Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 13

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Tourism advertising
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
This paper explicitly models the effectiveness of advertising in driving consumer purchases in tourism industry. Sources of data allows authors to assess both the short-term and long-term marginal contributions of advertising on sales in the tourism industry. (original abstract)
2
Content available remote Images of Women in Tourist Catalogues in Semiotic Perspective
100%
The article attempts to read semiotically a transmission of informational and promotional character in the form of tourist catalogues, focusing primarily on representations of women. The starting point for the analysis of content has become a theoretical discussion about the importance of catalogues for the tourist experience. A sociolinguistic paradigm proposed by Graham Danna has been adopted as a fundamental framework. The research project was to analyse the content (images) of catalogues published by the largest Polish tour operators. The women in the photographs were divided into two basic categories: tourists (alone, in couples, with a family or in a group of friends) and non-tourists. It was shown that the images of women to a large extent duplicate patterns of gender representations rooted in the Euro-American culture. The catalogues themselves precondition the way of spending the holiday by tourists who seek to adjust their individual experience to the canons presented in promotional and informational materials. (original abstract)
Autorka omawia funkcje i formy reklamy w biurach turystycznych. W celu zbadania stopnia wykorzystania przez biura turystyczne poszczególnych form i środków dostępnych dla reklamy w ramach promocji przeprowadzono badania ankietowe w 11 biurach podróży działających na terenie Jeleniej Góry.
Autor na przykładzie wysp Lord Hove w Australii zastanawia się jak powinna wyglądać promocja regionu. Jego zdaniem trzeba zawsze najpierw zapytać o sprawy podstawowe. Kto jest grupą docelową? Co chcemy jej zakomunikować? Czego oczekujemy po target grupie? Jakie narzędzia i taktyki działań będą odpowiednie? Ile czasu potrzeba dla osiągnięcia celu? Jakie są priorytety? Czy planowane działania są mierzalne i realistyczne? Jak oszacować przebieg prac? Zdaniem autora punktem wyjścia dla znalezienia odpowiedzi na te pytania jest weryfikacja dotychczasowych działań prowadzonych na rzecz promocji regionu, o który nam chodzi. Warto więc ustalić, gdzie i w jaki sposób były one prowadzone, z czego wynikał wybór takich, a nie innych narzędzi promocyjnych, jakie były ich mocne i słabe strony oraz jak i jakie podmioty były zaangażowane do poszczególnych projektów.
Celem opracowania jest określenie znaczenia mediów społecznościowych w aktywności marketingowej obiektów turystycznych w Karpaczu. Wykorzystanie mediów społecznościowych w celach marketingowych przez przedsiębiorstwa działające w branży turystycznej daje możliwość uzyskania znaczącej przewagi konkurencyjnej. Informacje zawarte w artykule to dane wtórne pozyskane z najpoważniejszych serwisów społecznościowych, danych Polskich Badań Internetu oraz raportów IAB Polska. Obiekty hotelowe, walcząc o wyróżnienie swojej oferty na tle konkurencji, korzystają z kanałów interaktywnych, w tym przede wszystkim z portali społecznościowych. Przeprowadzone badania wskazują na duże znaczenie w aktywności marketingowej serwisów Facebook oraz Instagram, rzadziej You- Tube oraz Twitter. Jedynie największe obiekty realizują zintegrowaną strategię, wykorzystując kilka portali społecznościowych.(abstrakt oryginalny)
Funkcjonowanie systemu informacji turystycznej w Polsce wiąże się z opracowaniem i utworzeniem systemu informacji turystycznej, lokalizacją centrów informacji turystycznej, działaniami promocyjno-informacyjnymi, promocją lokalnych i regionalnych markowych produktów turystycznych. Zdaniem autorki, nie istnieje jeden doskonały sposób informacji i promocji, dlatego warto korzystać z różnych jej form, o których wspomina w artykule. Sporo miejsca poświęciła autorka także omówieniu form promocji informacji w turystyce wiejskiej, a także sposobom i kosztach jej finansowania.
