Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 28

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Ubezpieczenia indywidualne
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Strategia rozwoju Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń SA oparta jest na budowie optymalnej ochrony ubezpieczeniowej dla klienta indywidualnego. Istotnym elementem proponowanej ochrony jest ubezpieczenie ALFA. Jest to program ubezpieczeniowy skierowany do posiadacza domu lub mieszkania. Można w nim ubezpieczyć przede wszystkim ruchomości domowe. Pod tym pojęciem kryją się urządzenia i przedmioty codziennego użytku oraz odzież i przedmioty osobistego użytku.
W literaturze są szeroko opisywane metody analizy i oceny tradycyjnych ubezpieczeń na życie, których istotą jest określenie podstaw do prowadzenia działalności umożliwiającej ubezpieczycielowi zapewnienie wypłacalności i uniknięcie ruiny. Podstawą oceny określonego przedsięwzięcia, jakim jest ubezpieczenie, jest analiza procesów losowych związanych z ubezpieczeniem. Procesami losowymi badanymi w ubezpieczeniach tradycyjnych są m.in. wielkość roszczeń, łączne przepływy pieniężne czy strata ubezpieczyciela. W praktyce zaś każdy prawie produkt ubezpieczeniowy jedynie oparty jest na modelowym kształcie ubezpieczenia, a w rzeczywistości jest bardziej złożony. Stanowiło to przesłankę do przeprowadzenia analizy procesu skumulowanych świadczeń dla tego typu ubezpieczeń, nazywanych ubezpieczeniami wieloopcyjnymi. Do analizy tej wykorzystana została głównie metodyka analizy przepływów pieniężnych i ich wartości aktuarialnych zaproponowana m.in. przez Norberga, podstawę której stanowią procesy Markowa. Istotą proponowanej w pracy analizy jest określenie momentów procesu skumulowanej wypłaty (skumulowanych roszczeń) w indywidualnym ubezpieczeniu wieloopcyjnym. Ich znajomość umożliwi ubezpieczycielowi dokonanie poprawnej wyceny ubezpieczenia i ocenę jego "ryzykowności". (fragment tekstu)
Australijski rynek ubezpieczeniowy przeszedł wiele przemian w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Obecnie uznawany jest za dziesiąty rynek świata. W roku 1999 w sektorze ubezpieczeniowym działało około 143 ubezpieczycieli oraz 27 reasekuratorów. Rynek ten uznać należy za silnie skoncentrowany, ponieważ dziesięć największych zakładów ubezpieczeń kontroluje około 82% rynku. Wartość zbieranej w Australii składki wynosi około 14,2 mld dolarów australijskich (9 mld USD).(abstrakt oryginalny)
Indeks rzeczowy towarzystw i produktów oraz wykaz materiałów źródłowych bardzo ułatwia korzystanie z Katalogu. Wydanie takiego szczegółowego, pełnego i udokumentowanego Katalogu indywidualnych ubezpieczeń na życie na rok 2000 nie byłoby możliwe bez współdziałania z zakładami ubezpieczeń, które udostępniły Autorowi ogólne warunki ubezpieczeń życiowych oraz bez współdziałania z pracownikami - specjalistami w tej dziedzinie z poszczególnych firm ubezpieczeniowych. Stwierdza to również Autor w "Podziękowaniu" zamieszczonym na początku opracowania.(abstrakt oryginalny)
W Polsce trwają prace nad ustawą wprowadzającą dodatkowe dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne. Według ogólnego założenia osoby objęte powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym będą mogły dodatkowo wykupić takie ubezpieczenia. Koncepcja ta nasuwa pytanie, czy nie zostanie naruszony art. 68, ust. 1 i 2 Konstytucji RP, gwarantujący obywatelom równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej, finansowanej ze środków publicznych. Celem pracy było poznanie opinii społeczeństwa na ten temat. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest ocena występujących obecnie skutków podatkowych oraz proponowanych zmian dotyczących opodatkowania usług świadczonych przez ZOZ na rzecz pracowników w ramach abonamentów medycznych. Przedstawiono kontrowersje dotyczące zasad opodatkowania świadczeń uzyskiwanych przez pracowników w ramach abonamentów medycznych. Zaprezentowano propozycje zmian wysuniętych przez Konfederację Pracodawców Polskich w zakresie zwolnienia z opodatkowania abonamentów medycznych. Omówiono skutki wprowadzenia takiego zwolnienia. Zaproponowano alternatywne rozwiązanie poprzez wydanie wiążącej interpretacji, uznającej brak opodatkowania abonamentów medycznych. (abstrakt oryginalny)
Dynamiczny wzrost kosztów świadczenia opieki zdrowotnej umieścił kwestie opieki zdrowotnej, a także ubezpieczeń zdrowotnych, w centrum zainteresowania zarówno samych pacjentów/ubezpieczonych, pracodawców, jak i rządu. Coraz powszechniejsza staje się partycypacja pacjenta w kosztach ochrony zdrowia. W związku z zawężaniem koszyków świadczeń gwarantowanych pacjenci poszukują nowych instrumentów, dzięki którym będą mieli zagwarantowany dostęp do opieki medycznej. Jednym z takich instrumentów są produkty oferowane przez zakłady ubezpieczeń. Mimo iż zakłady ubezpieczeń wprowadzają coraz to nowe warunki ubezpieczeń zdrowotnych, a ich sprzedaż z roku na rok wzrasta, pełny rozwój tego rynku nie będzie możliwy bez wprowadzenia reformy systemu publicznego.(abstrakt oryginalny)
