Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 62

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Usługi teleinformatyczne
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Głównym celem rozdziału jest zaproponowanie miary ryzyka usług informatycznych opartej na znanych z rynków finansowych miarach VaR (Value at Risk) i CVar (Conditional Value at Risk). W badaniach przyjęto założenie, iż proces konstrukcji miary jest ciągłym, cyklicznym procesem, co oznacza, że nie istnieje jedna, optymalna miara dająca zastosować się w dowolnych warunkach, dowolnym czasie i dla dowolnej grupy usług IT. Z tego względu problem pomiaru ryzyka jest rozpatrywany jako wielokryterialny, probabilistyczny problem decyzyjny. W pierwszym podrozdziale została przybliżona ekonomiczna charakterystyka usług informatycznych. Omówiono w nim problem wyceny portfela usług informatycznych z perspektywy dostawcy i odbiorcy usługi. Następnie została przedstawiona definicja dobrej miary ryzyka, która w ostatnim podrozdziale została zastosowania do skonstruowania miary ryzyka usług informatycznych, jako problemu decyzyjnego w warunkach niepewności (fragment tekstu)
W artykule podjęto tematykę zarządzania usługami IT w kontekście rosnącej złożoność relacji między użytkownikami, aplikacjami i usługami IT. Przyjęto ITIL jako główne podejście stosowane w organizacjach do zarządzania usługami IT. Celem artykułu jest wskazanie zadań stojących przed działami IT i aplikacjami je wspierającymi. Rozważania oparto na badaniach literaturowych i analizie wybranych raportów z publikowanych badań dotyczących rozważanej tematyki.(abstrakt oryginalny)
Niniejszy artykuł przybliży koncepcję offshoringu jako ciekawej odmiany outsourcingu, a szczególny nacisk zostanie położony na ukazanie motywów, ryzyka i problemu transferu wiedzy w tej formie zlecania usług. (fragment tekstu)
Przedstawiono znaczenie konwergencji dla kształtowania podstaw społeczeństwa informacyjnego, scharakteryzowano rodzaje konwergencji oraz elementy wpływające na rozwój społeczeństwa informacyjnego. Zaprezentowano także zalecane kierunki zmian na polskim rynku komunikacji elektronicznej.
Celem artykułu jest przedstawienie zestawu praktyk ITIL jako metody do zarządzania usługami IT oraz scharakteryzowanie ich słabych i mocnych stron. Publikacja opisuje najlepsze praktyki w zarządzaniu działami informatycznymi. Głównym zadaniem tego artykułu jest zaprezentowanie ITIL-u jako metody zarządzania usługami IT oraz scharakteryzowanie mocnych i słabych stron. ITIL jest zbiorem najlepszych praktyk i rekomendacji jak najlepiej oferować usługi IT. Definiowanie procesów, które są jedną z funkcji organizacji oferujących usługi IT jest główną koncepcją ITIL-u. ITIL pozwala używać modeli procesów i usług zarówno dla organizacji rządowych, jak i niekomercyjnych, niezależnie od wielkości jak i typu organizacji. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono koncepcję protokołu routingu dla niespójnej, bezprzewodowej sieci DTN. Sieci DTN wykorzystują paradygmat składowania - przenoszenia i przekazywania wiadomości przy wykorzystaniu mobilnych węzłów-nośników. Zaproponowane rozwiązanie przeznaczone jest do działania w środowisku, gdzie rolę węzłów przenoszących wiadomości pełnią statki powietrzne. W rozwiązaniu przewidziano brak standardowych możliwości komunikacji oraz wykorzystanie predefiniowanych informacjach o trasie i czasie przemieszczania się statków powietrznych, tzw. planach lotu. (abstrakt oryginalny)
Wdrożenie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT- ang. Information Communication Technology) dla administracji, przedsiębiorstw, gospodarstw domowych i obywateli pozytywnie wpływa na postęp techniczny, ekonomiczny i edukacyjny danego regionu. Jest to bardzo ważny czynnik warunkujący tworzenie społeczeństwa informacyjnego. W pracy opisano możliwości nowoczesnej i wydajnej infrastruktury teleinformatycznej na przykładzie Kujawsko-Pomorskiej Sieci Informacyjnej Sp. z o. o. w Toruniu. Zaprezentowano wprowadzenie systemu, którego celem jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju społeczeństwa informacyjnego w województwie kujawsko-pomorskim. (abstrakt oryginalny)
W dobie globalizacji gospodarki i rosnącej konkurencyjności firm szczególne znaczenie ma budowanie strategii właściwych relacji z klientami. Autor opisał potencjalne możliwości i obszary zastosowań systemów CRM wykorzystujących najnowsze osiągnięcia techniczne z zakresu teleinformatyki.
