Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 45

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Transmisja danych
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
W artykule zaprezentowano metody diagnostyki zintegrowanych systemów sterowania w sieciach transmisji danych. Przedstawiono badania oscyloskopowe konwertera sygnałów pochodzących z różnych sieci. Wykonano i zaprezentowano badania własne poszczególnych magistral danych schodzących się w bramce magistrali danych. Dla magistrali klasy B i C, obsługiwanej przez badany moduł Gateway 3,0 wykonano rejestrację przebiegów oscyloskopowych z dedykowanymi usterkami, dla zapewnienia możliwości interpretacji błędów przez specjalistyczne warsztaty serwisowe. Opracowano i opisano metody diagnostyki wykraczające poza obszar systemowej kontroli w procesie samodiagnozy systemu. Do badań wykorzystano metodę diagnostyki punktowej systemu opracowaną i opisaną przez Olszowskiego S. [7], która umożliwia wykorzystanie teorii w praktyce. (abstrakt oryginalny)
W pracy przedstawione zostały podstawowe zagrożenia z jakimi przyszło się zmagać firmom i instytucją które używają standardu EDI (ang. Electronic Data Interchange) do wymiany informacji. Zostały również przedstawione metody dzięki którym informacja przesyłana drogą elektroniczną staje się bezpieczniejsza, są to metody wewnętrzne stosowane przez EDIFACT jak zewnętrzne stosujące algorytmy kryptograficzne. (abstrakt oryginalny)
Popyt na transmisję danych wykazuje tendencję szybkiego wzrostu. Inwestycje sieciowe operatorów, mimo ponoszonych znacznych nakładów, nie zapewniają pełnego zaspokojenia rosnącego popytu na transfer danych. Sytuacja taka stwarza operatorom sieci stosunkowo dogodną sytuację do poszukiwania wsparcia finansowego na rozbudowę sieci od dostawców treści oferowanych w Internecie i wskazywania, że w przypadku jego nie uzyskania w najbliższym czasie może okazać się konieczne: podniesienie cen niektórych pakietów, wprowadzenie limitów przesyłu danych.
4
Content available remote Strategie zwielokrotnienia ścieżek w sieciach MPLS
61%
Techniki transmisji danych, na przestrzeni lat swojego rozwoju podlegały wielokierunkowej ewolucji. Początkowo były to sieci połączeniowe, czyli takie, które przed wymianą jakichkolwiek danych, musiały wykonać procedurę połączenia. Sieci te dominowały w telekomunikacji przez długi czas, ale od kilkunastu lat są stopniowo zastępowane tańszymi, mającymi znacznie większe spektrum zastosowań sieciami bezpołączeniowymi, w szczególności opartymi na protokole IP. Jednak sieci połączeniowe mają szereg zalet, związanych ze sposobami zarządzania, i sposobami utrzymywania jakości transmisji sieci, których implementacja w sieciach bezpołączeniowych jest niełatwa. Stąd też, w sieciach operatorskich nastąpił powrót do koncepcji stosowania sieci połączeniowych, w postaci technologii MPLS. (fragment tekstu)
5
61%
