Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 9

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Test sekwencyjny
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Rozpatrywane w badaniach statystycznych cechy często są utożsamiane ze zmiennymi losowymi o rozkładzie normalnym. W praktyce zdarza się, że zmienne te przybierają tylko wartości nieujemne lub dodatnie większe od pewnej znanej liczby. Zatem w tych przypadkach analizowane zmienne mają rozkład normalny lewostronnie ucięty. Do weryfikacji hipotez o wartościach parametrów rozkładu normalnego lewostronnie uciętego można stosować parametryczne testy sekwencyjne, których statystyka jest ilorazem funkcji wiarygodności oraz testy sekwencyjne oparte na ilorazie funkcji pseudo wiarygodności. (fragment tekstu)
W artykule przedstawiono istotę sekwencyjnych testów ilorazu prawdopodobieństwa (SPRT) oraz ich zastosowania do weryfikacji prostych i złożonych hipotez statystycznych. Oprócz własności i przykładów testów SPRT przedstawione są zalety grupy testów oraz powody, dla których nie zawsze łatwo można stosować je w praktyce.
W pracy przedstawione są ilorazowe testy sekwencyjne dla jednej i dwóch frakcji, które mogą znaleźć zastosowanie w badaniach regionalnych. (fragment tekstu)
Hipotezy o wartości oczekiwanej zmiennej losowej możemy zweryfikować parametrycznym ilorazowym testem sekwencyjnym, w przypadku znanej klasy rozkładu tej zmiennej. Problem z weryfikacją takich hipotez pojawia się, gdy nie posiadamy informacji o rozkładzie zmiennej losowej i musimy zastosować metody nieparametryczne. W procy proponowane jest wykorzystanie funkcji pseudowiarygodności, zamiast funkcji wiarygodności, w statystyce ilorazowego testu sekwencyjnego. Przykłady zastosowania testu opartego na ilorazie funkcji pseudowiarygodności dla wybranych rodzajów rozkładów s;j zaprezentowane w pracy wraz z wynikami analizy Monte Carlo dotyczącymi własności tych testów. (abstrakt oryginalny)
5
Content available remote Ilorazowe testy sekwencyjne dla frakcji dla prób nieprostych
75%
Ilorazowe testy sekwencyjne mogą służyć do weryfikacji hipotez statystycznych nie tylko wtedy, gdy elementy do próby losowane są sekwencyjnie w sposób niezależny, ale również w przypadku, gdy próba pobierana jest według innych schematów losowania. W pracy rozważany jest ilorazowy test sekwencyjny dla frakcji. Rozpatrywane są następujące schematy losowania próby: indywidualne losowanie zależne i warstwowe oraz losowanie zespołowe dwustopniowe. Dla wymienionych schematów losowania próby wyznaczone zostały postaci statystyk testu sekwencyjnego dla frakcji. (abstrakt oryginalny)
Nieparametryczne testy sekwencyjne mogą służyć do weryfikacji hipotez o wartościach parametrów zmiennej losowej, takich jak wartość oczekiwana i mediana, w przypadku gdy nie znamy klasy rozkładu badanej zmiennej. W pracy przedstawione zostały przykłady testów sekwencyjnych, których moc, przy dużej liczebności próby, jest równa 1. Testy tego typu mogą znaleźć zastosowanie zarówno w kontroli jakości produkcji, jak i badaniach medycznych. (abstrakt oryginalny)
W artykule rozważany jest dokładny test sekwencyjny dla parametru rozkładu wykładniczego. Test porównuje się z sekwencyjnym testem Walda i wyprowadza jego charakterystykę. Wartości krytyczne testu dla ⍺=β=0,5 oraz dla niektórych wartości parametru rozkładu wykładniczego są ożywione w tabelach.
Ilorazowe testy sekwencyjne można stosować do weryfikacji hipotez o parametrach rozkładów uciętych, przy ustalonych prawdopodobieństwach błędów I-go i II-go rodzaju. Dla parametrów obustronnie i lewostronnie uciętych rozkładów normalnych i wykładniczych zostały wyznaczone statystyki ilorazowych testów sekwencyjnych. Ponieważ liczebność próby w testach jest zmienną losową, określone zostały również wzory na wartości oczekiwane liczebności prób dla rozważanych testów. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.