W niniejszym artykule podjęto próbę weryfikacji modelu dojrzałości sourcingowej organizacji w obszarze IT na podstawie wyników pilotażowego badania przeprowadzonego na grupie 24 losowo wybranych przedsiębiorstw branży przemysłowej działających w Polsce. Celem badania było przede wszystkim pozyskanie informacji na temat funkcjonowania najważniejszych aspektów współpracy sourcingowej w odniesieniu do usług IT ankietowanych organizacji. W artykule zaprezentowano skróconą wersję graficznej prezentacji wyników, natomiast główny nacisk położono na analizę uzyskanych danych i informacji, opis badanych aspektów oraz próbę sformułowania odpowiedzi na pytania, które były inspiracją do podjęcia badań.(abstrakt oryginalny)
Wybór zagadnienia opisywanego w referacie ma związek z rosnącym znaczeniem outsourcingu wynikającym z kierunków rozwoju współczesnych organizacji. Można zauważyć dynamiczny rozwój koncepcji organizacji - sieci, której idea polega na koncentrowaniu w sobie jedynie podstawowych umiejętności dających przewagę konkurencyjną i "wypychaniu" na zewnątrz organizacji wszystkich czynności, które można wykonać gdziekolwiek na świecie taniej i lepiej. Wiele organizacji dążących do ideału "organizacji przyszłości" przechodzi radykalną restrukturyzację. Jednocześnie rośnie zainteresowanie nowoczesnymi technologiami teleinformatycznymi. Kadra zarządzająca przedsiębiorstw zdaje sobie sprawę z tego, że utrzymanie i doskonalenie skomplikowanych systemów informatycznych to niekończąca się inwestycja. Outsourcing systemu informatycznego, czyli zlecanie wykonywania usług związanych z obsługą systemu wyspecjalizowanym firmom zewnętrznym, staje się przedmiotem rozważań wielu organizacji, którym zależy na ciągłej poprawie efektywności działania i na doskonaleniu metod zarządzania. (fragment tekstu)
Wybór kanałów dystrybucji powinien stanowić kluczową decyzję firmy usługowej, dotyczy bowiem ona tego, jak firma zamierza sprzedawać swoje usługi. Podejmując decyzję w sprawie wyboru kanału dystrybucji, usługodawca powinien uwzględnić sposoby świadczenia usług oraz rodzaj kontaktów z klientami.
13
Content available remote Pokolenie head down jako konsekwencja smartfonizacji społeczeństwa
75%
Przedmiotem niniejszego opracowania jest próba charakterystyki pokolenia head down w kontekście smartfonizacji społeczeństwa. Dokonano podziału i opisu generacji X, Y, Z, C tworzących pokolenie head down. Zaprezentowane podziały generacyjne i ich opisy nie są jednoznaczne ani ostateczne. Rozbieżności wynikają głównie z różnych ram czasowych dotyczących lat urodzin członków poszczególnych generacji. Owe przesunięcia w czasie spowodowane są uwarunkowaniami społecznymi i historycznymi w USA, Europie i w Polsce. W Polsce bowiem większość ważnych procesów społeczno-kulturowych zachodziła nieco później niż na Zachodzie. Kolejno przedstawiono zalety i wady smartfonizacji społeczeństwa w kontekście społeczno-kulturowym i zdrowotnym. Zwrócono uwagę na nowe zjawiska społeczne, będące konsekwencją smartfonizacji cywilizacji, takie jak: nomofobia, fonoholizm, kokonizm, phubbing(abstrakt oryginalny)
14
Content available remote Dominacje stochastyczne w analizie portfela usług informatycznych
75%
Artykuł prezentuje zastosowanie dominacji stochastycznych w analizie portfela usług informatycznych. Przybliżona została ogólna charakterystyka portfela usług informatycznych oraz jego podstawowe źródła ryzyka. W części praktycznej pracy wykorzystano kryterium warunkowych dominacji stochastycznych w celu stworzenia rankingu usług oraz zbudowania granicy efektywnej portfela. Słowa kluczowe: usługi informatyczne, dominacje stochastyczne, analiza portfela.(abstrakt oryginalny)