W ostatnich latach można zaobserwować dynamiczny rozwój rynku reklamowego, a dzięki temu rozwój sposobów informowania potencjalnych turystów o ofercie biur podróży, zakładów hotelarskich, ośrodków informacji turystycznej. Przedsiębiorstwa turystyczne bardzo często jako formę komunikowania się z rynkiem wykorzystują reklamę w tradycyjnych środkach masowego przekazu, czyli w prasie, radiu i telewizji, a także poprzez media zewnętrzne, kino oraz Internet. Celem niniejszego artykułu jest przybliżenie możliwości przekazów reklamowych przedsiębiorstwa turystycznego w poszczególnych nośnikach oraz określenie teoretycznych i praktycznych zagadnień związanych wykorzystywaniem mediów. Kwestia wyboru określonego środka jest bardzo istotna dla podmiotów działających na tynku turystycznym i zawsze wymaga analizy. Analiza taka obejmować winna określenie wad i zalet każdego z mediów, a także koszty komunikacji przedsiębiorstwa z rynkiem. (abstrakt oryginalny)
Celem autorki było zwrócenie uwagi na rodzaje i funkcje drukowanych materiałów promocyjnych, wykorzystywanych przez rynek usług turystycznych oraz identyfikacja elementów składowych wydawnictw promocyjnych i ocena ich empirycznego wykorzystania przez biura podróży.
Celem opracowania jest prezentacja procesu oceny skuteczności reklamy, którą powinny prowadzić przedsiębiorstwa turystyczne działające na rynku, jak też przedstawienie wybranych metod jej pomiaru. Przeprowadzona została również ocena skuteczności działań reklamowych wybranych jednostek gospodarki turystycznej. (skrócony abstrakt oryginalny)
Artykuł zawiera praktyczne porady jak powinna wyglądać reklama turystyki opracowywana przez biura turystyczne.
11
Content available remote Działalność promocyjna gmin województwa podkarpackiego adresowana do turystów
67%
Jednostki samorządu terytorialnego w coraz większym stopniu wykorzystują działania promocyjne adresowane do różnych grup w otoczeniu, w tym do turystów. Celem tych działań jest zarówno zachęcenie do skorzystania z produktów turystycznych, jak i w szerszym ujęciu - budowa wizerunku, zaistnienie w świadomości większej grupy odbiorców. Miasta i gminy mogą wykorzystywać w swojej działalności wszystkie instrumenty promocji, jednakże na wybór konkretnych działań ma wpływ wiele czynników, w tym przede wszystkim adresaci oraz budżet, którym dysponuje miasto czy gmina. W artykule skoncentrowano się na jednej grupie odbiorców działań promocyjnych - na turystach i na promocji adresowanej do tej właśnie grupy klientów miast i gmin. Celem artykułu jest omówienie instrumentów promocji, które mogą być wykorzystane przez jednostki samorządu terytorialnego do zachęcenia turystów do odwiedzenia danego miejsca. Przedstawiono w nim krótką charakterystykę podstawowych instrumentów promocji: reklamy, promocji osobistej, public relations oraz promocji dodatkowej z uwzględnieniem ich specyfiki i możliwości zastosowania w komunikacji marketingowej jednostek samorządu terytorialnego. Podane zostały przykłady wykorzystania tych instrumentów w promocji kierowanej do turystów. W części praktycznej artykułu przedstawiono wyniki badania przeprowadzonego w gminach województwa podkarpackiego. Badanie to miało na celu uzyskanie odpowiedzi na pytania dotyczące rodzaju i zakresu wykorzystania instrumentów komunikacji marketingowej przez te gminy w odniesieniu do turystów oraz celów promocji. Ponadto analizie poddano treści przygotowane dla turystów na stronach internetowych gmin. Wyniki tej analizy, jak również listę najlepszych stron internetowych przedstawiono wraz z wnioskami w części końcowej artykułu. (abstrakt oryginalny)
Autorzy analizują rynek turystyczny w Polsce. W 1997 r. odwiedziło nasz kraj około 20 mln turystów. Około 15 mln Polaków zdecydowało się na wypoczynek za granicą, 10 mnl w kraju. W tej branży zarabia około 2,5-3 tys. firm. Artykuł podaje wpływy z turystyki przyjazdowej w latach 1991-1996.
Biura podróży organizujące turystykę przyjazdową zajmują się przygotowaniem różnorodnych programów dostosowawczych do wymagań turystów, a także starają się stworzyć ciekawą ofertę w celu zachęcenia potencjalnych klientów do przyjazdu do Polski. Większość biur decyduje się na współpracę z zagranicznymi pośrednikami, wykorzystując różne instrumenty promocyjne.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.