Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Theory of advertising
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Vybrané teórie a prax reklamných vplyvov
100%
The submitted paper allocates to selected theories of advertising impact. It modifies and integrates them into theoretical system and at once allocates to their practical exploitation. (original abstract)
Artykuł jest próbą opisowego przeglądu literatury dążącego do systematyzacji wkładu badań neuromarketingowych w wiedzę dotyczącą reklamy, a szczególnie sposobu jej kompozycji. Z racji przyjętej akademickiej perspektywy (podkreślającej walory neuromarketingu jako dziedziny) wskazano obszary dotyczące zaakcentowanego zagadnienia, które są obecnymi i potencjalnymi kierunkami dalszych eksploracji. Poddane analizie wyniki badań dostępne w literaturze przedmiotu potwierdzają zalety wykorzystania takiego podejścia badawczego w pogłębianiu wiedzy dotyczącej reklamy o różnym poziomie szczegółowości, zarówno na poziomie teoretycznym, jak i praktycznych zastosowań. Równocześnie sygnalizują potrzebę dalszych eksploracji w poszukiwaniu wskaźników pozwalających na trafną ocenę reklam z wykorzystaniem metod neuromarekingowych. (abstrakt oryginalny)
Reklama jest nieodłączną cechą współczesnej gospodarki. Definicje reklamy najczęściej prezentowane w literaturze powstały jednak jeszcze w połowie XX wieku. Nie uwzględniają one istotnych zmian, jakie rozwój technologii, zmiany społeczne i globalizacja spowodowały w obrocie towarowym i w rodzajach stosowanej reklamy. W definicjach tych akcentowano odpłatność działań reklamowych, przyjmując, że reklama jest zawsze zamówioną i opłacaną, świadomą działalnością. Nie uwzględniano reklamy przypadkowej, różnych form kryptoreklamy i reklamy podprogowej. W artykule zaproponowano zmienioną definicję reklamy, akcentującą publiczny charakter przekazu reklamowego i nieograniczającą jej form. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono w zwięzłej formie podstawowe wiadomości z zakresu genezy reklamy. Zaprezentowano podstawowe modele jej oddziaływania na konsumenta. Dokonano klasyfikacji takich pojęć jak skuteczność i efektywność reklamy. Przedstawiono i omówiono na przykładzie podstawowe mierniki pozwalające na dokonywanie porównań w celu właściwego doboru kanałów reklamowych. (abstrakt oryginalny)
Przedstawiono krótką charakterystykę Międzynarodowego Stowarzyszenia Reklamy oraz szczegółowo zanalizowano przedsięwzięcie "Argumenty za reklamą", którego celem było odbudowanie pozytywnego wizerunku reklamy.
Autor dokonuje analizy literatury zachodniej z zakresu teorii reklamy. Koncentruje się głównie na językowym aspekcie reklamy, gdzie przedmiotem rozważań jest retoryka w znaczeniu techniki wywierania wrażenia na odbiorcy i figuratywnego przekazywania określonych treści.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.