Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  URBAN II Programme
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Jednym z najważniejszych atrybutów Unii Europejskiej, której pełnoprawnym członkiem Polska stała się 1 maja, jest wspólny rynek. Jego zasadą jest równe traktowanie wszystkich działających na nim podmiotów. Aby umożliwić ten proces, utworzono fundusze, skierowane do tych sektorów gospodarki i regionów, które bez pomocy finansowej nie są w stanie dorównać do średniego poziomu ekonomicznego w UE.
Program Audyt miast (Urban Audit)zapoczątkowano w 1998 roku jako wspólne przedsięwzięcie Generalnego Dyrektoriatu Polityki Regionalnej Komisji Europejskiej (DG REGIO) oraz Eurostatu. Jego celem było dostarczenie obiektywnych i porównywalnych danych o miastach europejskich. Jest on odpowiedzią Komisji Europejskiej (KE) na rosnące potrzeby z zakresu wsparcia informacyjnego miast. Analiza w niniejszym artykule ograniczona jest do wybranych zmiennych demograficznych. Zebrane wskaźniki podczas trzeciej edycji programu Urban Audit 2006 obejmują 357 miast z 30 krajów (w tym 45 miast Polski).
Program Urban Audit zapoczątkowano w 1998 roku, a jego celem było dostarczenie obiektywnych i porównywalnych danych o miastach europejskich. Jest on odpowiedzią Komisji Europejskiej (KE) na rosnące potrzeby z zakresu wsparcia informacyjnego miast. Koordynatorem programu był EUROSTAT, który organizował współpracę między krajowymi urzędami statystycznymi, samorządami terytorialnymi i organizacjami międzynarodowymi a KE. Przedstawiono cele programu oraz niektóre wyniki badania Urban Audit II dla Polski
Artykuł omawia trzy programy w ramach Inicjatywy Wspólnot. Celem programu URBAN II jest poprawa sytuacji ekonomicznej i społecznej w miastach dotkniętych kryzysem, z jednoczesnym wspieraniem zrównoważonego rozwoju obszarów zurbanizowanych. Program LEADER+ ma na celu wspieranie rozwiązywania problemów obszarów wiejskich. Program EQUAL stawia sobie za cel wspieranie transnarodowej współpracy służącej promowaniu nowych metod zwalczania wszelkich form dyskryminacji i nierównego dostępu do rynku pracy. Omówiono także zasady i mechanizmy wdrażania Inicjatyw Wspólnoty oraz wnioski dla Polski.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.