Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 32

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Tworzenie witryn internetowych
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
W artykule przedstawiono w jaki sposób najlepiej przygotować stronę internetową dla hotelu, tak by była przejrzysta, zrozumiała oraz łatwa w obsłudze. Autor na podstawie przeprowadzonego badania na grupie 45 osób starał się określić istotne obszary strony internetowej hotelu i na podstawie tych elementów wskazał problemy użyteczności stron www i ich rozwiązań. Autor podkreśla, że znajomość nawet podstawowych zasad użyteczności może znacznie poprawić wyniki finansowe i wizerunkowe osiągane za pomocą strony internetowej.
Osoby niepełnosprawne napotykają wiele trudności w życiu codziennym. Internet otwiera przed nimi wiele nowych możliwości. Niestety, nadal nie wszystkie zasoby internetowe są dostępne dla osób z pewnymi dysfunkcjami, zwłaszcza dotyczącymi wzroku. W niniejszym artykule przedstawiono kilka dobrych praktyk i wytycznych w zakresie użyteczności stron internetowych ze szczególnym uwzględnieniem osób z niepełnosprawnościami. Na podstawie wielu raportów i wyników badań sformułowano wnioski dotyczące tworzenia stron dostępnych i użytecznych. W drugiej części artykułu przedstawiono także wyniki przykładowej automatycznej walidacji strony internetowej pod kątem wychwycenia ewentualnych błędów w jej konstrukcji. Za przykład poddany testowi posłużyła strona internetowa PFRON. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest identyfikacja najlepszych z punktu widzenia klienta indywidualnego serwisów internetowych bankowości elektronicznej w Polsce w 2016 r. Wykorzystanie instrumentów nowoczesnej technologii informacyjno-komunikacyjnej do kontaktów z klientami e-bankowości stwarza bankom przewagę konkurencyjną i daje możliwość świadczenia usług bankowych w sposób wygodny dla klientów. Po charakterystyce bankowości elektronicznej w Polsce określono założenia do prowadzonych badań. Wykorzystano w nich metodę oceny punktowej, metodę oceny punktowej z preferencjami i metodę konwersji. W celu uzyskania danych do badania zbudowano elektroniczny arkusz ocen udostępniony w Internecie. Następnie, na podstawie uzyskanych wyników, przeprowadzono wielostronne analizy oraz przedstawiono wynikające z nich wnioski i rekomendacje.(abstrakt oryginalny)
4
Content available remote Porównanie walidatorów do badania dostępności stron WWW
100%
Bardzo ważnym aspektem współczesnych stron internetowych jest ich dostępność. Dzięki nowoczesnym, ciągle rozwijającym się technologiom możliwe jest tworzenie serwisów przyjaznych dla każdego użytkownika, niezależnie od jego stanu zdrowia. Dostępność stron WWW może być rozważana zarówno w aspektach ich funkcjonalności, jak i czytelności. Jedną z metod badania tego zagadnienia jest zastosowanie walidatorów, tzn. automatycznych testów sprawdzających poprawność składni dokumentów umieszczonych w internecie. Celem niniejszego artykułu jest porównanie wybranych narzędzi ze wskazaniem rekomendacji. W pierwszej kolejności wyjaśniono znaczenie dostępności stron WWW, następnie krótko scharakteryzowano wybrane walidatory i przedstawiono wyniki ich oceny. Artkuł kończą wnioski ze zrealizowanego badania. (abstrakt oryginalny)
5
Content available remote Metoda śledzenia kursora jako czynnika optymalizacji działań
100%
W artykule została podjęta tematyka wzmacniania atrakcyjności stron internetowych poprzez śledzenia ruchów gałek ocznych (Eye tracking) i kursora (Mouse Tracking) na aktywnych już stronach internetowych. Autorzy prezentują podstawowe działania, które pozwalają obniżyć częstotliwość rezygnacji ze strony docelowej oraz zastosowania instrumentu Eye tracking dającego lepszą kontrolę umiejscowienia obiektów na stronie. Wykorzystanie takiego narzędzia oprogramowania jak śledzenie kursora (Mouse Tracking) wspiera, szybko i przy niskich nakładach finansowych, analizy stron internetowych. Narzędzia takie jak Google Analytics w połączeniu z Mouse Tracking-Tool umożliwiają szeroko pojętą optymalizację działań, która prowadzi do jeszcze lepszego tworzenia stron internetowych.(abstrakt oryginalny)
Artykuł przedstawia główne metody oceny użyteczności witryn internetowych we wszystkich fazach jej życia (planowanie, analiza, projektowanie, testowanie, doskonalenie). Szczególna uwaga jest skupiona na metodach stosowanych w dwóch najważniejszych z punktu widzenia użyteczności witryny fazach: testowania i doskonalenia. (streszcz. oryg.)
