spowodowane zapowiadanym przez France Telecom uruchomieniem nowej usługi polegającej na przesyłaniu sygnału telewizyjnego szerokopasmowymi łączami internetowymi. Tradycyjne sieci kablowe stracą rację bytu na rzecz firm oferujących klientompakiety usług - telefonię stacjonarną, telefonię cyfrową i szerokopasmowy internet. Część sieci kablowych już takie usługi sprzedaje i one będą konkurować z telekomunikacją Polską. Wszystko wskazuje też na to, że lider UPC Polska przejmie czwartego gracza, firmę Aster.
Telewizja kablowa i satelitarna w krajach Unii Europejskiej rozwija się dynamicznie. W roku 2000 jej udział w ogólnym obrocie rynku audiowizualnego (film, stacje telewizyjne, rynek muzyczny i video) wynosił 21,2 procent Przewiduje się, że do roku 2005 podwoi się obecność tego medium w krajach europejskich.
Firma Aster City Cable sp. z o.o. na rynku telekomunikacyjnym w Polsce działa od roku 1994. . Jest ona największym operatorem telewizji kablowej oraz dostawcą szerokopasmowego dostępu do Internetu w Warszawie. W skali kraju plasuje się na drugim miejscu pod wzgledem liczby abonentów na liście operatorów telewizji kablowej w Polsce.
Zwrócono uwagę na ogromne zadłużenie operatora telewizji kablowej UPC (United Pan-Europe Communications; wcześniej United and Philips Communications). Strategia rozwoju przedsiębiorstwa, jaką przyjął szef UPC Amerykanin Mark Schneider okazała się niewypałem. Jej celem była budowa największej w Europie sieci, która dawałaby jednoczesny dostęp do telewizji kablowej, internetu i telefonu. UPC jest dziś największym operatorem w Europie, ale zagrożonym bankructwem.
Zaprezentowano nowy model sprzedaży usług opartych na sieciach szerokopasmowych, będących przykładem możliwości wirtualizacji współczesnych rozwiązań organizacyjnych. Model ten daje podstawy do budowy międzyorganizacyjnych sieci składających się z partnerskich firm współdziałających w ramach dostawy i sprzedaży usług, określanych jako triple play.
Perspektywa wejścia Polski w struktury Unii Europejskiej, a także niezadowalający rozwój strony podażowej rynku usług telekomunikacyjnych, przejawiający się głównie w monopolizacji usług i opóźnieniem technologicznym, wpłynęły na zmiany na polskim rynku usług telekomunikacyjnych. Celem artykułu jest ocena stopnia demonopolizacji rynku usług telekomunikacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem telefonii stacjonarnej, ruchomej i telewizji kablowej. (fragment tekstu)
Zniesienie ograniczeń w dziedzinie nabywania i własności mediów po akcesji naszego kraju do UE może spowodować ukształtowanie się kilku silnych ogólnopolskich grup skupiających różne rodzaje mediów. Dominacja mediów o zasięgu ogólnokrajowym, w połączeniu z płytkością lokalnych rynków reklamowych, doprowadzić może do stopniowego zaniku mediów lokalnych.
CBS Reality od dłuższego już czasu pozycjonuje się jako kanał kryminalny, prezentujący programy z gatunku true crime, który to format staje się coraz bardziej popularny wśród widzów. Jednak do niedawna kojarzył się on polskim odbiorcom wyłącznie z contentem zagranicznym. Chcąc przybliżyć w kraju tę tematykę szerszej widowni, dając im jednocześnie możliwość wcielenia się w kryminalistycznych ekspertów, we współpracy z Cyfrowym Polsatem stworzono możliwość śledzenia serialu w mobilnym Escape Roomie. Ten odważny krok był przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.