Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Urząd celny
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyzwaniem dla organizacji sektora publicznego jest budowanie strategii zorientowanych na klientów, zapewniające zaspokojenie ich potrzeb. Głównym celem artykułu jest przedstawienie możliwości stosowania zrównoważonej karty wyników jako narzędzia, które opisuje strategię i pomaga w monitorowaniu jej realizacji. Na początku artykułu przedstawiono istotę zrównoważonej karty wyników. Następnie omówiono zrównoważoną kartę wyników funkcjonującą w Służbie Celnej w Polsce. W podsumowaniu wskazano korzyści wynikające ze stosowania zrównoważonej karty wyników.(abstrakt oryginalny)
W okresie niespełna 10 lat powstało w Polsce blisko 1,5 tys. agencji celnych. Niemal wszystkie są firmami prywatnymi i oddają niezwykle pożyteczne usługi pośrednictwa między importerem bądź eksporterem towarów a urzędem celnym. Wschodnia granica Polski po wstąpieniu jej do Unii będzie jednocześnie granicą unijną, tym samym agencje celne nabiorą nowego znaczenia.
Ochrona i bezpieczeństwo zyskuje na znaczeniu wśród różnych interesariuszy. Status "Upoważnionego Operatora Ekonomicznego" AEO jest jedną z największych inicjatyw bezpieczeństwa na całym świecie i przyciąga coraz większą uwagę. Współpraca z innymi właściwymi organami i dostosowanie programów zostały zidentyfikowane i uznane za kluczowy element dla dalszego rozwoju solidnego programu AEO. To jest zapewnienie globalnego bezpieczeństwa łańcucha dostaw oraz w celu uniknięcia powielania wysiłków i kosztów dla władz i podmiotów gospodarczych.(abstrakt oryginalny)
5
Content available remote Systemowe zarządzanie organizacjami zhierarchizowanymi
63%
W obecnych czasach coraz częściej kładzie się nacisk na wzrost jakości obsługi klienta w organizacjach publicznych. Zmiany zachodzące na wciąż integrującym się rynku europejskim, wymuszają również od organizacji zhierarchizowanych przystosowania się. Systemowe zarządzanie organizacjami zhierarchizowanymi poprzez opracowanie i wdrożenie sformalizowanych systemów zarządzania może przyczynić się do podniesienia ich skuteczności i sprawności. W praktyce zarządzania organizacjami o strukturach zhierarchizowanych coraz częściej można dostrzec próby wdrażania systemów: zarządzania jakością, zarządzania środowiskiem, bezpieczeństwem i higieną pracy czy zarządzania bezpieczeństwem informacji. W artykule podjęto próbę oceny funkcjonowania systemu zarządzania jakością w Oddziale X Urzędu Celnego. Do realizacji przyjętego celu artykułu zastosowano metodę sondażu diagnostycznego z wykorzystaniem technik ankiety i wywiadu. (abstrakt oryginalny)
Rezygnacja z dewolutywnego odwołania w zakresie spraw rozstrzyganych decyzjami podatkowymi przez naczelników urzędów celno-skarbowych od chwili dodania do ustawy z 29.08.1997 r. - Ordynacja podatkowa - dalej o.p. - art. 221a budziła spore kontrowersje. Doświadczenia wynikające z trzyletniego obowiązywania tych rozwiązań pokazują, że wątpliwości mogą mieć nie tylko charakter systemowy - wynikający z kształtu regulacji - ale również wiązać się z praktycznym ich funkcjonowaniem - co jest konsekwencją pochodzących z MF instrukcji, jak te unormowania przez administrację powinny być stosowane. Ten ostatni aspekt i pomijanie już nie tylko na etapie stanowienia prawa przez ustawodawcę głosów krytycznych płynących ze środowisk prawniczych, ale nawet uwag płynących ze strony samych organów podatkowych na etapie wyjaśniania sposobu stosowania wprowadzanych przepisów wymaga pewnego komentarza. (abstrakt oryginalny)
7
Content available remote Unijne usługi pośrednictwa celnego w działalności e-biznesu
63%
Celem artykułu jest analiza poziomu informatycznego w realizowanych usługach celnych na rynku unijnym w porównaniu z ogólnym poziomem zaawansowania gospodarki cyfrowej w UE. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.