7
Content available remote Redesign witryn internetowych - ulepszyć co już istnieje
100%
Coraz więcej firm widzi konieczność posiadania funkcjonalnych i przyjaznych dla użytkowników serwisów internetowych. Strona www ma na celu pozyskanie nowych klientów nie tracąc starych. Referat porusza zagadnienia dotyczące przeprojektowywania stron www, optymalizacji witryn internetowych, badań funkcjonalności oraz makietowania i prototypowania struktury serwisu. Ponadto przedstawiono zestawienie dostępnych na rynku aplikacji do prototypowania.(abstrakt oryginalny)
Artykuł prezentuje możliwości wspomagania procesu budowy witryny internetowej procesami logistycznymi w organizacji wirtualnej. Przedstawiono podstawowe elementy procesu budowy tradycyjnych i mobilnych serwisów internetowych. Dokonano identyfikacji procesów wspomagających proces budowy witryny internetowej. Określono główne założenia wspomagania logistycznego procesu budowy witryny internetowej w organizacji wirtualnej.(abstrakt oryginalny)
9
84%
In this study were introduced standarisation organisations working on the needs of Internet. and presented the basic script technologies used to building of web pages for which exist standards defined by the organization W3C. It shows a short profile of portals and the vortals from the wood industry, which were chosen and analysed. The main part of this paper is the analysis of compliance of technologies used to the building of these services with standards, which were defined by W3C organization. This article contains the synthetic discussion of got results and recapitulation and short recapitulation too. (original abstract)
Autorka na przykładzie ilustruje potencjalne problemy prawne, jakie mogą się pojawić przy tworzeniu i rozbudowie serwisu internetowego. W artykule omówiono kwestie określenia kto jest twórcą, a kto tylko wykonawcą strony, podawania danych osobowych pracowników firmy na jej stronie internetowej, a także warunki korzystania z prawa cytatu w odniesieniu do tekstu i zdjęć.
Zaprojektowanie nowego serwisu to zawsze duże wyzwanie. A co, jeśli ma się on składać z funkcjonalności trzech innych stron, które już istnieją? Przed takim wyzwaniem stanęła Symetria, opracowując rozwiązanie dla wydawnictwa C.H. Beck, które było skierowane do różnych grup sektora publicznego i prywatnego. (fragment tekstu)
Przy projektowaniu kampanii PPC niezwykle istotne jest zbudowanie profesjonalnej listy słów-nośników, poprzez które nasza reklama będzie się pojawiać w wyszukiwarkach. Odpowiedni dobór słów kluczowych jest drogą do sukcesu, dlatego należy pamiętać o unikalności naszej witryny i o tym, co chcemy zaprezentować internautom. W artykule przedstawiono proces tworzenia słów kluczowych na przykładzie branży hotelarskiej.
Zmiany gospodarcze, społeczne i technologiczne znacząco wpłynęły na sposób myślenia i mechanizmy podejmowania decyzji współczesnych klientów. Nowe pokolenie konsumentów ukierunkowanych na gromadzenie doświadczeń wymusza od firm koncentracji na wszystkich wrażeniach, jakich doświadcza klient w kontakcie z firmą. Wymaga to zmiany w sposobie myślenia całej organizacji, zarówno w kwestii samych produktów, ludzi budujących firmę, jak i komunikacji za pośrednictwem strony. Opracowanie poszczególnych obszarów stron WWW oraz jej funkcjonalności zgodnie z nurtem doświadczenia wydaje się być istotne i skłania firmy do umieszczania na stronie narzędzi, które powodują zaangażowanie jej użytkowników w kreatywny, przejrzysty i jasny sposób. Celem artykułu jest pokazanie zmian stron WWW pod względem ich atrybutów oraz wskazanie nowego kierunku tworzenia stron internetowych opartego na koncepcji marketingu doświadczeń.(abstrakt oryginalny)
Gdy w 2001 roku powstawał projekt internetowej encyklopedii - Wikipedii, jego twórcy zakładali pełną inkluzywność. Początkowy okres rozwoju Wikipedii to przede wszystkim tworzenie się społeczności o cechach kontrkultury, która wzrastała na bazie ruchu wolnej treści, zapoczątkowanego tworzeniem wolnego oprogramowania w latach 90. XX wieku. Szybki rozwój wspólnot działań w wielu wersjach językowych tejże encyklopedii miał swoje istotne konsekwencje społeczne. Ponieważ między najbardziej aktywnymi jednostkami kształtowały się coraz silniejsze więzi, relacje wobec nowych użytkowników, wcześniej serdeczne i nieoficjalne, stawały się chłodniejsze i zdystansowane. W efekcie samo środowisko społeczne poprzez zmiany tychże relacji zaczęło się zmieniać. Do projektu trafiało więcej osób, gotowych na konformistyczne przyjęcie istniejących form relacji interpersonalnych. W artykule autor bazując na analizie treści wybranych deklaracji światopoglądowych użytkowników oraz na kilkuletniej obserwacji uczestniczącej, opisuje trendy w zmieniającym się systemie aksjonormatywnym oraz w wynikającym z niego podejściu społeczności do nowych użytkowników. W szczególności podkreśla zwiększanie liczby edytorów przyjmujących wartości konserwatywne i co za tym idzie - postawy konformistyczne wobec edytorów włączających się do działań z wartościami liberalnymi i postawami nonkonformistycznymi. (abstrakt oryginalny)