Sieci bezprzewodowe budowane w standardzie IEEE 802.11 zyskały ogromną popularność. Ich powszechność powoduje jednak problemy z uzyskaniem odpowiedniej przepustowości, jakości transmisji, a nawet dostępu do kanału radiowego. Standard IEEE 802.11 jest stale ulepszany. Zwiększane były zasięg i przepustowość, dodano zabezpieczenia transmisji, sieci typu mesh, poprawiono mechanizmy zarządzania itd. Rozszerzenie IEEE 802.11e wprowadziło możliwość zapewnienia jakości transmisji QoS w sieciach bezprzewodowych. Z powodu wysokich wymagań użytkowych z jednej strony i złożoności procesu komunikacyjnego z drugiej, bardzo wygodnymi narzędziami do badania sieci są symulatory. Umożliwiają one analizowanie efektywności komunikacji i testowanie różnych scenariuszy połączeń. W niniejszym artykule przeprowadzono analizę implementacji metody EDCA w symulatorze sieciowym NS-3. Wykazała ona, że implementacja EDCA nie obejmuje jednej ważnej właściwości tej metody, a więc powinna być poprawiona. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono zagadnienia związane z transmisją we współczesnych systemach monitoringu. Systemy takie stosują obecnie kamery pozwalające na kompresję obrazu do standardów MJPEG i H.264. Umożliwiają również wysyłanie tak skompresowanego obrazu poprzez sieć Ethernet lub WiFi. Z kamerami współpracują cyfrowe rejestratory NVR, które umożliwiają rejestrację obrazu wraz z retransmisją tego obrazu do stanowisk monitoringu. Dostępne są również rozwiązania umożliwiające tworzenie struktur systemu monitoringu sposób bardzo elastyczny poprzez przeniesienie usług monitoringu do chmury. Chmura taka może być zbudowana bezpośrednio przez użytkownika (chmura prywatna) lub u wyspecjalizowanego dostawcy usług (chmura publiczna). W artykule przedstawiono wymagania jakie systemy monitoringu stawiają sieciom teleinformatycznym. Badania przeprowadzone przez autorów miały na celu sprawdzenie na ile te wymagania jesteśmy w stanie spełnić.(abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono ogólną charakterystykę systemu LTE, kładąc nacisk na aspekty związane z wprowadzaniem tej technologii na rynek kolejowy w Polsce. Przedstawiono w nim problematykę zawartą w normie PN EN 50159:2010 oraz wnioski dotyczące wykorzystania tej technologii w transmisji radiowej telegramów kolejowych. (abstrakt oryginalny)
Nawiązując do ogólnie znanej idei śledzenia obiektów przy pomocy systemu GNSS opracowano koncepcję systemu śledzenia ruchu statków powietrznych oraz pojazdów, a następnie wytworzono poszczególne komponenty systemu. Proponowany system składa się z trzech podstawowych komponentów: podsystemu pozycjonowania - pokładowych odbiorników GNSS, podsystemu transmisji danych, podsystemu zobrazowania danych. Artykuł zawiera charakterystykę poszczególnych elementów systemu ze szczególnym zwróceniem uwagi ma moduł transmisji danych z użyciem radiofonii cyfrowej (DRM) oraz wstępne wyniki badań. (abstrakt oryginalny)
9
Content available remote Charakterystyka wozu transmisyjnego
61%
Wozy transmisyjne są stosowane przez stacje radiowe, telewizyjne. W zależności od potrzeb ich wyposażenie może różnić się od siebie. Wozy transmisyjne powinny być odpowiednio wyposażone aby miały możliwość działania w różnych warunkach. Sygnał z wozu transmisyjnego jest nadawany za pomocą specjalnych łączy do stacji telewizyjnej bądź radiowej. (abstrakt oryginalny)
Transmisja danych (zarówno w jednej lokalizacji jak i pomiędzy oddziałami) jest podstawą funkcjonowania systemów informatycznych w każdej organizacji. W artykule omówiono rozwiązania i technologie wykorzystywane do transmisji danych.
W artykule podjęto próbę przedstawienia nowoczesnych technologii transmisji danych wraz z przykładami najnowocześniejszych rozwiązań informatycznych.