Lojalny klient to jeden z najbardziej cennych zasobów przedsiębiorstwa. Jego rolę powinny docenić przedsiębiorstwa zwłaszcza w dobie kryzysu, gdzie tacy klienci stają się swoistym kołem ratunkowym, zapewniając stałe przychody. W niniejszym artykule została zaproponowana metoda pozwalająca na identyfikację najważniejszych czynników wpływających na tę postawę. Artykuł opisywać będzie procedurę budowy modelu ekonometrycznego wykorzystanego do przedstawienia relacji między lojalnością klientów indywidualnych podkarpackich zakładów ubezpieczeń a wpływającymi na tę postawę czynnikami. W artykule zaprezentowane zostaną wyniki badań własnych przeprowadzonych w województwie podkarpackim w okresie maj - czerwiec 2003 roku na losowo wybranych 782 gospodarstwach domowych. (abstrakt oryginalny)
We will first concentrate on one the components of the total claim amount - the individual claim amount. (...) We will present statistical techniques used to describe the variation in claim amounts by finding a loss distribution that adequately describes the claims that actually occur using appropriate statistical computer packages. Finally we will present some ways in which we can calculate or approximate G(x), the distribution function of aggregate claims for the collective risk model. (fragment of text)
Około osiemdziesiąt tysięcy osób cztery razy w roku zmienia swój dotychczasowy fundusz emerytalny. Czasem traci klient, zawsze- opuszczany fundusz. Artykuł omawia zjawisko cyrkulacji w ramach funduszów, budowę rynku pierwotnego i wtórnego, oraz implikacje dla klienta i funduszy.
Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji "Warta" SA posiada bogatą ofertę dla właścicieli mieszkań i domów. Oferta dostosowana jest do potrzeb, wymagań i możliwości finansowych klientów.
Ukraiński rynek ubezpieczeniowy przechodzi w ostatnich latach szereg zmian, które skutkują zwiększeniem zainteresowania produktami wśród społeczeństwa oraz małych i średnich firm. Duże znaczenie w tym aspekcie ma bezpieczeństwo finansowe działających na rynku zakładów ubezpieczeń i wykorzystanie w tym zakresie reasekuracji, która stabilizuje rynek, ale jednocześnie osłabia część działających na nim zakładów ubezpieczeń. Pomimo tych słabości reasekuracja jest pozytywnym stymulatorem rozwoju runku ubezpieczeniowego, a jej znaczenie dla działających na rynku ubezpieczycieli w najbliższych latach będzie bardzo ważne dla ich stabilizacji finansowej i zapewnienia bezpieczeństwa dla konsumentów usług ubezpieczeniowych. (abstrakt oryginalny)
Artykuł porusza temat ubezpieczeń indywidualnych. Z badań przeprowadzonych na zlecenie największych ubezpieczycieli wynika, że jedynie 14 proc. Polaków miało w 2008 r. wykupione indywidualne ubezpieczenie na życie. Małe zainteresowanie ubezpieczeniami indywidualnymi wynika przede wszystkim ze względów finansowych oraz niezastanawianiem się nad możliwością ubezpieczenia.
Pracownicze programy emerytalne są preferencyjną formą oszczędzania na emeryturę. Mogą one zostać zorganizowane w formie kapitałowej bądź ubezpieczeniowej. Artykuł omawia zasady funkcjonowania i uregulowania prawne tego rozwiązania.
Artykuł stanowi przegląd ofert ubezpieczeniowych na rynku polskim, które w 2004 roku cieszyły się największym popytem wśród klientów towarzystw ubezpieczeniowych. Nie jest to pełny przegląd, gdyż tylko połowa TUnŻ udostępniła informacje na ten temat.
Może się okazać, że Pracownicze Programy Emerytalne są mniej atrakcyjne niż ubezpieczenia indywidualne. Pojawia się duże pole do popisu dla firm ubezpieczeniowych i towarzystw funduszy inwestycyjnych.
Polski rynek ubezpieczeń turystycznych jest wart tylko 200 mln PLN, dlatego towarzystwa nie przywiązują do nich wagi. Ubezpieczenia turystyczne nie są sztandarowym produktem firm ubezpieczeniowych. Są najczęściej tylko uzupełnieniem ich oferty.
Wyjazd za granicę do pracy nie musi już być ryzykiem dla Polaków. Bezpieczeństwo można sobie zapewnić, kupując specjalną polisę albo dodatkowe opcje ochronne. Towarzystwa oferujące pakiety polis dla Polaków przebywających za granicą krócej niż rok.
Artykuł dotyczy nieprawidłowości w zakresie zwrotu składki za niewykorzytany okres ubezpieczenia, które zdaniem Rzecznika Ubezpieczonych stoją w sprzeczności z przepisami kodeksu cywilnego. Autorka wyjaśnia materię wątpliwości rzecznika, przytacza wyrok sądu w tej sprawie oraz przybliża praktyki stosowane na tym polu poza Polską.
Wciąż jest mało pracowniczych programów emerytalnych. Urząd Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi zarejestrował ich tylko 65. Autor analizuje przyczyny dlaczego nie powstają programy emerytalne.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.