Niniejszy artykuł przedstawia najbardziej istotne problemy i trudności, jakie mają osoby niepełnosprawne w dostępie do informacji zamieszczonych w internecie. Artykuł zawiera analizę typowych błędów popełnianych podczas tworzenia stron internetowych. Ponadto zawiera omówienie niektórych przedsięwzięć podejmowanych w celu wyeliminowania wspomnianych błędów. Owe przedsięwzięcia i działania przyniosą z pewnością korzyści nie tylko osobom niepełnosprawnym, ale także innym użytkownikom. (abstrakt oryginalny)
Dynamiczne zmiany gospodarcze, społeczne i technologiczne znacząco wpłynęły na sposób myślenia i mechanizmy podejmowania decyzji przez współczesnych klientów. Nowe pokolenie, zwane pokoleniem doświadczeń, wymaga od firm koncentracji na wszystkich wrażeniach, jakich doświadcza klient w kontakcie z firmą. Firma ma szansę odnieść sukces, jeżeli potrafi nawiązać z użytkownikiem danego nośnika niepowtarzalną więź opartą na autentycznym przeżyciu. Szansę na zdobycie znaczącej pozycji rynkowej mają firmy, które odważą się na zmianę strategii w oparciu o nowe trendy. Wymaga to zmiany w sposobie myślenia całej organizacji, zarówno w kwestii samych produktów, ludzi budujących firmę, jak i komunikacji za pośrednictwem np. strony internetowej. Zasadniczym celem artykułu jest przedstawienie wpływu koncepcji marketingu doświadczeń na budowanie funkcjonalności stron WWW. Podjęta tematyka w artykule ma charakter przeglądowy. Stanowić może istotny wkład w projektowanie (przebudowę) stron WWW ujmując współczesny trend budowania doświadczeń i relacji emocjonalnych z użytkownikiem stron internetowych. Prezentowane treści dają podstawę do dalszego rozwoju metod badań funkcjonalności stron WWW i sposobu mierzenia jej funkcjonalności. W pracy przytoczono również przykłady firm (Nivea i Winiary), w obrębie których stosowane są działania nawiązujące do marketingu doświadczeń. Wykorzystując bodźce z obszaru modułu sensorycznego, emocjonalnego, opinii, zachowań, czy relacji przyczyniają się do utrzymania klienta i jednocześnie zwiększają siłę marką w otoczeniu firmy. (abstrakt oryginalny)
Badania eyetrackingowe pozwalają odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób internauci czytają strony www w sieci i jaka jest ich percepcja zawartych tam treści. Zgodnie bowiem z wynikami Jacoba Nielsena, przeciętny użytkownik internetu przyswaja zaledwie 20% informacji. Bezwzględnie powinno się to przekładać na formę, ściśle określoną liczbę znaków i elementów oraz konstrukcję śródtytułów w proponowanych zapisach i obrazach reklamowych. (abstrakt autora)
Celem niniejszego artykułu jest analiza porównawcza czterech frameworków (tj. struktur wspomagających tworzenie aplikacji) wspierających rozwijanie aplikacji Ajaxowych. Wybór zestawu frameworków został dokonany subiektywnie spośród kilkudziesięciu najpopularniejszych dostępnych na rynku rozwiązań. (fragment tekstu)
Odpowiedzią na statyczne i powolne serwisy internetowe stały się systemy zarządzania treścią (content managament systems). Umożliwiają one samodzielne i aktywne wpływanie na zawartość stron internetowych, zarządzanie treścią, aktualizowanie informacji o produktach. Prostsze staje się informowanie o nowościach i promocjach, rozwijanie serwisu internetowego o one strony czy całe działy tematyczne. (fragment tekstu)
20
Content available remote Metody zbierania danych o użytkownikach w procesie budowy komercyjnych stron WWW
67%
W opracowaniu dokonano identyfikacji i porównania najbardziej popularnych metod stosowanych przez agencje badań specjalizujące się w badaniach potencjalnych użytkowników komercyjnych stron internetowych. Autor zidentyfikował popularne metody zbierania danych o potencjalnych użytkownikach komercyjnych stron WWWW przy użyciu metody analizy treści dziesięciu losowo wybranych z Internetu ofert firm badawczych z całego świata. Badanie pokazało, że najczęstszymi technikami badawczymi były: sortowanie kart, ankieta online, test użyteczności, obserwacja, wywiad zogniskowany oraz wywiad pogłębiony. Według subiektywnej oceny autora wymienione metody różnią się między sobą pod względem takich cech jak: rodzaj badania, etap budowy firmowej strony WWW, cel metody, korzyści osiągane dzięki zastosowaniu metody. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.