Problem bezpieczeństwa żeglugi rozważany w aspekcie pomiaru błędu wyznaczenia pozycji wydaje się być rozwiązany w skali globalnej. Dlatego istotnego znaczenia nabierają charakterystyki operacyjne systemów radionawigacyjnych i radiokomunikacyjnych takie jak np. dostępność systemu. Zintegrowane systemy nawigacyjne pracują w środowisku multisensorycznym, dlatego też istotne jest szacowanie poprawności w czasie rzeczywistym przesyłanych danych w celu wykorzystania ich w procesie fuzji. W okresie digitalizacji rejestrowanych danych wymagania odnośnie ciągłości, dostępności, niezawodności i wiarygodności informacji stale ulegają zmianie. Niniejszy artykuł prezentuje problem rozbieżności w odbiorze danych dynamicznych pochodzących z urządzeń AIS klasy B. W związku z powyższym, przeprowadzono analizę statystyczną opóźnień w odbiorze Raportów Pozycyjnych z urządzeń klasy B. Zarejestrowane dane z 39 dni sierpnia i września 2014 roku pochodzą z 20 jednostek zlokalizowanych w rejonie odpowiedzialności VTS Zatoka Gdańska. Na podstawie wyznaczonych opóźnień w odbiorze raportów pozycyjnych z urządzeń klasy B istnieje możliwość wyznaczenia dostępności systemu informacyjnego AIS. (abstrakt oryginalny)
Jest wciąż sprawą kontrowersyjną, który system UN-EDIFACT czy XML, powinien być wykorzystywany przez e-handel do przesyłania (transmisji) niezbędnych dokumentów dotyczących różnorodnych transakcji i procesów. Oba te systemy zostały przetestowane równolegle w dwóch różnych projektach przemysłowych o podobnych rozmiarach, zasięgu i kompleksowości. Projekt 'Transport' zawiera wytyczne systemu UN-EDIFACT stosowane w okresie 1 roku na przełomie lat 1994 - 1995; W projekcie 'Super' wykorzystano dostępne założenia systemu XML w latach 1998 - 2002. (JW)
Today, mobile devices like smartphones and tablets are becoming more powerful and exhibit enhanced 3D graphics performance. However, the overall computing power of these devices is still limited regarding usage scenarios like photo-realistic gaming, enabling an immersive virtual reality experience or real-time processing and visualization of big data. To overcome these limitations application streaming solutions are constantly gaining focus. The idea is to transfer the graphics output of an application running on a server or even a cluster to a mobile device, conveying the impression that the application is running locally. User inputs on the mobile client side are processed and sent back to the server. The main criteria for successful application streaming are low latency, since users want to interact with the scene in near real-time, as well as high image quality. Here, we present a novel application framework suitable for streaming applications from high-end machines to mobile devices. Using real-time ETC1 compression in combination with a distributed rendering architecture we fully leverage recent progress in wireless computer networking standards (IEEE 802.11ac) for mobile devices, achieving much higher image quality at half the latency than other in-home streaming solutions.(original abstract)
15
Content available remote Pomiary w sieciach Wi-Fi
61%
Sieci pracujące w standardzie 802.11, obok komórkowych, są obecnie najbardziej rozpowszechnionymi sieciami wykorzystującymi technologie bezprzewodowe. Ich popularność wynika z łatwej konfiguracji stanowisk ponieważ nie ma potrzeby układania okablowania, niskiej ceny urządzeń i pasm częstotliwości dostępnych dla wszystkich. Popularność skutkuje rosnącą liczbą sieci prywatnych i domowych, w których brak jest zarządzania zasobami częstotliwości. Prowadzi to w konsekwencji do wzajemnego zakłócania się sieci w standardzie 802.11 szczególnie w miejscach, w których występuje ich duże zagęszczenie. Większa świadomość użytkowników może pomóc w lepszym doborze lokalizacji urządzeń i właściwej selekcji kanałów wykorzystywanych do komunikacji(abstrakt oryginalny)
16
Content available remote Metody wyboru kanałów w sieciach 802.11. Przegląd rozwiązań
61%