W niniejszej pracy skoncentrujemy uwagę na analizie światowych kierunków rozwoju w dziedzinie usług teleinformatycznych. Analizą zostaną objęte kraje Wspólnoty Europejskiej, a na ich tle zostanie przedstawione miejsce Polski - kraju, który dąży do zjednoczenia z EWG. (fragment tekstu)
W artykule scharakteryzowano pakietowe systemy teletransmisji danych w Polsce. Przedstawiono następujące sieci: KOLPAK (świadczenie usług kolejowych), TELBANK (świadczenie usług bankowych), CUPAK (system przeznaczony dla instytucji centralnych do szybkiej wymiany informacji z zagranicą i zapewniający łączność między instytucjami) oraz POLPAK (stworzony na potrzeby indywidualnych użytkowników).
Artykuł prezentuje praktyczne aspekty dochodzenia roszczeń pieniężnych w procesie cywilnym w postępowaniu odrębnym - elektronicznym postępowaniu upominawczym. Autor omawia regulacje procesowe normujące to postępowanie oraz techniczne aspekty składania pism procesowych, w tym przede wszystkim pozwu, za pomocą systemu teleinformatycznego. W opracowaniu zauważa się pewne nieprawidłowości obowiązujących regulacji prawnych, jak również istniejących rozwiązań technicznych, co pozwala Autorowi na sformułowanie postulatów odnośnie zmian w prawie oraz zmian technicznych systemu teleinformatycznego. (abstrakt oryginalny)
The position of information and communication technology (ICT) services is growing in the European Union (EU) trade, however to different extend in different EU countries. The article aims to identify trade positions of the EU Member States in intra-EU trade and extra-EU trade in ICT services and to assess changes that have taken place in the years 2013-2018. The importance of the EU Member States in trade in ICT services is assessed, followed by the analysis of their trade positions in terms of selected indices. We discovered that countries of the highest importance for the intra-EU and extra-EU trade in ICT services are not holding the best positions in trade in this area, except for Ireland. Additionally, leaders in ICT services trade do better in extra-EU trade rankings than in the EU Internal Market, since the distance does not matter to business operations consequent to the digitalization of economic activities.(original abstract)
Autor bada, jak modyfikacja procesu sprzedaży wpływa na skuteczność wypracowania wyniku. Jako przykład podaje jedną z firm świadczących usługi teleinformatyczne. Zostaje sprawdzona skuteczność sprzedaży w początkowej propozycji procesu, a następnie wynik osiągnięty po modyfikacji.(abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono retrospektywną ocenę porównawczą wykorzystania potencjału sektora usług teleinformatycznych na Ukrainie na podstawie syntetycznego wskaźnika efektywności. Badanie jest próbą określenia, w jakim stopniu sektor usług ICT przyczynia się do wzrostu społeczno-gospodarczego na poziomie regionalnym. W celu dokładniejszej analizy statystycznej zastosowano metodę macierzową, za pomocą której regiony Ukrainy zostały sklasyfikowane pod względem syntetycznego wskaźnika efektywności. Na tej podstawie określono głównych cechy wpływu poszczególnych aspektów rozwoju sektora usług ICT na wzrost społeczno-gospodarczy Ukrainy w 2013 i 2018 r. Te charakterystyczne cechy mogą być wykorzystane przez właściwe organy rządowe do opracowania zestawu środków mających na celu wyeliminowanie istniejących przeszkód dla bardziej pozytywnego wpływu tego sektora oraz stworzenia wytycznych dla usprawnienia mechanizmów regulacyjnych, które mogłyby stymulować bardziej efektywne wykorzystanie potencjału usług ICT sektor do napędzania rozwoju społeczno-gospodarczego.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.