Wybór kanału transmisji danych jest kwestię bardzo istotną w przypadku sieci wykorzystujących standard 802.11. Niezależnie od tego, czy standard służy do budowy sieci WLAN, Hot Spota lub jest wykorzystywany w transmisji kratowej, wybór kanału decyduje o uzyskanych parametrach QoS. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań bezprzewodowych na świecie jest standard Wi-Fi. W zależności od przyjętego kryterium można dokonać kilku jego klasyfikacji. W artykule omówiono podatność i odporność sieci na interferencje. Zaprezentowano także strukturę kanałów w pasmach 2.4, 5 i 60 GHz oraz metody selekcji kanałów. Przedstawiono także problemy i kierunki badań związanych z tematyką poruszaną w artykule(abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono zagadnienia związane z transmisją we współczesnych systemach mobilnych stosowanych w logistyce. Systemy takie posiadają wiele interfejsów, które mogą być wykorzystywane jednocześnie. Wykorzystanie wielu interfejsów do realizacji transmisji dla jednego połączenia jest możliwe poprzez zastosowanie specjalistycznych protokołów transportowych obsługujących transmisję wielodrogową. W artykule przenalizowano protokół MPTCP, który jest rozszerzeniem protokołu TCP o możliwość pracy wielodrogowej. W ramach prac autorzy przenalizowali zachowanie się protokołu MPTCP w środowiskuemulatora NCTUns. Badania przeprowadzone przez autorów miały na celu sprawdzenie jak protokół MPTCP zachowuje się w środowisku mobilnym stosowanym w logistyce.(abstrakt oryginalny)
18
Content available remote Wybrane zagadnienia teletransmisji danych w pomiarach RTK GPS
61%
Poszerzenie spektrum zastosowań pomiarów satelitarnych jest możliwe dzięki wyposażeniu odbiornika GPS w porty komunikacyjne pozwalające na podłączanie różnych urządzeń zewnętrznych. W pracy zaprezentowano zagadnienia dotyczące transmisji danych w pomiarach RTK GPS, biorąc pod uwagę wszystkie możliwe sposoby wyznaczania pozycji punktów tą techniką pomiarową. Przedstawione zostały zagadnienia dotyczące asynchronicznej transmisji szeregowej wg standardu RS232C, który jest obecnie powszechnie wykorzystywany w odbiornikach satelitarnych. Najnowszy sposób wyznaczania pozycji z pomiarów RTK GPS korzysta z wirtualnych stacji referencyjnych na podstawie protokołu Ntrip. W związku z tym zamieszczono uwagi na temat serwerów danych strumieniowych i programów umożliwiających wykorzystanie protokołu Ntrip za pośrednictwem komputera i telefonu komórkowego.(abstrakt oryginalny)
19
Content available remote Transmisja danych w pomiarach RTK GPS Systemem GPS 500
61%
W artykule opisano transmisję danych służących wyznaczaniu pozycji w pomiarach RTK GPS. Przedstawiono zagadnienia dotyczące rodzaju transmitowanych danych, protokołów ich transmisji, ze szczególnym zwróceniem uwagi na ogólnodostępny format RTCM w różnych aktualnie stosowanych wersjach. Omówiono sposób konfiguracji odbiornika GPS, w szczególności SR530, do komunikacji z modemem zewnętrznym, telefonem komórkowym oraz dalmierzem laserowym, umożliwiającym wyznaczanie współrzędnych punktów niedostępnych dla anteny sygnałów satelitarnych odbiornika GPS. Szczegóły przedstawionych zagadnień dotyczą rozwiązań firmy Leica w Systemie GPS 500, jednakże w ogólności będą one istotne niezależnie od producenta sprzętu GPS.(abstrakt oryginalny)
Cloud service providers offer their customers to rent or release hardware resources (CPU, RAM, HDD), which are isolated in virtual machine instances, on demand. Increased load on customer applications or web services require more resources than a physical server can supply, which enforces the cloud provider to implement some load balancing technique in order to scatter the load among several virtual or physical servers. Many load balancers exist, both centralized and distributed, with different techniques. In this paper we present a new solution for a low level load balancer (L3B), working on a network level of OSI model. When a network packet arrives, its header is altered in order to forward to some end-point server. After the server replies, the packet's header is also changed using the previously stored mapping and forwarded to the client. Unfortunately, the results of the experiments showed that this implementation did not provide the expected results, i.e, to achieve linear speedup when more server nodes are added.(original abstract)
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.